• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fekete ecsetalga (BBA) - Black Brush Algae

Azt sajnos nem tudom, mert soha nem mértem, az áramlást csökkenthetem, de akkor keresztbe kell tennem az esőztetőt mert amúgy nem fér be, valamint kivehetem a co2-őt és akkor stabil lesz. Az áramlás az erősödhetett a növények számának csökkenésétől is, van otthon egy aquel 700l/h belső szűrőm is, azt váltottam ki a külsővel.
 
Azt sajnos nem tudom, mert soha nem mértem, az áramlást csökkenthetem, de akkor keresztbe kell tennem az esőztetőt mert amúgy nem fér be, valamint kivehetem a co2-őt és akkor stabil lesz. Az áramlás az erősödhetett a növények számának csökkenésétől is, van otthon egy aquel 700l/h belső szűrőm is, azt váltottam ki a külsővel.
A külső szűrő csapjával vedd vissza az áramlást. Az esőztetőből le lehet vágni. A co2- t nem szükséges kivenni, bár igazából csak a HCnek kell talán. A vized meg teszteld le, simán okozhatja az algásodást.
 
A szűrő Külső csapjával hogyan, azt hol találom? Nekem csak két cső jön ki belőle meg be van dugva aztán működik.
 
A szűrő Külső csapjával hogyan, azt hol találom? Nekem csak két cső jön ki belőle meg be van dugva aztán működik.
Szerezz rá egy csapot, valószínűleg 16/22-es a csöved, GA-ban kapható eheim duplacsap, vagy akár egy szimpla is segít. Vagy fúrd ki jobban az esőztető lyukait, úgy nem lesz akkor áramlási sebesség. Amúgy, a talajcsere is megkeverhette a mulmot, ha nem szedtél ki kiment és nem restart volt. A vízben ott maradhatott a lebegő bomlástermék, ami szépen visszaülepedett.
 
A víz tesztelését mivel tegyem? Illetve mit értesz teljes restart alatt? Cseréljek ki mindent vagy van valami teknikája. Átmosni az aljzatot teljes vízcsere?
 
A víz tesztelését mivel tegyem? Illetve mit értesz teljes restart alatt? Cseréljek ki mindent vagy van valami teknikája. Átmosni az aljzatot teljes vízcsere?
Igen, kiszedsz mindent, talajt kimosod, esetleg fertőtleníted (kisütés, easy carbós áztatás), veszel táptalajt a manado alá (ha nem ragaszkodsz a manadohóz), növényeket mechanikailag megtisztítod az algától, dekorokat, üveget szintén. Szűrőt kimosod. Akváriumot újra telepíted. Ha kevés növényt akarsz, akkor megoldás lehet, hogy veszel egy kevés agyagos talajt és a növényeket abba ülteted, a manado meg marad dekornak. De a manado is keményíti a vizet, főleg az elején, ez is lehet gond.
Van még egy megoldás, ha nem akarsz restartot, a talajon lévő ecset pamacsokat carboval kezeled (szűrőt leállítod és fecskendővel a napi adagot rányomod). De szerintem nem érdemes vesződni vele, egy újraindítás jobb megoldás, ha nem nagy macera.
 
Világítást cseréljek?
Csöveket érdemes lehet. De gondold át, mit akarsz, ha csak mohákat, anubiast, akkor lowtechnek elmegy, nem kell co2 és elég a fény. Ha HCt akarsz, akkor sokkal több fény kell, és co2, és sokkal több táp is.
 
Igazából egy szép növényes akváriumot szeretnék, gondolkodtam az odyssea 4x24 w-osba. Csak nem tudom, hogy amíg nincs rendeben az akvárium addig van e értelme vagy csak ront a helyzeten?
 
Igazából egy szép növényes akváriumot szeretnék, gondolkodtam az odyssea 4x24 w-osba. Csak nem tudom, hogy amíg nincs rendeben az akvárium addig van e értelme vagy csak ront a helyzeten?
Szép növényesből is van sok féle, lowtech, gyepes akváriumok. De amúgy bármelyik irányba is mész, az egész rendszert gondold át és úgy igazítsd, hogy meglehessen az egyensúly. A lowtech picivel olcsóbb és könnyebben fenntartható. A jelenlegi szetted (talaj, co2, szűrő, lámpa) inkább egy lowtechre jó. 4*24 már tudsz csinálni szép gyepes akváriumot is, de akkor ne a manadoval szenvedj.
És a vizedet teszteld le, vegyél teszteket, vagy vidd el laborba, vagy keress a környékeden növényfejeket, akik 1-1 teszttel kisegítenek, vagy keresd meg a vízszolgáltatód, ahol kell lennie hivatalos teszteredmények. De vehetsz ro készüléket és akkor tuti vized lesz.
 
Jelen felállással te milyen növényeket tudnál ajánlani nekem, amit elbírna a jelenlegi rendszer. Én egy sűrűn beültetett akváriumot szeretnék de nem tudom milyen növényeket tegyek bele és mennyit?
A fénycsöveket kicserélném 2x18W 6500 K-ra a co2-t meg akkor felejcsem el azt javaslod?
 
Jelen felállással te milyen növényeket tudnál ajánlani nekem, amit elbírna a jelenlegi rendszer. Én egy sűrűn beültetett akváriumot szeretnék de nem tudom milyen növényeket tegyek bele és mennyit?
A fénycsöveket kicserélném 2x18W 6500 K-ra a co2-t meg akkor felejcsem el azt javaslod?
Nézz szét a GA honlapján az alacsony igényű növények között, nézd meg itt a naplókat (pl. @Beni akváriuma) és úgy válogass. Anubiasok, mohák, egyes hínárfajták. Ezekhez annyira nem kell co2.
 
Back
Oldal tetejére