• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech ezsolt80 mindenféléje

Mesélj! Ellenálltál ma a kísértésnek, vagy engedtél a csábításnak és újabb kincsekkel bővült a mindenféléd?
Lassan egy hónapja nem hallottunk a kis rákcsemetékről, meg a titokzatos halacskákról, pedig mindkettő sikeréért szorítunk neked!
 
Mesélj! Ellenálltál ma a kísértésnek, vagy engedtél a csábításnak és újabb kincsekkel bővült a mindenféléd?
Lassan egy hónapja nem hallottunk a kis rákcsemetékről, meg a titokzatos halacskákról, pedig mindkettő sikeréért szorítunk neked!
nincs semmi, most kicsit fontosabbak a való világban lévő dolgaim.
De köszönöm az érdeklődést. Ellenálltam, csak egy páfrányt vettem ma.
Rákok szépen nőnek, jó nagy k*csögök, van néhány fél ollós is, gondolom próbálgatják az erejüket meg a sorrendet felállítani maguk között. Kicsit kicsi már nekik a hely. De ha jön a jobb idő mennek a dézsába az erkélyen. Azt majd meglátjuk azt a kiképzést hogy bírják.
Titokzatos halak, gondolom a neonrazbórák... ők most költöztek át a nagyobb akváriumba, mert szépen nőnek és kicsi volt már nekik a másik akvárium. Érdekes módon mind a 20an megvannak. Egy sem hullott el azóta hogy hoztam őket. Szerencsére nem vált be Adrián jóslata a beesett hasukról :D
 
Sok minden nincs de azért valamit már illendő post-olnom. :)

Valami buce-val hurcolhattam be ezt a 'migráncsot'.
Meg nem mondanám hogy melyik ritka fissi, de az egyik legkisebb fajta. Akár még 'khao sok' is lehet.
47777804981_4aa7892076_c.jpgP1480103 by Zsolt, on Flickr

A bejegyzés másik főszereplője a GA 10. szülinapján megmenekített Panda garra - garra flavatra.
Sajnos csak egy volt belőle. Szerintem aranyos kis halacska, de hónapok óta nem kellett senkinek így hazaúszott velem.
@ZaCK és @Nigro - néhány kép, nehogy hiányozzon a halacska most hogy megszabadultatok tőle ;)
46861364795_4cd15340aa_c.jpgP1480151 by Zsolt, on Flickr
33900846408_27ba6517e1_c.jpgP1480162 by Zsolt, on Flickr
40811575823_46aeef9a6b_c.jpgP1480164 by Zsolt, on Flickr
32834236417_7675e76260_c.jpgP1480168 by Zsolt, on Flickr
Azt hittem jól ellesz az igazi pandákkal, de tegnap délelőtt evolúciós ugrást csinált... még jó hogy hétvégén mikor itthon vagyok, így félszárazon még megtaláltam. Hogy megelőzzem a következő sétáját átraktam másik akváriumba ahol kicsit nagyobb ugrás kéne hogy átjusson az akvárium peremén.
Meglepő módon túlélte a kirándulást.
Ha bárki tud még ilyen halból eladót, vennék még mellé 2-3darabot. @ZaCK ez nem célzás (vagy mégis) de ha véletlenül megint rádsóznak belőle szólj és megyek megmenekíteni őket ;)
 
Sok minden nincs de azért valamit már illendő post-olnom. :)

Valami buce-val hurcolhattam be ezt a 'migráncsot'.
Meg nem mondanám hogy melyik ritka fissi, de az egyik legkisebb fajta. Akár még 'khao sok' is lehet.
View attachment 76563P1480103 by Zsolt, on Flickr

A bejegyzés másik főszereplője a GA 10. szülinapján megmenekített Panda garra - garra flavatra.
Sajnos csak egy volt belőle. Szerintem aranyos kis halacska, de hónapok óta nem kellett senkinek így hazaúszott velem.
@ZaCK és @Nigro - néhány kép, nehogy hiányozzon a halacska most hogy megszabadultatok tőle ;)
View attachment 76564P1480151 by Zsolt, on Flickr
View attachment 76565P1480162 by Zsolt, on Flickr
View attachment 76566P1480164 by Zsolt, on Flickr
View attachment 76567P1480168 by Zsolt, on Flickr
Azt hittem jól ellesz az igazi pandákkal, de tegnap délelőtt evolúciós ugrást csinált... még jó hogy hétvégén mikor itthon vagyok, így félszárazon még megtaláltam. Hogy megelőzzem a következő sétáját átraktam másik akváriumba ahol kicsit nagyobb ugrás kéne hogy átjusson az akvárium peremén.
Meglepő módon túlélte a kirándulást.
Ha bárki tud még ilyen halból eladót, vennék még mellé 2-3darabot. @ZaCK ez nem célzás (vagy mégis) de ha véletlenül megint rádsóznak belőle szólj és megyek megmenekíteni őket ;)
Megoldható! láttam a halasnál!
 
Láttam én is, de mivel még sosem találkoztam korábban ilyennel, nem mertem hazavinni, pedig tényleg nagyon cuki volt, ahogy nyalta az üveget. Ráadásul repülni is tud és igazi túlélő! Klassz. 👍
 
Rákerestem. 7-9 cm-re nő, min.80 literes akváriumba ajánlják, szóval ilyenem tuti nem lesz. Majd a te posztjaidban nézegetem inkább.📷📽
majd meglátjuk mekkora lesz... a pandacsíkok nagyobbak mint amit írnak, az elegáns törpefogasponty meg kisebb... endler lányokat nem is említem, mert lassan akkorák mint a koi pontyok (igaz @tsokee ?).
Jelenleg nagyon kis cuki ráadásul úszkál és csúszkál mindenfele, nem nagyon áll le :D
 
Csak az a szép zöld gyep.
mondanám hogy kemény munka, de nem lenne igaz... inkább csak idő kérdése... nagyon lowtech-ben évek kérdése és ilyen szép gyep nő ha békénhagyja az ember :D

Szek kis fissi!Ragasztottad?
nem ragasztok semmit. Általában damillal kötözök. De ez tényleg valami buce-ra tapadt darabkából nőtt ilyenre. Természetes képződmény.
Ami a legizgalmasabb benne, hogy nem egy kupacban nőtt, hanem ilyen elszórva és mindezt magától.
 
nem ragasztok semmit. Általában damillal kötözök. De ez tényleg valami buce-ra tapadt darabkából nőtt ilyenre. Természetes képződmény.
Ami a legizgalmasabb benne, hogy nem egy kupacban nőtt, hanem ilyen elszórva és mindezt magától.
Tenyleg termeszetes!Tetszik nekem is!En se ragsztok szinte semmit.
 
szóval a pandacsíkok vegák... az enyémek szerintem nem hallottak erről. Rendesen veszekedtek szegény elhullott kékségért.
www.flickr.com/photos/29366326@N07/47858217321/in/datetaken/
(szerk: sajnos flickr egyre rosszabb így csak linket kaptok a videót nem játsza le innen ha becsatolom)
Talán csak azért gondoljuk vegának, mert a szája hasonló formályú, mint az "algaevő"-nek titulált fajták esetében. Az üvegre / növényre tapadása is hasonló, szóval elsőre algaevőnek látszanak.
Viszont most néztema G.A. oldalán, és ott is mindenevőnek jelzik. A megfigyelésedet alá tudom támasztani. Gyakorlatilag mindent megesznek, ami a talaj közelében van. Az algát csak nasinak tekintik. ;)
 
Talán csak azért gondoljuk vegának, mert a szája hasonló formályú, mint az "algaevő"-nek titulált fajták esetében. Az üvegre / növényre tapadása is hasonló, szóval elsőre algaevőnek látszanak.
Viszont most néztema G.A. oldalán, és ott is mindenevőnek jelzik. A megfigyelésedet alá tudom támasztani. Gyakorlatilag mindent megesznek, ami a talaj közelében van. Az algát csak nasinak tekintik. ;)
én szerintem olvastam olyan leírást hogy algaevő... de nem mondom 100%-ra. A lényeg hogy nem kell aggódnom az elhullott garnélák miatt. Lehet ezért nem is látok nagyon tetemeket :unsure:
 
Back
Oldal tetejére