• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ez milyen hal?

Neha az afrikai sugereknel nehezkes a pontos fajmeghatarozas, mert rengeteg olyan alfaj van amely valamilyen szinvaltozatot kepvisel, viszont siman osszeivnak egymassal.
Ebbol aztan jokora lecso lesz :D
Igenyesebb boltokban ( osztrakoknal ezt sajat szemmel lattam) fel van tuntetve az alverzio neve, vadon befogott peldanyok eseteben pedig a szarmazasi hely.
Novenyevo endemikus fajoknal ( pl. Tanganyika / Tropheus nemzetseg) ez alapelvaras kene legyen. Az "mbuna" fajok esetben nem sokat foglakoznak ezzel , alltalaban omlesztve vannak , aztan" majd csak lesz valami "

Itt van nehany elongatus verzio

Gallery of Pseudotropheus elongatus Species


Szinte megkülönbözhetetlenül egyformák amiket linkeltél! :)
 
Sziasztok,

Ő milyen fajta? Már mindenféle algaevőt kinéztem belőle, de pontos meghatározásra egyelőre nem jutottam. :-(

2k5Z0mGO
Nekem nagyon gyanús, hogy összeívásból született. Ez nem zárja ki, hogy többek között LDA16 is van benne. Gyanús, hogy albino, vagy gold is van a felmenői között.
 
Szinte megkülönbözhetetlenül egyformák amiket linkeltél! :)
Hát, azért jócskán vannak különbségek! Például ha megnézed, első hirtelen ránézésre az ember hajlamos lenne azt mondani, hogy akár Mbamba is lehetne, de amikor az ember jobban megnézi, akkor már egyértelműen a Chailosi-ra hasonlít a leginkább.
Az viszont tény, hogy mivel földrajzi variánsokról beszélünk -egyazon faj más környezeti viszonyok között kialakuló, többnyire csak a színeiben eltérő variánsai- egyik-másikat alaposan meg kell nézni, hogy a különbség kiderüljön.
 
Hát, azért jócskán vannak különbségek! Például ha megnézed, első hirtelen ránézésre az ember hajlamos lenne azt mondani, hogy akár Mbamba is lehetne, de amikor az ember jobban megnézi, akkor már egyértelműen a Chailosi-ra hasonlít a leginkább.
Az viszont tény, hogy mivel földrajzi variánsokról beszélünk -egyazon faj más környezeti viszonyok között kialakuló, többnyire csak a színeiben eltérő variánsai- egyik-másikat alaposan meg kell nézni, hogy a különbség kiderüljön.

A képen szereplő hím összeívott egy malawi neonsügérrel. Elég nagyok már a kicsik és várom, hogy mi lesz belőlük. Szépek ,színesek. Hirtelen 3 alfaj is van amire hasonlítanak a képeket elnézve. :)
Leginkább a Pseudotropheus elongatus "Chipoka"-ra hasonlítanak. Bár a fene sem tudja...
 
A képen szereplő hím összeívott egy malawi neonsügérrel. Elég nagyok már a kicsik és várom, hogy mi lesz belőlük. Szépek ,színesek.
Ez előfordul mbuna sügéreknél nagyon könnyen. Ami a fontos: ne add el a kicsiket, vagy ha mégis, mindenképpen tájékoztasd a leendő vevőt, hogy nem tiszta vérvonalú halról van szó. Ez így etikus.
 
Ez előfordul mbuna sügéreknél nagyon könnyen. Ami a fontos: ne add el a kicsiket, vagy ha mégis, mindenképpen tájékoztasd a leendő vevőt, hogy nem tiszta vérvonalú halról van szó. Ez így etikus.

Nem eladásra szántam,4 hal van belőle összesen,viszont ha úgy alakul, hogy mégsem akarnám megtartani őket akkor az ingyen elvihető élőlények topikjába kerülnének!
 
Ha hiszed ha nem, nem bántják a növényeket. Rendszeresen kapnak aprított forrázott salátát, és Sera flora lemezest. Így nem bántják az élő zöldségeket! :)

Kivéve a nőstény vörös zebrasügeret,Ő egy duhajbarom,néha csak viccből próbálja kihúzni gyökerestől a növényeket. :D
 
Ezt ne kiabáld el, mert én az afrikai sügérezésem hajnalán (2002-ben) megvásárolt első halaim, 4 db labidochromis careuleus yellow és 4 db pseudotropheus crabro a fodros vizikalászokat és az anubiasokat nem bántották. De abszolute nem.
Aztán a kis akksijukból átkerültek egy, a "nagykönyv szerint" berendezett többszörös méretű akváriumba, brutál bekövezve, jó sok vizikalásszal, anubias-al és egy hónapon belül teljesen szétríbolták, csak az anubiasok törzsei árválkodtak.
Adhattam én nekik minden másnap növényes kaját, adhattam uborkát, vígan tépték a zöldet.
Egy barátomnak nevelt 25 fős paralabidochromis rock kribensis Mwanza gulf csapat nagy vonalakban ugyanezt eljátszotta.
 
Ezt ne kiabáld el, mert én az afrikai sügérezésem hajnalán (2002-ben) megvásárolt első halaim, 4 db labidochromis careuleus yellow és 4 db pseudotropheus crabro a fodros vizikalászokat és az anubiasokat nem bántották. De abszolute nem.
Aztán a kis akksijukból átkerültek egy, a "nagykönyv szerint" berendezett többszörös méretű akváriumba, brutál bekövezve, jó sok vizikalásszal, anubias-al és egy hónapon belül teljesen szétríbolták, csak az anubiasok törzsei árválkodtak.
Adhattam én nekik minden másnap növényes kaját, adhattam uborkát, vígan tépték a zöldet.
Egy barátomnak nevelt 25 fős paralabidochromis rock kribensis Mwanza gulf csapat nagy vonalakban ugyanezt eljátszotta.

Több mint egy évig voltak egy 200 literesbe és most lassan 3 hónapja egy 300 literesbe. Remélem nem lesz úgy ahogy te jártál.
Bár leginkább az zavar, hogy a hím Astatotilapia aenoocolor állandóan rendezi az aljzatot és hiába van viszonylag vastag aljzat de csak elfogy a növények gyökere körül. :banghead:
 
Jó lenne félév múlva ugyanilyen beszámolót olvasni Tőled.
Én személy szerint szurkolok az ügy érdekében.
 
Újabb rejtvény. Kaptam egy pár császár sügért,szaporodtak is ,az ivadékok ugyan olyan foltosak mi t a szülők. a nemeket nem lehet megkülönböztetni ránézésre.
Akitől kaptam ott az összes így néz ki.
"Ob" változatok lehetnek?
Jó lenne, tudni a pontos nevüket mert nem akarom kinevettetni magam a "bocifoltos császársügér" elnevezéssel! :)

220148_img_3294.jpg
 
Srácok a GA oldalán a diszkoszhal adatlapján lévő videóban mik azok a kis halak amik villanásszerűen darálják az etetőanyagot a vízfelszínről?
 
Nem tudom melyikre gondolsz pontosan mert tobb faj is van.
Pseudomugile furcatus, Hasemania Nana, Hemigrammus Bleheri ( vagy Rodostomus )
Ha arra vonatkozik a kerdesed amibol a legtobb van , akkor azok legnagyobb valoszinuseggel rezlazacok. ( Hasemania)
 
Sziasztok!
Kb. 3 héttel ezelőtt vettem GA-nál Fissidens Fontanus mohát és úgy vélem került hozzam egy potyautas egy szem kaviár személyében. Szerintetek milyen halat kaphattam grátiszként? :D
Itt róla egy kép: DSC 9970 - KepHost.com
 
Tegnap alga ellen vasaroltam 2 darab szep kis harcsat(?) Viszont a magyar nevet nem tudom (sajna szamlan csak a nemet es latin nev szerepel :( )
Szeretnek kicsit tobbet megtudni roluk. Annyi mar bizonyos, hogy ejszaka mozognak mert amig a vilagitas megy nem is latom oket (csak az egyikuket amelyik a szuro ala telepedett le)
Peckoltia vittata a latin nevuk.
 
Tegnap alga ellen vasaroltam 2 darab szep kis harcsat(?) Viszont a magyar nevet nem tudom (sajna szamlan csak a nemet es latin nev szerepel :( )
Szeretnek kicsit tobbet megtudni roluk. Annyi mar bizonyos, hogy ejszaka mozognak mert amig a vilagitas megy nem is latom oket (csak az egyikuket amelyik a szuro ala telepedett le)
Peckoltia vittata a latin nevuk.
Ha minden igaz, akkor Ő az L15-ös (L015) harcsa, így keress róla infókat.
 
Back
Oldal tetejére