• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech ezsolt80 mindenféléje

és egy mai megjegyzés... elnézést ha valaki lemaradt miattam a kék gébekről, én ma hazahoztam belőlük :D
Kis aranyosak, meg még az utazás fáradalmait pihenik de azért egy gyors fotózkodás megvolt.
Már ismerkednek az új lakótársakkal:
View attachment 76891P1480195 by Zsolt, on Flickr
View attachment 76892P1480200 by Zsolt, on Flickr
View attachment 76893P1480226 by Zsolt, on Flickr
View attachment 76894P1480274 by Zsolt, on Flickr
Szépek! Gratula hozzájuk! [emoji4]
 
Még nem volt szerencsém a blyxához de egyik kedvenc növényem [emoji3] ha a tied full low-ban elvan akkor az golyóálló fajta lehet [emoji3]
Drága @ezsolt80, millió 😘, hogy rám áldoznád a full low tech golyóálló blyxáid, de nem akarok nekik rosszat. Ha nem bánod, mehetne @Zotya új akváriumába, ott max.ellepi az algatenger.😬

A kék gébed is nagyon csini, de abban az akvában több különlegesség is úszkál, kezd komoly kis gyűjteményed lenni!👍
 
Drága @ezsolt80, millió 😘, hogy rám áldoznád a full low tech golyóálló blyxáid, de nem akarok nekik rosszat. Ha nem bánod, mehetne @Zotya új akváriumába, ott max.ellepi az algatenger.😬

A kék gébed is nagyon csini, de abban az akvában több különlegesség is úszkál, kezd komoly kis gyűjteményed lenni!👍
jut mindkettőtöknek belőle ;)
 
Drága @ezsolt80, millió [emoji8], hogy rám áldoznád a full low tech golyóálló blyxáid, de nem akarok nekik rosszat. Ha nem bánod, mehetne @Zotya új akváriumába, ott max.ellepi az algatenger.[emoji51]

A kék gébed is nagyon csini, de abban az akvában több különlegesség is úszkál, kezd komoly kis gyűjteményed lenni![emoji106]
Kedves @star67 Csilla köszi a megtisztelő "alga tenger" - t. Az megy nekem gond nélkül [emoji3] bár ebben a kicsiben még nincs egyenlőre de rajta vagyok [emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]
 
és egy mai megjegyzés... elnézést ha valaki lemaradt miattam a kék gébekről, én ma hazahoztam belőlük :D
Kis aranyosak, meg még az utazás fáradalmait pihenik de azért egy gyors fotózkodás megvolt.
Már ismerkednek az új lakótársakkal:
View attachment 76891P1480195 by Zsolt, on Flickr
View attachment 76892P1480200 by Zsolt, on Flickr
View attachment 76893P1480226 by Zsolt, on Flickr
View attachment 76894P1480274 by Zsolt, on Flickr


Szia!

Azt meg tudnád nekem mondani, hogy a második képen, a gébtől jobbra (a nyúlon túl... :LOL:), a csíkos milyen hal?
 
egyik akváriumban elég durva szintre emelkedett a planária-invázió...
gondolkoztam hogy feldobom ingyenes, vagy csere-bere topicba őket, de mivel irigy vagyok nem akartam senkinek adni belőlük :D
Örök hála @Szmóki -nak a planária csapda ötletért. Egyszerű és nagyszerű.
Hozzávalók egy kis növényes tégely (tetővel), néhány kavics és végül valami amire mennek a planáriák. Nálam ez fehérje tartalmú halkaja (nem akartam húst meg nemtommit berakni az akváriumba).
Csak alulra és körben kell néhány lyuk amit egy nagyobb tűvel meg lehet ejteni és ennyi ;)
Az eredmény két óra után:
77376
77377
 
egyik akváriumban elég durva szintre emelkedett a planária-invázió...
gondolkoztam hogy feldobom ingyenes, vagy csere-bere topicba őket, de mivel irigy vagyok nem akartam senkinek adni belőlük :D
Örök hála @Szmóki -nak a planária csapda ötletért. Egyszerű és nagyszerű.
Hozzávalók egy kis növényes tégely (tetővel), néhány kavics és végül valami amire mennek a planáriák. Nálam ez fehérje tartalmú halkaja (nem akartam húst meg nemtommit berakni az akváriumba).
Csak alulra és körben kell néhány lyuk amit egy nagyobb tűvel meg lehet ejteni és ennyi ;)
Az eredmény két óra után:
View attachment 77376
View attachment 77377
Pedig már előre is van csomagolva. :D Szép kis gyűjtemény.
 
egyik akváriumban elég durva szintre emelkedett a planária-invázió...
gondolkoztam hogy feldobom ingyenes, vagy csere-bere topicba őket, de mivel irigy vagyok nem akartam senkinek adni belőlük :D
Örök hála @Szmóki -nak a planária csapda ötletért. Egyszerű és nagyszerű.
Hozzávalók egy kis növényes tégely (tetővel), néhány kavics és végül valami amire mennek a planáriák. Nálam ez fehérje tartalmú halkaja (nem akartam húst meg nemtommit berakni az akváriumba).
Csak alulra és körben kell néhány lyuk amit egy nagyobb tűvel meg lehet ejteni és ennyi ;)
Az eredmény két óra után:
View attachment 77376
View attachment 77377

Ezt a szuper-csapdát szintén @Szmóki javaslatára próbáltam én is, és szintúgy nagyon jól bevált. 😉👍
 
semmi izgi, de hogy itt is meglegyen...
Mivel itt a meleg, feltöltöttem a dézsám az erkélyen.
Idén kap eggyel nagyobb belső szűrőt (vízforgatót). Tavalyi kínai mini is tette a dolgát de elég gyorsan eltömődött. Elővettem a régi belső szűrőket. Oase volt az első ötlet (mert bár szűrőnek sz*r, de vízforgatni jó lett volna) de túl magas így csobogna. A 'b terv' került beüzemelésre ami egy hydor crystal R20-as.
Tavalyi kavicsaljzat maradt, egy tavi ültetőedénnyel amibe kimerült amazonia került.
Növények csak az akváriumból selejtezett növények lesznek.
Jelenleg: microsorum narrow, blyxa, Pinnatifida, Myriophyllum Matogrossense, Nymphoides hydrophylla 'Taiwan' és mini xmas moss. Majd még kerül bele ez-az ahogy ritkítom az akváriumi növényeket.
Állatokból szerintem lesz bele valami selejtezett neocaridina, meg ami biztos egy marék diminutus rák. Halakat még nem tudom de talán néhány endler hím és/vagy törpe elegáns fogasponty.
77627
 
Csütörtökön megnéztük újra Vácrátóti arborétumot. Még mindig szép, a szúnyoginvázió ellenére is megérte :D
A mókusok is tobzódnak:
48109576426_d972189cf4_c.jpgP1490588 by Zsolt, on Flickr
Az ágak is be voltak csavarodva:
48109689947_efeeba06a1_c.jpgP1490554 by Zsolt, on Flickr
Zöldült minden:
48109618658_c3d7c9f116_c.jpgP1490632 by Zsolt, on Flickr
De még hogy:
48109606246_b487e8f6de_c.jpgP1490142 by Zsolt, on Flickr
Itt már mi is lassan zöldültünk az irigységtől:
48109633688_2b13310e46_c.jpgP1490346 by Zsolt, on Flickr
Erre már nem is találok szavakat:
48109695572_91406a383b_c.jpgP1490438 by Zsolt, on Flickr
És még volt sok sok szépség... ha érdekel klikk a flickr-re ;)
 
Csütörtökön megnéztük újra Vácrátóti arborétumot. Még mindig szép, a szúnyoginvázió ellenére is megérte :D
A mókusok is tobzódnak:
View attachment 77990P1490588 by Zsolt, on Flickr
Az ágak is be voltak csavarodva:
View attachment 77991P1490554 by Zsolt, on Flickr
Zöldült minden:
View attachment 77992P1490632 by Zsolt, on Flickr
De még hogy:
View attachment 77993P1490142 by Zsolt, on Flickr
Itt már mi is lassan zöldültünk az irigységtől:
View attachment 77994P1490346 by Zsolt, on Flickr
Erre már nem is találok szavakat:
View attachment 77995P1490438 by Zsolt, on Flickr
És még volt sok sok szépség... ha érdekel klikk a flickr-re ;)
Már rá is kattantam és ámulat! Ráadásul szúnyogok nélkül élvezhettem végig ezeket a gyönyörűségeket. Fantasztikus képeket csinálsz! Köszi.👍
 
Back
Oldal tetejére