• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes farakás

A microsorum pteropus trident ronda barna foltos.olyan is volt,csak nem annyira mint most.az egyik crypto kb 7-8 leveléből már nem sok van.remélem szombatig még kibírják.

nem kell aggódni miatta.

A microsorumok közül a Trident alkalmazkodik a legnehezebben. Akár le is lehetne vágni a rossz leveleket, hogy az új levelekbe nyomja az energiát a növény.
Crypto esetén a levél málás szintén természetes. A levél ami elkezd tönkremenni vágd le.

Pár hét múlva mindkét növényen lesz már sok új levél. 6 hónap múlva meg nem bírsz velük :)
 
...Pár hét múlva mindkét növényen lesz már sok új levél. 6 hónap múlva meg nem bírsz velük :)
Jaja, ha beindulnak csattogtathatod majd az ollót. :) Hopp erről jut eszembe, holnap nálam is meg kell nyírni a micro needle meg trident bokrokat. :)
 
nem kell aggódni miatta.

A microsorumok közül a Trident alkalmazkodik a legnehezebben. Akár le is lehetne vágni a rossz leveleket, hogy az új levelekbe nyomja az energiát a növény.
Crypto esetén a levél málás szintén természetes. A levél ami elkezd tönkremenni vágd le.

Pár hét múlva mindkét növényen lesz már sok új levél. 6 hónap múlva meg nem bírsz velük :)
Köszi.Így fogok tenni.Tridentet fogok még rendelni bele mert biztos kevés,csak szerettem volna látni minden növényt milyen.Ha nem tetszik minek vegyek többet.
Nem tudom olvastad e,hogy nem lesz co2.Itt is érvényes,hogy sok növénnyel kezdeni könnyebb?[/QUOTE]
 
Üdv a fórumon! Szeretem ezeket a hosszúkás akváriumokat.:rolleyes: Sok sikert a telepítéshez!(y)
köszi.szerintem rámegy az egész hétvégém.még ki kell mosnom az akváriumot,az összes csövet és a szűrőt is kiöblíteném a leengedett vízzel,mert kb 3-4 hónapja nem nyúltam hozzá.
+ soha nem ültettem.lesz vele dolgom a redmoor-ok közt azt hiszem.
 
Utoljára módosított:
Én is ezzel a három növénycsaláddal kezdtem. Mondhatni tökéletes választás lowtech körülmények közé! (y)
Perzse durculhatnak, de ők még nem tudják amit most megsúgok neked:
Sok minden kell egy sikeres akváriumhoz, de az akvakertész legfőbb fegyvere a türelem! ;)
 
Este amikor végeztem betápoztam.Ma du vízcsere.Gondolom elég utána tápoznom megint.
Nem tudom hogy a jobb vagy a bal oldalra lenne jobb tennem a befolyót.
A bal oldalon kevésbé látszanak a csövek.Eddig hátul voltak.
 
Szia!
Először is gratula az akváriumhoz!(y)
2 fénycsővel világítanék 8 órát. 5-6 órát a plusz fénycsővel. (nagyjából ilyen arányokkal üzemelek, eddig bevált) Igaz 1 évet csak 2csővel ment, pár hónapja "pirítok" plusz fénnyel.
Persze szigorúan low-ban.:D;)
 
Szia!
Először is gratula az akváriumhoz!(y)
2 fénycsővel világítanék 8 órát. 5-6 órát a plusz fénycsővel. (nagyjából ilyen arányokkal üzemelek, eddig bevált) Igaz 1 évet csak 2csővel ment, pár hónapja "pirítok" plusz fénnyel.
Persze szigorúan low-ban.:D;)
Köszi!
Ezzel annyi bajom van,hogy 2 lámpa van rajta.Mindkettö 2x54W.
Működik egy csővel is.De akkor vagy az eleje vagy a hátulja lenne jobban megvilágítva.
Miért nincs a fénycsövekből ugyanolyan hosszban több teljesítmény?
Megpróbálom a hátsó lámpát 8 órában 2 csővel az elsőt 5 órában 1 csővel.
 
Végül is van variálási lehetőség. Zöld pontalga majd megmondja.:)
Szerintem a lámpa magasságod is rendben van így. Neked 10cm-el kisebb is a vízoszlop magassága. Úgyhogy érdemes lesz figyelni.
Tápozást, hogy gondoltad?
Jó lesz nagyon, algamentest kívánok!(y)
 
Nagyon jó indítás!Gratula!A világítással óvatosan,nem kell egyből 8 órával indittani!A jobb elöl az homok?
 
Back
Oldal tetejére