• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ez milyen hal?

Szerintem valamelyik Geophagus fajta. Pontosan nem tudom beazonosítani. Talán Pecás mester felismeri.;)
Köszönöm a megelőlegezett bizalmat, de annyira azért nem vagyok geophagus szakértő, még ha steindachnerit tenyésztettem is egy ideig:)
Nekem leginkább a geophagus redhead tapajos-ra hasonlít. Így elsőre még fiatal -nem ivarérett- példánynak nézem.

@racoon a növényeket szerintem nem eszi meg, legfeljebb kitúrja.
A neve is utal erre: geophagus --> földevő ez annyit tesz, hogy az aljzatot rostálva, túrkálva keresi a táplálékát. Ezek a halak alapvetően "húsevők", ezért a diszkoszokkal és az altumokkal jó párosítást képez -szerintem-, mivel az étrendje, vízigénye nagyon hasonló, viszont a lehulló kaja maradékot szépen eltakarítja, ezzel megakadályozva a vízminőség romlását.

A növényesítésre visszatérve: én azt csinálnám, hogy aránylag masszív, erős gyökérzetű növényeket ültetnék (pl crypto fajok) a talajba, a növényeket kavicsokkal védeném a kitúrástól (nálam a tanganyikai homoksügéreknél a dió méretű elég volt, a geo nagyobbra nő, ide kicsit nagyobbat használnék), akkora réseket hagyva közte, amiben a hal már nem tud túrkálni, de az új hajtások elő tudnak bújni.
Hagyjál szabadon -egy-két nagyobb, lapos, vagy enyhén domború felületű kővel- egy homokos felületet, itt fognak majd ikrázni, ha egy párod van.
Ha vannak erre alkalmas fák, arra anubias, microsorumok mehetnek, én legalábbis bepróbálnám. Ha bejön, esetleg buce-vel is kísérletezhetsz, bár az drágább buli, ha meg-meg kóstolnák.
 
Nem tudom, hova írjam, amit szeretnék írni. Ide leírom.
Voltam a halasomnál (Csepel). Mindig az akváriumok körbe nézésével kezdek, hogy van-e valami nekem való, vagy újdonság.
Na, volt. Méghozzá fürge cselle. Hogy ez milyen szép halacska! El van az a szerencsétlen hal egy akváriumban?
Nagyon tetszett, gyönyörűen csillogott. Eszemben sincs betenni az akváriumba, de amikor megyek, mindig meglesem őket, mert vonzza a szemet.
Hát csak ennyit szerettem volna leírni :)
Hát, nagyon bízok benne, hogy a boltos csak a nevét tudta rosszul és nem fürge cseléket árul, mert az egy hidegvizi elég kényes halacska, gyerekkori pecáim egyik kedvence (Erdélyben jó 30 éve nem volt sem ritka, sem védett a hegyvidéki patakokban 50-60 fős rajokban úszkált amolyan kenyérhala volt a gyerek pecásoknak), hazánkban valóban szigorúan védett. Gyönyörű halacska, főleg a tejes nászruhája szép. Jó képet nem találtam, de talán ez érzékelteti valamelyest:
Phoxinus%20phoxinus1_1_logo.jpg

Amit szoktak árulni és nem tucathal, az a szivárványos csele: http://www.greenaqua.hu/hu/notropis-chrosomus.html , vele a GA boltban is rendszeresen találkozhatsz, nekem nagyon tetszenek, bár nekik való akváriumot még nem építettem. Ha jól eltalálod a világítást, gyönyörű színekben pompáznak.
 
Sziasztok!
Tudom, hogy kép nélkül nehéz, de tudja esetleg valaki, mi a magyar vagy latin neve annak a kb. amanda méretű lazacnak, ami mostanában kapható több kereskedésben? Az amandánál tarkább, kb. piros, fekete, arany, talán némi fehér is van rajta. Nem fantomlazac. Kőbányán, a Family Centerben lévő üzletben a tulaj mondta a nevét, de nem emlékszem. Szerinte kicsi marad a hal. Ott a zöld neonokkal van egy helyen. Láttam Kispesten, az Europark mögött lévő áruházban is. Utánanéznék neten, mielőtt újra eljutok boltba. Köszi!
 
Sziasztok!
Tudom, hogy kép nélkül nehéz, de tudja esetleg valaki, mi a magyar vagy latin neve annak a kb. amanda méretű lazacnak, ami mostanában kapható több kereskedésben? Az amandánál tarkább, kb. piros, fekete, arany, talán némi fehér is van rajta. Nem fantomlazac. Kőbányán, a Family Centerben lévő üzletben a tulaj mondta a nevét, de nem emlékszem. Szerinte kicsi marad a hal. Ott a zöld neonokkal van egy helyen. Láttam Kispesten, az Europark mögött lévő áruházban is. Utánanéznék neten, mielőtt újra eljutok boltba. Köszi!
A ruby tetrára goldolsz?
https://www.google.hu/search?q=ruby...hUKEwjlip7Im5bQAhWF3CwKHe1NBz0Q_AUIBigB&dpr=1
 
Szimpi kis halnak tűnik, de eddig túl sok infót nem találtam róla. Mit (nem) eszik? Mennyit? Legel-e? Mennyire félénk? Mennyire ugrál? Egyéb? Tudtok esetleg róla valamit? Köszi előre is.
 
Azóta újból jártam Kőbányán: valóban ilyen halak vannak ott. Kisebbek, mint amire emlékeztem, de továbbra is tetszenek. Még nem vettem. Axelrodia - gondolom nem Axl Rose után, őnála szebbek :)
Tegnap óta gazdája vagyok 8 ilyen kis szépségnek. Kb 1-1,5 cm-esek, nem félősek, a plattikkal úgy tűnik nem zavarják egymás köreit, többnyire egyben úsznak, fedezik fel az új helyüket. Etetéskor - szétmorzsolt JBL Gala, csak Kőbányán tartják, kombinál több tápot, plusz szárított rák - bekapták majd kiköpték a falatokat. Ez még lehet a kezdeti stressz, más halak is szokták. Meglátjuk, vettem fagyi cyclopsot is. Magyar névjavaslatom rájuk: borostyánfoltos törpelazac.
 
Tegnap óta gazdája vagyok 8 ilyen kis szépségnek. Kb 1-1,5 cm-esek, nem félősek, a plattikkal úgy tűnik nem zavarják egymás köreit, többnyire egyben úsznak, fedezik fel az új helyüket. Etetéskor - szétmorzsolt JBL Gala, csak Kőbányán tartják, kombinál több tápot, plusz szárított rák - bekapták majd kiköpték a falatokat. Ez még lehet a kezdeti stressz, más halak is szokták. Meglátjuk, vettem fagyi cyclopsot is. Magyar névjavaslatom rájuk: borostyánfoltos törpelazac.
A harmadik napon továbbra is megvan a teljes csapat, de már nem viselkednek annyira rajszerűen, talán mert látják, hogy a plattiktól nem kell félniük. Szépen beszínesedtek, kergetőznek, keresgélnek. A ma reggeli menü fagyasztott cyclops volt, azt is, úgy tűnt, legalábbis elsőre, köpték. Lehet, hogy ők így esznek, köpnek aztán vissza, ez náluk a rágás egy módja? A többségük pocis, nem gondolnám, hogy éheznének.
 
Sziasztok! Ma vettem ezt a csapat halat de nem emlékszem a nevére! Tudnátok segíteni?
b9b6d34793253661f0b858d1d27ebc2d.jpg
Bocsánat a minőségért!

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről
 

Attachments

  • c40f8c8bf723542d70d65ddf71fbdedb.jpg
    c40f8c8bf723542d70d65ddf71fbdedb.jpg
    26.7 KB · Megtekintések: 2
  • 40a7e051a10980fa694aa0bfd02a913b.jpg
    40a7e051a10980fa694aa0bfd02a913b.jpg
    91.4 KB · Megtekintések: 2
Miben különbözik a hím és a nőstény ? Mert akkor beszerzek a hímből is egy párat ! :)
A hím valamivel kisebb, karcsúbb, színesebb, (és a hát- és alsó úszója hosszabb, ez különösen akkor látszik, amikor kifeszíti - de lehet, hogy a hosszú úszójú már egy tenyészváltozat). Legalábbis nekem mindegyik, ami a képeiden van, nősténynek tűnik.
 
Back
Oldal tetejére