• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech ezsolt80 mindenféléje

eljött az ideje hogy kivegyem a fát az asztali akváriumomból...
Többet kéne teljes akváriumot fényképezni mert eredeti állapotot nem találtam.
De kb. innen indultunk (bár a myrio kicsit kitakarja a fát, de látszik mennyi microsorum és anubias volt rajta).
P1450941.jpg
Myrio kikerült, blyxa ment a helyére, a többi növény meg növekedett:
P1520608.jpg
és ami lejött a fáról:
P1520631.jpg
Anubiast sajnáltam megbontani de így még több helyük lesz növekedni :D
P1520625.jpg
 
Ezek akkorára nőnek nyáron, hogy télen nem fér be a házba, ezért kell “ ritkítani”.
Ekkora akváriumom nincs is!
Ez biztosan szárazan lett betéve, mert én előtte kicsit forrázok rajta és egyből leszáll.
De ki hogyan szokta. Sokan kicsíptetik az akva szélére, de nekem ilyen magas akváriumom sincs.🤪
Zsolti, nagyon komoly, fantasztikus vagy!👍
 
Durva meg mindig, grat! Ezek csak azok a levelek, amiket magatol ledobalt es osszegyujtotted, vagy ritkitani kellet? :) Szaritva, forrazas nelkul megy az akvakba gondolom.
igen, ezek amik leszáradnak és lehullanak. Azért is ilyen ráncosak. Meg sokkal vékonyabb mint amiket kintről veszünk, azokat tuti hogy préselve szárítják. Így viszont sokkal gyorsabban felázik annyira hogy egyék a garnélák.
Ha leesik a levél odarakom a többihez, utána csak bedobok belőle az akváriumba ha épp gondolom. Nincs semmi előkészítés.
most van néhány akváriumban olyan is ami még nem száradt ki teljesen, csak ahogy leesett a növényről beraktam nekik. Azt kevésbé tudják megkezdeni a garnélák (lassabban kezd bomlani a friss levél).
Egy nagy levelet mikor sárgult levettem a növényről és elkezdtem préselni... annak szerintem hasonló lesz az állaga mint amiket kintről veszünk.

Sajnos az utolsó két mag nem hajtott ki, de már megérkezett a következő néhány mag, néhány héten belül előkészítem őket csíráztatásra... A következő már a tietek lesz ;)
 
A snowball csapattal mi lett? Csak pucoltad a kecójukat vagy ez az eladó felesleg?
szép lassan újraindítgatom az akváriumokat és most ők költöztek át friss akváriumba, csak éltem a lehetőséggel és kiszelektáltam azt a pár darabot amik nem fehérek voltak. Ezek mentek vissza a helyükre.
De ha szeretnél, kaphatsz, van belőlük elég ;)
 
el lehet azt törni! :) Teának is jó! jótékony hatása az emberi szervezet számára igensokféle!
@ezsolt80 hány ilyen növényed van?
Csak egy kicsi fa, de lassan az is kinövi a helyet. A lenti képen ideiglenes helyen volt, mert kellett a teleltetőhelye a karácsonyfának. Tavasztól meg az erkélyen van.P1520610.jpg
Egyébként meglepően sok levelet tud produkálni :D

Most tervezek újra csíráztatni néhányat, de nem túl jó százalékban tudom kihajtatni a magokat.
 
Halo!
Mi a helyzet?
Nem nagyon pörög a kedvenc (nem)naplóm! :) Minden rendben? 🙃
igazán kedves hogy eszedbe jutottam... igen most kezd rendbejönni minden.
Nagy nehezen sikerül felmondanom a munkahelyemen (már több ismerős ajánlotta hogy egy egész estés stand up-ot tarthatnék a hányattatásaimról amiken átmentem az elmúlt hónapokban). De úgy néz ki most pénteken sikeresen leadom a laptopot, a belépőkártyát, aláíratom a kilépő papírt és végre nem kell többet oda betennem a lábam.
Most épp a bent maradt szabijaimat vettem ki, úgyhogy már hétvégén volt időm nekiállni akvárium világítást csinálgatni ( @tsokee -ék annyira jól marketingelték itt a fórumon a magas CRI led-szalagokkal készített világítást hogy én is kipróbálom).
Növények telelnek, akváriumok küzdenek a túlélésért, de remélhetőleg februárban vállalható formába kerülnek és lesz kép is :D

Szerencsére babaulti-k élvezik az elhanyagolt életet és szaporodnak a mocsokban is :D
(a fehér kis pöttyök fogalmam sincs milyen élősködők, de egy pajzscsiga is került a kép szélére, ellenben vannak kis cérnaférgek, meg planáriák és kagylósrákok is dögivel az alga mellett. A legkevésbé feltűnő a kis garnéla, de talán észrevenni ha már őt akartam fényképezni).
P1520645.jpg
 
De úgy néz ki most pénteken sikeresen leadom a laptopot, a belépőkártyát, aláíratom a kilépő papírt és végre nem kell többet oda betennem a lábam.
A szabad idodben johetsz hozzank robotolni, ennyire mi is tudunk elviselhetetlenek lenni. ;)

hétvégén volt időm nekiállni akvárium világítást csinálgatni ( @tsokee -ék annyira jól marketingelték itt a fórumon a magas CRI led-szalagokkal készített világítást hogy én is kipróbálom).
Hu de ciki lesz, ha neked nem fog bejonni, de nem lesz ilyen, tetszeni fog es ajanlgatni fogod te is masoknak. :)
 
A szabad idodben johetsz hozzank robotolni, ennyire mi is tudunk elviselhetetlenek lenni. ;)


Hu de ciki lesz, ha neked nem fog bejonni, de nem lesz ilyen, tetszeni fog es ajanlgatni fogod te is masoknak. :)
most relax van... max úgy megyek robotolni ha egyedül vagyok a helyiségben. De azt hittem már szépen összeszereltetek mindent, bekötöttétek a lámpákat. Már max csak a glettelt falat kéne fehérre festeni 🤪

Annyi féle led-szalagom van hogy max feljavítom ha nem tetszik a fénye, de ha a növények szeretik akkor jó lesz az ;)
 
Back
Oldal tetejére