• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Felfüggesztett íves armatúra házilag

a compacthoz nem elektronikus előtét kell?
Ez nem egy t8as "trafó" (hagyományos előtét) ? :)
Sztem ez nem lesz jó neked.

sztem neked ez kellene:
Helvar elektronikus T5 fénycsőelőtét 1x39W, L1x36W
 
Nem kell elektronikus előtét, én is a régi vasmagosat használtam.Persze akkoriban erre tellett, világos, hogy jobb az elektronikus.
 
Nem tagadom, elsősorban az ára az ami miatt elgondolkodtatott a sima lehetősége, viszont a másik a helyhiány? Elég hosszúnak látszik, így elég nehézkes lenne eldugni. Mit jelent az, hogy jobb? Megnő a fénycső élettartama? Nem bír ki egy évet egy ilyen előtéttel?
 
Nem olyan nagyok ezek, körülbelül kétszer hosszabb, mint a 2x18w vasmagos, de nem olyan széles, és nem olyan magas.
Küldök PÜ-t, szerintem annak is tudnia kell.
 
És nem is melegszik annyira.
Azt viszont nem vágom, hogy a compact fénycsőhöz, hogy jó a hagyományos előtét. Hogy/hol építik be a gyujtó-t?
 
someday said:
És nem is melegszik annyira.
Azt viszont nem vágom, hogy a compact fénycsőhöz, hogy jó a hagyományos előtét. Hogy/hol építik be a gyujtó-t?

Ezt én sem tudom, lehet nem is kell bele? :?
 
Jó hozzá a hagyományos is, nem feltétlen szükséges az elektronikus. Nálam a 2 db 55W-os powercompact 2 hagyományossal van, miután kinyírtam az elektronikust. Kell hozzá külön gyújtó is.
Inkább az elektr. ajánlom, ezzel nem vibrál bekapcsoláskor, illetve a fénycső első 1-2 cm-e nem ég feketére az első felkapcsoláskor...
 
Köszi a pü-t scar, elektronikus lesz a vége, majd valahogy belebuherálom a lámpatartó szárába, az úgyis hosszúkás lesz.
Valami hasonló megoldást próbálok kreálni :clap: (az ereszcsatorna darabot már levágtam hétvégén :wtf: :mrgreen: )
99.jpg
 
Jó hozzá a hagyományos is, nem feltétlen szükséges az elektronikus. Nálam a 2 db 55W-os powercompact 2 hagyományossal van, miután kinyírtam az elektronikust. Kell hozzá külön gyújtó is.

Hogy sikerült kinyírni?Most készülök bekötni 3 db előtétet,hozzáértésem 0.Hátha tanulok a hibádból!
 
jelzin said:
Jó hozzá a hagyományos is, nem feltétlen szükséges az elektronikus. Nálam a 2 db 55W-os powercompact 2 hagyományossal van, miután kinyírtam az elektronikust. Kell hozzá külön gyújtó is.

Hogy sikerült kinyírni?Most készülök bekötni 3 db előtétet,hozzáértésem 0.Hátha tanulok a hibádból!

H2O-val, kicsit megbuggyant a tető...
Ne fogj hozzá egyedül ;)
 
Biztos az ADA-s kollégák is a Praktikerben vásárolnak lámpagyártás előtt :D

weak said:
Köszi a pü-t scar, elektronikus lesz a vége, majd valahogy belebuherálom a lámpatartó szárába, az úgyis hosszúkás lesz.
Valami hasonló megoldást próbálok kreálni :clap: (az ereszcsatorna darabot már levágtam hétvégén :wtf: :mrgreen: )
99.jpg
 
Ilyen vagyok na! :) Alkotás mániás... elsősorban nem a pénzről szól ez, - annak ellenére, hogy szinte minden postomban ott van - létrehozni valamit a saját kezeimmel, ez mozgat. :wtf:
 
weak said:
Ilyen vagyok na! :) Alkotás mániás... elsősorban nem a pénzről szól ez, - annak ellenére, hogy szinte minden postomban ott van - létrehozni valamit a saját kezeimmel, ez mozgat. :wtf:

Irigyellek érte!!! Én sajnos "analfabéta" vagyok az ilyenekhez. Ill. ha belevágok, de nem úgy sikerül, akkor jön a soha többé semmit nem barkácsolok szöveg :)
 
Persze, van ilyen. Velem is nagyon sokszor előfordult hogy belevágtam, és megfogadtam: "Legközelebb inkább megveszem a gyárit!"
Csuda tudja, lehet hogy ebből is az lesz, de kitartok és nem adom fel... :angel:
 
Szia weak

Én is úgy vagyok vele,hogy sok esetben meg sem néztem meg a gyári megoldást ,se az árát .Egyszerűen nem is gondolok a vásárlásra ,csak a megvalósításra,ár nélkül.Lehet nem is oldom meg olcsóbban ,vagy jobban,nálam ez a hobby lényege,nem a pénz,hanem a probléma megoldása.
 
az ötletet nagyon jó... én kb 5 hónapja valósitottam meg, de praktikeres méteres horganyzott esőcsatornából kiindulva. Nekem 60 centi kellett csak, a másik végét bádogossal lezárattam egy ezresért. Ha a lezáró részek élét visszaegyenesited, akkor a keletkező él miatt tökéletesen fekszik az akvárium tetejére.
 
egy kolléga kérte pü-ben, hogy tegyek fel képet a megvalósitásról. Patzu, mégegyszer kösz az ötletet!

Nekem a teknőseim fölé kellett valami világitás és igy néz ki (1*15W T8, de simán működhet t5-tel vagy powercompacttal):

P1010249.JPG


Fogtam egy méteres fél esőcsatornacsövet (praktike...-ben két méretben lehet kapni, én a kisebb átmérőjűt vettem (860ft). Odaadtam egy kollégámnak (van bádogos a családjában), aki 1000 kopejkáért lezárattam a másik végét is.

A lezárók élét visszakalapáltam, hogy ezek tartsák az akvárium tetején a világítást (nem is tud leesni)

P1010250.JPG


ugyancsak a praktike.ben vettem egy méteres u aluminium idomot (ez kb 1500 peták), ami tartani fogja a két foglalatot és ami mögött mennek a vezetékek.

P1010251.JPG


P1010252.JPG


A foglalatokból a csavarozhatót vettem a "bolthely"-nél, melyet a Patzu által leirtam az u idomra derékszögben rácsavarozott kis aluminiumdarab tart. Két lyukat kell fúrni. Az egyiken csavarozod fel a foglalatot, a másikon vezeted át az elektromos drótót.

P1010253.JPG


az egyik lezáróvégen kivezeted a négyerű kábelt (ezt gondold meg, hogy melyik végén, hogy ne kábelkigyóval kelljen megtalálnod a konnektort)

P1010255.JPG


1 méteren belül a vezetéket bekötöd az előtétbe (én elekronikust vettem), az előtét másik felére meg ráteszel még pár méter drótot a villásdugóval. ( az előtétet beszilóztam és szigszalagoztam... de egyébként is a földön van a szekrény mögött, úgyhogy ezzel nincsen gond)

Az egész szerkezetet két kis csavarral becsavarozod az esőcsatornába (első képen látszik az egész tetején a két kis csavar).

szerintem a következő 20 évben tuti nem fog rozsdásodni, mert horganyzott a cucc.

Az elektromos cuccokat, bekötéseket inkább rábiztam egy villanyszerelőre!

Az egészet a bolthelyen és a prakiban be lehet szerezni!

Kérdés esetén állok rendelkezésetekre!
 
Nektek megjelennek a képek? Nekem nem... picassáról miért nem tudom beilleszteni a képeket? elméletileg Luna által leirt módszerrel próbáltam...
 
bitumen said:
Nektek megjelennek a képek? Nekem nem... picassáról miért nem tudom beilleszteni a képeket? elméletileg Luna által leirt módszerrel próbáltam...
.jpg végű képet illessz be. Jobb klikk a képre, kép megjelenítése és utána.
 
Back
Oldal tetejére