• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

landigabi

Új regisztrált
Sziasztok!

Segítségeteket kérem, hogy az alábbi képeken ez pontosan milyen alga és mit lehet ellene tenni?
Előre is köszönöm!
IMG_0098.jpg
és
IMG_0097.jpg
 
SlyChocolate, nekem a kép nem jelenik meg, de a BBA ecsetalgát jelent. Ha valóban ez van, minél több fertőzött levelet távolítsál el, de a legfontosabb az, hogy emeld a CO2 szintet.
A tereptárgyakat fertőtlenítheted klóros vízben (pl. ACE fehérítő is alkalmas erre) majd alapos tisztálás után visszahelyezheted őket az akváriumba.
Használhatsz hidrogén peroxidot is, amit egy injekciós tű segítségével fecskendezel az algára. Ebből a max. adag 1 liter vízhez 0,5 mililiter peroxid.

A lényeg tehát: padlógáz a CO2-nak ;)

Üdv. Igéző
 
Köszi a választ!
CO2 van de sajna csak élesztősre fussa!
És 60-65 bubinál nagyobb tempót nem merek engedni mert félek, hogy éjjel megöli a halaimat a sok gáz!
Amúgy Tropicaval trágyázom egy hónapja.
Heti egy 40%-os vízcserével és 7ml növénytáppal az 50literes aksiban!
Illetve tegnap előtt sikerült beszereznem két igazai szumi algaevőt!
Most várok hátha lerendezik az algákat csak még kicsik 2-3 centisek így sokat nem várok tőlük!
 
Biztos vagyok benne, hogy az igazi probléma a CO2. Megpróbálhatod esetleg 2 élesztős palackkal is, így talán stabilabb lesz a a CO2 szint.
Próbáld növelni a bubik számát, persze figyeld közben a halakat, mondjuk minden órában 1-2-szer megnézed őket.
Villanyoltás után szünetelhetsz a CO2 adagolással, csak arra ügyelj, hogy a következő nap legalább 4 órával a fények bekapcsolása elött
újból menjen a CO2.
 
SlyChocolate said:
Köszi a választ!
CO2 van de sajna csak élesztősre fussa!
És 60-65 bubinál nagyobb tempót nem merek engedni mert félek, hogy éjjel megöli a halaimat a sok gáz!
Amúgy Tropicaval trágyázom egy hónapja.
Heti egy 40%-os vízcserével és 7ml növénytáppal az 50literes aksiban!
Illetve tegnap előtt sikerült beszereznem két igazai szumi algaevőt!
Most várok hátha lerendezik az algákat csak még kicsik 2-3 centisek így sokat nem várok tőlük!

Persze most nem tudom milyen növényeid vannak és milyen fény, de a tápozásod szerintem kevés.
Bár árnyalatnyival több mint a Tropica adagolási útmutatóban szerepel, de ha fényed és co2 is van akkor ennél az adagolásnál sokkal agresszívabb tápozás kellene.

Akár napi 5ml az 50 literhez.
 
Ez egy régebbi kép az akvarista.hu-ról :
http://www.akvarista.hu/images/users/12 ... rium-8.JPG
Kb ezek vannak most is csak kicsit más elrendezésben!
A világításom egy 15W-os és egy 18W-os T8 armatura amiben Daylight-os csövek vannak!
A 15-ös napi 10, a 18-as napi 11 órával időzítve.
Ma megyek a webshop link moderálva-be és veszek GA Makro tápot is mert javsolták a Tropica táp mellé!
Hiába vannak halaim azok keveset termelnek a macro tápanyagokból a növények számára!?
Az "agresszív" tápozástól meg kicsit félek de ha Ti ezt javasoljátok valószínűleg baj nem lehet belőle!
Mint kezdő "vízben növényeket gondozó" még mindig úgy tekintek ezekre a tápokra mint vegyszerekre és féltem a halaimat/garnéláimat!
Akkor óvatosan elkezdem emelni a mennyiséget...
 
Igéző said:
Biztos vagyok benne, hogy az igazi probléma a CO2. Megpróbálhatod esetleg 2 élesztős palackkal is, így talán stabilabb lesz a a CO2 szint.
Próbáld növelni a bubik számát, persze figyeld közben a halakat, mondjuk minden órában 1-2-szer megnézed őket.
Villanyoltás után szünetelhetsz a CO2 adagolással, csak arra ügyelj, hogy a következő nap legalább 4 órával a fények bekapcsolása elött
újból menjen a CO2.

A két palackon mit értesz?
Nálam úgy van megcsinálva ahogy Levinen leírta:
http://levinen.blogspot.com/2009/04/sze ... os_03.html
És a második naptól kezdve 8-10 napig stabilan tartja az 1/1.5 bubi/mp-t.
Akár két hétig is lepöfögött már...
Ebben a rendszerben szerintem nehéz megoldani az éjszakai leállást!
Mágnesszeleppel 8-10 órára nem-igen merném lezáratni a pet palckot!
Még felrobban a végén!?
De ha van ötleted Te, hogy oldanád meg azt szívesen venném!
 
Teljesen felesleges éjszakára elzárni az élesztőst. Nálam éjjel nappal ment, soha semmi gond nem volt. Ha esetleg mégis túladagolástól tartasz, mert hatékony a beoldásod, akkor esetleg bekapcsolhatsz egy légpumpát éjszakára, vagy egyszerűen minden este feljebb emeled a diffúzort/porlasztókövet, így kevesebbet tud majd beoldani. Reggelente meg letolod az üveg aljáig.
 
Az "agresszív" tápozástól meg kicsit félek de ha Ti ezt javasoljátok valószínűleg baj nem lehet belőle!

A gyári tápok egyik hibája, hogy túlságosan hígra vannak véve. Ami mondjuk egyik oldalon finomabb adagolást tesz lehetővé, viszont sok esetben ha csak a gyárit tartod be akkor problémák lehetnek. Főleg több növénynél. Ez egyébként a legtöbb gyári táp adagolásán szerepel, hogy a növények sűrűsége alapján növelni kell az adagolást.

A Tropica tápokkal az a személyes tapasztalatom, hogy jelentősen túl kell adagolni. De ha van hozzáférésed a UKAPS.org-hoz ott sokat olvashatsz erről. Ők pár évvel előbb kezdték a növényezést és egyébként is massziv Tropica jelenlét van náluk. Sokat lehet olvasni azoktól akik használták.
 
oRphEus said:
Teljesen felesleges éjszakára elzárni az élesztőst. Nálam éjjel nappal ment, soha semmi gond nem volt. Ha esetleg mégis túladagolástól tartasz, mert hatékony a beoldásod, akkor esetleg bekapcsolhatsz egy légpumpát éjszakára, vagy egyszerűen minden este feljebb emeled a diffúzort/porlasztókövet, így kevesebbet tud majd beoldani. Reggelente meg letolod az üveg aljáig.
Nálam is non-stop megy egy hónapja és tény semmi gondom nem volt!
De félek 2 bubira emelni a tempót!
Amikor élesztőztél hány bubival ment Nálad.
 
SlyChocolate said:
A két palackon mit értesz?
Nálam úgy van megcsinálva ahogy Levinen leírta:
http://levinen.blogspot.com/2009/04/sze ... os_03.html
És a második naptól kezdve 8-10 napig stabilan tartja az 1/1.5 bubi/mp-t.
Akár két hétig is lepöfögött már...
Ebben a rendszerben szerintem nehéz megoldani az éjszakai leállást!
Mágnesszeleppel 8-10 órára nem-igen merném lezáratni a pet palckot!
Még felrobban a végén!?
De ha van ötleted Te, hogy oldanád meg azt szívesen venném!

Pontosan így értettem én is a két palackot :) Másfél bubi elég lehet ,ha elég hatékony a beoldás. Erről tudnál egy kicsit bővebben írni?
A mágnesszelep használatát inkább magasnyomású CO2 palacknál szokták használni.
 
Ilyen diffúzorom van:
Aqua Medic Reactor 100
A talajba nyomva, amennyire lehet minél mélyebben elhelyezve!
 
Aqua Medic Reactor 100! És nálad tökéletesen működik?
Nekem is volt, de hála csak volt!Az egyik oldalánál nagyon nyomta a nagy bubikat a közepén semmi,ha felemeltem 3-4 bubira akkor néha porlasztott aprókat! És nem volt eldugulva, hetente takarítottam!
Lehet pancser vagyok! Kifogtam!
-Gyári hibás volt-?!
 
Bevallom őszintén szerintem én ennek a gyártónak a koppintását vehettem meg.
Mert bár nem figyeltem a csomagolását csak utána kerestem a neten és ez hasonlított hozzá leginkább!
Lassan egy hónapja használom és teljesen oké a cucc!
Annyira aprót nyom mintha köd szállna fel belőle!
Eddig egyszer kellet a zöld algától kitakarítanom ecettel.
És azóta fehér szerintem a benne maradó ecet miatt nem tud újra algásodni!?
 
SlyChocolate said:
Ilyen diffúzorom van:
Aqua Medic Reactor 100
A talajba nyomva, amennyire lehet minél mélyebben elhelyezve!

Igaz, hogy még nem próbáltam, de azt mondják, hogy nem igazán találnak az ilyen kerámia-üveg reaktorok az élesztős CO2-hoz,
mert nem elég nagy a nyomás. Ráadásul, ha nem is porlaszt rendesen, mint ahogy kovka76 mondja, akkor nagy az esély, hogy
nincs elég CO2 az akidban.
Én kipróbálnám pl. a szűrőbe belevezetni, úgy, hogy a rotor törje szét a buborékot. Ez nem kerül pénzbe, szerintem megér egy próbát. :)
 
"nem elég nagy a nyomás"
Ez szerintem nem igaz!
Szerinted jó ötlet a külső szürődbe be vezetni a gázt?
Mit szólnak hozzá a bacik!???
Én csak a visszatérő ágba tenném ezt meg!
Erre is lehet kapni scec külső rektorokat!
 
Én kipróbálnám pl. a szűrőbe belevezetni, úgy, hogy a rotor törje szét a buborékot. Ez nem kerül pénzbe, szerintem megér egy próbát.

van egy olyan dolog is amit mostanság többször olvasok hogy a szűrőbe vezetett co2 tönkreteszi a szűrőt. ha jól rémlik a gumi tömítéseket amortizálja a co2.
ukapson elég sokat irogatnak róla. mivel saját tapasztalat nincs csak leírtam amit olvastam korábban.
 
Sziasztok!

Nemrég (kb. egy hete) indítottam el új 72 literes akimat, amibe tettem ADA Red Moor fát is (meg nyilván teleültettem az akit növényekkel). Mostanra a fa egy részét fehér vattaszerű valami fedte be (én gombára tippelek) és a fa is nyálkás ha kiveszem a vízből. Az akiban 40W-os világítás van, napi 10 órát megy, mindennap kap 2-2 ml micro és macro tápot (Green Aqua félét) és 4ml EasyCarbo CO2-t . Tudnátok segíteni hogy mi lehet a gond illetve hogy hogyan tudnék megszabadulni ettől az "izétől"?
Segítségeteket előre is köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére