• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech ezsolt80 mindenféléje

Nálam hogy kerültek be? :) Minta hidra, planária, stb., behurcoltuk. De amúgy örülj neki, hogy vannak, romeltakarítók, mint a többi alacsonyabb rendű rák :)
amíg nincs túl sok addig nem zavarnak. Érdekes módon a babaultik nálam akkor érzik jól magukat ha mindenféle váratlan vendégekkel élnek együtt.
Hidrákat nem is mondom, mert azok mindig mindenhol megjelennek nálam.

Ja, de mostanában alig voltál otthon! Ki tudja, ki mit csempészett bele a távollétedben.:unsure:
hát ha voltam is itthon inkább csak testileg. Agyilag nem igazán tudtam kikapcsolni.
De most már minden szép és jó lesz!
 
amíg nincs túl sok addig nem zavarnak. Érdekes módon a babaultik nálam akkor érzik jól magukat ha mindenféle váratlan vendégekkel élnek együtt.
Hidrákat nem is mondom, mert azok mindig mindenhol megjelennek nálam.


hát ha voltam is itthon inkább csak testileg. Agyilag nem igazán tudtam kikapcsolni.
De most már minden szép és jó lesz!
Szegény babaultik, akkor vége az aranyéletüknek a dzsetvában.😬
 
Hu de ciki lesz, ha neked nem fog bejonni, de nem lesz ilyen, tetszeni fog es ajanlgatni fogod te is masoknak. :)
A szalag bejött, viszont az én szememnek sok lett a két csík melegebb fehér a három sor 6k mellé.

Marad szerintem három sor 6k, egy sor 3k és megy mellé a régebbi kékes hidegfehérből egy sor + a szokásos 'ébresztő' és 'altató' sor ami fehér és piros keveréke. Kicsit csúnya lilás, de az állatok nem ugrálnak a hirtelen fénytől ha előbb ez kapcsol, meg van egy kis napfelkelte hangulata legalább :D
 
Marad szerintem három sor 6k, egy sor 3k és megy mellé a régebbi kékes hidegfehérből egy sor + a szokásos 'ébresztő' és 'altató' sor ami fehér és piros keveréke.
Igy talan a fal szine is marad olyan, amilyennek megszoktad. ;)

At kell gondolnod (mar ha megfordult egyaltalan a fejedben) hogy meglatogatsz-e minket glettszin ellenorzesre, mert ott csak melegfeher szalagok vannak. :D
 
Hány akváriummal végeztél már?
És a terráriumos projekted is halad?
Jövő vasárnap újabb szépségekkel gazdagíthatod az állományt.;)
 
Hány akváriummal végeztél már?
nem törtem mostanában egyet sem :D
épp előbb 'kötöztem' teli egy fát buce-val és anubias-sal és azon agyalok hogy vegyek ki csíkos desszantosokat a másik akváriumból hogy megnézzem jó lesz-e nekik az új akvárium. De csak szép erős csíkosakat láttam, azokkal meg nem akarok kísérletezni.
Az első új led-es lámpám elég erős fényű, a többit is csinálgatni kéne.
Próbálom újra szaporodásra bírni az elegáns törpefogaspontyokat meg a tigris endlereket. Viszont a kék pandákból már lettek kicsik. CBS-CRS és neon yellow garnélák is lassan kinövik a helyüket.
Hát kb. ennyi van most.

És a terráriumos projekted is halad?
nem az igazi... a fa tetején túl száraz van a növényeknek (felül van a szellőzőrács, elől nincs mivel siklós terrárium volt, alul meg túl sok víz marad. Rá kéne vennem magam hogy csináljak ventillátoros szellőzést. Meg várom hogy az erdőben kicsit szárazabb legyen az idő meg melegedjen kicsit, azt megyek szerzek jó sok mohát. A terv hogy az egész fát beborítom mohával az talán tartja a nedvességet.

Jövő vasárnap újabb szépségekkel gazdagíthatod az állományt
megyek körbenézek, remélem jobb lesz a mostani pláza, mint az előző volt, mert akkor kb. semmi említésre méltót nem láttam (természetesen az akvaristatársakat leszámítva akikkel találkoztam).
GA-ba is el kéne már nézni, bár már lejártak a pontjaim, úgyhogy kénytelen leszek minden forintot kifizetni ha veszek valamit :D
Remélem találkozunk jövő vasárnap... mert akkor viszek neked egy kis házi mandulalevelet ;)
 
Remélem találkozunk jövő vasárnap... mert akkor viszek neked egy kis házi mandulalevelet ;)

Én biztosan ott leszek, és nagyon hálás lennék a levelekért!:love:
Vigyek cserébe olyan szelektált garnélákat, akikkel nyugodtan kikísérletezheted a vízparamétereket?
 
Fórumunk csillagának @star67 -nek készült néhány kép.
De mire ideértem már írt is hozzászólást :D

Vigyek cserébe olyan szelektált garnélákat, akikkel nyugodtan kikísérletezheted a vízparamétereket?
Már bekerült hat desszantos. Kimondottan a babaultikkal akarom tesztelni a dolgot elvégre nekik kell hogy jó legyen és mint tudod velük nem mindig egyszerű az élet.
Na de a kép... ez lesz az új otthonuk:
P1530808.jpg

Közben megint elámultam hogy szegény lányguppiknak mit kell átélniük. Már egy ideje kivettem a fiúkat mert nem volt nyugta a lánynak, de azért nő és nő és még mindig nő a hasa:
P1530810.jpg
P1530816.jpg
P1530822.jpg

És a terráriumban most már én is boldog gombatulajdonos lettem :D
P1530825.jpg
 
Már egy ideje kivettem a fiúkat mert nem volt nyugta a lánynak, de azért nő és nő és még mindig nő a hasa:
Ezeknek semmi sem szent. Akarmelyik lányból lehet bármikor fiú, és akkor a saját hugával is alapít családot. Undorítóak, ha szül egy lányka, a fiúk még akkor is lóbálják a gonopódiumukat. Leghedonistább élölények a világon....

Ebböl legalább 30-an fognak kijönni, minden túlzás nélkül. :O
 
Bizony ám, ráadásul amilyen mázlista vagy ez egy Super kinkong!😍
A megoldás pedig igen egyszerű, ezek nem sima CBS garnélák, hanem mischlingek, amik taiwan géneket hordoznak, és bármikor lehet belőlük bármi.

No, és mi van a 6 fős desszantos csapattal? Hány élte túl az új kipucevált dizájn kecóba költözést. Remélem, meghálálják.
Jé, pont ilyen kis cukker hőmérőt vadásztam legutóbb, ami náluk is van. Az a hatalmas bokor előtte anubias?😲
Örömmel látom, hogy nagyon aktívan telik a szabadságod. Még pár hét, és jöhetsz rendbe szedni az én kockáimat is, ha nálad már az összes csilivili.😚
 
Bizony ám, ráadásul amilyen mázlista vagy ez egy Super kinkong!😍
A megoldás pedig igen egyszerű, ezek nem sima CBS garnélák, hanem mischlingek, amik taiwan géneket hordoznak, és bármikor lehet belőlük bármi.

No, és mi van a 6 fős desszantos csapattal? Hány élte túl az új kipucevált dizájn kecóba költözést. Remélem, meghálálják.
Jé, pont ilyen kis cukker hőmérőt vadásztam legutóbb, ami náluk is van. Az a hatalmas bokor előtte anubias?😲
Örömmel látom, hogy nagyon aktívan telik a szabadságod. Még pár hét, és jöhetsz rendbe szedni az én kockáimat is, ha nálad már az összes csilivili.😚
Sajnos már tudom a múltkori vadas garnéla óta hogy van bennük taiwan gén :(

Nem láttam földi maradványokat a desszantosokból, de el is tűntek a növények között. néha látok egyet, úgyhogy van esély hogy jó lesz nekik a hely.
Hőmérő eredeti kínai tapadókorongos, csak nem tapad. Úgyhogy a tapadókoronggal van felakasztva az akvárium peremére :D
Ha a nagy levelűre gondolsz az anubias coffeefolia. Az egyik legszebb anubias szerintem, csak nálam túl nagyra nő mindig, de most nincs szívem megválni tőle, elfér majd ebben az akváriumban.

A héten szárazföldi növényeket ápolgattam, úgyhogy még van mit csinálni akváriumok terén, mielőtt nálad is nekikezdek. De ha jól láttam holnap másik topicban, mennek hozzád Matyiék építeni nagy akváriumot :ROFLMAO:
 
Csak átépíteni indulnak a srácok. Kár, hogy nálam 40 liter a legnagyobb, oda be sem férnének ezek a csodás fák.🤫
 
A brownie aljzat ennyire bevált nálad? Én most cseréltem nemrég a dekorhomokot bazaltra, de sajnos ebben is nagyon gyűlik a mulm, bár nem látszik annyira.
 
Back
Oldal tetejére