• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fás, köves kezdő garnis, halas

A cuba mennyire bírja az erős áramlást?
Nekünk még nincs vele tapasztalatunk, de GA-sok ezt írták róla:
Ez a növény két dologra érzékeny igazán. A melegre (25 fok alatt tartható) és az alacsony, vagy elégtelen CO2-re. Nem megfelelő CO2 beoldással elég hamar tönkremegy. És ha van is CO2, de nem a talaj közelében magas a koncentráció, akkor szintén kudarc lesz a nevelés. Ezekre érdemes figyelni.

Egyébként mit jelent az erős áramlás?
 
@tsokee egy eheim2324 szűri az 54 litert, as Elaine ott volt ahol as áramlás megtört as üvegen és pont rácsapódott. Azon gondolkodok, hogy ez miatt kicserélem a lilyt spinre. A vízem sajnos pont 25 fork környékén van, mondjuk feljebb sem megy
 
@tsokee egy eheim2324 szűri az 54 litert, as Elaine ott volt ahol as áramlás megtört as üvegen és pont rácsapódott. Azon gondolkodok, hogy ez miatt kicserélem a lilyt spinre. A vízem sajnos pont 25 fork környékén van, mondjuk feljebb sem megy
60x30x30 akvaba nem tennek spint, nagyon gyenge lesz az aramlas. Nalam 45 hosszu akvaban 2224 megy spinnel.. az is hatareset. En inkabb poppyban gondolkodnek. A mostani lily is jo kellene legyen, ilyen osszeallitasom volt a nagy akva elott. Talan egy keves volt zarva a nyomo oldali csapon..
 
Kipróbáltam a spint nem jött be, kb az akva feléig nem ért el az áramlás. Elültettem a cubát, gyakorlatilag azonnal elkezdtem bubizni[emoji848]. Megnyírtam a pusillát és meglettek a garnélák. A blyxa kezdte megszokni a helyét úgyhogy gyorsan át is ültettem[emoji29]. Közben a párom is beszólt, hogy ne ültessem a cubát a pusilla közé, mert úgy néz ki, mint tyúkhúr a fűben[emoji23].
 
Back
Oldal tetejére