• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes farakás

Nagyon jó indítás!Gratula!A világítással óvatosan,nem kell egyből 8 órával indittani!A jobb elöl az homok?
Igen.JBL sansibar black.
Még törött lávakő kerül a nagy kövek és a homok közé,de nem volt kedvem éjjel megcsinálni.majd valamikor a héten vízcsere közben.
 
Szia!
Először is gratula az akváriumhoz!(y)
2 fénycsővel világítanék 8 órát. 5-6 órát a plusz fénycsővel. (nagyjából ilyen arányokkal üzemelek, eddig bevált) Igaz 1 évet csak 2csővel ment, pár hónapja "pirítok" plusz fénnyel.
Persze szigorúan low-ban.:D;)
Megnéztem a naplódban a nagy akid.Az alapok hasonlóak,pedig nem másoltam.
 
Talán kicsit kevesebb növényed van. A táp lehet kevés lesz. Majd figyeld a "zöldségek" és reakcióját esetleg emelhetsz a tápozáson.;)
 
Megvolt az első vízcsere.kb30-40 perc alatt kész is lettem.100 liter minden nap egy hétig.:cry:
Tridentet tennék még bele de nem tudom honnan vehetnék kicsit nagyobb boktokat.
 
Szia!
Vízcserét,hogyan csinálod?
Kicsit soknak tűnik a ráfordított idő.(nem kötözködésből mondom):)
 
Szia!
Vízcserét,hogyan csinálod?
Kicsit soknak tűnik a ráfordított idő.(nem kötözködésből mondom):)
Slaggal.:)
A vizet leengedem a kádba.Mikor megvan termosztátos csaptelepen a hőmérséklet beállítom.feltöltöm.vízkezelőt beteszem.
 
Az apró kövek még mindig hiányoznak a homok széléről.
Tudja valaki milyen sűrűn vedlenek az amanok?Minden nap látok több levedlett bőrt.
 
Utoljára módosított:
Nagyom szuper! Gratu!(n)
Nem apróztad el a takarító személyzetet! ;)
Így eredményes az indulás. Milyen halak kerülnek majd később bele?
Ágakra gondoltál kötözni valami "zöldfélét?" Bár így is bejövős!
Algamentest!
 
Nagyom szuper! Gratu!(n)
Nem apróztad el a takarító személyzetet! ;)
Így eredményes az indulás. Milyen halak kerülnek majd később bele?
Ágakra gondoltál kötözni valami "zöldfélét?" Bár így is bejövős!
Algamentest!
Azt gondoltam kevesebbel kár ekkorában.És szinte alig látni őket.
Hogy milyen azt még nem tudom.Valami világos,mert az egész kicsit sötét(SZÁNDÉKOSAN)
Még rendeltem anubias petit-et,bucephalandra minit.Azágakra nem szertnék semmit.Még.
 
Utoljára módosított:
Szépen alakul great hozzá.
Ha besűrűsödik ütős lesz. :)

A homokvihar fel lesz még turbózva vagy így marad?
 
Megkérhetek egy moderátort,hogy ezt a képet tegye be naplóképnek?köszönöm.
 

Attachments

  • WP_20160430_004.jpg
    WP_20160430_004.jpg
    106.8 KB · Megtekintések: 4
Már ebben is diszkoszhalakat látok.... Kicsit elfogult vagyok? Nagyon jó lesz, már most is nagyon tetszik.... Grat
 
ezt nem értem.

A homokos részre gondoltam. el tudnék képzelni egy kis esetlegesen mohás kő darabkákat. Szerintem nem nézne ki rosszul. Ezért kérdeztem, hogy oda mit tervezel.

Mondjuk miniél tovább nézem annál jobban tetszik az egész hangulata. :)
 
Sziasztok!Az otokat és amanokat miután megettek minden algát gondolom kell etetni.Valaki segítene ebben?Még nem voltak ilyen állatkáim.
 
Sziasztok!Az otokat és amanokat miután megettek minden algát gondolom kell etetni.Valaki segítene ebben?Még nem voltak ilyen állatkáim.

A forrázott zöldségeket mind a két faj nagyon szereti, de nálam bevált a Dennerle Crusta Gran és A Cookies Special Menu is. :)
Pl. a forrásban lévő vízbe bedobod a felszeletelt kigyóuborkát, cukkinit, sütőtököt, répát, éppen mi van, aztán 5 perc múlva kiveszed.
Kis darabokban lefagyasztod, és amikor előveszed, már csak be kell dobni 10mp-re a mikróba. ;)
 
A forrázott zöldségeket mind a két faj nagyon szereti, de nálam bevált a Dennerle Crusta Gran és A Cookies Special Menu is. :)
Pl. a forrásban lévő vízbe bedobod a felszeletelt kigyóuborkát, cukkinit, sütőtököt, répát, éppen mi van, aztán 5 perc múlva kiveszed.
Kis darabokban lefagyasztod, és amikor előveszed, már csak be kell dobni 10mp-re a mikróba. ;)
Köszi!
Ma kaptak egy kicsi SERA FLORA-t.Megették.Csak az volt itthon a sügerek kajája volt.
Még egy kérdés.Minden nap kell etetni őket?
 
Nagyon szuper lett a scape.(y) Ami már most is szép, az 1 hónap múlva nagyon baba lesz... Figyelem az eseményeket.:rolleyes:

Minden nap kell etetni őket?
Van némi eltérés az etetési módszerek között, és mind működik. Van aki naponta egyszer, van aki kétszer, de akad minden másnapra hagyott etetés is. Egy íratlan szabály, hogy annyit kapjanak egyszerre, ami elfogy néhány perc alatt. Persze itt van egy kis bökkenő, mármint az algázók nem mindannyian mozdulnak rá egyből a kajára, mint mondjuk egy lazac, vagy ponty féle. Pl nálam az Oto fittyet hány a bedobált dolgokra. No meg nem árt ha lesüllyed a kaja. :shifty:pfff, írom ám... Na mindegy remélem volt közte számodra használható infó.:D Algamentest!
 
Back
Oldal tetejére