• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ezüst kolloid

peti44

Tapasztalt kertész
Legjobb napló
Gondolom már sokan olvastátok a cikket, miszerint az ezüst kolloid gyógyíthatja a halaidat és jótékony mellékhatásként az algáktól is megszabadítja az akváriumodat. Én személy szerint semmi ilyesmit nem merek az akváriumba önteni, de Ti mit gondoltok erről?
 
Az ezüst még rendben van,baktérium ölő hatása van.Nano ezüstről hallottam már,ittam is.De hogy még a clorid is ,na ezt nem tudom.
 
Én sem önteném az akváriumba, ahogy UV-t és ózonizátort sem használnék, nem akarom megölni az összes baktériumot az akiban. Ettől még lehet jó bármelyik.
 
Mindig szkeptikusan fogadom az ilyen dologkat egy olyan országban, ahol 2 percenként előkerül valami csodaszer, amitől azonnal lefogysz, fiatalabb leszel mint valaha, ráncaid végleg eltűnnek. ;) Az aktuális szert is ebbe a kategóriába sorolom. Mindenre jó - ez jó, mert nagy célcsoportra lehet lőni. Algaölő, így majd minden akváriumra használd és már foglalkoznod sem kell az általános higiéniával stb, mert makulátlan lesz a vized.

Elképzelhető, hogy van jótékony hatása is (az élet több területén is előkerül), de nem látok mást csak harsány marketinget és gyors meggazdagodást. ;)

Őszintén mennyi hal gyógyszert vásároltatok az elmúlt 2 évben? Erről van szó. Jó működő, rendszeresen karbantartott akváriumban nincsenek beteg halak.
 
Mint már írtam, a feleségem ilyen egészségcentrumban dolgozik, (tudjátok ahová minden GERONIMO elmegy elcseszni a pénzét, mert hisz az ilyen baromságokban) ott alkalmazzák ezt az ezüst kolloidot.Természetesen küldettek vele ilyen sz@rt, hogy próbáljuk ki.

Én kipróbáltam, nyeltem, ittam, kentem vele mindent de semmi nem gyógyult meg tőle hamarabb, és jobban sem éreztem magam.

Mááá megint egy baromság.

De, hogy az aksiba...wazze, ha valami ilyenre fanyalodom, akkor inkább áldozok fehér kakast, az is többet ér......
 
viktorlantos said:
Őszintén mennyi hal gyógyszert vásároltatok az elmúlt 2 évben? Erről van szó. Jó működő, rendszeresen karbantartott akváriumban nincsenek beteg halak.
Ott a pont! :thumbup: Nálam eddig semmilyen betegség sem volt, és nem is tervezek... :)
 
Nem egy új dolog az ezüstcolloid,sok területen eredményesen lehet használni.Fertőtlenítő ,baktériumölő hatása van .Régen orvosi műszerek fertőtlenítésére használták,és filléres dolog volt.A mai világban újra hódít mint "bio" szer,általában ezért próbálják nekünk eladni jópénzért...Szerintem ártalmatlan ,de lehet,hogy felesleges is növényes akiba öntögetni. ;)
 
jojo said:
De, hogy az aksiba...wazze, ha valami ilyenre fanyalodom, akkor inkább áldozok fehér kakast, az is többet ér......
:)
Fekete kakas zúzát kell enni, az sokmindenre jó. :)
 
DLaci said:
jojo said:
De, hogy az aksiba...wazze, ha valami ilyenre fanyalodom, akkor inkább áldozok fehér kakast, az is többet ér......
:)
Fekete kakas zúzát kell enni, az sokmindenre jó. :)

Neeeem,vörös kakas zúzát kell enni ezüst "füsttel" bekenve. :angel:
 
Baktériumölő,sterilizáló ez nem kérdés,de kinyírja a lebontóbaktériumokat is.Kizártnak tartom,hogy intelligens lenne,mint a mosópor :) Innentől kezdve én biztos nem adagolnám rendszeresen,tényleg csak egy esetleges betegségnél,azután meg fokozott vízcserék.
 
Nézegettem ezt a löttyöt én is. A termék ajánlása, miszerint öntsed bele az egészséges akváriumba, finoman fogalmazva kontraproduktív. A fejlesztők határozottan nem hallottak még lebontó bacikról. Amikor egy akvarista tag ezt számon kérte rajtuk, azt a választ kapta, hogy a halak szebbek, mint a baktériumok, és nem értik hol a probléma. És az is elképzelhető, hogy belezavarna a mikroelemek anyagcseréjébe, például valamelyik más - szükséges - fém felvételében nehézséget okozhat. Egy területen látok lehetőséget ebben a termékben: a legtöbb halgyógyszer réztartalmú, és sok a rézérzékeny akváriumi élőlény. Például az összes garnéla. Ez a cucc megoldás lehet darakór és hasonlók kezelésére garnélás akváriumban. Ja meg lábgombára is jó, bizonyítottan. Bármelyik patikában beszerezhető, dizájnos csomagolás nélkül még olcsóbb is.
 
Crosspostolok egyet :)

Leginkább ide illik - mondjuk az ezüstkolloidok kapcsán:

http://www.eurekalert.org/pub_releases/2011-09/sfeb-ncb091611.php

Rövid kivonat:

"Nanorécsekék agykárosodást okoznak halaknál

A Plymouthi Egyetem egyetem tudósai most először mutatták ki, hogy nanorészecskék káros hatást fejtetnek ki az agyra illetve a központi idegrendszer egyéb részeire.

Szivárványos pisztrángokat tettek ki titán-oxid nanorészecskéknek, amelyek gyakran használnak fehérítőanyagként például festékekben, illatszerekben valamint éppen az élelmiszeripari bevezetését fontolgatják."

Ami még lényeg, a közvetlen károsító hatás mellett attól is tartanak, hogy megnöveli az egyéb károsító és mérgező anyagok hatását.
 
Crosspostolok egyet :)

Leginkább ide illik - mondjuk az ezüstkolloidok kapcsán:

http://www.eurekalert.org/pub_releases/2011-09/sfeb-ncb091611.php

Rövid kivonat:

"Nanorécsekék agykárosodást okoznak halaknál

A Plymouthi Egyetem egyetem tudósai most először mutatták ki, hogy nanorészecskék káros hatást fejtetnek ki az agyra illetve a központi idegrendszer egyéb részeire.

Szivárványos pisztrángokat tettek ki titán-oxid nanorészecskéknek, amelyek gyakran használnak fehérítőanyagként például festékekben, illatszerekben valamint éppen az élelmiszeripari bevezetését fontolgatják."

Ami még lényeg, a közvetlen károsító hatás mellett attól is tartanak, hogy megnöveli az egyéb károsító és mérgező anyagok hatását.
Nem csak a halaknak káros, hanem az emberekben is rákkeltő hatása van a titán dioxidnak és mégis ezt a titán dioxidot teszik a drazsékba, cukorkaba, tiktak, rágógumik, stb felszínre a gyerekeknek.
 
Back
Oldal tetejére