• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech ezsolt80 mindenféléje

fehéredik a fám a terráriumban (gondolom penész)... hogy kellett volna előkezelnem a fát? vagy majd elmúlik magától?
Régebben akváriumi fák voltak, ha ez számít.
@Zuzmi mint expert, ki tudsz segíteni tanáccsal?

Igaz nem Zuzmi vagyok!
Olvastam hohy penész ellen fahéjas vizzel kell a problémàs területet spriccelni van egy hatòanyaga ami megöli a penészr![emoji57] egy késhegynyi elég pàr dc vîzhez!
 
Még mindig megvannak a kis szépségek (neonrazbórák):
49115951678_185b6b8625_c.jpgP1520411 by Zsolt, on Flickr
49116643702_95e4a9eb3c_c.jpgP1520432 by Zsolt, on Flickr
snowball-ékról régen volt kép, de lassan itt a kép úgyhogy aktuálisak lesznek (remélhetőleg lesz egy kis hó idén):
49115952318_7da56fbfff_c.jpgP1520341 by Zsolt, on Flickr

Mai főszereplő a káoszdzsungel. Tavaszig biztos marad ahogy van, jelenleg a kedvenc akváriumom:
49116455036_cfb65e888e_c.jpgP1520409 by Zsolt, on Flickr
Még a caloglossa is jól viselkedik és csak egy sapka nőtt az egyik fa tetejére. Jó tömött, nem repkednek belőle darabkák sehova:
49116455711_c4d7834342_c.jpgP1520337 by Zsolt, on Flickr
neon yellow garnélák is szépen szaporodnak, még mindig szép erős színezetűek:
49116455191_c52e52b8cb_c.jpgP1520400 by Zsolt, on Flickr
49116644157_24c16198ab_c.jpgP1520402 by Zsolt, on Flickr
49115951318_c6cdee0aae_c.jpgP1520407 by Zsolt, on Flickr
És szerencsére a CBS-ek is egyre többen vannak (aki nem tudja velük évekig nem boldogultam).
Amit sajnálok hogy a CRS-ek is előfordulnak az utódok között:
49116455341_2afd2102c4_c.jpgP1520363 by Zsolt, on Flickr
49116644382_b7f7632f46_c.jpgP1520387 by Zsolt, on Flickr

És végezetül a kérdés... ő kicsoda lehet?
Csíkmentes CRS? sajnos visszaosont a susnyásba, úgyhogy egy ideig biztos nem látom újra.
Biztos van neki szép fantázianeve, megköszönöm aki elárulja ;)
P1520354.jpg

P1520358.jpg

P1520359.jpg
 
Pedig egyszerű, azok nem sima CBS garnélák, hanem taiwan mischlingek, amiből bármi lehet!
Mások ölnének egy ilyen szép tiszta red rubyért!
 
Pedig egyszerű, azok nem sima CBS garnélák, hanem taiwan mischlingek, amiből bármi lehet!
Mások ölnének egy ilyen szép tiszta red rubyért!
hát remélem azért max kétévente lesznek ilyen 'korcs' utódok... Hogy nem tudok egy tiszta CBS vonalat összehozni...
 
A neon razbórák szaporodására milyen esélyt látsz nálad?
A garnélákhoz pedig a tanulság, hogy nem a patyolat akva kell nekik, hanem a háborítatlan susnyás, ahol elbújhat bárhová. Dobd be szerintem ide a racoont is.
 
A neon razbórák szaporodására milyen esélyt látsz nálad?
A garnélákhoz pedig a tanulság, hogy nem a patyolat akva kell nekik, hanem a háborítatlan susnyás, ahol elbújhat bárhová. Dobd be szerintem ide a racoont is.
Razbórákat nem is néztem milyen vízben lennének hajlandóak szaporodni. Úgyhogy jelenleg nulla esélyt látok hogy egyszer csak szaporodnának. Bár lassan már csak ők vannak halakból az akváriumban. Werneri-ből már csak egy van...
Bár lehet a kolibrik ide fognak átröppenni, mert nagyon kis félősek a razbórák egyedül.

Racoon-nak most nincs hely. Pont elég a sárga és CBS/CRS abban az akváriumban. Szépen megvannak együtt.
Lehet inkább majd valami szép PBL-t kéne beszerezni, ha lesz helyem és nem racoon-t.
Nálam soha nem volt steril az akvárium, inkább csak a halak ették a kicsiket eddig, most meg az aljzat szinte megközelíthetetlen a sok buce-tól és anubias-tól.
 
Én sem új beszerzésre gondoltam, hanem a korábban meglévő racoonra a másik akváriumodból.

Azért majd a tiszta PBL-t ugye nem akarod keverni a meglévő CRS/CBS mixeddel?:rolleyes: Őket átköltöztetheted nyugodtan az én swinger club kockámba.;)
 
Én sem új beszerzésre gondoltam, hanem a korábban meglévő racoonra a másik akváriumodból.

Azért majd a tiszta PBL-t ugye nem akarod keverni a meglévő CRS/CBS mixeddel?:rolleyes: Őket átköltöztetheted nyugodtan az én swinger club kockámba.;)
persze hogy nem. Talán emlékszel még a reakciómra mikor vettétek a mindenféle caridinákat hogy keverjétek őket... én kizárt hogy ilyet tegyek :D
Már kikoptak a racoon-ok és a tigrisek abból az akváriumból. Nem voltam jó gazdájuk mostanában. Lehet hogy pont abba az akváriumba kerül majd egyszer a PBL, ha eljutok oda.

Ha tavasszal kicsit rendberakom a mostani dzsungeles akváriumot, lehet hogy találkozol majd a CRS és egyéb garnélákkal, mert továbbra is inkább a fekete vonalat erőltetném. Persze ha megjelenne egy teljesen fekete kingkong akkor még akár kísértésbe is esnék hogy megtartsam őket :D
 
@Etele , hogy ne a te naplód off-oljam szét :D

Az akna:
Képkivágás.JPG
alul egy vizinövény cserép van hogy az agyaggolyókat távol tartsa, de a víz oda tudjon folyni, a geotextilbe vágtam egy illeszkedő lyukat, a szürke meg egy halkajás doboz aminenk megfúrtam az alját.
össze van ragasztva a cserép és tégely. Így kényelmesen ki tudom szívni a felesleges vizet alulról, de megmarad a rétegek elválasztása, meg nem hullik a talaj se az üveg aljára.
És az aknafedő, hogy kicsit vállalhatóbb legyen:
Képkivágás1.JPG
Bár a vénusz légycsapója nem értékelte az ötletet hogy őt meg rátelepítettem.

A háttérben a kedvenc bordó kancsócskám látható :love:
 
Back
Oldal tetejére