• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fairy tale update - nevet később kitálalok... :)

Te mit kezdenél ezzel a sarokkal?

  • - odatennék egy könyvespolcot

    Votes: 4 10.5%
  • - odatennék egy hifit

    Votes: 1 2.6%
  • - odatennék egy nagy virágot

    Votes: 1 2.6%
  • - naná, hogy egy akváért ordít :)

    Votes: 32 84.2%

  • Total voters
    38
Sziasztok!

Érik egy ideje az új projekt gondolata a fejemben, most, hogy az időjárás is befelé kényszerít a kertből, úgy néz ki, végre nekiállunk Apuval (ez már kicsit nagy falat nekem egyedül).

Addig eljutottam, hogy mindenki rábólintott, kiürítettük a helyét (ez a nagy, kihasználatlan sarok egy kis természetért kiált a nappaliban :D ), így ma elkezdem a rajzolást, tervezést.

Hamarosan jövök, ha történik valami érdemleges változás, a lényeg: Fairy Tale fog átköltözni és pöttyet átváltozni.... :)

Addig is jó kertészkedést hobbitársak!
ggfn.png
 
Már tisztítottam szőlőágakat,tudom,milyen az.Azt hiszed,hogy kész ,lejött a kérge,de alatta van még egy .
...és baromira szálasodik,kb. olyan,mintha libát toklásznék.
Nem gondoltad,hogy beáztatod?A tökéket nem szabad csak úgy szárazon betenni.
A kérge is jobban le jön,ahogy ázik.
 
Már tisztítottam szőlőágakat,tudom,milyen az.Azt hiszed,hogy kész ,lejött a kérge,de alatta van még egy .
...és baromira szálasodik,kb. olyan,mintha libát toklásznék.
Nem gondoltad,hogy beáztatod?A tökéket nem szabad csak úgy szárazon betenni.
A kérge is jobban le jön,ahogy ázik.
nem vízben lesz. meg nincs semmim, amibe beleférne, a kádon kívül... [emoji23]

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Sziasztok!

Érik egy ideje az új projekt gondolata a fejemben, most, hogy az időjárás is befelé kényszerít a kertből, úgy néz ki, végre nekiállunk Apuval (ez már kicsit nagy falat nekem egyedül).

Addig eljutottam, hogy mindenki rábólintott, kiürítettük a helyét (ez a nagy, kihasználatlan sarok egy kis természetért kiált a nappaliban :D ), így ma elkezdem a rajzolást, tervezést.

Hamarosan jövök, ha történik valami érdemleges változás, a lényeg: Fairy Tale fog átköltözni és pöttyet átváltozni.... :)

Addig is jó kertészkedést hobbitársak!
View attachment 41482
197_wellness_sarok_dj.jpg


Hmm?
 
Én beáztatnám mindenképp, ha más nincs akkor egy üres cefrés hordó. Így valószínűleg úszni fognak, barnítják a vizet és penészednek a végtelenségig. A jól beáztatott sem garancia semmire, de sok kellemetlenségtől és bosszúságtól kíméled meg magad.
 
Én beáztatnám mindenképp, ha más nincs akkor egy üres cefrés hordó. Így valószínűleg úszni fognak, barnítják a vizet és penészednek a végtelenségig. A jól beáztatott sem garancia semmire, de sok kellemetlenségtől és bosszúságtól kíméled meg magad.
A benészedést a beáztatás sem biztos, hogy megelőzi, esetemben 1,5 év után kezdett el újra "nyálkasásodni" a szőlőgyökér. Gondolom ahogy kezdett bomlásnak indulni, felszínre kerültek addig letokolt szerves anyagok... Érdemes valami anyaggal is előkezelni. Állítólag a csersavpor jó lehet, de hallotam hidrogén-peroxidos vagy Neomagnol-os áztatásról is. Utóbbit természetesen klórtalanítani kell.
 
Utoljára módosított:
Én beáztatnám mindenképp, ha más nincs akkor egy üres cefrés hordó. Így valószínűleg úszni fognak, barnítják a vizet és penészednek a végtelenségig. A jól beáztatott sem garancia semmire, de sok kellemetlenségtől és bosszúságtól kíméled meg magad.
de még mindig nem a vízben lesz.... [emoji6][emoji9]

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
A benészedést a beáztatás sem biztos, hogy megelőzi, esetemben 1,5 év után kezdett el újra "nyálkasásodni" a szőlőgyökér. Gondolom ahogy kezdett bomlásnak indulni, felszínre kerültek addig letokolt szerves anyagok...
Én is a kiszedtem a vízből, és kint volt a levegőn 2-3 napig, mikor visszakerült víz alá, újra kezdet penészedni.
 
Back
Oldal tetejére