• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech ezsolt80 mindenféléje

Szia!
Nem tudom ki menyire van tisztába a rovarevő növények tartásával, de a tápot azt nem bírják elpusztulnak tőle!
Vannak fajok amik teleltetést igényelnek szerintem azt nem érdemes bele tenni mert ha kimarad a teleltetés ha jól tudom elpusztul.(nincs tapasztalatom ezekkel csak tropusi fajokat próbálok tartani valami olyan mint a gaz mindenhol megjelenik ahol elszórja a magot más meg épen életbe birok tartani)
köszi az észrevételt.
Mivel kísérleti jellegű a dolog, pont az a lényeg, hogy megtudjam mi marad életben :DDD
 
Na, milyen csodákra tettél szert a délelőtti portyán?
Hát egy Henrikre és Krisztire, egy Csillára, Szmókira, Vass Mátéra. Ha jól láttam volt arra egy Pecás is (de nem vennék rá mérget), Dexkill valamerre mászkált mikor felé jártam. Vagy nem ilyen csodákra gondoltál? :DDD

Csak néhány légycsapót, egy harmatfüvet és egy kürtvirágot.
Na jó nem tudtam ellenállni és hoztam guppit is :D

És te szereztél selejtes bettát? ;)
 
és eljött ennek is az ideje... felszakadt a gyepem... igazából középen elengedte a talajt és inkább kivágtam a lebegő részt hogy ne húzza fel az egészet.
(az algás üveg segít a sejtelmes látványban).
A lebegő gyepből tervezek új akváriumban szép új stabil gyepet telepíteni (ahogy időm engedi).
View attachment 82262

View attachment 82263

És a hétvége másik nagyobb fejleménye. Végre én is elindítom a házi 'pálmaházat'.
Először is köszönet az üvegért a következő fórumtársaknak:
- először is @Szépe Kálmán -nak aki felajánlotta a projekthez az eredeti terráriumot (aki lemaradt róla már nála eltörtük),
- ezután köszönet @Luigi13 -éknak akik felajánlottak egy hasonló terráriumot (közvetve köszönet @Zuzmi -nak, ha jól tudom tőle származott a kígyós terrárium), valamint külön köszönet @star67 -nak aki elfuvarozta hozzám az üveget, hogy ezt ne dobjam el még a szállítás előtt.
Végre sikerült az @Eduard-tól megvett legnagyobb fát is hasznosítani. Az első képen csak az ő fája van bent, a másodikon két kiegészítő fa is bekerült.

View attachment 82264

View attachment 82265

Mivel ez kísérleti terrárium hogy kiderítsem megmaradnak-e a növények nálam, ezért nem lesz se hátterezés se semmi speciális dolog beépítve. aljzat és fa, ennyi.
A világítás most 50%-on 'dimmelve' mert elszállt az egyik led izzó, de már utánrendeltem kínából. Ahogy megjön újra 100%-on megy a dolog. A nagyszerűen kiképzett tartó is marad így.
Mint látjátok ez elég eldugott helyen van, majd ha minden jól megy, akkor egy méretre gyártott terráriumra cserélődik, amibe már mehetnek a spéci dolgok (háttér, párásítás, jobb lámpa) és talán szebb helyre is kerül.
View attachment 82266
Örülök hogy sikerült pótolni azt az apró repedést.😁😁
És persze várom a fejleményeket.
 
hát gondolkoztam a fakó pirosas albinónak kinézőn amiből 5k-ért adtak egy párt, de aztán győzött a fekák iránti szeretetem.
Hivatalosan egyébként kék, de igen kékes-ezüstös-feketés.
De nem olyan jó arc, mint a Zorro volt a guppi versenyen ;)
Egy helyen lattam feka guppit mondtam is Krisztinek,higy biztosan veszel belole.
 
jó újra látni a babaulti stripes-eket... remélem most már szépen fognak szaporodni.
Nőnek fel az új generációk:
P1500900.JPG


P1500902.JPG


P1500903.JPG

P1500983.JPG

Ez a kép véletlenül egész jó lett, nagyon beállt modellkedni a jószág.
P1500912.JPG

szinkronúsznak az új halak. Remélem jól viselik az új helyüket.
P1510020.JPG

A kevés fényből ez lett a legjobb kép. Majd ha lesz időm rakok fölé rendes fényt és próbálok jó képet is csinálni.
P1510055.JPG
 
Az indián zebráknak olyan gyönyörű, erős csíkjaik vannak, szerintem versenyt is tudnál nyerni velük! 🥇Látszik, hogy gondosan szelektált állomány.👍
 
fehéredik a fám a terráriumban (gondolom penész)... hogy kellett volna előkezelnem a fát? vagy majd elmúlik magától?
Régebben akváriumi fák voltak, ha ez számít.
@Zuzmi mint expert, ki tudsz segíteni tanáccsal?
 
@Zuzmi mint expert, ki tudsz segíteni tanáccsal?
Haha...expert...vicces!
Na de komolyra veve. Normalis, mint viz alatt a takony. Ugrovillasok, aszkak elintezik, de magatol is elmulik egy ido utan. Ha viszont allatevo novenyeket tervezel.....mindegy....akkor is elfer mellettuk egy kis ugrovillas. Segitenek lebontani az elhalo novenyi reszeket is. Szerintem nagyon hasznos kis joszagok.
 
Haha...expert...vicces!
Na de komolyra veve. Normalis, mint viz alatt a takony. Ugrovillasok, aszkak elintezik, de magatol is elmulik egy ido utan. Ha viszont allatevo novenyeket tervezel.....mindegy....akkor is elfer mellettuk egy kis ugrovillas. Segitenek lebontani az elhalo novenyi reszeket is. Szerintem nagyon hasznos kis joszagok.
köszi az info-t.
 
jó újra látni a babaulti stripes-eket... remélem most már szépen fognak szaporodni.
Nőnek fel az új generációk:
View attachment 82298


View attachment 82299


View attachment 82300

View attachment 82301

Ez a kép véletlenül egész jó lett, nagyon beállt modellkedni a jószág.
View attachment 82302

szinkronúsznak az új halak. Remélem jól viselik az új helyüket.
View attachment 82304

A kevés fényből ez lett a legjobb kép. Majd ha lesz időm rakok fölé rendes fényt és próbálok jó képet is csinálni.
View attachment 82305
Hűha. Nagyon szépek ezek a garnélák. Grat.
 
Csatlakozom az előttem szólókhoz, gyönyörűek! Ha esetleg túl sok lesz belőlük, és már nem tudod hova tenni, asszem tudok segíteni 😅😎
nem a legkönnyebben szaporítható garnélák. Vagyis nálam kétévente úgy döntenek hogy ki akarnak pusztulni, de aztán új lendületet kapnak egyébként nincs velük gondom, de sok ember szenved a szaporításukkal.
 
Back
Oldal tetejére