• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ez milyen hal?

:) erdekes megnevezes, de koszonom az infot. Annyit mar tudok, hogy az algat eszik rendesen, tagnap meg homalyosan lehetett csak belatni az aksiba ma mar csak kisebb foltok vannak. Arrol fogalmam sincs, hogy mibol lehet latni ha nem erzik jol magukat mert nagyon ritkan latom oket megmozdulni, sot neha erosen meg kell nezzem, hogy egyaltalan el-e :) csak annyibol latom, hogy a szaja mogott folyamatosan mozog.
Amivel atvertek kicsit, hogy azt mondtak 60 literben boven jolvan 2 darab, ahol eddig olvastam min100 liter (bar igaz meg csak kb 4.5 cm-sek es 18 evig elnek ebbol gondolmom lassan erik el a 15cm-es vegso meretuket)

A kerdesem meg csak annyi, hogy van e valami jele annak, hogy esetleg nem erzi jol magat. Buvohelyuk van boven, alga is akad meg, de tablettas kajajuk is van (persze meg nem kaptak) Esetleg otlet arra, hogyan lehetne meg hozzajuk igazitani az akváriumot?
 
:) erdekes megnevezes, de koszonom az infot. Annyit mar tudok, hogy az algat eszik rendesen, tagnap meg homalyosan lehetett csak belatni az aksiba ma mar csak kisebb foltok vannak. Arrol fogalmam sincs, hogy mibol lehet latni ha nem erzik jol magukat mert nagyon ritkan latom oket megmozdulni, sot neha erosen meg kell nezzem, hogy egyaltalan el-e :) csak annyibol latom, hogy a szaja mogott folyamatosan mozog.
Amivel atvertek kicsit, hogy azt mondtak 60 literben boven jolvan 2 darab, ahol eddig olvastam min100 liter (bar igaz meg csak kb 4.5 cm-sek es 18 evig elnek ebbol gondolmom lassan erik el a 15cm-es vegso meretuket)

A kerdesem meg csak annyi, hogy van e valami jele annak, hogy esetleg nem erzi jol magat. Buvohelyuk van boven, alga is akad meg, de tablettas kajajuk is van (persze meg nem kaptak) Esetleg otlet arra, hogyan lehetne meg hozzajuk igazitani az akváriumot?
Ha van búvóhelyük, és nincsenek éles/hegyes dolgok az akváriumban, akkor nem valószínű, hogy bármi bajuk lenne. Az első 2-3 hétben lehet betegségük a stressztől, de ha ezalatt nem jön elő semmi, akkor valószínűleg jó pár évig élvezheted a látványukat.
 
Hát a látványukat tényleg csak éjjel vagy fél óra keresés után, de tényleg az akvárium legérdekesebb halai jelenleg, nekem nagyon tetszenek. A tereptárgyakat szerencsére már úgy válogattuk az elején, hogy ne legyenek élesek, az aljzat legfelső rétege is köralakú díszkavics, látszik is, hogy szépen rá bírnak kapaszkodni. Remélem azért néha láthatóak lesznek az üvegen napközben :)
Még egy kérdésem van, hogy megférnek-e garnélákkal? Azt olvastam, hogy békés faj, csak fajtársakkal van terüéletvédő viselkedése (illetve azt is, hogy nem szereti az algát, máshol hogy szereti szóval a tapasztalatra halgatva ezutóbbinak hiszek :) ) csak az a kérdés, hogy a garnélák békénhaggyák-e. Valószínűleg elsőnek Red Cherry-k lennének mivel kezdőként szerintem ez a legjobb választás. Ha nem fér meg velük, akkor van egy 25 literes aksim tegnap szereztem 11w világítás + fűtés, már csak szűrő kéne valamiféle :)

Viszont túl sok magyar leírást nem találtam l15 vagy l015 néven sajnos :( Nem népszerű otthon?
 
Hmm. En 10 euroert vettem itt kint darabjat o_O magyar arhoz kepest majdnem 3at tudtam volna venni 1 aran. Erdekes megintcsak kicsiny orszagunk :(
Sajnalatos, mert olvasok tobb hasonlo forumot kulfoldit is es azt kell eszrevegyem, hogy a magyarok a leggondosabbak az allattartas teren ok foglalkoznak veluk legjobban (atlagrol beszelunk nem profikrol) megis nalunk a legdragabb szinte minden allathoz kapcsolodo dolog :(
 
Nem kimondottan algaevők, sok állati fehérjére van szükségük. Az akváriumban legyen valamilyen faanyag, ebből előszeretettel fogyasztanak.
 
Hat faanyag az nincs, mert olyan arban vannak, hogy falnak megyek, de akkor most beruhazok valamifelere. Milyet ajanlasz, ami azert altalanossagban megkaphato, de nem "bantja" a vizet, na meg persze ok is szeretik?

Szerkesztes:
Megegy kerdes:
Vettem nekik tablettas kajat JBL novo fect a neve. Kerdes csak annyi, hogy ezt szimplan dobjam a vizbe? Marminthogy megprobaltam, de nem nagyon foglalkoznak vele, ra sem nez. Valahol olvastam, hogy az uvegre tapasztjak, de azt hogy?
 
Utoljára módosított:
Hat faanyag az nincs, mert olyan arban vannak, hogy falnak megyek, de akkor most beruhazok valamifelere. Milyet ajanlasz, ami azert altalanossagban megkaphato, de nem "bantja" a vizet, na meg persze ok is szeretik?

Szerkesztes:
Megegy kerdes:
Vettem nekik tablettas kajat JBL novo fect a neve. Kerdes csak annyi, hogy ezt szimplan dobjam a vizbe? Marminthogy megprobaltam, de nem nagyon foglalkoznak vele, ra sem nez. Valahol olvastam, hogy az uvegre tapasztjak, de azt hogy?
Szinte minden harcsának létfontosságú, hogy legyen fa az akváriumban, aminek a felületéről elemi rostokat tudnak lerágni, és ezzel a bélrendszerüket tisztítani. Sok algaevőmek/harcsának készült tápban van ugyan rost, de az kevés nekik, így legalább egy tenyérnyi fadarab "kötelező" harcsák mellé.
 
Szinte minden harcsának létfontosságú, hogy legyen fa az akváriumban, aminek a felületéről elemi rostokat tudnak lerágni, és ezzel a bélrendszerüket tisztítani. Sok algaevőmek/harcsának készült tápban van ugyan rost, de az kevés nekik, így legalább egy tenyérnyi fadarab "kötelező" harcsák mellé.
Na ezt jo tudni :) en igyekeztem kozetekbol megoldani, annyira nem tetszenek a fa targyak, persze az elado holgy ismetelten nem emlitette a fakat :) Hetfoig talan kibirjak, mert nem kaptam semmi megfelelot, csak ilyen 80centis darabok voltak o_O szettorni sajnalom :(
 
Ha tudsz, gyűjthetsz is fát, megfelelő kezeléssel nyugodtan bele lehet tenni az akvába, az enyémek imádtak a bükk és tölgy ágakon lebzselni. :) itt elég drágák a fadekorok, egy 20 centis darab kb 2000ft, és még csak nem is ágas :(
 
:) :D orulnek ha 20 centis darabhoz 5000-ert hozzajutnek :D
Peldanak most neztem egy 27 centis vasfat 39 euroert ami 12000 ft :) es ez meg olcsonak szamit.

Sajnos kb amihez hozzajutok fa az a dio, alma, korte stb, nameg a nemetorszagban elterjedt, azon belulul is a hegyesebb reszeken azaz javareszt fenyofelek. Ezek kozul azthiszem egyik sem jo akvariumba :(
Viszont rengeteg a szolo is errefele, lehet eziranyban lenne ertelme gondolkozni. Azt is szeretik ezen harcsak?
Elokezelesuk miben valosul meg? Persze nyilvan kifozes stb de ezen kivul valami extra?
 
Szerintem még az alma, körte jó lehet, nem túl kemény fa és szinezik ugyan a vizet, de az majd elmúlik, vagy szat gyanta. Én pl most azt csinaltam hogy kimentem az erdőre, lefűrészeltem ami kellett, kivételesen valamilyen bokor volt, nem kemény fa, nem tudom milyen,hazavittem, lekopasztottam, s ment a sütőbe 3-4 órára, teljesen kiszáradt, most az akiban van 3 hete s semmi gond vele, még csak nem is taknyosodott, a halak is szeretik. Ugyanez a bujkáló, egy korhadtabb gyökérszerűség, megtisztítottam a korhadt részektől teljesen ami maradt azt sütöttem,az sem csinált gondot.
A kemény fák tovább tartanak viszont nagyon sokáig kell áztatni h lent maradjon, a tölgy gyökeret 3-4 hónapig áztattam és meg utána is súlyozni kellett.
 
Az szep. Igen olvastam, hogy a szolo stb van aki egy evig kesziti kb elo, de pl tolgyre is volt hasonlo pelda. Annyira en nem erek ra sajna. Az egyik kortefank elegge odavan megnezem lehet-e vele kezdeni valamit, permetezve tuti sosem volt, nemetek rohadtak ra :)
Hetfon azert elugrok veszek vasfat vegy ezt a mangoliat(?) Ha jol emlekszem ezek vannak, meg szologyoker de az annyira nem tetszik, meg nagyon nagyok.
A vasaroltakat is fozzem ki? A vasfa tudom hogy erosen szinez, ezert szoktak javasolni, hogy parszor fozzek ki de masikrol sokat nem olvastam.
 
Kozben talaltam egy ringloszilva gyokeret mar 3 honapja szarad az udvarom. Ez is felhasznalhato? Permetezve sosem volt, uj hajtasa volt a fanak amit kiszedtunk.
 
Az egyik darab mar a sutoben, majd megegyszer felfozom, mig mar nem engedi a szinet. A gyokeresebb resz meg mindig csak a fozesnel tart, jobban engedi a szinet mint a masik, na meg a pucolas is eleg nehezkes, de jo lesz talan :) ha kesz dobok fel fenykepet.
 
Back
Oldal tetejére