• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Felmérés a fórumhasználatról

Jobban szeretünk barkácsolni, mint növényes akváriumot építeni?

  • Igen

    Votes: 15 20.0%
  • Nem

    Votes: 34 45.3%
  • Csajozni (pasizni) szeretek a legjobban.

    Votes: 26 34.7%

  • Total voters
    75
Ez a téma tényleg meleg, kicsit kb. olyan mint amiről híradások is szólnak manapság: listakészítés.

Sztem egy picit empatikusabb módon viseltessetek mások iránt, amíg pl világítás esetében 100w gyári az 100.000+ ft (és tudjuk, hogy 100 watt lóf@sz medium kategóriában), addig igenis van jogosultsága a DIY-nek, főleg hogy mint pl nekem is nagyban hozzátesz az akváriumozás élvezeti értékéhez, hogy időzítőkkel vezérlem a világítást és a (még) élesztős CO2-met., hogy a tetőt power compatra csinálom meg normálisan... főleg mert a növényezést még csak elméleti szinten szívom be.

Ilyen szinten topicot indítani esetenként már-már sértő lehet és meg lehet érteni azokat akiknek rosszul esik. Lehet smile-zni és óvatoskodni a hozzászólásokkal, azokkal nincs is baj. hanem magával a témával.

...és persze csak szerintem ;)

Engem nem az zavar, ha valakinek van félévente 1 millája ehhez. sőt örülök és megértem. tök jó neked Keymaker. komolyan. Olasz autó rajongókért/tulajdonosként asszem tudom miről is szól ez.
A kérdés amit ez bennem generál az az, hogy akkor nekem ehhez nincs létjogosultságom, ha érzékenyen érint havi 10-20-30e Ft. csak mert épp nem úgy megy a szekér és berhelem a világítást? vagy mert olcsó mágnesszelepet veszek?

Aki nem látja be hogy a téma diszkriminál, az .. hát nem is tudom. szimplán kicsit elkeserítő.

..és persze csak szerintem. ;)

főleg azért is nem értem az egészet, mert sok külföldi alkotások szekrényében ott figyel 35-60 literes DIY szűrőhordó.

Lehet hogy sokat dolgoztam és nem értem meg a mondanivalót, de akkor perpill rohadtul nem értem meg.
ez nem egy érdekes statisztika, hanem mintha azt olvasnám, hogy akit a barkácsolás érdekel az nem épít jó akváriumot. komolyan. Nem az van odaírva?

Mindenki úgy kezdi, hogy "b@sz@kszik", majd aztán mégis vásárolni fog. (vagy abbahagyja) ez tuti. De ezt ilyen sarkosan diszkriminálni. ejj de ronda.

és persze egy smiley, hogy ne legyek teljesen őszinte, mint az indító: :)

És még egy kérdés: Mi az indíttatás?
(már vagyok annyira 30 éves és nem fórumtroll vagy 5 éve, hogy ezt a postot megírjam és igérem, flame-elni sem fogok, előbb vonulok vissza inkább)

szerk: én igyekszem nem személyeskedni (most olvasom az ezt megelőzőt), azért címezem részben Keymakernek, mert ő indította. Nem is ismerem, láttam tőle akit és ismerem a felszerelését/bemutatott aki, de engem ez nem frusztrál. (someday, a saját védelmében előre is)

szerk2: * az ezt megelőző-megelőzőt. Ne éjfélkor pörögjetek már.
szerk 3: na jól van. tünnek el.. szal semmi.
 
Azt hiszem someday igazad van (az a hozzászólás már nincs sehol, moderáltam magam ;) ).
Seb, remélem téged nem frusztrált (engem nem).... Köszi a hozzászólást!

Szerk2: és a humorod sem semmi someday. ;)
 
Én szoktam barkácsolni és szeretek is. Előbb utóbb rájön az ember arra, hogy mi az amiből jobb megvenni a gyárit.

A kimutatás szerintem torz képet ad, ugyanis eleve olyanok lettek megvizsgálva akik a DIY topicban aktívak. Ha ott egy komolyabb párbeszéd kezdődik az minimum öt hozzászólást eredményez. A statisztikának úgy lenne értelme, hogy minden user meg lenne vizsgálva ilyen szempontból.
 
Sziasztok!

-Egy pár mondat ereéig had csatlakozzak a témához.
-Sztem az egész fórum és a növényezés egy magasabb szint mint a puszta "akvarisztika"! Az alapítók igyekeztek egy nívós magas színvonalú, és maradéktalanul a tökéletességre törekvő hobbit bevezetni és megismertetni velünk. (Ezt sajnos sokan tévesen „sznob”-dolognak tartják). Ehhez ugye megadtak minden segítséget fórum, GA. shop stb.. , DIY-topicot is nyithattunk. De itt is a színvonalnak a minőségnek el kell érni a hobbink "magasabb szintjét". A DIY-topic nagyjából tükrözi is, letisztult és minőségi barkács dolgokat találni benne.
-Tehát valahol egy „minőségi húzás”-t látok a dologban sem mint a barkácsolók lenézését és üldözését de, senki se lát szívesen PET- palackból kókányolt szűrőt meg egyébb gagyit. A DIY is legyen minőségi! Mielőtt valaki a növényezésbe belekezd van lehetősége időben tájékozódni mivel is jár ez a hobbi és mennyi zsetont kell bedobni. A Ferrari-t se veheti meg magának mindenki ,sőt! De mégsem frusztrál ,hogy másnak meg van! (KEY-„méregdrága akija”) meg is lett szólva érte! De nagyon sokunknak nem 10 ft ba van ez a hobbi csak esetenként nem kerül nyilvánosságra, de Orpheus is leírta a költségeket, nem kevesebb mint Key akija.-Mégse lett megszólva! És senki nem mondta hogy csak a méregdrága a jó és semmi nem kötelező!

-A szavazással én sem értek teljesen egyet: kizárja a köztes alternatívát. .Azonban van benn logika és Key-t kell idéznem „ha tudsz algamentes akit üzemeltetni- marad időd bulizni meg csajozni” :D tehát azért lehet mire szavazni! Ismerve KEY-t nincs szürke!! -fekete , fehér van és kész és szavazni se kötelező Ahogy KEY-is a saját szemszögéből közelíti meg a dolgokat úgy mint mi is tesszük, neki ez az életfelfogása, nézete Őt el kell fogadni így ,ahogy minket is elfogadnak a nézeteinkkel-de ez sem kötelező! Ahogy az én véleményemet sem kell elfogadni ,de ÉN ÍGY GONDOLOM!
Vannak érzékenyebb emberek akik nehezen vagy egyáltalán nem viselik el a kemény hangvételű kritikát, megjegyzést de az élet is kemény és ott nem válogathatunk. Igaz ide a fórumra azért járunk, mert hasonló érdeklődésű emberekkel lehetünk, tanulhatunk, megoszthatjuk tapasztalatainkat, és szórakozunk is. Tehát tekintettel kell lennünk egymásra.

Végezetül: sajnos én nem vagyok megáldva rengeteg szabadidővel sem valami hatalmas művészi érzékkel/mondhatni zéró/ tehát 3-napomba tellett míg a köveimet elfogadhatóan el tudtam rendezni. Míg ez másnak 1 óra. A növényesítésem se lett sikerszéria, de megküzdök vele k.. jó „ütős” akit talán soha nem tudok összehozni, de jól működőt és egészséges növényekkel talán igen –nekem ez a célom a növényezéssel. És ehhez a fórum és a fórumozók ill, az alapítók köztük Key.-is rengeteg segítséget adott-adtatok, ami nélkül lenne 2 anubias-om meg 3 guppim. Ja és kellett zseton is-de nem fájt!

/Modik ha úgy gondoljátok nyugodtan rakjátok át a hsz.t a-„ Saját szubjektív gondolataim”-topicba! –lehet hogy ott jobb helye lenne.

Szép napot mindenkinek!

Üdv-w-rig :wave: !
 
Én mint alga növesztő csak annyit szeretnék hozzáfűzni hogy SZERINTEM a növényezés nem egy magasabb szint mint az akvarisztika. Szerintem az a sznob aki ezt így gondolja, mert inkább szerintem ez fejben dől el. Szerintem egy zsíroskenyeret is lehet szépen elfogyasztani egy őzgerincet meg ellenkezőleg. Megadod a módját(nem anyagilag), odafigyelsz, szeretgeted, tisztán tartod esetleg megpróbálsz az esztétikusság és az állatok valódi igényeinek megfelelni (lásd neonhal nem fényárban) az is lehet egy magasabb szint. Egy durva példaként valamelyik angol akvaristának volt nemrég egy kolibrihalas növény nélküli SZÉP akvája. Az is egy magasabb szint volt (SZERINTEM).
 
raggacs said:
Én mint alga növesztő csak annyit szeretnék hozzáfűzni hogy SZERINTEM a növényezés nem egy magasabb szint mint az akvarisztika. Szerintem az a sznob aki ezt így gondolja, mert inkább szerintem ez fejben dől el. Szerintem egy zsíroskenyeret is lehet szépen elfogyasztani egy őzgerincet meg ellenkezőleg. Megadod a módját(nem anyagilag), odafigyelsz, szeretgeted, tisztán tartod esetleg megpróbálsz az esztétikusság és az állatok valódi igényeinek megfelelni (lásd neonhal nem fényárban) az is lehet egy magasabb szint. Egy durva példaként valamelyik angol akvaristának volt nemrég egy kolibrihalas növény nélküli SZÉP akvája. Az is egy magasabb szint volt (SZERINTEM).


Szia!
Bocs de a "magasabb szintet"-nem arra értettem, hogy mi növényesek mások vagyunk és lenézünk a halas akvaristákra!!!!

-Hanem jobb szűrést ,növényekre hangolt világítást,meghatározó stílusok alk. iwagumi, űvegcuccok stb.. stb....!
Próbáld meg szövegkörnyezetében figyelni amit írtam, ha nem csak végirohansz rajta hanem figyelmesen elolvasod meg fogod értenia mondandóm célját!
Üdv w-rig!
 
huh itt aztán tényleg repkednek a gondolatok. ennyire nem gondoltam volna szigorúnak a topikot. ;) talán az én bemásolt kérdéseim is ezt tükrüznék.

tény azon sokat agyalunk, hogy a naplók témában sokkal kevesebb az aktivitás, mint a fórum néhány topikjában. lehet azért mert fél valaki, vagy nem szimpatizál stb, bár ha az utóbbit nézem és körbenézek más fórumokon akkor találkoznom kellene ezekkel az akváriumokkal is. sajnos nem így van.

nekem még mindig az a véleményem, hogy sokkal több szó esik egy szűrő, reaktor, mágnesszelep, világítás stb összerakásán, mint akvárium berendezéséről amiről a hobbi szól. persze fontos a kiegészítő technika. de csak eszköz a kezünkben a cél megvalósításához.

én továbbra is azt tudom mondani, hogy még több naplót növényes akváriumokkal! :thumbup:
 
viktorlantos said:
huh itt aztán tényleg repkednek a gondolatok. ennyire nem gondoltam volna szigorúnak a topikot. ;) talán az én bemásolt kérdéseim is ezt tükrüznék.

tény azon sokat agyalunk, hogy a naplók témában sokkal kevesebb az aktivitás, mint a fórum néhány topikjában. lehet azért mert fél valaki, vagy nem szimpatizál stb, bár ha az utóbbit nézem és körbenézek más fórumokon akkor találkoznom kellene ezekkel az akváriumokkal is. sajnos nem így van.

nekem még mindig az a véleményem, hogy sokkal több szó esik egy szűrő, reaktor, mágnesszelep, világítás stb összerakásán, mint akvárium berendezéséről amiről a hobbi szól. persze fontos a kiegészítő technika. de csak eszköz a kezünkben a cél megvalósításához.

én továbbra is azt tudom mondani, hogy még több naplót növényes akváriumokkal! :thumbup:

Azt hiszem így már értem. Sarkos volt, de most már megértem.
Igazad van.
Viszont, hidd el, hogy sokan - jóval többen mint sztem gondolnád - tanulunk még, ismerkedünk, és az sem rossz dolog már önmagában, hogy belátjuk, hogy a tanulásra szükség van. A barkácsolásra meg azért lehet esetenként szükség, hogy a tanuló belássa, hogy milyen technika, és annak milyen szintje van, ami már szükséges.

Hogy biztatót is írjak: véleményem szerint:

- Aki barkácsol, rájön, hogy jobb hogy megveszi, tovább folytatja tanulmányait, 2 év múlva a 20. próba akvárium után majd ír naplót és szép is lesz.
- Aki barkácsol és sikerül korszakalkotót alkotnia, bedobja ide, örülünk neki, 2 év múlva a 20. próba aki után majd ír naplót és szép is lesz.
- Aki barkácsol, jól elbaltázza, elveszti a lelkesedését, és kirostálódik.

Figyelembe kell venni, hogy ebben az országban az anyagi körülmények mások. ezért indult ez kicsit később és lassabban (a népszérűsödésre gondolok). Türelem. Egyre többen lesznek a minőségi napló írók, csak le vagyunk maradva.

Sztem Key' szimplán magányos, mert még kevesen vannak a szinjén. :) ;)
 
w-rig said:
Sziasztok!

De mégsem frusztrál ,hogy másnak meg van! (KEY-„méregdrága akija”) meg is lett szólva érte! De nagyon sokunknak nem 10 ft ba van ez a hobbi csak esetenként nem kerül nyilvánosságra, de Orpheus is leírta a költségeket, nem kevesebb mint Key akija.-Mégse lett megszólva! És senki nem mondta hogy csak a méregdrága a jó és semmi nem kötelező!

Üdv-w-rig :wave: !

Talán az érzékenyebb lelki világú embereknek azért dobta le az agya az ékszíjat Key akiján, (árban) mert annyit költött a 20 literre mint Orpheus a 250-re. (Saját vélemény hogy mindenki arra költi a pénzét amire akarja. Csúnya sarkítás, meg off téma, de a napi 1 doboz cigi kontra ....)

someday said:
Mindenki úgy kezdi, hogy "b@sz@kszik", majd aztán mégis vásárolni fog. (vagy abbahagyja) ez tuti. De ezt ilyen sarkosan diszkriminálni. ejj de ronda.

Bennem is volt egy hasonló gondolat hogy akinek eddig sorra hullottak a halai meg a növényei és meg látta a fórumot, Nigro blogját (legtöbb ember "onnan" jön ;) ) nyilván nem fog egyből ADA stílusú bútort venni, opti akit, ADA szűrőt ( megint sarkítás) hanem nyilván először hetente cserél vizet, van otthon még egy kallódó belső szűrője, berakja. Látja már nem hullanak a halak, tisztább a víz kicsit lelkesebb lesz vesz növénytápot bedob egy élesztős co2-t aztán a gyári világítást kicsit felhúzza, már megmaradnak a növények meg a halak és unja a 2 belső szűrőt vesz egy külsőt..... Holnapig lehetne írni a lépcsőket, de a lényeg hogy az elején barkácsolt akiból (aminek láttán mindenki fogta a fejét) 1-2-3 év alatt olyan aki lesz ami dobogós helyezett lesz egy versenyen és senki nem fog már emlékezni arra hogy miből lett a cserebogár ;) . Sőt mindenki elviselné a nappalijában!!!
 
Labirintkopoltyus said:
Talán az érzékenyebb lelki világú embereknek azért dobta le az agya az ékszíjat Key akiján, (árban) mert annyit költött a 20 literre mint Orpheus a 250-re.
Ezt viszont már én sem tudom megérteni. Ennél sokkal értelmetlenebb dolgokra szórják el az emberek a pénzüket, ilyen alapon azon is ki lehetne akadni folyamatosan, hogy miért járnak egyesek 20 millás kocsikkal, és miért vesznek fél milliós tévét, vagy költenek ruházkodásra százezreket. De a cigi is jó példa. Ki lehet akadni ezen, csak nincs értelme. Ez (a luxus kategóriájú akvarisztika) legalább egy értelmesebb, tartalmasabb célt szolgál. Bár fenntartom azt a korábban már kifejtett álláspontomat, hogy csak egy bizonyos határig beszélhetünk minőségre törekvésről, egy ponton túl ez már luxussá válik. Ez tény, de inkább egy ilyen alkotó folyamatra költsön sokat az, aki megteheti (és meg is akarja tenni), mint egyéb értelmetlen dolgokra.

Labirintkopoltyus said:
Bennem is volt egy hasonló gondolat hogy akinek eddig sorra hullottak a halai meg a növényei és meg látta a fórumot, Nigro blogját (legtöbb ember "onnan" jön ;) ) nyilván nem fog egyből ADA stílusú bútort venni, opti akit, ADA szűrőt ( megint sarkítás) hanem nyilván először hetente cserél vizet, van otthon még egy kallódó belső szűrője, berakja. Látja már nem hullanak a halak, tisztább a víz kicsit lelkesebb lesz vesz növénytápot bedob egy élesztős co2-t aztán a gyári világítást kicsit felhúzza, már megmaradnak a növények meg a halak és unja a 2 belső szűrőt vesz egy külsőt..... Holnapig lehetne írni a lépcsőket, de a lényeg hogy az elején barkácsolt akiból (aminek láttán mindenki fogta a fejét) 1-2-3 év alatt olyan aki lesz ami dobogós helyezett lesz egy versenyen és senki nem fog már emlékezni arra hogy miből lett a cserebogár ;) . Sőt mindenki elviselné a nappalijában!!!
Pontosan. Mivel ez nem egy olcsó hobbi érthető, hogy sokan óvatosan kezdik el. Én is belsőszűrővel és hínárokkal kezdtem, és csak akkor váltottam (lépésenként) komolyabb technikára, amikor már átláttam a rendszer működését, tapasztalatot szereztem, és jöttek a pozitív visszajelzések. Sok napló jól példázza ezt a fejlődést.
 
oRphEus said:
Labirintkopoltyus said:
Talán az érzékenyebb lelki világú embereknek azért dobta le az agya az ékszíjat Key akiján, (árban) mert annyit költött a 20 literre mint Orpheus a 250-re.
Ezt viszont már én sem tudom megérteni. Ennél sokkal értelmetlenebb dolgokra szórják el az emberek a pénzüket, ilyen alapon azon is ki lehetne akadni folyamatosan, hogy miért járnak egyesek 20 millás kocsikkal, és miért vesznek fél milliós tévét, vagy költenek ruházkodásra százezreket. De a cigi is jó példa. Ki lehet akadni ezen, csak nincs értelme. Ez (a luxus kategóriájú akvarisztika) legalább egy értelmesebb, tartalmasabb célt szolgál. Bár fenntartom azt a korábban már kifejtett álláspontomat, hogy csak egy bizonyos határig beszélhetünk minőségre törekvésről, egy ponton túl ez már luxussá válik. Ez tény, de inkább egy ilyen alkotó folyamatra költsön sokat az, aki megteheti (és meg is akarja tenni), mint egyéb értelmetlen dolgokra.

Labirintkopoltyus said:
Bennem is volt egy hasonló gondolat hogy akinek eddig sorra hullottak a halai meg a növényei és meg látta a fórumot, Nigro blogját (legtöbb ember "onnan" jön ;) ) nyilván nem fog egyből ADA stílusú bútort venni, opti akit, ADA szűrőt ( megint sarkítás) hanem nyilván először hetente cserél vizet, van otthon még egy kallódó belső szűrője, berakja. Látja már nem hullanak a halak, tisztább a víz kicsit lelkesebb lesz vesz növénytápot bedob egy élesztős co2-t aztán a gyári világítást kicsit felhúzza, már megmaradnak a növények meg a halak és unja a 2 belső szűrőt vesz egy külsőt..... Holnapig lehetne írni a lépcsőket, de a lényeg hogy az elején barkácsolt akiból (aminek láttán mindenki fogta a fejét) 1-2-3 év alatt olyan aki lesz ami dobogós helyezett lesz egy versenyen és senki nem fog már emlékezni arra hogy miből lett a cserebogár ;) . Sőt mindenki elviselné a nappalijában!!!
Pontosan. Mivel ez nem egy olcsó hobbi érthető, hogy sokan óvatosan kezdik el. Én is belsőszűrővel és hínárokkal kezdtem, és csak akkor váltottam (lépésenként) komolyabb technikára, amikor már átláttam a rendszer működését, tapasztalatot szereztem, és jöttek a pozitív visszajelzések. Sok napló jól példázza ezt a fejlődést.

Így van!
Hasonló gondolatokat írtam korábban Konen naplójához:


atti76 said:
Végre! Egy igazi UNIKUM a magyar (növényes) akvarisztikában. Max respect ;) .
Azt hittem, hogy évekig nem fogunk hallani ilyen megvalósításról. Nézzen szét bárki az utcán. Rohangálnak a különböző X5-ök, Porsche-k, ezekre senki nem kapja fel a fejét. Amikor számolna az ember, hogy 20" vagy 19" legyen a gép alatt, kis túlzással a kettő különbözetéből kijön egy ilyen aki... És mennyivel különb erre áldozni, ha van lehetősége...
Szerény véleményem szerint a 20-22" sznobság, ez maximálisan nem!
Minden elismerésem, amikor erre a hobbira áldoz valaki!
A múltkorában az egyik ügyfélnek kellett olyan prospektust fordítani, amelyben a fürdőszobájában csillagfényes (változtatható) Led megvilágítású mennyezet megvalósításának leírása volt. Mondanom sem kell, hogy az automatikával árban e körül mozgott. És mekkora különbség lett volna, ha egy ilyen akit állított volna be inkább a nappalijába...
Biztos csak én gondolkodok máshogyan ;) .
 
Sziasztok!

-Orpheus szavait idézném "hinárral meg belső szűrővel kezdtem"-én is de ha elsőre minőségi (nem a legdrágább luxusra gondolok) motyót veszek ,akkor most van egy szép 250 lityis növényes akim és nem ér csalódás! Még szerencse, hogy végleg nem ment el a kedvem ettől a szép hobbitól óvatosságból 64-lityivel próbálkozom de minőségi motyókkal. És itt jön Key örök igazsága: ha egyből mínőségi cuccokkal kezdek rengeteget megspórolhattam volna időben energiában, algaharcban, és zsetonban is-mivel ment az egész a kukába /kudarcba fulladt 250 literes akim!



Viktor!

Szerintem a "napló" topic még azért "pang" egy kicsit mert rengetegen azon törekszünk ,hogy idézlek:" persze fontos a kiegészítő technika. de csak eszköz a kezünkben a cél megvalósításához ". És egyenlőre az eszközt fejlesztjük, hogy később a célt elérjük vele, de sztem jó úton halad és fejlődik a növényezés lásd forumfelhasználók száma napról napra gyarapodik és biztos egyre több szép aki lessz publikálva-és működik otthon sunyiba is.

-Én személy szerint már írtam alkotói kézség hiányában soha nem tudok igazán ütős akit, vagy netán verseny akit összehozni, de képes vagyok egészséges növényes akit fenntartani- amihez nagyban hozzájárul a megfelelő tech. háttér is. Bár legkevesebbet azeket a topic-okat olvasom inkább a napló ,növények ,tápozás stb... itt kell erősítenem. A design terén nem sokat tudok fejlődni mert hiányoznak a művészi hajlamaim, de vannak naplók kész akik a fórumon és el tudok lesni
dolgokat.

Ui:Egyébként meg kinek mi a luxus és a felesleges pénzszórás döntse el mindenki maga, vagy tegyen érte ,hogy ne legyen az! Egy biztos aki növényezésre adja a fejét és nem a garast rágja / persze ésszerűen/ biztosan csodálatos élményben lessz része, mert ez a hobbi nem arról a pár kőről ,fáról meg növényről szól, hanem a természetről szól amit Te magad működtetsz és szeded gyümölcsét!

Üdv-w-rig!
 
w-rig said:
Sziasztok!
-Orpheus szavait idézném "hinárral meg belső szűrővel kezdtem"-én is de ha elsőre minőségi (nem a legdrágább luxusra gondolok) motyót veszek ,akkor most van egy szép 250 lityis növényes akim és nem ér csalódás! Még szerencse, hogy végleg nem ment el a kedvem ettől a szép hobbitól óvatosságból 64-lityivel próbálkozom de minőségi motyókkal. És itt jön Key örök igazsága: ha egyből minőségi cuccokkal kezdek rengeteget megspórolhattam volna időben energiában, algaharcban, és zsetonban is-mivel ment az egész a kukába /kudarcba fulladt 250 literes akim!

Ez is igaz. Felénk viszont beadni a feleségnek, hogy figyi, itt van 60 liter, amit elképzeltem, kikapok a kasszából 3 kilót... hát nonszensz.
Így akkor a fenti elmélet szerint maradna a fél évig csak(!) spórololás.

Öszintén. Innen közületek ki a pék bírná azt ki? főleg hogy folyamatosan munka helyett/mellett a gyönyörűbbnél gyönyörűbb akváriumokat bújjuk. Senki.
Fél évig zéró "játék". Én speciel akkor inkább nem is foglalkoznék az egésszel. remélem ez valami alapvető emberi tulajdonság a valami utáni vágy.. (alapvetően hímnemű tulajdonság :D)

Key örök igazsága abszolúte és szigorúan elméleti. gyakorlatban csak annál működhet... aki gazdag. Ez egyszerűen így van. negatív felhang nélkül mondom.

...Na megyek bodzát szedni asszem.

ui: thx god for firefox helyesírás ellenőrző
 
Sziasztok!

Kicsit megszólítva érzem magam (flame topiknál ez így szokott lenni :) )

Kicsi vagyok a közepesekhez képest és hangya a nagyokhoz. Gyerekkorom óta akvarizálok kisebb nagyobb megszakításokkal 1,5 éve kezdtem újra. Fél éve ismerkedek a növényfejűséggel.

Dolgozom és nem vagyok gazdag azért ugye lehet növényes akváriumom ?
A pénzügy tanárom mindig azt mondta, hogy két dologgal lehet hazudni a száddal és a statisztikával. :D
Ezt továbbra is igaznak érzem.
Mindenki szeretne 100 ezerért világítást 60 ezerért nagynyomású co2 -t és 60-100 ezerért profi szűrőt hát nem mindenkinek lehet mindent ebből születik a DIY.

Keymaker akija perfekt mert ennyi pénzből és további hozzáadott értékből odafigyelésből tudásból és munkából egyszerűen nem lehet ennél rosszabb. Mindenki ott farag ahol tud meg ahol sajnos kell és ahol úgy érzi, hogy lehet.

Én elvagyok egy kicsi algával (és oda nem illő méretű echinokkal ) a "régi"hátterezett akváriumomban, de a nagyvilágnak nem mutogatom :) ,ha meglesz az új elvileg hamarosan akkor ígérem lesz napló is Mindent apránként óvatosan mert néha a naplók között is olvasok olyan hozzászólásokat amit, ha az én akimra írná valaki akkor a világból kiszaladnék és sírva követnék el harakirit. (addgi bírom a kritikát amíg nem nekem szól :) )
És akkor is több halat fogok benne tartani mint amennyit 1 növényesbe illene tenni :)

Szerintem

Jah a téma feldobójának büntető feladat
Keymaker csináljon egy low tech akit minimál költségvetésből :)

Scooby
 
No azért meg ne hurcoljátok key-t:) Nem volt ez olyan mélyszántású célzás, csak érdekesség:)
A magyar ember leleményes....számtalan területen Ilyen az agya :) Nem hiába bukkanunk fel a nagyvilágban is neves dolgokban.
Ne szégyelljük...ezt sem. Nincs miért.
 
Hmmmm

Ezt lehet key helyében a naplók közé csempésztem volna, legalább sokkal több embernek lenne ott kommentje.

Komolyabbra fordítva a szót. Lehet hogy ezzel az egésszel Key nem azt érte el amit szeretnétek, hogy még többen írjanak naplót. Legalább is bennem ha nem is a lelkesedés, de a mersz mindenképp csökkent valamellyest. Jövő héten rendelem az ADA nanot, megvan az EHEIM alá, normális pilács, lassan már a növényeket nézegetem hogy mi is legyen, persze tropicás az is. De nem vagyok benne biztos, hogy neki merek állni majd naplót írni amíg a CO2 nem lesz rendes, hiába van meg minden más. Inkább várok vele még 2-3 hónapot, amíg az is bele kerül a rendszerbe és majd utána.

Nem vagyok benne biztos hogy az itteni emberek azt értékelnék első körben, hogy mennyit lépett előre az ember az elmúlt 3-4 hónapban, inkább félek attól hogy sok lenne a negatív kritika.

Egyetemistaként multi miliomos anyuci, apuci nélkül nem megy minden egyik napról a másikra, de ennek ellenére szeretnék egy olyan akváriumot, amire büszke lehetek. Előbb utóbb ez össze is fog jönni(remélem). Csak egy kicsit könnyebb úgy fejlesztgetni javítgatni az egészet, hogy a haverok ismerősök látják és már ettől is mindenkinek leesik az álla, hogy hű meg ha meg milyen szép, holott itt a naplók közt szerintem nem állná meg a helyét.

Azt szerintem észre lehetne venni, hogy lehet vannak hozzám hasonlók, akik félnek megmutatni a még "félig" kész akikat, inkább még rejtegetik 1-2 hónapig, amíg már teljesen tökéletes lesz. Annyira még nem régi keletű az egész növényezés magyar országon, hogy sokan felfigyeltek volna rá, bár napról napra gyarapodunk.

Se Balázs ha ennyire unatkozol, egy olyan statisztika biztos izgalmas lenne, hogy a fent lévő naplók és az illetők regisztrációja közt mennyi idő telt el. Ha megnézed, aki igényes naplót ír nem tegnap óta fórum tag. Ha megvan ebből az átlagos adat, utána sok minden szerintem más megvilágításba fog kerülni. De ez persze csak magán vélemény.

Zárszóként talán annyit, hogy még egy év és a mostani statisztikád szerintem meg fog furdulni, sokkal többen lesznek a naplók és kevesebben a DIY topikban. Mindenkinek a pénztárcájához mérhető algamentes akit!
 
Skacok, tényleg ne hegyezzük már ki a zsetonra a témát. Felesleges.

Növényes akváriumot sokféle módon lehet építeni. Az ADA és más prémium brand cuccok természetesen drágák és sok embernek talán megfizethetetlen.
De nekem nem kell ADA, hogy berendezzek bármit. Persze örülök ha van rá mód, hogy használjam a termékeiket, mert eddig még egyetlen cuccban sem csalódtam.
És mostanság csak ezeket használom szinte. De ha nem lenne? Nem történne semmi, növényeznék ugyanúgy.

DE, egyetlen példát mutatnék mire gondolok:

2009.04.19 Nigro blogja:
http://akvarisztika.budapet.hu/2009/04/ ... akvariuma/
És benne Igéző gyönyörű és különleges berendezése egy 10 literes akváriumban. Nulla világítás, szűrés, nincs CO2, csepegtetve tápozás....
Mibe került mindez? nudli. Eredmény? Fantasztikus! :thumbup:

nano2.jpg


Tök jó dolog, hogy lehetőséged van egy prof 3-as eheim-et használni, vagy mondjuk gyári ATI világítást esetleg egy ADA Solart.
De ez a napló és a berendezés részéhez nem sokat ad hozzá. Működtetésben segít stb és összességében talán egy rendezettebb szettet kapsz a zsozsoért, mintha barkács lenne.
(Persze ez sem mindig igaz, mert barkácsból is vannak tényleg acélos cuccok.)

Több időt energiát kell fordítani a műre. A szép dolgokhoz nem mindig kell pénz.

Szerintem egy kórság van ezügyben az akvarisztikában idehaza. Amin a kezdetek óta próbálunk változtatni. Hogy lényeges legyen a berendezés. Az akvárium amit utána hónapokig vagy évekig nézel.

A növényezés ebben más egy kicsit. Itt van cél. A cél egy szép növényes aki és ezért hónapokat képesek vagyunk gubbasztani az akik előtt, hogy megfelelően nyírjuk ápoljuk ezeket a kis csodákat. Több százan művelik ezt a hobbit idehaza is. Erre is céloztam amikor a naplókról írtam. Sajnos vagy mindenki magának akvarizál és csendben gyűjt infót, vagy félünk megmutatni, vagy utálkozunk ;) vagy passz.

A HAC megmutatta, hogy sokkal több szép aki van, mint amennyit látni lehet az interneten akár nálunk akár máshol.
A statisztika tényleg max egy beszélgetési alap semmi több. De figyeljétek meg 1 héten keresztül valamikor milyen arányban jönnek a szerelős cuccok és a napló frissítések, fotók, berendezések.
És véletlen sem az az üzenete a dolognak hogy kevesebb legyen a DIY barkács. Ezek tök jó dolgok.

Ezt mindenféle bántó szándék, szemrehányás, üzleti érdek stb nélkül mondom. ;)
 
Namtar said:
Komolyabbra fordítva a szót. Lehet hogy ezzel az egésszel Key nem azt érte el amit szeretnétek, hogy még többen írjanak naplót. Legalább is bennem ha nem is a lelkesedés, de a mersz mindenképp csökkent valamellyest. Jövő héten rendelem az ADA nanot, megvan az EHEIM alá, normális pilács, lassan már a növényeket nézegetem hogy mi is legyen, persze tropicás az is. De nem vagyok benne biztos, hogy neki merek állni majd naplót írni amíg a CO2 nem lesz rendes, hiába van meg minden más. Inkább várok vele még 2-3 hónapot, amíg az is bele kerül a rendszerbe és majd utána.

Nem vagyok benne biztos hogy az itteni emberek azt értékelnék első körben, hogy mennyit lépett előre az ember az elmúlt 3-4 hónapban, inkább félek attól hogy sok lenne a negatív kritika.

Ne féljetek. Pont ezt mondanám. Gyenge a napló? Nem néz ki acélosan a belső az első nap. És? A legtöbb növényes aki így indul. Hajrá ne tessék félni. Így lehet tanulni, segíteni és inspirációt szerezni. :angel:
 
scooby said:
Mindent apránként óvatosan mert néha a naplók között is olvasok olyan hozzászólásokat amit, ha az én akimra írná valaki akkor a világból kiszaladnék és sírva követnék el harakirit. (addgi bírom a kritikát amíg nem nekem szól :))
Namtar said:
Nem vagyok benne biztos hogy az itteni emberek azt értékelnék első körben, hogy mennyit lépett előre az ember az elmúlt 3-4 hónapban, inkább félek attól hogy sok lenne a negatív kritika.
Nem egészen értem, hogy miről beszéltek. :eek: Erre a fórumra sosem volt jellemző bárki akváriumának a lehúzása. Ha volt is negatív kritika (ami egyébként ritka) az építő jellegű volt. Azzal pedig nem lehet gond - sőt szerintem egyenesen kívánatos az őszinte kritika - mert annak igen fontos szerepe van a fejlődésben. Az ember nyilván máshogy látja a saját akváriumát, és pont ezért érdemes megosztani, mert mások felfigyelhetek olyan dolgokra, tehetnek olyan észrevételeket, ami neki eszébe sem jutna, pont azért, mert naponta látja.
 
Igaza van az alattam szólónak (Viktor) és már értem én is, mi árérzékenyek vagyunk ezért reagáltunk hevesen a hülye megfogalmazás miatt.

Viszont akkor hogy másfelé tereljem a témát:

Lehet hogy létre kéne hozni kategóriákat.
...Ezt lehet nem fogom tudni megfogalmazni, de egyfajta iskolákat, ami kicsit túlmegy, hogy low tech, meg high tech.
Értem ez alatt, hogy kellene kreálni iskolákat (mint faiskola :)), de olyat amiben 1 kategória mindenre igaz: növényekre, azok igényeikre, igényelt technikai eszközökre..Tanács jellegel: hogy ha ezt meg ezt meg ezt válaszod növényt ahhoz ez meg ez meg ez kell, és látod ez meg az milyen szép eredményeket ért el ebben meg abban a stílusban. természetesen ezek az iskolák ár/növényigényesség behatároltak lennének.

Rohannom kell, most érthetőbben nem fogom tudni megmagyarázni (félek később sem). Persze lehet, hogy ez így nem működhet, meg orbitális hülyeség. Egy jó gondolatnak tűnt hirtelen, de mivel elmagyarázni sem tudom így kicsit meginogtam. (meg ma már ez a 2. korszakalkotóm, úgy érzem jobb ha csendben maradok inkább)
De inkább beszéljetek arról, hogy "de hülye ez a someday.." ;)
 
Back
Oldal tetejére