• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ezt látja az aranyhal

már amikor egyáltalán ilyen szép tiszta a víz.... ez állatkínzás. volt már valami kezdeményezés gömbakival kapcsolatban nem?
 
Igen. Betiltották a gömbakvárium haltartás céljából való forgalmazását. Persze a jogszabály ezer ponton kicselezhető....
Pl.: Mi számít gömbakváriumnak? Hisz ha nyomott az alja és vágva van a teteje, akkor az már nem is igazi gömb nem?
Vagy ha virágvázának árulják és otthon valaki halat tesz bele, ezt már senki nem tudja ellenőrizni.... stb.
 
Anno beszélgettem erről az egyik eladóval ( Ugyanis a gömb akvárium fent volt továbbra is a polcon). Érdeklődésemre azt a választ kaptam, hogy most dekorációs akváriumként hívják és így továbbra is árulhatják...
 
Igazából nem csak az árulásával van a baj.
Ha az emberek csak minimálisan is megpróbálnák teljesíteni a tartott állatok (és itt nem csak halakról van szó) igényeit, akkor a gömbakvárium eszükbe sem jutna, így nem lenne kinek eladni.
Mint mikor megveszik a mosómedvét a gyereknek, mert tetszett neki a mesefilmbe, majd berakják egy kis nyúlketrecbe... idővel rájönnek hogy csak a gond van vele, majd elengedik a természetbe, mert ott biztos jó lesz neki. Ugyanez a teknőssel (ugye most van valami teknősös új animációs film, megugrik a teknős eladás...) mindenki tudja mi lesz ezeknek a sorsa.

Lehet hozni bármilyen törvényt, de a hülye embereken ez nem segít.
Érdemes rápillantani néha az akvarista.hu-ra. Minden második ember csodálkozik hogy elpusztultak a halak, mikor vagy nincs szűrése, vagy estére KIKAPCSOLJA, 6db vitorlást tart 3 diszkoszhallal 20Lben stb, stb.... ez sem nagyobb állatkínzás, mint a gömbakvárium.

Mi a megoldás? Állattartáshoz valami igazolvány kéne, aki csak "poénból" venne állatot annak elmenne a kedve tőle, ha megtudja hogy el kell olvasni egy könyvet és le kell "vizsgázni" belőle... Aki meg komolyan gondolja ezt úgy is megteszi.
 
Zbacsi said:
Mi a megoldás? Állattartáshoz valami igazolvány kéne....
Ez csak azért nem működne mert a "hülye emberek" tartsák el az állatboltokat. :?
 
Hali!

Én már régóta pedzegetem, csak az akvarizáljon aki tanult...Sztem ez olyan mint a KRESZ ..először elméletet tanulok és oktató mellett vezetni tanulok és utána egy T betűvel kimegyek a forgalomba.

De ha nem tudom az elméletet, és beülök egy autóba, kimegyek a forgalomba...Isten kötényébe vagyok.Vagy meghal valaki, vagy nem..

Itt persze kisebb a tét, --impotens vagyok az akvarisztikához, de azért belekezdek, ha elpusztul valami, mi bajom lehet?--majd veszek másikat.
 
Érdekes... én is ezt mondom, bár én inkább azt szoktam mondani, hogy a kutyatartáshoz vizsga kell. Csak gondoljatok bele. Egy kutya 10-15 évig a gazdájára van utalva. Állítom, hogy nincs harapós kutya, csak rosszul nevelt. Egyértelműen a gazda hibája. Lehet, hogy tudatos, de inkább nem. Ha kötelező lenne egy kutyaiskola (kb. 10 alkalom) akkor az alapismereteket megkapná a gazda. Töredéke lenne a kutyaharapások és a kirakott kutyák száma. Hisz sok kutyát azért tesznek ki, mert a gazdi megunta, hogy folyton nyüszít,meg felugrál, meg elkapja a szomszéd csirkéit...
Persze miért ne lehetne máshoz is valamilyen alapfokú képzés. Itt van rögtön példának a horgászat. Vizsgához van kötve, mégis van 300 ezer jegyzett (engedéllyel rendelkező) horgász Magyarországon.
Szóval nehéz ügy, de érdemes végiggondolni.
 
hát,ebből a horgászatból kiindulva: mifelénk ugy lehet állami engedélyt kiváltani,hogy bemegy az ember az öreghez a horgászboltba,elmondja hogy engedélyt akar. az öreg levizsgáztatja -->Fiam,ugye ez egy ponty??? -hát iző,őőőő. szerintem... jah.
Átmentél!
Kb ennyi lenne ez a vizsga a haltartáshoz is,vagy bármilyen másik állat tartására is. nem mondom hogy mindenhol,de a legtöbb helyen igen!
 
Back
Oldal tetejére