• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Fazi 240l Low-Tech

Fazekas Ádám

Kertész segéd
Sziasztok!

Már rég óta tagja vagyok a fórumnak, eddig csak csendben figyeltem a szép akváriumokat és gyűjtöttem a tudást, de most szeretném bemutatni nektek nem rég indult akváriumomat.
Már hosszú évek óta tervezés alatt volt, többször újra gondolva, elhalasztva (munkahely váltás és munkanélküliség miatt), de végre sikerült megvalósítanom ezt a régi álmomat, hogy nekem egy szép nagy méretű, növényes halas akváriumom legyen. icon_e_smile.gif

Az akvárium adatai:
Üveg: 120x40x50cm bruttó 240l
Szűrés: Hydor Professional 600 + 2l Matrix Trop + 100ml Seachem Purigen
Világítás: Odyssea Dual Pro 2x54w T5 (2db 6500k fénycső)
Fűtés: Hydor 300w
Talaj: kb 30l JBL manado + 7,5l JBL Aquabasis Plus
Dekor: egy nagyobb és egy kisebb Redmoor gyökér
Tápozás: TF Planter + TF Macro + EasyLife Carbo

Flora:
Anubias barteri var. barteri
Anubias barteri var. nana
Cryptocoryne beckettii
Cryptocoryne parva
Cryptocoryne wendtii green
Cryptocoryne willisii
Echinodorus magdalensis
Echinodorus Red Flame
Hygrophyla polisperma
Limnophyla sessiliflora
Ludwigia palustris
Ludwigia repens
Microsorum pteropus var. Windelov
Rotala rotundifolia
Vallisneria spiralis

Fauna:
Nos ez még tervezés alatt, milyen fajok és hány db, Ékfoltos vagy Espei razbóra, pontylazacok (Amanda lazac, Rézlazac, Rózsalazac, Vörösfejű pontylazac, Fekete neon, Királylazac) amik tetszenek, kisebb testű corydoras valószínűleg Panda és Oto, valamint red-cherry vagy sakura garnélák.

Feltöltés után (2018.02.23):
721IMG_20180223_222720.jpg

Letisztulás után (2018.02.25):
214IMG_20180225_170501.jpg
 
Utoljára módosított:
Szèp lett[emoji1303][emoji1303]
Sok sikert hozzá


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ma 1 hetes az akvárium, első vízcsere megvolt kb 70liter csapvízzel, egyenlőre minden rendben, minden növény jól érzi magát.
Egy kis változás a növényekben, kikerült az Anubias Barteri, bekerült 1 tő Bucephalandra sp. Red, 8 tő Vallisneria Americana var. Asiatica és 1 tő Microsorum pteropus 'Trident'. Hátul a vallisneriát meg kellett tépnem, a régi levelek kezdtek sárgulni-barnulni, ráadásul valami fonalas és ecset alga is kezdte ellepni.
A Hygrophyla polisperma nagyon jól érzi magát, hamarosan nyírni kell, a Ludwigia-ák is szépen fejlődnek kezdenek bepirosodni, Limnophyla sessiliflora is sokat nőtt, kb 2x akkora mint volt, a Rotala is nőtt bár egyenlőre nem azt a levél formát hozta mint vártam, lehet még kell neki idő, míg átalakúl submers formára. icon_e_smile.gif
Valamint felszereltem az esőztetőt mert a terelő túl nagy áramlást csinált, így valamivel egyenletesebb, a lámpa lábait is meghajlítottam, bár nem lett egy mestermű (nem vagyok egy nagy szaki icon_e_smile.gif ), de így legalább nem közvetlen vízfelszín felett van hanem egy 7-8cm-rel magasabban.

A végleges növénylistám:
Anubias barteri var. nana
Bucephalandra sp. Red
Cryptocoryne beckettii
Cryptocoryne parva
Cryptocoryne wendtii green
Cryptocoryne willisii
Echinodorus magdalensis
Echinodorus Red Flame
Hygrophyla polisperma
Limnophyla sessiliflora
Ludwigia palustris
Ludwigia repens
Microsorum pteropus 'Trident'
Microsorum pteropus var. Windelov
Rotala rotundifolia
Vallisneria Americana var. Asiatica
Vallisneria spiralis

És végűl a kép: (a koszos üvegért bocsi, a takarítás elmaradt icon_e_confused.gif )

562IMG_20180302_210035.jpg

560IMG_20180302_214447.jpg
 
Utoljára módosított:
Megérkeztek az első főbérlők: 19db Vörösorrú pontylazac (sajna egy a betelpítést követően elhalálozott, valószínűleg megsérült behelyezéskor :( ), 15db Rézlazac, 15db Rózsalazac "White fin", 8db Panda páncélos harcsa és 20 db Blue Dream garnéla.
A hygrophila polysperma-t toppoltam, az alsó emers rész kezdett rosszul festeni ráadásul a legnagyobb elérte a felszínt. :)
Rotala is kezd végre magához térni a felső friss hajtások már szép vízalatti leveleket hoznak, lassan toppolom azt is.
Limnophilia sessiliflora nem tetszik nekem, a teteje egészen élénk halvány zöld, már majdnem mintha sárga lenne és mintha lelassult volna a növekedése is, lehet emelnem kéne kicsit a tápozáson.
Többi növény növöget, minden rendben, kicsi alga megjelent főleg a lasabban növő növényeken látok apró szálakat meg némi barna algát.
És akkor a telefonos képek:
826IMG_20180307_185023.jpg
889IMG_20180307_185150.jpg
496IMG_20180307_190310.jpg

Limnophilia sessiliflora:
440IMG_20180308_132515.jpg
 
3 hetes lett, végre beindult a rotala, elől is elkezdett szépen terjeszkedni a echinodorus magdalensis is, cryptok is szépen híznak icon_e_smile.gif
Szereztem vízteszteket első mérésnél: Nitrát 5mgl alatt volt, Foszfát éppen meg színezte a tesztet, kevesebb mint 0,02 mg/l, a vasam meg nem volt mérhető.
Arra a következtetésre jutottam hogy a sárgulást kóros vas hiány okozza.
Így emelnem kellett a tápozáson, napi 4 minden másnap 5 pumpa macro és napi 4 pumpa micro megy most bele.
3 nappal később a második mérésre: nitrát 5 mg/l felett van, foszfát 0,02 - 0,05 mg/l között van, a vasam még kevés éppen megszínezi a tesztet kevesebb mint 0,05 mg/l így a micro tápon még kell emeljek még napi egy pumpával.
Sajnos barna alga nem tágít, sőt egyre több van belőle icon_e_sad.gif , látszatra helyenként kis zöld fonal is van de az elhanyagolható mennyiség.
A felszíni hártya is folyton visszatér és vastagszik nem győzöm pucolni, ebből skimmer vásárlás lesz! icon_e_smile.gif
Valamint aki Rézlazacot tervez tartani Neocardinia (red cherry stb.) fajjal, ne tegye, igazi fenevadak, a közel azonos méretű garnélát is megtámadják. icon_e_sad.gif

Végül a telefonos fotó: icon_e_smile.gif
976IMG_20180315_175550.jpg
 
Ma 5 hetes az akvárium.
Sok minden történt mostanság, a Rézlazacok kikerültek, fene gondolta volna, hogy agresszívek lesznek mindennel ami az akváriumban él és mozog.
Bekerült 20db Vörösneon, 15db Amano és 10 db Oto.
Barna alga szinte nyomtalanúl eltünt, az otok falták mint a sáskák! icon_e_smile.gif
Növények szépen fejlődnek, talán csak a jobb hátsó sarokban a vallisneria aki nem mutat határozott fejlődést.

Végezetűl a telefonos fotó:
333IMG_20180330_222315.jpg

Valamint megjelent egy számomra beazonosíthatatlan alga, ötlet hogy mi ez?
310IMG_20180330_222554.jpg
 
Ma 5 hetes az akvárium.
Sok minden történt mostanság, a Rézlazacok kikerültek, fene gondolta volna, hogy agresszívek lesznek mindennel ami az akváriumban él és mozog.
Bekerült 20db Vörösneon, 15db Amano és 10 db Oto.
Barna alga szinte nyomtalanúl eltünt, az otok falták mint a sáskák! View attachment 52579
Növények szépen fejlődnek, talán csak a jobb hátsó sarokban a vallisneria aki nem mutat határozott fejlődést.

Végezetűl a telefonos fotó:
View attachment 52580

Valamint megjelent egy számomra beazonosíthatatlan alga, ötlet hogy mi ez?
View attachment 52581

szerintem fonal alga, csak simán mint a spagettit tekerd fel és húzd ki :)
 
Elmúlt 7 hetes az akvárium, látszik hogy mostanság nem volt úgy időm foglalkozni vele (mindig csak a munka :( ), nagyon bedzsungelesedett, neki kell essek a kaszával! :D
Szerencsére majdnem mindenki megvan és jól érzi magát, sajnos kivéve a 10db Oto, közülük volt elhullás, 1 mindjárt a második napra a túlvilágra került és azóta csak 5db-ot látok a maradék 4-et elnyelte az akvárium.
Az amanok nagyon jól érzik magukat, hihetetlen jó kis takarító gépek. :cool:

Végül jöjjenek a telefonos képek:
898IMG_20180415_172049.jpg
904IMG_20180415_172102.jpg

Végül egy előtte-utána fotó az indulás utáni napról és a mostaniról:
941el_tte_ut_nna_2018_02_.jpg
 
Elmúlt 7 hetes az akvárium, látszik hogy mostanság nem volt úgy időm foglalkozni vele (mindig csak a munka :( ), nagyon bedzsungelesedett, neki kell essek a kaszával! :D
Szerencsére majdnem mindenki megvan és jól érzi magát, sajnos kivéve a 10db Oto, közülük volt elhullás, 1 mindjárt a második napra a túlvilágra került és azóta csak 5db-ot látok a maradék 4-et elnyelte az akvárium.
Az amanok nagyon jól érzik magukat, hihetetlen jó kis takarító gépek. :cool:

Végül jöjjenek a telefonos képek:
View attachment 53602
View attachment 53603

Végül egy előtte-utána fotó az indulás utáni napról és a mostaniról:
View attachment 53604
Gratulálok, szembe ötlő a fejlődés!
 
Ma 10 hetes az akvárium, végre volt időm és végeztem egy alap karbantartást. (3 hét utáni vízcsere khm... icon_e_surprised.gif )
Alaposan megvágtam a növényeket, nem kevés növénymassza került ki. icon_lol.gif

A szokásos telefonos fotó:
857IMG_20180504_203030.jpg

Néha őket is le lehet kapni, kis sunyi dögök megtanulták mikor lehet egy kis extra kajához jutni icon_e_biggrin.gif
787IMG_20180504_203302.jpg
 
Nagyon szép az akváriumod.

Én is nemrég kezdtem egy akváriumot. Neked milyen növények váltak be?
Mennyi carbot, tápot használsz?

Köszi
 
Nagyon szép az akváriumod.

Én is nemrég kezdtem egy akváriumot. Neked milyen növények váltak be?
Mennyi carbot, tápot használsz?

Köszi

Szia!
Bocsi a kései válaszért!
Easy Carbót használok napi 8ml, valamint Aqualine TF tápokat, Macro heti 6-7pumpa (kb 9-10ml), Planter heti 14-15 pumpa (kb 20-22ml) és most kezdtem el egy kis extra vasat adagolni, heti 2ml TF Vas.
Ezek a növények amik látszólag jól érzik magukat:
Anubias barteri var. nana
Bucephalandra sp. Red
Cryptocoryne beckettii
Cryptocoryne parva
Cryptocoryne wendtii green
Cryptocoryne willisii
Echinodorus magdalensis
Echinodorus Red Flame
Echinodorus Bleheri
Hygrophyla polisperma
Limnophyla sessiliflora
Microsorum pteropus var. Windelov
Rotala rotundifolia
Ezek amik nem annyira szépek de elvannak:
Ludwigia palustris
Ludwigia repens
Microsorum pteropus 'Trident'

Ezek érthetetlen módon kipusztúltak:
Vallisneria Americana var. Asiatica
Vallisneria spiralis
 
Back
Oldal tetejére