• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fekete ecsetalga (BBA) - Black Brush Algae

A régi leveleket ugyan el lehet távolítani, de ha az új levelek is bealgásodnak akkor valami nem okés.

Vagy a növény nem érzi magát jól és a bomló leveleire azonnal megjelenik az alga, vagy túlságosan nagy a flow esetleg koszos a szűrő és a folyamatosan kavargó mulm miatt jön elő.
 
Levagdaltam a fertőzött leveleket, viszont a rotalát nem tudom hogyan tudnám megnyírni, mert csak az alsó régi levelei fertőzöttek :roll:
Visszavettem a fényt is.

Most sírni tudnék olyan csúnya az akva.
 
Ezen se kell nagyon pánikba esni szerintem,csak nyírd meg a rotalát odáig,ahol az ecset van,a fertőzött részek kuka a megnyírt szárakat pedig visszaülteted!
Nem kell elkeseredni,hanem oda kell csapni!Azért jó,ha ezeken is keresztül megy az ember,mert megtanulod,hogyan védekezz ellene és a következő aksiknál már nem fog problémát okozni!Talán nem erre szokták mondani,de jobb nem jutott eszembe: "kockázat nélkül nincs győzelem!" :thumbup:
 
Talán nem erre szokták mondani,de jobb nem jutott eszembe: "kockázat nélkül nincs győzelem!" :thumbup:[/quote]

"Ahol gyalulnak ott hullik a forgács"szerintem ez találóbb!!! :) Kíméletlennek kell lenni!Amelyik növény életre való az majd idővel regenerálódik.És a túl erős áramlás a fő kiváltó ok!(az én tapasztalatom ez!)

üdv:gzs
 
Az esőztetőt ha lecserélném egy lily pipe-ra akkor csökkenne az áramlás? Egyenletesebb lenne?
Vagy mit kell csinálnom az esőztetővel, hogy csökkenjen?

Veszek egy tisztességes ollót, és nekiesek a rotaláknak.
 
Borsi said:
Az esőztetőt ha lecserélném egy lily pipe-ra akkor csökkenne az áramlás? Egyenletesebb lenne?
Vagy mit kell csinálnom az esőztetővel, hogy csökkenjen?

Veszek egy tisztességes ollót, és nekiesek a rotaláknak.

A lily pipe-nál nagyobb a beömlő keresztmetszet, tehát kisebb lesz a víznyomás, mint az esőztető szűk lyukacskáinál. Vagy ha meghagyod az esőztetőt, állítsd kicsit fölfelé a lyukakat, így is csökkenni fog a flow.
 
Low tech akinál (54L 0.27W/L világítás) elkezdtem adagolni napi 2 ml Carbo-t,és egy hétre rá előjött ez az alga.Lehetséges a carbo-tól?Ne carbozzak vagy csak csökkentsem mondjuk 2 hetente fél ml-el?
 
Low tech akinál (54L 0.27W/L világítás) elkezdtem adagolni napi 2 ml Carbo-t,és egy hétre rá előjött ez az alga.Lehetséges a carbo-tól?Ne carbozzak vagy csak csökkentsem mondjuk 2 hetente fél ml-el?
54 literbe 2ml Carbo nagyon sok, hetente 0,5 ml bőven elég lenne!!
Viszont hogy Carbo-tól lesz-e ecset algád, azt nem hiszem (ilyet még nem hallottam).
Jó lenne többet tudni az akidról, kövek, fák, növények szűrés stb.
 
54 literbe 2ml Carbo nagyon sok, hetente 0,5 ml bőven elég lenne!!
Viszont hogy Carbo-tól lesz-e ecset algád, azt nem hiszem (ilyet még nem hallottam).
Jó lenne többet tudni az akidról, kövek, fák, növények szűrés stb.
GA webshop szerint 1ml/20liter/nap. Akkor most hogyvanez? :)
 
Az esőztetőt ha lecserélném egy lily pipe-ra akkor csökkenne az áramlás? Egyenletesebb lenne?
Vagy mit kell csinálnom az esőztetővel, hogy csökkenjen?

Veszek egy tisztességes ollót, és nekiesek a rotaláknak.
2 féle képen tudod csökkenteni a flow-t, ha megtoldod az esőztetőt és átrakod a hátfalra vagy az esőztető lyukait nagyobbra fúrod.;)
 
Uhh, nem mindegy! Akkor ezt lehet hangsúlyozni kellene a termék adatlapján is!
Hangsúlyozni szeretném, hogy nem ismerjük keneseig kolléga akváriumát, szűrést, fényt, tápozást.
Ennek tudatában adagoljuk a kellő mennyiséget.
Egy low-tech akváriumban nem cserélsz hetente 50%-ot, s a GA csak akkor ajánlja az 1ml/20literes adagolást, ha van heti vízcsere.
 
Hangsúlyozni szeretném, hogy nem ismerjük keneseig kolléga akváriumát, szűrést, fényt, tápozást.
Ennek tudatában adagoljuk a kellő mennyiséget.
Gyanút ébresztettél bennem! :D
A saját akváriumom paraméterei: 64 liter, 2x24W 6500k világítás napi 5 órában, Green Aqua Micro és Macro. Eddig 3 ml körül adtam hozzá. Kevés/pont jó/sok? Spray alapú CO2 alkalmazásával mennyi lenne? Megannyi kérdés. :)

Szerk.: hetente 50% vizet cserélek!
 
Gyanút ébresztettél bennem! :D
A saját akváriumom paraméterei: 64 liter, 2x24W 6500k világítás napi 5 órában, Green Aqua Micro és Macro. Eddig 3 ml körül adtam hozzá. Kevés/pont jó/sok? Spray alapú CO2 alkalmazásával mennyi lenne? Megannyi kérdés. :)
Viszont, neked egy nagynyomású Co2 rendszeren kívül meg van minden ami egy high-tech akihoz kell.
Így szerintem karcolod a felső határt, de jól adagolsz. Ha bevált ne változtass.;)
Ezt különben ki kell tapasztalni minden akváriumnál, csak ész nélkül ne öntsük bele.
 
Viszont, neked egy nagynyomású Co2 rendszeren kívül meg van minden ami egy high-tech akihoz kell.
Így szerintem karcolod a felső határt, de jól adagolsz. Ha bevált ne változtass.;)
Ezt különben ki kell tapasztalni minden akváriumnál, csak ész nélkül ne öntsük bele.
Szuper, köszönöm! Akkor nagy baj nincs!
 
Hangsúlyozni szeretném, hogy nem ismerjük keneseig kolléga akváriumát, szűrést, fényt, tápozást.
Ennek tudatában adagoljuk a kellő mennyiséget.
Egy low-tech akváriumban nem cserélsz hetente 50%-ot, s a GA csak akkor ajánlja az 1ml/20literes adagolást, ha van heti vízcsere.

54L ,15W-os daylight fénycsővel ,Ecco pro 300-as szűrő és a Carboval egy időben (1 hete) Green Aqua Micro Macro naponta 3-3 nyomás.Sima kavics aljzat,egy dekorfa amin az alga megjelent,6-7 tő növény amiket nem azonosítottam be.Ezzel a szűrővel kb fél éve megy az aki.6-7 naponta 50% vízcsere.
 
Nagyon sok megy bele a GA tápokból. Én 48Wattal világítok ugyan ekkora akváriumot, de így is bőven elég a 2ml mind a kettőből naponta (Ami Kb. 2 nyomás). A Carbo tekintetében Tibinek teljesen igaza van.
 
54L ,15W-os daylight fénycsővel ,Ecco pro 300-as szűrő és a Carboval egy időben (1 hete) Green Aqua Micro Macro naponta 3-3 nyomás.Sima kavics aljzat,egy dekorfa amin az alga megjelent,6-7 tő növény amiket nem azonosítottam be.Ezzel a szűrővel kb fél éve megy az aki.6-7 naponta 50% vízcsere.
Sztem egy kicsit túl tápozod az akit Green Aqua Micro és Macro-val, ilyen kevés fénynél és 6-7 tő növénynél én 2-2 nyomásnál nem tolnák többet, Carbo-ból is elég 1 ml.
Tehát csökkentsd a tápozást és majd meglátod hogy változik-e valami, de az algát távolítsd el mechanikusan az akiból.
 
Back
Oldal tetejére