• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fekete ecsetalga (BBA) - Black Brush Algae

szia, milyen fajta kifolyóid vannak? valamint milyen tápokat használsz?
Szia
A kisebb 1200-as szűrő a gyári lilly szerű kifolyóval megy, a nagyobb 3200-as pedig 50 cm esőztetővel, rövid oldalon elhelyezve, így hosszában tolja a vizet. Amíg nem volt meg a nagy szűrő, addig egy keringető is ment, hogy a megfelelő áramlás minden részen meglegyen, de ezt jelenleg lekapcsoltam.
GA wellness csomagot öntözöm a vízbe
 
Ha lowtech minek tápozol naponta? Ráadásul 200 halad is van! Ha nagy a flow és nem tudod lejjebb venni, mindig ecsetalgás leszel, bármit csinálsz.
Szia
napi tápozás a rutin része lett a halak etetésével. Szerintem nem igazán befolyásolja a dolgot hogy naponta elosztva adagolok, vagy egyben öntöm be a heti mennyiséget. Vagy rosszul gondolom?
Talán napiban nem lesz akkora koncentráció egyszerre. Többek között ezért is raktam az akiba egy nagy kupac najas-t, rendkívül gyorsan nő, némileg felszívja az algák elől a tápanyagot (remélem a többi növény elől azért nem teljesen, bár azok is nőnek).
A sok hal miatt lehet vissza kellene vennem a macro-ból?
Flow-t nem tudom lejjebb venni, mert eleve nagy a szűrő kapacitás, meg hát kicsit sok hal lett és azok meg termelnek rendesen, amit hatástalanítani kell. Tervbe van a halállomány átalakítása kevesebb fajra-egyedre.
 
Szia,
Milyen halaid vannak?
Huhh... elég vegyes a felhozatal.

guppi -kb 50
molly fekete - 5
molly ezüst - 5
molly arany - 5
xifok - kb 15
neonhal - kb 80
zöld szumi - 20
boseman szivárványhala - kb 6
Anci - 2
indiai üvegharcsa - 5
fátyolos serpalazac - 18
kékpajzsos páncélosharcsa - kb 6
Haraldschultz páncélosharcsája - 1
fátyolos albino páncélosharcsa - 10
otocinclus affinis - kb 12
kuli kuli - 1
sepregető garnéla - 2
amano garnéla - kb 15
egyéb garnélák (red, blue) - kb 10

kb. ennyi
 
Szia
A kisebb 1200-as szűrő a gyári lilly szerű kifolyóval megy, a nagyobb 3200-as pedig 50 cm esőztetővel, rövid oldalon elhelyezve, így hosszában tolja a vizet. Amíg nem volt meg a nagy szűrő, addig egy keringető is ment, hogy a megfelelő áramlás minden részen meglegyen, de ezt jelenleg lekapcsoltam.
GA wellness csomagot öntözöm a vízbe
én mindenképp az esőztetöt lecserélném egy Poppyra vagy egy lilly pipe-ra! természetessen a megfelelö mérteben most nem találtam 17mm est
https://www.greenaqua.hu/hu/ada-do-aqua-szuro-kifolyocso-poppy-glass-pp-2-13mm.html
 
Sziasztok!

Egy hónapja indítottam a 750 litetes lowtech akváriumom és nekem is felütötte a fejét ez az algatípus (is). Ezen kívül van némi fonal és zöld por is, de azok kezelve vannak mollyk illtve manuális eltávolítás útján.
A BBA okát nagyjából sejtem, a túl nagy flow lehet az elsődleges ok. Viszont ezt "sajna" nem tudom megszüntetni, mert 190 cm hosszú az akvárium, így a normális vízmogás miatt mindíg lesz gyors áramlás. Nameg a kb. 4000 l/h szürést sem tudom már lejebb fojtani. Van egy atman3200, atman1200 szűrőm, illetve egy atman 600 ami a háttér mogötti részt mozgatja. A világítás diy led, kb. 12000 lumen, napi 7-8 órában. Elég sűrün növényesített és hát halakkal is jól állok (kb. 200). Tápozás napi 7ml mic, 6 ml mac és 15 ml carbo. Vízcsere hetente 25%.

Szerintetek mivel tudnám legyőzni a bba-t? Jelenleg ha nem felejtem, a napi carbo adagot helyi kezelésre használom. Illetve tegnap a mobilisabb növények (microsorium, anubias, stb.) kaptak töményebb carbo fürdőt vödörben (4l vízhez 5 ml carbo, 30sec). Így viszonylag kordában van tartva, de azért itt ott látszik.
CO2-vel!!!!

Ez kicsit olyan volt, mint hogy van egy Ferrarim, de ablaktörlő folyadékra nincs pénzem. :)

Nekem mikor BBA-m volt az egyik gyökeret tereprendezés idejére odatettem a CO2 befolyó ágra (reaktorból) 2 hét múlva elpusztult mind magától. Ott gondolom nagyobb dózisban volt jelen.
Ha jól belövöd a CO2-t a fonalasok visszahúzódnak. Zöld alga ellen nem ez a megoldás.
 
CO2-vel!!!!

Ez kicsit olyan volt, mint hogy van egy Ferrarim, de ablaktörlő folyadékra nincs pénzem. :)

Nekem mikor BBA-m volt az egyik gyökeret tereprendezés idejére odatettem a CO2 befolyó ágra (reaktorból) 2 hét múlva elpusztult mind magától. Ott gondolom nagyobb dózisban volt jelen.
Ha jól belövöd a CO2-t a fonalasok visszahúzódnak. Zöld alga ellen nem ez a megoldás.
Értem a hasonlatod :) de van benne valami, építkezés után már nem sok lóvé maradt az extra kiegészítőkre.
tervben van CO2, de egyelőre próbálok lépésenként haladni a fejlődés útján. Eddigi akváriumaim azért voltak hogy néha leüljek elé és nézelődjek, de különösebben nem foglalkoztam a növényekkel. Semmi táp, fény azért hogy én belássak. Ha végük lett, vettem újakat. A halakat etettem, ha betegek lettek kaptak gyógyszert, pont
idén végre kész lett a ház, és kis túlzással az akváriumhoz lett tervezve a nappali...:), aztán rátaláltam erre a fórumra, olvasgattam és hát beszippantott ez a világ. Úgy hogy ez az aki és én is már tudatosan az élővilág jólétére (és nem csak a saját szórakoztatásomra) készültünk. De nem szeretném elkapkodni, egy kicsit tanulnom kell a növények lelki világát, illetve így van hova fejlődni a jövőben...
Egyébként már most látom hogy kicsit elkapkodva lett összerakva az élettér, meg a halak is ad-hoc jelleggel lettek vásárolva, ez tetszik, ez is jöhet, csak nem számoltam előre hogy sokan lesznek.
Még kicsit finomítom a jelenlegit, de már tervezem a következő scape-et

De megfogadom a tanácsod (mint sok más fórumozóét is) és előbb-utóbb lesz CO2
 
én mindenképp az esőztetöt lecserélném egy Poppyra vagy egy lilly pipe-ra! természetessen a megfelelö mérteben most nem találtam 17mm est
https://www.greenaqua.hu/hu/ada-do-aqua-szuro-kifolyocso-poppy-glass-pp-2-13mm.html
Köszi a választ, a fórumot olvasva én is hasonló következtetésre jutottam, így megerősítettél benne. Néztem én is a GA kínálatát, de nem találtam. Ráadásul a szűrő csövezése 25mm belső átmérőjű, arra nem is tudom hogy fogok-e kapni.
majd még nézelődöm itt-ott, vagy egyelőre készítek valamit műanyag palackból
 
Köszi a választ, a fórumot olvasva én is hasonló következtetésre jutottam, így megerősítettél benne. Néztem én is a GA kínálatát, de nem találtam. Ráadásul a szűrő csövezése 25mm belső átmérőjű, arra nem is tudom hogy fogok-e kapni.
majd még nézelődöm itt-ott, vagy egyelőre készítek valamit műanyag palackból
náluk tudsz csináltatni olyat amilyet szeretnél valamint leszükíted a csöved a kinyomó ágon egy szükítővel! s úgy már megoldható a dolog! de méretre csinálnak a GA sok!(y)
 
náluk tudsz csináltatni olyat amilyet szeretnél valamint leszükíted a csöved a kinyomó ágon egy szükítővel! s úgy már megoldható a dolog! de méretre csinálnak a GA sok!(y)
Köszi a választ.
Nem tudtam ezt a méretre gyártatást, lehet ez lesz a megoldás.

De ha leszűkítem a befolyásnál akár 17mm-re (aminek a belseje még kisebb), az nem fogja nagyon lecsökkenteni a szűrő teljesítményét?
 
Sziasztok! Egy kis tapasztalat részemről ezzel a fekete csúnyasággal. Jelenleg még van egy 3D fás-köves háttér az akváriumomban, ami köztudottan ideális terep, főleg hosszabb idő után az ecsetnek. (1,5 éves az aki) Nos kb. 2 hónapja változtattam két dolgon. Emeltem a CO2 szintet 2 bubi/sec ről 3-4 re kb. (nagynyomású - reaktoros beoldás) valamint a szokásos tápozás (15ml Micro 15ml macro) melett 10ml ről 15 ml-re emeltem szintén napi szinten az Excel carbo-t. (360 liter a térfogat) az ecset mára szinte teljesen vissza szorult. Garnikra, halakra ez a kb. másfél szeres adogolás semmilyen formában nem okoz gondot. ;)
 
Sziasztok,
mar evek ota kuzdok a fekete algaval, volt hogy mar tobbszor abba is akartam hagyni ezt a szep hobbit mert nem tudom megoldani a problemat.
Segitsegeteket kerem:
64 Literes akvarium, 3 honapja ujra telepitetem, 15 garnela, 4 amano, 3 oto hal, 12 neon hal, napi 3ml micro, napi 3 ml macro, CO2 palack szepen adagolja eppen hogy zoldre, 50% viz csere hetente, es 8 ora 30 Watt 7000k.
A viz meretekek jok, igaz csap vizbol van a viz csere megoldva.
Köszönöm a segitseget!
 
Sziasztok,
mar evek ota kuzdok a fekete algaval, volt hogy mar tobbszor abba is akartam hagyni ezt a szep hobbit mert nem tudom megoldani a problemat.
Segitsegeteket kerem:
64 Literes akvarium, 3 honapja ujra telepitetem, 15 garnela, 4 amano, 3 oto hal, 12 neon hal, napi 3ml micro, napi 3 ml macro, CO2 palack szepen adagolja eppen hogy zoldre, 50% viz csere hetente, es 8 ora 30 Watt 7000k.
A viz meretekek jok, igaz csap vizbol van a viz csere megoldva.
Köszönöm a segitseget!
Szia. Bubiszámot tudsz esetleg mondani. Az "éppen zöld" az lehet, hogy keveset jelent nálad. Excel Carbot nem haszálsz a tápok mellé? Ill. a szűrésről valamit még írhatnál.
 
Sziasztok,
mar evek ota kuzdok a fekete algaval, volt hogy mar tobbszor abba is akartam hagyni ezt a szep hobbit mert nem tudom megoldani a problemat.
Segitsegeteket kerem:
64 Literes akvarium, 3 honapja ujra telepitetem, 15 garnela, 4 amano, 3 oto hal, 12 neon hal, napi 3ml micro, napi 3 ml macro, CO2 palack szepen adagolja eppen hogy zoldre, 50% viz csere hetente, es 8 ora 30 Watt 7000k.
A viz meretekek jok, igaz csap vizbol van a viz csere megoldva.
Köszönöm a segitseget!

Ahogy scarp is írta, ennyi alapján, és kép nélkül nehéz még csak találgatni is, de pusztán vakon és a tapasztalatom szerint a következőket érdemes mindig végiggondolni, ha támad az ecset:
- ha az ecset alga szép fekete szinű, és viszonylag sok van belőle, viszonylag biztos lehetsz benne, hogy valamit sajnos nagyon rosszul csinálsz
- ha az ecset alga a flow útjában lévő növényeken jelenik főként meg, akkor általában a szűrőben felgyülemlett mulm a ludas
- ha az ecset az aljnövényzeten jelent meg először, és onnan terjedt tova, akkor általában a flow irányával, és erejével van a gond, legtöbbször a talajon visszaforduló víz túl erősen söpri az aljzatot
- ugyanezt okozza, ha túl sok a mulm a talajon, és viszonylag gyér a növényzet
- ha friss csapvízzel cserélsz, vagy viszonylag gyorsan töltöd a vízet az akváriumba, az nagyon meg tudja dobni a CO2 szintet hetente egyszer, ami megint nagyon jó az ecsetnek
- az ecset nagyon szereti a kemény vízet, mivel abból erősebb szálakat tud építeni. A lágy vízben az ecset inkább szürke, mint fekete, és nem igen növeszt hosszú szálakat, már ha megjelenik egyáltalán
- ha adagolsz CO2-t az mennyire ingadozik a nap folyamán? Csak rövid időszakot adagolsz, és utána viszonylag gyorsan ki tud oldodni a vízből? Érdemes megmérni, hogy napi szinten mekkora a PH, illetve CO2 ingadozás
- mint algák többsége az ecset sem szereti a CO2-t, illetve a folyékony carbot (ilyen környezetben elvörösödik, majd elfehéredik, és akár magától is lekopik
- ha a meglévő ecsetet nem írtod lekaparással, levelek lecvágásával, carbozással, akkor segíted a terjedését, ráadásul nehezebben veszed észre, amikor eltaláltad, hogy mi okozta eddig, mivel az ecset pont egy stabilabban fennmaradó algafajta.
Tudom, ennél egyszerűbb válasz jobb lenne, de az életnél már csak egy növényes akvárium bonyolultabb... :D:p
Sikeres küzdelmet!
 
Sziasztok!
Sajnos nálam is megjelent a BBA.
Főként a Microsorum, boltbitis, Anubias öregebb levelein.
Tudnátok nekem is tanácsot adni?
Akvárium:
140 nettó. Lámpa 4500 lumen 6500K Led.
Relatív sok hal. Heti 1x 30 liter RO víz/csapvíz csere.
Elég sűrű a növényzet, de igyekszem alaposan mulmozni.
Napi 2 pumpa TF micro makro 5 ml Excel.
2 szűrő ( Eheim 2071 , Ecco pro 200) esőztetővel szembe kissé lefelé irányítva.

Igyekszem megkeresni az okát, mi miatt lehet.

Olvastam hogy 1:20 arányú fehérítő oldatba megmártom pár percre akkor elhal az alga.
Lehet a növénynek valami baja ettől?
Valakinek van tapasztalata ezzel?

Előre is köszönöm a segítséget. 8a72c4799e565f861b4305558b9dba86.jpgf71fc7fa1ecfa8fa9149406ee7bb1988.jpga192f061df63c714632798b7f145300d.jpg87766d1d697c0d410f658241762aaa7c.jpgfacb400551308e15923696a0f99b57f7.jpg
 
Sziasztok!
Sajnos nálam is megjelent a BBA.
Főként a Microsorum, boltbitis, Anubias öregebb levelein.
Tudnátok nekem is tanácsot adni?
Akvárium:
140 nettó. Lámpa 4500 lumen 6500K Led.
Relatív sok hal. Heti 1x 30 liter RO víz/csapvíz csere.
Elég sűrű a növényzet, de igyekszem alaposan mulmozni.
Napi 2 pumpa TF micro makro 5 ml Excel.
2 szűrő ( Eheim 2071 , Ecco pro 200) esőztetővel szembe kissé lefelé irányítva.

Igyekszem megkeresni az okát, mi miatt lehet.

Olvastam hogy 1:20 arányú fehérítő oldatba megmártom pár percre akkor elhal az alga.
Lehet a növénynek valami baja ettől?
Valakinek van tapasztalata ezzel?

Előre is köszönöm a segítséget. View attachment 74797View attachment 74798View attachment 74799View attachment 74800View attachment 74801

Szia!

Az anubias kibírja, anno a sügéres ecsetes anubiasaimat kezeltem én is, de a microsorum szerintem nem fogja.
Az ecset jöhet attól is a víz terheltségén kívül, ha áramlási gond van, illetve CO2 fluktuáció. Naálam a Crimson valley elnevezésű setup elején bőven volt ecset, ami a sügérektől átrakott anubiasokkal jött, de erősen elharapódzott.
Nekem a leküzdésben segített az esőztető lyukainak nagyobbra fúrása, így nem volt olyan durva az áramlás, valamint ezüst fonalalgázó bevetése - (párban érdemes venni őket, különben nagyon kötekedőek) - kb. 3 hónap alatt gatyába rázódott az akva - jó, tudom, így is sok hal van, de picit nagyobb arányú vízcsere mellett szerintem menne. Az esőztetőt pedig érdemes nem annyira a vízfelszínre állítani, még inkább érdemesebb lenne lenne lecserélni vmi lilyre, hogy kevésbe menjen ki a CO2. Nálam abszolúte lótekben bubiztak a gazok, miután kihajítottam ez esőztetőt.
Egyszóval, ha van erőd és türelmed, vegyszermentes, abszolúte kíméletes kiút is létezik!
Egyébként szépen bedúsult az akva, drukkolok, hogy helyre jöjjön!
 
Szia!

Az anubias kibírja, anno a sügéres ecsetes anubiasaimat kezeltem én is, de a microsorum szerintem nem fogja.
Az ecset jöhet attól is a víz terheltségén kívül, ha áramlási gond van, illetve CO2 fluktuáció. Naálam a Crimson valley elnevezésű setup elején bőven volt ecset, ami a sügérektől átrakott anubiasokkal jött, de erősen elharapódzott.
Nekem a leküzdésben segített az esőztető lyukainak nagyobbra fúrása, így nem volt olyan durva az áramlás, valamint ezüst fonalalgázó bevetése - (párban érdemes venni őket, különben nagyon kötekedőek) - kb. 3 hónap alatt gatyába rázódott az akva - jó, tudom, így is sok hal van, de picit nagyobb arányú vízcsere mellett szerintem menne. Az esőztetőt pedig érdemes nem annyira a vízfelszínre állítani, még inkább érdemesebb lenne lenne lecserélni vmi lilyre, hogy kevésbe menjen ki a CO2. Nálam abszolúte lótekben bubiztak a gazok, miután kihajítottam ez esőztetőt.
Egyszóval, ha van erőd és türelmed, vegyszermentes, abszolúte kíméletes kiút is létezik!
Egyébként szépen bedúsult az akva, drukkolok, hogy helyre jöjjön!
Szia!
Köszi szépen a tanácsokat.
Igen a lily pipe on már gondolkoztam.
Amúgy van 2 Sziámi alagaevő. Remélem az eredeti. Lehet eszegetik, de nem győznek vele.
A microsorum levelét lehet levágom. Úgyis szépen nőnek a frissek.
Meg akkor a maradékot Excel- el kezelgetem.

Amúgy ha távolról nézem semmi nem látszik belőle, de sajnos engem zavar a jelenléte. Szeretném rövid pórázon tartani az algat nehogy itt rövid idő alatt átvegye az irányítás:)

Köszi
András
 
Sziasztok,

A segitsegeteket szeretnem kerni algaval es karbantartassal kapcsolatban.

Junius 15-en lett inditva egy Nano akvarium (27L, 30x30x30). Mivel Japanban elek, ezert meretileg ez a maximum amit meg lehet engedni, nagyobb sajnos nem johetett szoba. Egy erre specializalodott ceg keszitette el nekem a rendszert, de mar az elejen nem voltam vele felhotlenul elegedett es tovabbra is azon a velemenyen vagyok, hogy a Green Aqua csapata fantasztikus szakmai szinten. Meg tobb eve voltam Torokbalinton naluk gyonyorkodni es mar akkor beleszerettem.

A problemak:

Alga: Ugy latom algasodassal kuzdok, igy 1-1.5 honap utan maris, ami nem tul jo jel. Van Co2, feny, vizcsere (a konkret adatokrol alabb majd), a novenyek gyonyoruen fotoszintetizalnak, szinte bugyborog a viz (kisebb tulzassal) es megis megjelent egy sztem BBA, de majd a szakertok megmondjak. Elso nekifutasra ugy nez ki sikerult leirtanom a novenyekrol, de a dekor fan is jelen van es onnan is le kene irtanom, csak nem teljesen tudom, hogy hogyan. Mivel tudom lemosni a farol, hogy erdemes lemosni.

Az akvarium relativ sotet helyen van, tenyleg sotetnek mondanam ugy, hogy a vilagitas nem megy.

Homerseklet: Tok meleg a viz, 28-30 fok is, sajnos itt meleg van es para, 30 fok siman a lakasban, jovo hettol 35 fokok lesznek es ahol az akvarium van, nincs legko.


Az alabbi linken talalhatoak a kepek, idorendi sorrendben: Az inditas utan par perccel, majd a legutolso kepek mar mostaniak.

https://photos.app.goo.gl/iJ55cJujeBhvtFLK6

Akvarium adatai:

Merete: 27L (30x30x30)
Vilagitas: ADA ledes, fogalmam nincs pontosan milyen teljesitmenyu, nincs rairva semmi az eg vilagon, foton rajta van, eleg eros fenye van.
Szures: EHEIM 150 -nek nez ki a kepek alapjan. (fotokon kulon latszik a kimeno/bemeno)
Vizcsere: Heti 1-2x 50%
Co2: Forest Bottle 74g, pollen glass diffuzor, az elejen kb 1 bubi per masodperc ment, most levettem 0.5 bubi / masodpercre (tehat 5-6 bubi / 10 masodperc)
Vilagitas idotartalma: 12:00 - 18:30 (korabban 20:00-ig ment, de levettem mert sztem tul sok a feny)
Elolenyek: Tetra Neon (17db), Garnela (4db), Algaevo (2) Csiga (2).

Oxigen adagolas volt, de lekapcsoltam, mert akkor biztosan baromira ingadozik a Co2/Oxigen szint.
A Co2 es a vilagitas egyszerre megy 12:00 - 18:30-ig. Utana vagy semmi, vagy korabban Oxigen ment kb 3 hetig este 9-tol reggel 12ig.

A novenyeket kb hetente kell nyirnom ugy nonek mint a bolodgomba, nem tapozok semmit legalabbis egyelore nem tettem, most lett inditva az akvarium. A heti 1x vizcserenel alaposan algakaparoval lemosom az uveget mindenhol, 2 hetente pedig beaztatom a pollen glass diffuzort a folyadekba.

Kerlek segitsetek, hogy mit csinaljak, mit nezzek, mit merjek es mit hasznaljak.
 
Sziasztok,

A segitsegeteket szeretnem kerni algaval es karbantartassal kapcsolatban.

Junius 15-en lett inditva egy Nano akvarium (27L, 30x30x30). Mivel Japanban elek, ezert meretileg ez a maximum amit meg lehet engedni, nagyobb sajnos nem johetett szoba. Egy erre specializalodott ceg keszitette el nekem a rendszert, de mar az elejen nem voltam vele felhotlenul elegedett es tovabbra is azon a velemenyen vagyok, hogy a Green Aqua csapata fantasztikus szakmai szinten. Meg tobb eve voltam Torokbalinton naluk gyonyorkodni es mar akkor beleszerettem.

A problemak:

Alga: Ugy latom algasodassal kuzdok, igy 1-1.5 honap utan maris, ami nem tul jo jel. Van Co2, feny, vizcsere (a konkret adatokrol alabb majd), a novenyek gyonyoruen fotoszintetizalnak, szinte bugyborog a viz (kisebb tulzassal) es megis megjelent egy sztem BBA, de majd a szakertok megmondjak. Elso nekifutasra ugy nez ki sikerult leirtanom a novenyekrol, de a dekor fan is jelen van es onnan is le kene irtanom, csak nem teljesen tudom, hogy hogyan. Mivel tudom lemosni a farol, hogy erdemes lemosni.

Az akvarium relativ sotet helyen van, tenyleg sotetnek mondanam ugy, hogy a vilagitas nem megy.

Homerseklet: Tok meleg a viz, 28-30 fok is, sajnos itt meleg van es para, 30 fok siman a lakasban, jovo hettol 35 fokok lesznek es ahol az akvarium van, nincs legko.


Az alabbi linken talalhatoak a kepek, idorendi sorrendben: Az inditas utan par perccel, majd a legutolso kepek mar mostaniak.

https://photos.app.goo.gl/iJ55cJujeBhvtFLK6

Akvarium adatai:

Merete: 27L (30x30x30)
Vilagitas: ADA ledes, fogalmam nincs pontosan milyen teljesitmenyu, nincs rairva semmi az eg vilagon, foton rajta van, eleg eros fenye van.
Szures: EHEIM 150 -nek nez ki a kepek alapjan. (fotokon kulon latszik a kimeno/bemeno)
Vizcsere: Heti 1-2x 50%
Co2: Forest Bottle 74g, pollen glass diffuzor, az elejen kb 1 bubi per masodperc ment, most levettem 0.5 bubi / masodpercre (tehat 5-6 bubi / 10 masodperc)
Vilagitas idotartalma: 12:00 - 18:30 (korabban 20:00-ig ment, de levettem mert sztem tul sok a feny)
Elolenyek: Tetra Neon (17db), Garnela (4db), Algaevo (2) Csiga (2).

Oxigen adagolas volt, de lekapcsoltam, mert akkor biztosan baromira ingadozik a Co2/Oxigen szint.
A Co2 es a vilagitas egyszerre megy 12:00 - 18:30-ig. Utana vagy semmi, vagy korabban Oxigen ment kb 3 hetig este 9-tol reggel 12ig.

A novenyeket kb hetente kell nyirnom ugy nonek mint a bolodgomba, nem tapozok semmit legalabbis egyelore nem tettem, most lett inditva az akvarium. A heti 1x vizcserenel alaposan algakaparoval lemosom az uveget mindenhol, 2 hetente pedig beaztatom a pollen glass diffuzort a folyadekba.

Kerlek segitsetek, hogy mit csinaljak, mit nezzek, mit merjek es mit hasznaljak.
https://akvakertesz.hu/threads/tanacsadas-hibakereses-problema-megoldas-support.7952/
 
Back
Oldal tetejére