• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ez vajon szakáll alga ?

Status
Not open for further replies.

Vicctor

Új regisztrált
Sziasztok,

Elég durván megtámadta valami barna algaszerű dolog a Garnélás akváriumomban a növényeket. (lásd képek)
Egyszercsak kialakult.

- Nem etetek túl, csak nem felbomló tápokat használok amit mindennap kiveszek
- Egy nagy külső Eheim szűrő van az egész 54 Literre tehát a szűréssel nem kéne hogy gond legyen
- CO2 ügyben csak sajnos tablettákat használok (tudom hogy az általános vélemény az hogy semmit nem ér), de ez nem egy kifejezetten növényes akvárium nem tervezem egy CO2 rendszer üzembe állítását kicsit drága volna.

Megtisztítottam a növényeket (A fotózás óta) amennyire tudtam, és elkezdtem ezt a Happy Life Algin regulart adagolni az előírás szerint már 2 hete, de nem nagyon látom hogy bármi hatása volna legalábbis a 2 hét alatt.

Ötlet hogy mi a frász ez ?

P1080980_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


P1080982_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Élesztős vagy zselés co2!
Easy-carbo adagolása!
Mennyit világítol az akira?(hány w-t és mennyi ideig)

54 Literes az akksi és 2x15W Neon világítás van.
A világítás idejéből most csökkentettem pár hete, régebben kb 8:30 -től 21:30 -ig volt nappal nekik most 11:30-tól 21:30 -ig.

Az általad említett megoldáskora tudnál esetleg linkeket küldeni.
Nézegettem már de annyiféle megoldás van hogy teljesen elveszek benne hogy melyik volna jó.
Házi megoldások teljesen érdekelnek.
 
Azért nézd meg a csöveket is (Kelvin)
Itt egy leírás a zselés cuccról: élesztos Co2 zselével! | Magyar Akvakertész Fórum
Easy-carbo pedig itt: Easy Carbo | Magyar Akvakertész Fórum
Jó olvasgatást! ;)

Eza két cső van benne.

Sera Tropic Sun: 4700K
Sera Brillant Daylight: 6000K

Mi volna a javasolt ?

Köszi a CO2 linkeket, ahogy nézem első körben megpróbálkozok az Easy Carboval közvetlenül ráfecskendezem majd a legfertőzöttebb területekre és lássuk mi történik.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére