• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Fatuskós Juwel Rio 240

Monte Carloból még van benne egy nagyon kevés, sajnos szinte teljesen kipusztult az elmúlt másfél évben.
Van valami trükk esetleg amivel fel lehetne éleszteni?

View attachment 94868

A csigák és a páncélos harcsák gondolom nem kedveznek ennek a növénynek a folyamatos talajmozgatásukkal.
Co2 nelkul tul sokat nem lehet kihozni a MC-bol, de azert ennel tobb van benne. Amit erdemes rola tudni, : szereti a vastag tapozast. Ha mic mac tapozol ne sajnald lotybolni..
 
Prábálkozás a megfelelő vízkeménység beállítására:

Már több mint fél éve RO vizzel történnek a vízcserék. Átlagosn kb 2-3 hetente 40l vizet cserélek, ami a teljes vizmennyiség 25%-a lehet, tudom legtöbben azt mondják, hogy ennél többet kellene.
Sajnos nem egyszerű procedúra a vízcsere. Van 3db 20l-es kannám amikbe darabonként 2órán ár engedem az RO szűrőből a vizet. A kannák két óra alatt 3/4-ig tellnek meg, így még ki lehet fröcsögésmentesen önteni belőlük a vizet.
A leengedett víz vagy az udvarra kerül, vagy a lefojóba, az időjárástól függően.

A vízkeménység mérések eredményei GH/KH: (a dátumok csak a tesztekre vonatkoznak, vízcseréből természetesen több volt)
2020.05.03 Vízkeménység nagy akvárium 15/12 kis akvárium 12/12
2020.05.22 Vízkeménység nagy akvárium 14/10 kis akvárium 12/8
2020.06.16 Vízkeménység nagy akvárium 10/8,5 kis akvárium -/-
2020.06.30 Vízkeménység nagy akvárium 10/8 kis akvárium 8/7
2020.07.19 Vízkeménység nagy akvárium 9/7 kis akvárium -/-
2020.08.15 Vízkeménység nagy akvárium 10/8 kis akvárium 11/7
2020.09.20 Vízkeménység nagy akvárium 8/6 kis akvárium
2020.10.11 Vízkeménység nagy akvárium 8/7 kis akvárium 6/5
2020.10.30 Vízkeménység nagy akvárium 7/6 kis akvárium
2020.12.02 Vízkeménység nagy akvárium 9/8 kis akvárium
2020.12.09 Vízkeménység nagy akvárium 9/8 kis akvárium 6/5

Felmerült bennem a kérdés, hogy ennél alacsonyabb értékre ekkora vízcserékkel már nem is lehet jutni?

Egy barátom évek óta kevert ágyas gyantával lágyítja a vizet közvetlen az akváriumba és emelett még szat gyantát is használ.
Az ő példáján felbúzdúlva kölcsönkértem tőle mindkét gyantából egy kis tasakkal és 6 órára beraktam az akváriumba.
Az eredmény sajnos nem egészen a várt lett.
2020.12.13 Vízkeménység nagy akvárium 3/8
Mivel ez egész biztosan nem jó érték így GH Plus-al elkezdtem növelni az összkeménységet.

Ha továbbra sem sikerül hatásosan csökkentem a KH-t akkor nyáron csinálok egy restartot, és már az elejétől csak lágyvizet fogok használni. Ennél jobb ötletem jelenleg nincs.
 
Átlagosn kb 2-3 hetente 40l vizet cserélek, ami a teljes vizmennyiség 25%-a lehet, tudom legtöbben azt mondják, hogy ennél többet kellene.

Felmerült bennem a kérdés, hogy ennél alacsonyabb értékre ekkora vízcserékkel már nem is lehet jutni?
Dehogynem, rendszeres heti vízcserékkel.
Rokkantként írom, hogy kivitelezhető, még ha macerásnak is tűnik.

Azt nem írtad, hogy mekkora az akvárium, milyen kövek vannak benne, stb.
Úgy gondolom, hogy több információ birtokában célravezető tanácsokat, javaslatokat kaphatsz. ;)
 
igen, jó lenne megoldani azt a heti 40-50% vízcserét! :) sokat fejlődött még így is a kezdethez képest az aki! hajrá
 
Dehogynem, rendszeres heti vízcserékkel.
Rokkantként írom, hogy kivitelezhető, még ha macerásnak is tűnik.

Azt nem írtad, hogy mekkora az akvárium, milyen kövek vannak benne, stb.
Úgy gondolom, hogy több információ birtokában célravezető tanácsokat, javaslatokat kaphatsz. ;)

Az akvárium bruttó 240l, valójában 180-190l víz lehet benne. Az utolsó köveket nyáron vettem ki. A talaj 2,5 éves. ADA Aqua Soil Amazonia - általános növénytalaj és Dennerle DeponitMix Professional 9in1 növény táptalaj.
 
Az akvárium bruttó 240l, valójában 180-190l víz lehet benne. Az utolsó köveket nyáron vettem ki. A talaj 2,5 éves. ADA Aqua Soil Amazonia - általános növénytalaj és Dennerle DeponitMix Professional 9in1 növény táptalaj.
Uhhh! A 40 literes csere iszonyatosan kevés. Alsó hangon a dupláját kellene minden héten.
A fürdőszobában egy 60 l-es hordóba gyártom le a vizet. Neked is az lenne jó, abból meg egy szivattyúval be az akiba. Ja, a tömlő végén legyen egy Eheim szimpla csap, amivel tudod szabályozni, hogy ne csiliárd l/h-val zúduljon a víz az akváriumba.
(Rokkant vagyok, összesen közel 1000 liternyi akváriumok és megoldható. Csak okosan válogasd össze a hozzávaló eszközöket. ;))
 
😉 lowtechnek indult, ez lett belőle...
 
Ma beszereztem egy JBL AQUATEST szettet, így már tőbb vízparamétert tudok mérni.

A mai mérések eredménye:
GH: 9
KH: 7
Fe: 0.1
N03: 0,5-1


További adatok:

A jelenlegi tápozás:
Heti 25ml TF plantert és napi 5ml TF macrot, valamint 5ml carbót adagolok.

Világítás:
Bruttó 240L re 27lumen/liter, napi 7 óra világítás

Szűrés:
Juwel belső szűrő 700 liter/óra
Eheim külső szűrő 1000 liter/óra
 
Ma beszereztem egy JBL AQUATEST szettet, így már tőbb vízparamétert tudok mérni.

A mai mérések eredménye:
GH: 9
KH: 7
Fe: 0.1
N03: 0,5-1


További adatok:

A jelenlegi tápozás:
Heti 25ml TF plantert és napi 5ml TF macrot, valamint 5ml carbót adagolok.

Világítás:
Bruttó 240L re 27lumen/liter, napi 7 óra világítás

Szűrés:
Juwel belső szűrő 700 liter/óra
Eheim külső szűrő 1000 liter/óra

miért nem szerzel egy 80-120 literes müanyag hordót és akkor mehetne abba az ro víz, onnan meg egy szivattyúval vissza az akiba? sokkal egyszerűbb lenne, mint vödrözni... 😊
én a Green Aqua Micro-macro-excel triót kezdtem el használni az itteniek tanácsára és nekem nagyon bejött, a növényeim burjánzanak, algám meg szinte semmi. éhen fognak halni a black mollik... 🤣🤣🤣
 
miért nem szerzel egy 80-120 literes müanyag hordót és akkor mehetne abba az ro víz, onnan meg egy szivattyúval vissza az akiba? sokkal egyszerűbb lenne, mint vödrözni... 😊
én a Green Aqua Micro-macro-excel triót kezdtem el használni az itteniek tanácsára és nekem nagyon bejött, a növényeim burjánzanak, algám meg szinte semmi. éhen fognak halni a black mollik... 🤣🤣🤣
Lakásfelújítás után lehet megpróbálok kialakítani helyet az ro víz tárolására közelebb az akváriumhoz, de jelenleg sajnos ez nem megoldható. Az ro szűrő most lent van a garázsban fixen bekötve. A szürt víz 20literes kannákba gyűlik, a szennyvíz pedig az udvarra megy ki egy 1000literes tartályba, ahová az esővizet is gyűjtöm locsolási célra.
 
Ma beszereztem egy JBL AQUATEST szettet, így már tőbb vízparamétert tudok mérni.

A mai mérések eredménye:
GH: 9
KH: 7
Fe: 0.1
N03: 0,5-1


További adatok:

A jelenlegi tápozás:
Heti 25ml TF plantert és napi 5ml TF macrot, valamint 5ml carbót adagolok.

Világítás:
Bruttó 240L re 27lumen/liter, napi 7 óra világítás

Szűrés:
Juwel belső szűrő 700 liter/óra
Eheim külső szűrő 1000 liter/óra
A 27 lumen szerintem picit gyenge. Ha tudod, fejleszd fel 40-45 lumen környékére, lowtechben is azért kell annyi szerintem.
 
A 27 lumen szerintem picit gyenge. Ha tudod, fejleszd fel 40-45 lumen környékére, lowtechben is azért kell annyi szerintem.
Igen, sajnos a 27 lumen csak gyenge fénynek számít. A szett megvásárlásakor a boltba kicsit féreérthetően volt megadva a fényerősség. Sokáig azt hittem, hogy fénycsövenként tud a lámpám 6670 lument, nem pedig az egész egyben.
 
Igen, sajnos a 27 lumen csak gyenge fénynek számít. A szett megvásárlásakor a boltba kicsit féreérthetően volt megadva a fényerősség. Sokáig azt hittem, hogy fénycsövenként tud a lámpám 6670 lument, nem pedig az egész egyben.
A szettekben általában kevés a fény egy növényes akváriumhoz, bár alacsony fényigényűekkel talán még jó lehet. Én a helyedben elengedném a tetőt, és függesztenék fölé erősebb lámpát.
 
A szettekben általában kevés a fény egy növényes akváriumhoz, bár alacsony fényigényűekkel talán még jó lehet. Én a helyedben elengedném a tetőt, és függesztenék fölé erősebb lámpát.
én is elengedtem a tetőmet és jobban tetszik tető nélkül az aksim, ráadásul kevésbbé melegszik és jobb a légcsere is szerintem... 😊
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére