• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ezek mik?

Mulinator

Kertész tanonc
Sziasztok!
A tegnap éjjeli etetés után (Mineral junkie pearls, Shrimp king mineral, protein, complete) új lakók "költöztek" az akváriumba. Csak garnéláim vannak, halak egy szál se, hogy esetleg felzabálnák őket.
Vki segítene beazonosítani őket, illetve hogy mire számíthatok, következmények, hatásuk a garnikra, esetleg túlszaporodhatnak-e olyan szintre, ami a vízre káros hatással lehet?
Csináltam pár másodperces videót 4-5 MB méretű, MP4 kiterjesztéssel, de nem tudom feltölteni. Anélkül pedig nem fog menni a beazonosítás, mivel annyira parányiak, hogy sima képen nem igazán lehet őket látni. A kis fehér apró vmik.
Előre is köszi a segítséget!
 

Attachments

  • IMG_20190602_150509.jpg
    IMG_20190602_150509.jpg
    271.5 KB · Megtekintések: 37
Utoljára módosított:
Hát ezen a képen én nem látok semmit, de ha kicsit alaposabb leírást adsz, lehet kép nélkül is tudunk segíteni.
Leggyakrabban
  • kagylósrákról van szó, ha az apró állat úgy néz ki, mintha a két oldalát egy-egy apró kagyló borítaná. szökdécselve, az aljzat szemcséin sebesen rohangálva közlekedik.
  • cyclopsról, ha az állat csepp alakú, a vastagabb vége felé halad. Elől és hátul több apró kiálló antenna látható. A nőstényeken két oldalt a csepp végén két golyó is van.
Egyik sem okoz gondot az akváriumban.
Amúgy nem kell minden kérdésnek új topikot nyitni. Van már ilyen téma több is. Nyugodtan írj máskor bele valamelyikbe! ;)
 
Köszi, nem tudtam, hová írjak, ezért kezdtem új topikot. Melyik topik a megfelelő erre? Csak hogy tudjam legközelebb.
Egyébként ezek, mint vmi apró bolhák, pattognak, cikáznak össze-vissza az aljzaton. Nagyon parányi fehér, mint vmi porszem vagy mikrobuborék. Napi szinten csekkolom az akváriumot, szóval ez nem egy több napos-hetes történés. Tegnap még egy árva darab sem volt, aztán éjszaka adtam a garniknak tápot, és másnapra már jópár 20-30 db ilyen fehér bolhaszerű lény rodeózik az akiban. Ezeknek nincs vastagabb végük, antennájuk, se kagyló nem borítja őket, mert tényleg nagyon parányiak.
 
Köszi, nem tudtam, hová írjak, ezért kezdtem új topikot. Melyik topik a megfelelő erre? Csak hogy tudjam legközelebb.
Egyébként ezek, mint vmi apró bolhák, pattognak, cikáznak össze-vissza az aljzaton. Nagyon parányi fehér, mint vmi porszem vagy mikrobuborék. Napi szinten csekkolom az akváriumot, szóval ez nem egy több napos-hetes történés. Tegnap még egy árva darab sem volt, aztán éjszaka adtam a garniknak tápot, és másnapra már jópár 20-30 db ilyen fehér bolhaszerű lény rodeózik az akiban. Ezeknek nincs vastagabb végük, antennájuk, se kagyló nem borítja őket, mert tényleg nagyon parányiak.

A közlekedés alapján akkor én leginkább kagylós rákra tippelnék. A kagylót pedig a méretéhez képest kell lesni ám!
Itt van róla egy régi saját fotóm:
77468. by Sándor Ferencz, on Flickr
Olyan nagy, hogy az ott alatta egy szem Amazónia. :p
Amúgy meg ott vannak azok mindig, csak a kajára jönnek elő. ;)
Ha zavfarnak, ne etess túl, használj talaj pórszívót, és nem fognak soha ellepni! De tényleg nem ártalmasak ám! Sőt hasznosak is, mert elpusztítják, amit a garnélák meghagynak...

Ilyen topikok lehetnének pl.:
 
Back
Oldal tetejére