• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ez milyen hal?

habee

Főkertész
Sziasztok!
Tegnap szereztem egy kisebb csapat halacskát az egyik állatkereskedésben,igaz,hogy törpe szívóharcsákat
rendeltem de cserébe egy teljesen más fajtájú csapatot kaptam illetve hoztak bár legszívesebben nemet mondtam
volna az üzletre mikor megláttam a "törpe szívóharcsáimat" de mivel utólag kiderült,hogy ha nem kell "mennek a levesbe"
megsajnáltam a kicsiket és kisebb-nagyobb alkudozás után elhoztam az új jövevényeket bár nem szeretek
így tudatlanul :? vásárolni ilyesmit...
A név amit mondtak természetesen kitaláció szüleménye volt mivel mikor haza értem azonnal neki láttam
a kutatásnak de nem találtam semmit a név alapján..
Azt állította az eladó,hogy ez sem nő meg nagyobbra,mint az otocinclus de én ebben nem vagyok olyan biztos
ezért kérem a segítségeteket,hátha valaki felismeri a képek alapján és esetleg ha nem megfelelő az akváriumom az igényeiknek
keressek egy megfelelőt számukra :thumbup:
14978085_fc35a973ef1510e070dba3c9291ed3c0_m.jpg

14978077_0ba2d85007e9f8925d9c169c07e57a2e_m.jpg

14978109_c2669aecc980bc5d650382bdd7fa2f4e_l.jpg

Előre is köszi a segítséget :wave:
 
Szia!

Az alakja alapján ez valamilyen Botia faj lesz szerintem!

Ha az akkor nem sokáig lesz ilyen jóbarátságban a rákokkal!! :(
 
Én is annak nézem!Vedléskor fog meggyűlni a bajod velük.Az én 4cm-es tigris bociám kicsinált egy 6cm-s legyező garnélát vedlés közben....Nem sirattam meg mikor kiugrott az akiból a boci :evil:
 
habee said:
Sziasztok!
Tegnap szereztem egy kisebb csapat halacskát az egyik állatkereskedésben,igaz,hogy törpe szívóharcsákat
rendeltem de cserébe egy teljesen más fajtájú csapatot kaptam illetve hoztak bár legszívesebben nemet mondtam
volna az üzletre mikor megláttam a "törpe szívóharcsáimat" de mivel utólag kiderült,hogy ha nem kell "mennek a levesbe"
megsajnáltam a kicsiket és kisebb-nagyobb alkudozás után elhoztam az új jövevényeket bár nem szeretek
így tudatlanul :? vásárolni ilyesmit...
A név amit mondtak természetesen kitaláció szüleménye volt mivel mikor haza értem azonnal neki láttam
a kutatásnak de nem találtam semmit a név alapján..
Azt állította az eladó,hogy ez sem nő meg nagyobbra,mint az otocinclus de én ebben nem vagyok olyan biztos
ezért kérem a segítségeteket,hátha valaki felismeri a képek alapján és esetleg ha nem megfelelő az akváriumom az igényeiknek
keressek egy megfelelőt számukra :thumbup:
14978085_fc35a973ef1510e070dba3c9291ed3c0_m.jpg

14978077_0ba2d85007e9f8925d9c169c07e57a2e_m.jpg

14978109_c2669aecc980bc5d650382bdd7fa2f4e_l.jpg

Előre is köszi a segítséget :wave:
Én erre tippelek http://diszhal.info/Sinibotia_robusta.php a harmadik képen látszik legjobban.
 
Az alakja alapján ez valamilyen Botia faj lesz szerintem!

Ha az akkor nem sokáig lesz ilyen jóbarátságban a rákokkal!! :(
Én is annak nézem!Vedléskor fog meggyűlni a bajod velük.Az én 4cm-es tigris bociám kicsinált egy 6cm-s legyező garnélát vedlés közben....Nem sirattam meg mikor kiugrott az akiból a boci :evil:
Köszönöm a gyors választ remélem minél hamarabb sikerül elpasszolnom őket
Ha valaki befogadja őket szívesen elajándékozom :mrgreen:
 
Szia habee!



Azért annyira nem hasonlít a fent linkelt Botiára, ha jól megnézitek!

Szerintem inkább valamilyen Nemacheilus, vagy Schistura, de majd amikor növekszenek kiderül!
Ha hosszúkásabbak maradnak akkor biztos nem Botia, mert azok magasabb felépítésűek!
Lehet hogy még le sem írt faj, minden évben fedeznek fel Ázsiában is rengeteg halat.

Még ne passzold el, vannak közöttük remek algaevők is!

A.ttila
 
Szerintem Yunnanulis cruciatus, "banded dwarf loach".

Azért annyira nem hasonlít a fent linkelt Botiára, ha jól megnézitek!

Szerintem inkább valamilyen Nemacheilus, vagy Schistura, de majd amikor növekszenek kiderül!
Ha hosszúkásabbak maradnak akkor biztos nem Botia, mert azok magasabb felépítésűek!
Lehet hogy még le sem írt faj, minden évben fedeznek fel Ázsiában is rengeteg halat.

Még ne passzold el, vannak közöttük remek algaevők is!
Sziasztok!
Köszi srácok szerencsére még nem passzoltam el a kicsiket,mert megfigyelési célból külön akváriumban voltak
eddig de azt hiszem holnap mehetnek vissza a többiek közé azt hiszem Moszatnaksikerült beazonosítani
őket igaz az enyémek még nem ilyen pufik de a mintázat is stimmel :D
Még egyszer köszi
Üdv:Norbi
 
Keresek egy halat.Nagyon hasonlít a Kolibri halra.Ha a farkát nézzük ,olyan érzése van az embernek,mintha Kolibri halat látna.
Van az oldalán egy piros csík,ami a Kolibrinél ezüstös.Ha jól emlékszem fekete csík is van benne és többnyire ezüstös a teste.Tudnátok nekem példát mondani,milyen hal lehet?Az üzletben csak azt tudták mondani,hogy törpeszájú hal.

Kolibri
Tanichthys_albonubes.jpg
 
Igazából nem tudom.Csinálok majd egy képet.
Talán nem volt ilyen határozott vörös csík.
 
Szia Mária!

Csak a képen ilyen nagy, a valóságban csak 5cm! :)

Az új medencéd nem nagyobb lesz mint az előző?

Dúsan növényesített akváriumot szeretnek!

Többnyire csapatban lebegnek (vagyis viszonylag fotogének, kiv. ha a növények között bujkálnak)

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Csak a képen ilyen nagy, a valóságban csak 5cm! :)

Pont az 5 centiven van bajom.140 literes lesz az aki,de inkább keskeny a hosszúságot nézve,70cm hosszú.
 
Szia Mária!

Szerintem jók lehetnek, ha lesz benne egy dúsabb rész, mert nem egy cikázó mozgásúak!

Persze csak ha tetszik annyira!

A.ttila
 
Szép halacsok, de elég sokat tartózkodnak a felszín közelében. Könnyen kiugrálnak ha picit az áramlás is nagyobb.

Nálunk van most egy kifejlett csapat. A fentinél szebbek a színeik. De a másik nannostomus (marginatus) méretileg jobban passzol a kis akváriumokba.
 
Back
Oldal tetejére