• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fekete ecsetalga (BBA) - Black Brush Algae

lehetséges, hogy egy 4 napos BO nem hogy nem tüntette el az ecsetet, de még csak nem is fakult semennyit? Az? hogy BBA maradt egy dolog, de hogy a fonal is ugyanaz maradt mint előtte…amióta volt egy 12+ órás áramszünet, szenvedek az 50 literben az algával…alapos mulmozás, bazi nagy vízcsere (majdnem 100%), szűrő takarítás, BO…semmi sem tünteti el ez a rohadékot…mi más tanács lehet….oké…oké…talán a tömény excel lokális kezelés még segíthet? :)
 
lehetséges, hogy egy 4 napos BO nem hogy nem tüntette el az ecsetet, de még csak nem is fakult semennyit? Az? hogy BBA maradt egy dolog, de hogy a fonal is ugyanaz maradt mint előtte…amióta volt egy 12+ órás áramszünet, szenvedek az 50 literben az algával…alapos mulmozás, bazi nagy vízcsere (majdnem 100%), szűrő takarítás, BO…semmi sem tünteti el ez a rohadékot…mi más tanács lehet….oké…oké…talán a tömény excel lokális kezelés még segíthet? :)
Sajnos nem tudom, mi tünteti el, mivel évek óta nálam is van. Viszont azt tudom, hogy mi nem. A BO biztosan nem. Az csak a "zöld" algákra van hatással, szerintem. A fény megvonásával csak a növényeidet helyezed hátrányba, a BBA rá se ba... pipál. Amikor már nagyon zavar, akkor valóban csak a fertőtlenítőszerrel tudok valami hatást elérni, de persze csak ott, ahol a legdurvább a helyzet. Van, aki folyamatosan adagol Excel-t. Talán igazuk van, de én nem teszem.
Amikor fonal algám volt, akkor azt H2O2-vel irtottam, ugyan úgy, közvetlenül rá fecskendezve, mint a BBA esetében használom a fertőtlenítőszert. Viszont a fonal algát sikerült eltüntetnem, évek óta nincs. Kopp. Kopp. A baj az, hogy fogalmam sincs, vajon a "végső" sikert tényleg a H2O2-nek köszönhetem, vagy egyéb vízparaméter változás is közrejátszott? :oops:
 
lehetséges, hogy egy 4 napos BO nem hogy nem tüntette el az ecsetet, de még csak nem is fakult semennyit? Az? hogy BBA maradt egy dolog, de hogy a fonal is ugyanaz maradt mint előtte…amióta volt egy 12+ órás áramszünet, szenvedek az 50 literben az algával…alapos mulmozás, bazi nagy vízcsere (majdnem 100%), szűrő takarítás, BO…semmi sem tünteti el ez a rohadékot…mi más tanács lehet….oké…oké…talán a tömény excel lokális kezelés még segíthet? :)
a helyedben tolnám az APT Fix-et. minden fonalas algára tökéletes. én ecseten próbáltam ki 1hét alatt hűlt helye volt.
 
Ezeknek kár volna 3 tizedes pontossággal tápot keverni;)

Viccet félre téve egy kis klóros vízbe beáztathatod a mű növényeket, olyanok lesznek mint új korukban. Aztán nagyon jól leöblítve vissza lehet rakni az akiba.

De mint Zsoltiabéka írta igazi növények kellenének abba az akiba.
 
Ezeknek kár volna 3 tizedes pontossággal tápot keverni;)

Viccet félre téve egy kis klóros vízbe beáztathatod a mű növényeket, olyanok lesznek mint új korukban. Aztán nagyon jól leöblítve vissza lehet rakni az akiba.

De mint Zsoltiabéka írta igazi növények kellenének abba az akiba.
Én biztos, hogy nem nyúlok bele. Csinálja az, aki bevállalta a karbantartást!
 
Back
Oldal tetejére