• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fekete ecsetalga (BBA) - Black Brush Algae

Nagyon sok a hal ebben a nagyon kicsi méretben :O Az alga nem ecset, hanem staghorn szerintem, bár a fotó telefonon nem elég éles. A sok hal sokat ürít, alapvetően ezt látom a hiba forrásának első nekifutásra.

Megnéztem gépen, ecset is van, igen.
 
Nagyon sok a hal ebben a nagyon kicsi méretben :O Az alga nem ecset, hanem staghorn szerintem, bár a fotó telefonon nem elég éles. A sok hal sokat ürít, alapvetően ezt látom a hiba forrásának első nekifutásra.

Megnéztem gépen, ecset is van, igen.

Tehat van ecset es staghorn is? nacceruen hangzik. Valami otlet hogy mikent alljak neki? A halak szamat tudom csokkenteni, visszavinnek par darabot, mondjuk ugy gondolom max 10 hal lenne ideailis ebbe. Aztan talan ha vennek PH merot meg Co2 gyorscseppeket akkor be tudnek loni valami idealis oxygen/co2 szintet. A vilagitas gondolom 6.5- 7 ora okes ehhez, vagy sok/keves?
 
Én az egész neon csapatot visszavinném, ha lehet. Eleve ők a hidegebb vizet szeretik, és jóval nagyobb akváriumra is lenne szükségük. Tehetsz bele razbórákat, ők a melegebb vízben remekül elvannak.
 
Nálam is meg jelent, de csak a red moore fán. Eddig egy 75 cm esőztető volt bevetve, de kicseréltem és visszavettem az áramlás sebességéből is. Egy hét telt el és úgy nézem, hogy a fekete pontocskák nem burjánoztak tovább. Ami már meg nőtt, azt csipesszel lekaptam. Ahová nem férek hozzá, ott egyenlőre hagyom, mert nem akarom megbontani a dekorációt. Meglátom mit hoz a második hét. Rendeltem
Seachem Flourish Excel-t csak a jövő héten jön meg.
 
Sziasztok, sajnos nálam is megjelent egy friss akváriumban, ami három hetes. Minden nagyon szépen fejlödik, csak a köveken van zöld por és némely kövön BBA. Azt a követ amin már az elsö héten megjelent kivettem és megáztattam superge oldatban. Arról eltünt, de most egyre több kövön megindult. Co2-t 2bubi/sec adagolom 13:00-20:00 között. A fény 15:00-21:00. Co-t emelni nem tudom, mivel így is 5,9 ph-n vagyok, 0-1kh mellett. A ph 6,4-ig emelkedik kikapcsolt co-nál. Ez nagy ingadozás lenne? 5ml excel megy a 10-10 micro macro mellé. Esetleg ezt próbáljam emelni egy idöre?
EC020808-8E6F-4808-B0EC-680BA6755B34.jpeg
C965E7BF-FD50-4E74-9725-B02AA39BDD4D.jpeg
 
Üdv,

Ez a feketeség a Staurogyne repens levelein bba, vagy valami foszfát gond (akár hiány, akár többlet)?
Csomósodást vagy merőleges terjedelmet nem látok, azért vagyok bizonytalan.


Köszi!

Sajnos a stau tud ilyet. Kozelrol nezve nalam inkabb szoralganak tunt mint bba-nak, ez is hasonlo. Idovel felkopaszodik. Gyakrabban kell trimmelni es akkor nem lesz ilyen, legalabbis nalam ez valt be.
 
Sajnos a stau tud ilyet. Kozelrol nezve nalam inkabb szoralganak tunt mint bba-nak, ez is hasonlo. Idovel felkopaszodik. Gyakrabban kell trimmelni es akkor nem lesz ilyen, legalabbis nalam ez valt be.
Értem, köszi. Szóval akkor alga és nem foszfátgond.
Túl sok vagy túl kevés fénytől lehet?
 
Sziasztok!
Foszfát emeléstől lehet ecset alga?
Az elmúlt 3 év alatt sokat küdöttem fonal algával. Legyűrtem. (kopp-kopp)
Az üvegen, a dekoráción, és az Anubias-on volt pont alga. Nem sok, de volt. Emeltem a foszfáton, és szépen kezd visszaszorulni.
Viszont az egyik Anubias gyökerein ecset jelent meg, ami eddig soha nem volt! Semmi egyebet nem változtattam a foszfáton kívül. Lehet, hogy az miatt van?
Köszönöm.
 
Sziasztok!
Még soha nem raktam föl képet a fórumra az akváriumaimról, de a kérdés miatt most az egyikről igen.
Mi lehet az oka, hogy a be és kifolyón ( + a skimmer hátlapján) megjelent a fekete ecsetalga?
Máshol nincs az akváriumban.
 

Attachments

  • 20191110_193539.jpg
    20191110_193539.jpg
    303.9 KB · Megtekintések: 126
Sziasztok!
Még soha nem raktam föl képet a fórumra az akváriumaimról, de a kérdés miatt most az egyikről igen.
Mi lehet az oka, hogy a be és kifolyón ( + a skimmer hátlapján) megjelent a fekete ecsetalga?
Máshol nincs az akváriumban.
Erdekes mert nalam is ez a szitu. Itt kezdodott minden. Ami fura mar a diffuseren is van.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,

3 nap alatt 2 kisgyerek mellett sikerült végig olvasni a 33 oldalto_O
Viszont maradt meg kerdesem:
  • A carbo és az excel között csak a koncentracioban van kulonbseg? Nagy nyomasu CO2 mellé, ha a fő cél a BBA fékentartása melyiket ajánljátok?
Koszi elore is!
 
Sziasztok,

3 nap alatt 2 kisgyerek mellett sikerült végig olvasni a 33 oldalto_O
Viszont maradt meg kerdesem:
  • A carbo és az excel között csak a koncentracioban van kulonbseg? Nagy nyomasu CO2 mellé, ha a fő cél a BBA fékentartása melyiket ajánljátok?
Koszi elore is!

Elég nagy difi van a kettő között.
A carbót a vilagítasi idő elott adagoljuk, a Seachem excel mindegy mikor megy.
Ennek oka a felezési időben rejlik. A carbo termékek (Easy Life, stb.) 6-10 óra felezési idővel bírnak. A felezési idő függ a pH értékétől, savas pH-n nagyobb, lúgos pH-n kisebb, tehát a hatóanyag koncentrációja X idő alatt feleződik.
Az Excel 24 órás.

A többségünk inkább a BBA kinyírására törekszik. Erre több verzió működik:
- leállított szűrő mellett direkt spricc egy fecskendővel, majd kb. 5 perc után a szűrőt vissza lehet kapcsolni,
- vízcserekor egy ecsettel (a legolcsóbb vízfestékes megteszi) lekezelni BBA-t, majd pár perc múlva feltölteni az akvát,
- dekorra rögzített növényeknél áztatásos módszer (1 deci vízbe 1 ml Seachem Excel és a növényt 10-15 percig ebben az oldatban kell áztatni).
 
Sziasztok,

Az alga kialakulásásban a co fluktuációt jelölik meg oknak. Van arra valami tapasztalat, hogy mekkora különbséget jelent ez a fluktuáció és milyen időintervallumban?

Sajnos több helyen - főleg jobb oldalt - vannak kis pamacsaim, amivel nem tudok mit kezdeni.

15788198703167641401528641607731.jpg
 
Sziasztok,

Az alga kialakulásásban a co fluktuációt jelölik meg oknak. Van arra valami tapasztalat, hogy mekkora különbséget jelent ez a fluktuáció és milyen időintervallumban?
Sajnos több helyen - főleg jobb oldalt - vannak kis pamacsaim, amivel nem tudok mit kezdeni.

View attachment 85941
Szia.
Szerintem egy kicsit összetettebb dolog, mint csak a Co ingadozás. Természetesen az is fontos nagyon, de a szűrőben felgyűlt kosz, az elkoszólódó perlon vatta, a jobb oldalra leforduló erős áramlat is nagyban segítheti ennek az algának a megjelenését. Nálam pl ha nincs havonta cserélve a szűrőben a vatta, máris kezd kis pici részeken megjelenni. A Co2 nálam 11-12 órát pötyög. Reggelre így is lecsökken a szint, de mire kezdenénk a növények a kinti fénytől magukhoz térni, és mire jönne délután fél 2-kor a lámpa kapcsolás, már ismét jó a szint. (limezöld)
 
Szia.
Szerintem egy kicsit összetettebb dolog, mint csak a Co ingadozás. Természetesen az is fontos nagyon, de a szűrőben felgyűlt kosz, az elkoszólódó perlon vatta, a jobb oldalra leforduló erős áramlat is nagyban segítheti ennek az algának a megjelenését. Nálam pl ha nincs havonta cserélve a szűrőben a vatta, máris kezd kis pici részeken megjelenni. A Co2 nálam 11-12 órát pötyög. Reggelre így is lecsökken a szint, de mire kezdenénk a növények a kinti fénytől magukhoz térni, és mire jönne délután fél 2-kor a lámpa kapcsolás, már ismét jó a szint. (limezöld)
En is ezt tapasztalom a szurovel kapcsolatban ezaz alga nagyon erzekeny a szurosre.
 
En is ezt tapasztalom a szurovel kapcsolatban ezaz alga nagyon erzekeny a szurosre.

A perlont havonta cserélem de a matrix-ot elég ritkán szoktam átmosni. Takarításnál csak a szivacs részt mosom ki és perlont cserélek.

A co viszont csak 7 órát megy a világítással párhuzamosan. De reggelre már kék a checker. Ez már lehet jelentős ingadozás ?!?
 
A perlont havonta cserélem de a matrix-ot elég ritkán szoktam átmosni. Takarításnál csak a szivacs részt mosom ki és perlont cserélek.

A co viszont csak 7 órát megy a világítással párhuzamosan. De reggelre már kék a checker. Ez már lehet jelentős ingadozás ?!?
Lehet, és én biztosan emelném az óraszámot. Párhuzamosan a világítással nem teljesen jó, mert mire a lámpa felkapcsol, arra már nagyon jó volna elérned a limezöld színt... A lámpa bekapcsolása előtt már min. 2-3 órával indulhat a co2.
 
Elég nagy difi van a kettő között.
A carbót a vilagítasi idő elott adagoljuk, a Seachem excel mindegy mikor megy.
Ennek oka a felezési időben rejlik. A carbo termékek (Easy Life, stb.) 6-10 óra felezési idővel bírnak. A felezési idő függ a pH értékétől, savas pH-n nagyobb, lúgos pH-n kisebb, tehát a hatóanyag koncentrációja X idő alatt feleződik.
Az Excel 24 órás.

A többségünk inkább a BBA kinyírására törekszik. Erre több verzió működik:
- leállított szűrő mellett direkt spricc egy fecskendővel, majd kb. 5 perc után a szűrőt vissza lehet kapcsolni,
- vízcserekor egy ecsettel (a legolcsóbb vízfestékes megteszi) lekezelni BBA-t, majd pár perc múlva feltölteni az akvát,
- dekorra rögzített növényeknél áztatásos módszer (1 deci vízbe 1 ml Seachem Excel és a növényt 10-15 percig ebben az oldatban kell áztatni).
Az áztatás működik liqui carbo-val is ugyan ilyen koncentrációval? 1dl/1ml? Anubiasokat kellene ecsetmentesíteni, de félek, hogy kárt teszek a növényekben is.
 
Back
Oldal tetejére