• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech ezsolt80 mindenféléje

továbbra sem sok időm jut a hobbikra.

Mivel bejött a rossz idő beköltözött a catappa a szobába.
Ritka sz*r kép lett, de mostanában annyira felhős az idő hogy vaku nélkül nem is lehet fényképezni. Viszont a hideg miatt elkezdtek pirosodni a levelek, remélem nem hullajtja le őket.
Tavaly szép zöld levelek maradtak miután behoztam a szobába.
Ellenben szépen lombosodik a tavaszi nagy levélhullatás után. És nem is nagyon terjeszkedik vízszintesen most.
50497900281_3976e04292_c.jpgP1570560 by Zsolt, on Flickr

Ha már ősz megvolt a babér őszi fazonigazítása valamint az éves babérlevél szüret:
50498050482_2f21434038_c.jpgP1570563 by Zsolt, on Flickr

Hát nem volt időm tavasz óta rendbetenni ezt az akváriumot:
50497900361_4053cebdbd_c.jpgP1570534 by Zsolt, on Flickr
Ellenben a CBS-ek és neon yellow garnélák szeretik.
'Citromfa':
50498050652_3b71f18d7b_c.jpgP1570535 by Zsolt, on Flickr
Csíkosok inkább a sötétben kapirgálnak:
50497190828_dd38097091_c.jpgP1570548 by Zsolt, on Flickr

Talán a narancsokból is lesz valami igaz még szelektálni kell az utódokat ahogy nézem:
50497900421_544d345f93_c.jpgP1570524 by Zsolt, on Flickr
De azért vannak ígéretes kicsik:
50498050752_1947f1f661_c.jpgP1570531 by Zsolt, on Flickr
50497190613_97dbefaa5b_c.jpgP1570596 by Zsolt, on Flickr

Nővéremmel szülinapjára összeraktunk neki egy növényes üveget.
Már régóta szemezett a papucsorchideával, ez a fajta páfrány is nagyon bejött neki. Kapott még egy pepperoniát és egy kis sima mohát az üveg. Hátul egy darab fa, elől néhány kavics lett a dekor.
Ahhoz képest hogy mennyire nem próbálkoztunk még ilyennel elég csinos lett. (Ő válogatta a dekorokat én meg berakosgattam az üvegbe).
50497900201_6cce66720a_c.jpgP1570582 by Zsolt, on Flickr
 
beköltözött a catappa a szobába.
Ritka sz*r kép lett, de mostanában annyira felhős az idő hogy vaku nélkül nem is lehet fényképezni. Viszont a hideg miatt elkezdtek pirosodni a levelek, remélem nem hullajtja le őket.
Mi is bekoltoztettuk par napja, talan kedden, amikor ejszaka hidegebbet igertek. Az also levelek (oke, oke, nalunk meg csak 3 sor level van :D) itt is bepirosodtak, azt mondod akkor, hogy nem ez a normalis, elozo evekben nem volt ilyen?
megvolt a babér őszi fazonigazítása valamint az éves babérlevél szüret
Mit csinalsz ennyi baberral minden evben? Szeretitek a babfozeleket? :D
 
Mi is bekoltoztettuk par napja, talan kedden, amikor ejszaka hidegebbet igertek. Az also levelek (oke, oke, nalunk meg csak 3 sor level van :D) itt is bepirosodtak, azt mondod akkor, hogy nem ez a normalis, elozo evekben nem volt ilyen?

Mit csinalsz ennyi baberral minden evben? Szeretitek a babfozeleket? :D

Normálisan szerintem lombhullató. De tavaly szerintem nem érte igazán hideg, így megmaradtak a levelek. Talán ennek is tudható be hogy tavasszal viszont ahogy kikerült és éjjel még hidegebbek voltak, egyből elvesztette minden levelét.
Talán előnyösebb ha most hullajtja a levelet és nem tavasszal. Csak tavaly olyan szép volt a zöldlevelű fa a szobában ;)

Háááát... babérból már szerintem több terem mint amit elhasználunk.
Babfőzeléket szerintem nem is szoktunk enni. Néha bableves, lencsefőzi, krumplifőzi, de én szoktam ragut csinálni, meg még néha a sülthús alá is rakok. Ki azért nem fogom dobni. Főleg hogy extra 10centinél nagyobb levelek nőnek.
Egyébként nem nagyon bánom hogy nem pénzért veszem a kb porlasztott leveleket csomagolva. De ezt pont nektek a bionövény termesztőknek részletezem ;)
 
kénytelen voltam megbolygatni a citrom, CBS akvárium aljzatát (kiszedtem néhány anubiast)
Mindjárt elkezdtek előkerülni a garnélák amikből soha nem látok ennyit egyszerre.
Érdekes hogy nem vegyül a kétféle garnéla.
Sárgák a bal oldalt, CBS-es a jobb oldalt szeretik.
P1570731.jpg
P1570737.jpg
(és már azt hittem kiszedtem minden piros csíkost, de a képen megint ott van egy piros pöttöm)

A narancsok eszméletlen tempóban szaporodnak és nőnek a másik akváriumban.
P1570744.jpg
 
hát úgy néz ki hogy most már véglegesnek mondhatom a tigrisszemes akváriumot.
Elég sokáig készült, de mivel már megy néhány hete ezért sikeresnek minősítem a dolgot.
Na nézzük mi is történt...
Már évekkel ezelőtt is kedvenc kövem volt a tigrisszem.
Ezzel az a baj hogy mindegyik egyedi és a 10 centis kövek már nagyok, nehéz beszerezni és drágák.
De mivel kb 10 darab említésre méltó méretű kőre nőtt az itthoni állomány, rendeltem hozzá neten kisebb kavicsokat (ezek persze zsákbamacska vételek voltak, de elég szépeket kaptam).
Idáig jutottam tavaly.
Idén tavasszal kiborítottam a köveket és elkezdtem legozni:
P1540762.jpg
(valahogy így).
Néhány naponta egy-egy kő a helyére került, amikor volt rá időm.
Hosszadalmas folyamat után eljutottunk idáig:
P1560996.jpg
A fenti képen már vékony geotextil cafatkákat bolyhosítás után betömködtem a résekbe.
Egyfelől eltakarni a ragasztó fehérségét, másfelől a terv az volt hogy mohásítom a réseket.
Ami így történt:
P1570514.jpg
Trehányságom miatt nem készült kép de a sziklafal hátulja is le van geotextilezve és nagyjából a hátfalhoz simulóra csinálva (hogy a halak és garnélák ne hátul éljenek).
Talán a következő képen látható kicsit a hátsó geotextil (egy kis ültetőzseb lett kialakítva a sziklafal tetején hátul).
P1570519.jpg
Mindezek után a süllyesztési művelet (talán mondanom sem kell hogy elsőre lesüllyedt nem kellett lesúlyozni) ;)
P1570633.jpg
mindezek után visszaköltöztek a halak és garnélák, mivel az előző akváriumból kimenekítettem a víz nagy részét.
Hogy hű legyek a tigrisszem projekthez, tigris endlerek és tigris garnélák költöztek be :D
Mivel előző akváriumból kijött egy kis mennyiség anubias mini/nana/bonsai (bármi is a neve) ezt terveztem még visszatenni.
P1570712.jpg
Két verzió volt.
Vagy gyepet csinálok belőle mintha erdő lenne a sziklafal előtt, vagy egy nagy erdős falat csinálok bal oldalon.
Ez utóbbi nyert.
P1570713.jpg
A fa lett az 'erdő' alapja.
P1570715.jpg
jobb oldalon meg nem tetszett a tükröződés.
így oda került e kevés pangolino amit egy vékony ágra kötöztem
P1570718.jpg
Végezetül került egy kis anubias paxing.
P1570724.jpg
Sajnos a halak és garnélák nem kevés mohát letakarítottak a résekből, de valamennyi maradt lesz minek besűrűsödni.
Az ültetőzsebbe felül került egy kis tripartita mini talán jó lesz ott.
Előlre meg egy kis kisnövésű fissi, de a terv hogy majd egész gyepet csinálok ha lesz belőle elég és zöld lesz az egész előtér.
Még néhány kis követ raktam a sziklafal elé hogy ne legyen ennyire erős a választóvonal.
50605379413_aae1525931_c.jpgP1570765 by Zsolt, on Flickr
Hát itt tartunk jelenleg.
 
nem nagyon volt időm se az akváriumokra se bejegyzést készíteni.
Már két hete kipakoltam az egyik akváriumot. Átmostam az aljzatot az összes növényt dekort kiszedtem... a két tuskó helyett csak sima fákat tettem vissza hogy legyen mire kötözni a buce-kat és anubias-okat.
Néhány ültetős növény is került vissza.
A CBS-ek és neon yellow-k jól vannak egész sokan kerültek elő a dzsungelből.
Sajnos bohóccsukából csak egy maradt, paskai-ból is kéne néhány (főleg lányok), törpe pettyes kalászhalak ki fognak kopni, de hát én kezdtem el paskai-kat venni melléjük és jobban tetszettek mint a pettyesek. Törpe kolibrik megvannak jó nagy pocakosak.
Ami viszont meglepő hogy előkerült 7 oto negros amikből néha egyet ha láttam. Na meg egy kitartó néhány éves palacsinta is megvan még.
P1570814.jpg
P1570824.jpg
P1570837.jpg
P1570843.jpg
P1570847.jpg
P1570850.jpg
P1570855.jpg
P1570863.jpg
Nagyon Stabil a sárga állomány. Még nem kellett belőlük szelektálnom. Bezzeg a CBS-eknél megint kelllett leválogatnom néhány CRS-t.
 
Másik akváriumban sajnos a neon razbórákből egy-kettő az idő áldozatává vált... nem tudom honnan lesz utánpótlásom (még kilencen vannak)
Az utolsó áldozat:
P1570867.jpg
és akik felelnek a takarításért...
P1570886.jpg
P1570888.jpg
P1570889.jpg
P1570894.jpg
P1570896.jpg
P1570906.jpgP1570908.jpg
Nagyon szaporák a narancsok... ki is fognak innen kerülni mert a red tigereket elnyomják teljesen.
Majd akkor kiderül mennyit kell leszelektálni közülük.
 
és végre egy hét szabim lesz az év végi szívás előtt, úgyhogy jövő héten erősen kéne akváriumozni.
Sajnos az idő és energiahiány meglátszik az akváriumokon. 2 de jó esetben három akváriumot most le is fogok engedni azt majd kiderül mikor kerül beléjük újra víz.
Ma az egyetlen megmaradt 25ös kockámat szedtem szét. Ebben lettek volna a green jade-k de sajnos nem sikerült megfelelő példányokat beszerezni így a vége már egy vadas állomány és elhanyagolt mocsár lett.
A kikerült garnélák ingyen vihetők köv. héten (utána érzékeny búcsút veszek tőlük).
P1570927.jpg
Kikerült még mini microsorum narrow és Lomariopsis lineata. Ezekből is szívesen adok annak aki eljön érte.
P1570924.jpg
P1570921.jpg

Jövő héten valószínűleg lesznek még felszabaduló növények (mirco narrow, fissi, mini xmas, Echinodorus vesuvius, talán mini weeping... ezekre tippelek de majd kiderül).
 
és végre egy hét szabim lesz az év végi szívás előtt, úgyhogy jövő héten erősen kéne akváriumozni.
Sajnos az idő és energiahiány meglátszik az akváriumokon. 2 de jó esetben három akváriumot most le is fogok engedni azt majd kiderül mikor kerül beléjük újra víz.
Ma az egyetlen megmaradt 25ös kockámat szedtem szét. Ebben lettek volna a green jade-k de sajnos nem sikerült megfelelő példányokat beszerezni így a vége már egy vadas állomány és elhanyagolt mocsár lett.
A kikerült garnélák ingyen vihetők köv. héten (utána érzékeny búcsút veszek tőlük).
View attachment 98978
Kikerült még mini microsorum narrow és Lomariopsis lineata. Ezekből is szívesen adok annak aki eljön érte.
View attachment 98979
View attachment 98980

Jövő héten valószínűleg lesznek még felszabaduló növények (mirco narrow, fissi, mini xmas, Echinodorus vesuvius, talán mini weeping... ezekre tippelek de majd kiderül).
Én biztosan megyek hozzád, bár azt mondtad, nekem már nem adsz több garnélát.😂
A mini micro narrowt foglalnám, ha lehet.🙏🏻
 
nem nagyon volt időm se az akváriumokra se bejegyzést készíteni.
Már két hete kipakoltam az egyik akváriumot. Átmostam az aljzatot az összes növényt dekort kiszedtem... a két tuskó helyett csak sima fákat tettem vissza hogy legyen mire kötözni a buce-kat és anubias-okat.
Néhány ültetős növény is került vissza.
A CBS-ek és neon yellow-k jól vannak egész sokan kerültek elő a dzsungelből.
Sajnos bohóccsukából csak egy maradt, paskai-ból is kéne néhány (főleg lányok), törpe pettyes kalászhalak ki fognak kopni, de hát én kezdtem el paskai-kat venni melléjük és jobban tetszettek mint a pettyesek. Törpe kolibrik megvannak jó nagy pocakosak.
Ami viszont meglepő hogy előkerült 7 oto negros amikből néha egyet ha láttam. Na meg egy kitartó néhány éves palacsinta is megvan még.
View attachment 98962
View attachment 98963
View attachment 98964
View attachment 98965
View attachment 98966
View attachment 98967
View attachment 98968
View attachment 98969
Nagyon Stabil a sárga állomány. Még nem kellett belőlük szelektálnom. Bezzeg a CBS-eknél megint kelllett leválogatnom néhány CRS-t.
A jobb szélen csak ott maradt egy kis CRS!😚
 
Én biztosan megyek hozzád, bár azt mondtad, nekem már nem adsz több garnélát.😂
A mini micro narrowt foglalnám, ha lehet.🙏🏻
megosztozunk rajta ;)
Vadas garnéla nem kell neked. Fajtisztát meg eddig is kaptál ;)
Még a fissi pamacsot is megkaphatod amit utoljára néztél. :D
 
Back
Oldal tetejére