• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ez milyen hal?

Majd ha a bolt felé járok, majd jó le b....m őket, hogy mit adtak nekem, ennyi pénzért.:LOL::(
szerintem aranyos... és legalább ritka halat kaptál. Még csak beazonosítani sem sikerül :)
A végén még rá kell fizetned ha reklamálsz és rájönnek hogy nem tömeghalat kaptál.
 
szerintem aranyos... és legalább ritka halat kaptál. Még csak beazonosítani sem sikerül :)
A végén még rá kell fizetned ha reklamálsz és rájönnek hogy nem tömeghalat kaptál.
jah, és még az apró halakat, rákokat is megeszi(y) de nyugi, csak 5 évig él :D
 
Meg ezzel itt bukott az egész, mert nem tengeri akváriumom van.:LOL: Tudjuk hogy egyes tengeri halak felszoktak úszni a édesvízi folyókban. Azt nem tudom hogy ez meddig bírná a édes vizet. :)
 
Nem tengeri, csak a fekete tenger környékén őshonos, gondolom. Brakk vizekben, folyótorkolatokban és édesvizekben is él. Ha valóban ugyanaz a faj. Mintázata alapján ez hasonlít hozzá leginkább.
Mindenesetre én biztos megszabadulnék tőle!:oops:
 
Nem tengeri, csak a fekete tenger környékén őshonos, gondolom. Brakk vizekben, folyótorkolatokban és édesvizekben is él. Ha valóban ugyanaz a faj. Mintázata alapján ez hasonlít hozzá leginkább.
Mindenesetre én biztos megszabadulnék tőle!:oops:
ha még receptet is adsz, lehet Micro is megszabadul tőle :)
 
ha még receptet is adsz, lehet Micro is megszabadul tőle :)

Hozzávalók:
  • 15 evőkanál darált mák
  • 7 evőkanál porcukor
  • 10 darab száraz kifli
  • 1 liter tej
  • 1 rúd vanília vagy 1 csomag vaníliás cukor
Elkészítés:
A kifliket karikákra vágjuk. A tejet a vaníliarúd kikapart belsejével vagy egy csomag vaníliás cukorral felforraljuk. A kifliket a forró tejjel leöntjük, majd leszűrjük, és nagyjából kinyomkodjuk belőle a tejet. Egy nagyobb jénai tálba egy réteg kiflit teszünk, majd porcukros mákot szórunk rá, megint kiflit és megint mákot, amíg elfogynak a hozzávalók. Ha marad még mák, szórjuk meg a tetejét is vele. Ha szeretnénk, akkor 7-8 percre berakhatjuk a sütőbe, de nem szükséges.

Isteni mákos guba:hungry::D
 
Hozzávalók:
  • 15 evőkanál darált mák
  • 7 evőkanál porcukor
  • 10 darab száraz kifli
  • 1 liter tej
  • 1 rúd vanília vagy 1 csomag vaníliás cukor
Elkészítés:
A kifliket karikákra vágjuk. A tejet a vaníliarúd kikapart belsejével vagy egy csomag vaníliás cukorral felforraljuk. A kifliket a forró tejjel leöntjük, majd leszűrjük, és nagyjából kinyomkodjuk belőle a tejet. Egy nagyobb jénai tálba egy réteg kiflit teszünk, majd porcukros mákot szórunk rá, megint kiflit és megint mákot, amíg elfogynak a hozzávalók. Ha marad még mák, szórjuk meg a tetejét is vele. Ha szeretnénk, akkor 7-8 percre berakhatjuk a sütőbe, de nem szükséges.

Isteni mákos guba:hungry::D
Összetévesztetted a receptet.:LOL: Ez mákos géb kellet volna hogy legyen.:LOL::ROFLMAO:
 
Ez hasonlít?:Rhinogobius candidianus
Az a baj, hogy a Stiphodon és a Rhinogobius is szép nagy család. Lehet,hogy a tied fiatal még. A szája másmilyennek látszik
 

Attachments

  • 3a75597761b5f0e40fc3a88dbc1264d8.jpg
    3a75597761b5f0e40fc3a88dbc1264d8.jpg
    735.9 KB · Megtekintések: 1
Ez hasonlít?:Rhinogobius candidianus
Az a baj, hogy a Stiphodon és a Rhinogobius is szép nagy család. Lehet,hogy a tied fiatal még. A szája másmilyennek látszik
Az enyém halvány szürke árnyalatú a mintája, és a felső első uszony, enyhén vörös + fekete csík.
 
A képek nem adják úgy vissza ahogy én látom az akváriumba. A képen vörös a mintázata, de valójában szürke. Talán ha csinálok róla video felvételt, ott talán mások lesznek a színek,reménykedem.
 
Figyelgesd, nehogy rájárjon a garnélákra. És várunk egy sztárfotót.;)
OK! Köszi a figyelmeztetést. Nem tudom mit ehet, mert olyan lassú mint egy tetű. Úgy 30-40mp ként mozdul egyet, és csak úgy 5-7 centiket. Csak a fát láttam bögdösni.
Holnap még megpróbálom megcsinálni a sztárfotót/videót, aztán megy vissza a boltban.
 
Meg tudnátok mondani, hogy ők micsodák? Cory Habrosusként árulták, de tudjuk, hogy nem azok. :) Gyerek törpesügérfélére tippelünk.
Kölök kakadu is tud így kinézni...
Ha ezt a képet megnézed és megpróbálod elképzelni fiatalban, sok fénnyel, kissé stresszesen (az új hely mindig okoz ideig-óráig stresszt minden halnál), eléggé elképzelhető...
21922705466_d313d9e6a7_b.jpg
 
Hozzávalók:
  • 15 evőkanál darált mák
  • 7 evőkanál porcukor
  • 10 darab száraz kifli
  • 1 liter tej
  • 1 rúd vanília vagy 1 csomag vaníliás cukor
Elkészítés:
A kifliket karikákra vágjuk. A tejet a vaníliarúd kikapart belsejével vagy egy csomag vaníliás cukorral felforraljuk. A kifliket a forró tejjel leöntjük, majd leszűrjük, és nagyjából kinyomkodjuk belőle a tejet. Egy nagyobb jénai tálba egy réteg kiflit teszünk, majd porcukros mákot szórunk rá, megint kiflit és megint mákot, amíg elfogynak a hozzávalók. Ha marad még mák, szórjuk meg a tetejét is vele. Ha szeretnénk, akkor 7-8 percre berakhatjuk a sütőbe, de nem szükséges.

Isteni mákos guba:hungry::D
OFF: a tetejére porcukorral felvert tojásfehérje is mehet, meg jó sok méz utána rá ;)
 
Back
Oldal tetejére