• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ez milyen hal?

Ma el/vissza úszott a boltban, és azonosításra is került Rhinogobius flumineus . Ma az akvárium reggeli órájában (11,30 - 12,30), ara lettem figyelmes, hogy elég é aktív lett, a múlt napokhoz képes, mind ha tudta volna hogy menni fog. De még mielőtt visszaúszott volna a boltba, @Szella kérésére csináltam egy pár "sztárfotót" .
View attachment 45140 View attachment 45141 View attachment 45142 View attachment 45143 View attachment 45144
Nem volt izgalmas, amikor egy rejtélyes "izé" úszkált a vízben? Lehullott a lepel, vége a mókának. :cry:
 
Ma el/vissza úszott a boltban, és azonosításra is került Rhinogobius flumineus . Ma az akvárium reggeli órájában (11,30 - 12,30), ara lettem figyelmes, hogy elég é aktív lett, a múlt napokhoz képes, mind ha tudta volna hogy menni fog. De még mielőtt visszaúszott volna a boltba, @Szella kérésére csináltam egy pár "sztárfotót" .
View attachment 45140 View attachment 45141 View attachment 45142 View attachment 45143 View attachment 45144
hát ez hal(l)atlan tett volt tőled...
Pedig helyes kis halnak tűnt.
 
hát ez hal(l)atlan tett volt tőled...
Pedig helyes kis halnak tűnt.
Helyes volt de jobb a békesség, még mielőtt nemkívánatos meglepetést okozott volna.:) Kicserélték olyanra amit akartam (stiphodon), és kaptam hozzá égy hímet is.
 
Ma el/vissza úszott a boltban, és azonosításra is került Rhinogobius flumineus .
A fiatal garnéláid nem lettek volna biztonságban tőle.
A neten talált leírás szerint legalábbis lárvákat, rákokat eszik eredeti élőhelyén Japánban.
 
A fiatal garnéláid nem lettek volna biztonságban tőle.
A neten talált leírás szerint legalábbis lárvákat, rákokat eszik eredeti élőhelyén Japánban.
Sejtettem hogy nem OKs ez hal, azokhoz képes amit vettem. A hossza és ahogyan tartotta magát. A hossza, rövidebb volt úgy 1 cm, a Stiphodon-hoz képes. Vaskosabb , meg nem lapult úgy az aljzatra/tárgyakra. Meg nem volt olyan hajlékony. Elég merev volt. Amit a kajálást illeti, én nem láttam hogy evet is volna bármit. A fákat bökdöste, meg néha felszippantott egy-egy homok szemcsét, csámcsogott rajta egy kicsit, aztán kiköpte. De aztán éjszaka , ki tudja mit csinált.
 
Sziasztok!

Köszi, meglett közben: Parázsszemű pontylazac lesz szerintem. :)
Nekem voltak régen. Szerettem őket, nem olyan vibrálóak mint a neonok (nem csak színben, hanem természetben is), viszont jelentősen vaskosabbak - bár így kevesebb is elég belőle.
Jól néznek ki a fénylő foltjaikkal ("váll" és faroktő), piros szemükkel, viszonylag jól belakják az egész akváriumot (több vízrétegben is szívesen tartózkodnak)!
Nem mindennapi halak, jó választás lesz!

A.ttila
 
Köszi, meglett közben: Parázsszemű pontylazac lesz szerintem. :)
Egyébként szerintem hasonlóak, legalábbis amíg nem fejlődik ki igazán jellegzetesre a fekete és piros pigment, az oldalukon és szem környékén.
 

Attachments

  • Hemigrammus ocellifer.jpg
    Hemigrammus ocellifer.jpg
    26.1 KB · Megtekintések: 1
  • rasbora-elegans.jpg
    rasbora-elegans.jpg
    34.5 KB · Megtekintések: 1
Sziasztok!


Nekem voltak régen. Szerettem őket, nem olyan vibrálóak mint a neonok (nem csak színben, hanem természetben is), viszont jelentősen vaskosabbak - bár így kevesebb is elég belőle.
Jól néznek ki a fénylő foltjaikkal ("váll" és faroktő), piros szemükkel, viszonylag jól belakják az egész akváriumot (több vízrétegben is szívesen tartózkodnak)!
Nem mindennapi halak, jó választás lesz!

A.ttila
Köszi szépen! :) remélem, hogy sikerül is őket majd beszerezni, bár ahogy nézem nem túl drága halak. :) A linkelt videón valahogy megtetszett a viselkedésük, és bár tudom, hogy nem pont 60P méretbe valóak, de szerintem be fogok belőlük szerezni 6-8 darabot. Minden képpen olyan halakat szeretnék, amik vagány kis dögök, illetve nem túl kicsik. Szeretném, ha sokat lennének szem előtt és elviselnék a nyüzsit, ami a nappalinkban van, illetve a két pici gyerek kíváncsiskodását. :)
Ráadásul nem is túl sűrűn használt halak, szóval azt hiszem én is, hogy jó döntés lesz ez. :)
 
Rendeltem helyi boltban 3 darab Otocinclus Affinist.

20180416_104241.jpg

Ugye jól sejtem, hogy ez még csak véletlenül sem Oto hanem Pleco? :p
 
Back
Oldal tetejére