• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fabulous rocks

Akkor manten? :) Jobban megnézve ja, manten lesz ez.

Elvileg az keményít, ha lágyvizes garnikat akarsz vedd figyelembe.
 
Akkor manten? :) Jobban megnézve ja, manten lesz ez.

Elvileg az keményít, ha lágyvizes garnikat akarsz vedd figyelembe.
A lágyvízes garnélák ötlet mentek a kukába, mert lehetetlen küldetés a 23 c tartása, állandóan mennek szinte a ventik, így tartják 24-24,5 az akik vizét .
 
Nekem is tetszik az elrendezés, manten kövek lesznek, mivel eléggé késznek tűnik a scape, nem mondom, hogy kicsit még emelnék az egészen, csak gondolom.:)
Akkor manten, mondjuk, így megnézve, nekem is mantennek tűnik , már pár éve a pincébe porosodnak, gondoltam, most használok belőlük fel párat.
Igen az emelés, az már kuka . :)
Sima monte carlóval lesz befuttatva csak, semmi más, vagy hemi cuba, ez a kettő között vacillálok, de a monte carlónak, picit könnyebb a "tartása" . :)
 
Akkor manten, mondjuk, így megnézve, nekem is mantennek tűnik , már pár éve a pincébe porosodnak, gondoltam, most használok belőlük fel párat.
Igen az emelés, az már kuka . :)
Sima monte carlóval lesz befuttatva csak, semmi más, vagy hemi cuba, ez a kettő között vacillálok, de a monte carlónak, picit könnyebb a "tartása" . :)
Még az elatinet is megpróbálhatod, de az általad említettek is tökéletesek.:)
 
Utoljára módosított:
High lesz. Blyxa japonica gondolkoztam,hátul a sarokba, a többi monte carlo lenne, vagy az egész csak gyep, de ha van valakinek ötlete, nagyon szívesen várom .:):) Sajnos olykor felmegy 26 fokig a víz.
 
High lesz. Blyxa japonica gondolkoztam,hátul a sarokba, a többi monte carlo lenne, vagy az egész csak gyep, de ha van valakinek ötlete, nagyon szívesen várom .:):) Sajnos olykor felmegy 26 fokig a víz.
A sarokba nem tennék blyxat, talán hátulra, középre igen, de valahogy a sokkal finomabb növényesítést részesíteném előnyben, mely a hegység érzetet erősítené. Szerintem Rollreich mester valahogy így oldaná meg:;)

E772803A-A10E-4394-80A5-29236CFA7252.jpeg
 
Tehát, egy gyors technikai infó .

Akva:60x30x36 Ga-s opti 64 liter .
Szűrés: 1darab jbl e901-es lesz. A szűrőanyag mátrix/2x100-as Seachem Purigen.
Világítás: egy Giesemann Solar 150 w.
Nagynyomású co2 Aquario Neo diffivel lesz beoldva.
Egyéb: twinstar, skimmer...
Ajzat: Ada malaya , rajta malaya powder .
Táptalaj: tropica substrate , eddig mindig bevált, ezért megpróbálom megint
Dekor: Manten feltehetőleg :) .
Tápozás: Ada .
Vízcsere: RO/Kezelt csapvíz
Növény: monte carlo lesz .
Élőlény: még kérdéses.

Tömören ennyi.


Az építésről egy két kép.

2222.JPG










3333.JPG
 
Miért Malaya talajt választottál?
@Etele épp most száműzte, neki nem vált be.
Mert rengeteg volt itthon, tetszik, a kövek színével, szerintem harmonizál, nővényesbe nekem bevált, és mivel nem lágyvizes garnéláknak készül, nem csak lágyvizzel lesz cserélve, tápanyag minimális benne, vagy nincs, a Mountainside - ba is tápanyag nélküli van, és megy minden normálisan. Ez volt a Taiwani akvába is, ott még táptalaj sem volt alatta, és úgy nőttek a gazok, hogy na.
 
Sziasztok !
Tegnap megjöttek a növények, így, éjjel hazajöttem a munkából, és gondoltam összerakom az akváriumot.
Jól bepermeteztem a talajt, a monte-carloból kimostam a zselét, széjjel szedtem őket, és mehetett az ültetés.

1.JPG




2.JPG


3.JPG


4.JPG


Szűrőt, beüzemeltem, lámpát , twinstart, skimmert, ventilátorokat, Co2-t beállítottam, akváriumot feltöltöttem, kis ada táp, bacikultúra, és az első naposan egy kép.



5.JPG
 
Back
Oldal tetejére