• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Féléves álom

Maci

VIP kertész
Sziasztok!
Közel 20 éve, igaz kisebb-nagyobb megszakításokkal az akvarisztika szerelmese vagyok, de csak 2 éve figyeltem fel a növényes irányzatra. Azonnal a rabja lettem és tavaly decemberben elhatároztam, hogy a 120 literes akváriumomból növényes akváriumot fogok varázsolni. Decembertől folyamatosan beszerzek ezt-azt, ami elengedhetetlen a kialakításhoz. Ha minden rendben megy, akkor májusban sor kerülhet a növények megrendelésére és ezzel elkezdhetem az álmom kialakítását. Ezt a naplót elkezdem, mert érdekes lesz számomra a korábbi bejegyzéseim elolvasása.

És egy kép a jelenlegi akimról:
Jelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Üdv a fórumon! A képet kicsit nagyobban is feltehetnéd, mert így nem sok minden látszik az akidból. :)
 
Még szoknom kell a fórumot, de tényleg nem látszik sok minden az akiból. A jelenlegi állapot amolyan semmilyen stílusú és a kép sem a legjobb, mert a kisfiam meséje szépen tükröződik benne, de ezt nézzétek el nekem :)
P1070875_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szia!
Valami még most sem jó. Akkora a kép, mint egy fél gyufásdoboz, és nem lehet nagyítani. :shock:
 
Szevasz!

A legjobb helyen vagy ha egy szép növényes akit szeretnél összerakni, itt biztosan minden információt megtalálsz. Sok sikert! ;)

üdv: l
 


Bocsi a bénázásért, gyakorolnom kell a képfeltöltést! :)
Köszönöm a fogadtatást! Nagyon sok információhoz jutottam azáltal, hogy olvasgatom a fórumot, sok köszönet a tapasztalatokért!
 
Hajrá! :thumbup:
Szeretem ha valaki apránként építkezik!Ez már is kitartást követel!
 
Akkor nézzük a részleteket!
Adott egy 120 l akvárium. Az aljzat már megvan, ADA Aqua Soil Amazonia. A garázsban figyel 10 kg Seiryu kő és egy moor fa, ami tegnap érkezett. A CO2 rendszerem adott, beszereztem egy 10 kg-s palackot, ami a garázsból átfúrva a falat érkezik az akváriumhoz. Buborékszámláló, diffúzor , drop checker van, csövek rendben. A jelenlegi szűrőm megteszi, Eheim 2215-s. A zöld csövek helyére vettem a gazdaboltban átlátszó csöveket. Kifolyó és befolyó lecserélésre kerül, hazai gyártmányú lilly pipe-ot vásároltam igen jó áron. A világításom 2x39 W T5 és két 10 W-os power LED-es refi.
Vacillálok azon, hogy az Amazonia alá tegyek-e Tropica Növény táptalajt. Ezzel kapcsolatosan kérnék Tőletek véleményeket. A stílus először kimondottan Iwagumi-s elképzelés volt, de ezen is vívódom, mert szeretnék fát is betenni dekornak. Szerintetek így felejtős ez a stílus vagy ötvözhető a seiryu a moor fával?
Szükségem lesz még bacikultúrára az újraindításhoz, egy jó ollóra, csőtisztító szettre, GA tápokra és a növényekre. A kosarat már összeállítottam, Ludwigia arcuata, Bacopa australis, Lilaeopsis mauritiana és Pogostemon stellata (Eusteralis). A Lilaeopsis-on sokat filóztam, Utricularia-ra gondoltam első körben, de ehhez kevés vagyok még szerintem.
Hirtelen most ennyi :D
 
Üdv a fórumon!

Szerintem simán ötvözhető a két "stílus", csak a helyes arányokat kell jól eltalálnod vagy inkább megtervezned. ;)
Sok sikert az akidhoz! :thumbup:
 
Maci said:
Akkor nézzük a részleteket!
Adott egy 120 l akvárium. Az aljzat már megvan, ADA Aqua Soil Amazonia. A garázsban figyel 10 kg Seiryu kő és egy moor fa, ami tegnap érkezett. A CO2 rendszerem adott, beszereztem egy 10 kg-s palackot, ami a garázsból átfúrva a falat érkezik az akváriumhoz. Buborékszámláló, diffúzor , drop checker van, csövek rendben. A jelenlegi szűrőm megteszi, Eheim 2215-s. A zöld csövek helyére vettem a gazdaboltban átlátszó csöveket. Kifolyó és befolyó lecserélésre kerül, hazai gyártmányú lilly pipe-ot vásároltam igen jó áron. A világításom 2x39 W T5 és két 10 W-os power LED-es refi.
Vacillálok azon, hogy az Amazonia alá tegyek-e Tropica Növény táptalajt. Ezzel kapcsolatosan kérnék Tőletek véleményeket. A stílus először kimondottan Iwagumi-s elképzelés volt, de ezen is vívódom, mert szeretnék fát is betenni dekornak. Szerintetek így felejtős ez a stílus vagy ötvözhető a seiryu a moor fával?
Szükségem lesz még bacikultúrára az újraindításhoz, egy jó ollóra, csőtisztító szettre, GA tápokra és a növényekre. A kosarat már összeállítottam, Ludwigia arcuata, Bacopa australis, Lilaeopsis mauritiana és Pogostemon stellata (Eusteralis). A Lilaeopsis-on sokat filóztam, Utricularia-ra gondoltam első körben, de ehhez kevés vagyok még szerintem.
Hirtelen most ennyi :D
A szűrésed sajnos kevés lesz, nagy valószínűséggel. :? A GA oldalán ezt a szűrőt 70 literes aksihoz ajánlják! Egy plusz szűrő mindenképpen kell egyrészt a szűrőanyag mennyisége másrészt a vízforgatás miatt is... (Nekem kb. 80 litert szűr egy Tetratec EX-1200)
A Tropica táptalajt pedig mindenképpen raknék (szinte kell...) az amazonia alá is, költségek terén pedig nem (akkora) nagy kiadás. Ha mégis soknak tartod akkor JBL Aquabasis Plus.
 
Maci said:
Dilemma :crazy:
Eheim 2226 vagy 2071?

Ötlet?
Elsőre jobban tűnik a 2071. Nagyobb átmérőjű csövek, öblösebb szűrőtérfogat és fele annyi áramfelvétel ugyanakkora teljesítmény mellett.
 
A 2226 viszont évek óta problémamentesen bizonyít... :p, fel van adva a lecke :!:
 
Maci said:
Dilemma :crazy:
Eheim 2226 vagy 2071?

Ötlet?

Szia!
Én három hete használok 2071-et, eddig csak jót tudok mondani róla, remélem ez nem is változik! :) Ennél többet sajna nem tudok segíteni, mert a 2226-ot nem ismerem a gyakorlatban, és a 2071-et is csak beüzemeltem, és azóta (szerencsére) szépen, hangtalanul teszi a dolgát, lényegében hozzá sem nyúltam!
Egy dolog amit nekem is javasoltak, és meg is fogadtam (és ezt bármelyik szűrőnél érdemes megtenni szerintem), tettem bele purigent.
Tudom sok hasznos információt nem adtam, de gondoltam ezt kevés kis tapasztalatomat megosztom Veled!
 
Köszönöm szépen a javaslatokat!
Elment a megrendelés 2071-es lett belőle. A választást megkönnyítette az is, hogy elfogyott a 2226-os :)
Szép beruházás, csak az asszonykám meg ne tudja, mert tuti szétrúgja a vallagomat :lol:
Ha minden ok, akkor csak egy rendelésem maradt (növények) és mehet az összerakás. ollléé!!! Május elejére tervezem az aki szétszedését és az új beüzemelését. Nagyon várom!!!!!!
 
Maci said:
Köszönöm szépen a javaslatokat!
Elment a megrendelés 2071-es lett belőle. A választást megkönnyítette az is, hogy elfogyott a 2226-os :)
Szép beruházás, csak az asszonykám meg ne tudja, mert tuti szétrúgja a vallagomat :lol:
Ha minden ok, akkor csak egy rendelésem maradt (növények) és mehet az összerakás. ollléé!!! Május elejére tervezem az aki szétszedését és az új beüzemelését. Nagyon várom!!!!!!
Milyen furcsa, nálunk pont az asszony akarta jobban a minőségi szűrőt (Eheim 2071 vs. Tetra EX-700). :twisted: Mit tudtam tenni?! Engedtem neki. :cool:
Amúgy éjjelente néha szörcsög egy kicsit a 2071-es, gondolom levegős még. Van rajta ugyan egy gomb, amivel eredetileg a feltöltést tudod megoldani, de valamennyire alkalmas légtelenítésre is.
 
eBalazs said:
Maci said:
Köszönöm szépen a javaslatokat!
Elment a megrendelés 2071-es lett belőle. A választást megkönnyítette az is, hogy elfogyott a 2226-os :)
Szép beruházás, csak az asszonykám meg ne tudja, mert tuti szétrúgja a vallagomat :lol:
Ha minden ok, akkor csak egy rendelésem maradt (növények) és mehet az összerakás. ollléé!!! Május elejére tervezem az aki szétszedését és az új beüzemelését. Nagyon várom!!!!!!
Milyen furcsa, nálunk pont az asszony akarta jobban a minőségi szűrőt (Eheim 2071 vs. Tetra EX-700). :twisted: Mit tudtam tenni?! Engedtem neki. :cool:
Amúgy éjjelente néha szörcsög egy kicsit a 2071-es, gondolom levegős még. Van rajta ugyan egy gomb, amivel eredetileg a feltöltést tudod megoldani, de valamennyire alkalmas légtelenítésre is.

Tudsz valamit :)
Igaz, nálunk most a 1,5 éves kisfiamon van a hangsúly, nem az apukája hobbiján :lol: és ezért tart ez az álom fél évig :p
 
Huhhh! Megjött a GLS :D
Megérkezett a 2071-esem, a tápok, tisztítókefe-szett, tropicás táptalaj a GA-tól, de a kosaram már megint tele van ;)
Igaz, már csak a növények vannak hátra, de az még várat magára május elejéig. Lassan minden összejön, még az egyik LED-refimen turbózni kell egy keveset, hogy vigye a 10000 K-es LED-et.
Rendesen kezdek izgulni és már nagyon várom a májust. Észrevettem magamon a függőség jeleit :D
 
Back
Oldal tetejére