• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Sziasztok!

Még mindíg alga! Az előzőkben már írtam de még mindíg van, a HM et tarra vágtam mert sok volt benne, lecserértem a lámpát ledesre 6500k. Most vissza van dimmelve az elöző fénycsöveshez képest most alatta van a fényerő. Ami változott az,hogy vettem vas tesztet kiderült 0 a vas, emeltem a micron (GA) ,plusz vas megy kicsi dózis így lassan már 0,05 most, a vas adagolás után 0,2 másnap 0,05mg/l . A nitrátot is tartom 15 max 20mg/l (macro GA), foszfát 0,5-1mg/l, . GH8 , KH4. Szűrés experience 250 akva 42L. Világítási idő 8 1/2 óra.
És egy kép az algáról.
Mindenkinek köszi.

Amennyiben ez fonal alga, úgy valahogy az áamlással lehet gond. Ha nem az, akkor vedd úgy hogy nem mondtam semmit ;)
 
Amennyiben ez fonal alga, úgy valahogy az áamlással lehet gond. Ha nem az, akkor vedd úgy hogy nem mondtam semmit ;)
Hát kutakodtam! Talán haj alga, az áramlás szépen körbejárja az akváriumot még talán erősebb is egy kicsit gyengének tuti nem. Eddig is ez a technika volt és ilyesmi nem fordult elő. A tápozást gyanítom színte nem volt vas a vízben a többi táp szint jó volt, viszont akkor határozott zöld volt és erősebb, most vékonyabb olyan szűrkés. Remélem, hogy a táp rendbe tétele meg oldja.
 
Köszi a választ, visszább veszem a fényt és a tápozást, meglátjuk hogy alakul.
Egyébként én BBA ra tippelek, a dekorfán is sorakozik bizonyos helyeken. Az előző akváriumomban a flow volt túl sok amit lilly-vel megoldottam de most alpból azzal megy.
Én is arra tippelek. Csökkenteni kell a micrót. Könnyen el lehet dönteni egyébként. Ha nehezen jön le, akkor bba.
 
Én is arra tippelek. Csökkenteni kell a micrót. Könnyen el lehet dönteni egyébként. Ha nehezen jön le, akkor bba.
Most emeltem a microt mert nem volt mérhető vas a vízben most is 0.05. A vizicsillagnak fehérek voltak a levelei. Amióra emeltem a microt azóta jobban nőnek a növények és a nitrát is jobban fogy a vízből nem pedig halmozódik.
 
Sziasztok!

Bepróbálkozok itt is, hátha valaki tud segíteni.
Naplómban a legfrissebb képeknél látható alga érdekelne, vagyis inkább az, (hátha valaki csípőből rávágja) hogy mit tudnék tenni ellene.
Találtam egy külföldi fórumot, ahol a kolléga ugyan ezzel a problémával küzdött, de megoldásra ott sem leltem rá.
 
Sziasztok,

A fuveben ilyen penesz szeru mittomenmicsoda jelent meg. Ez alga lehet? Vannak amanok es oto-k az akvariumban, de ra sem bagoznak…

Talan latszik ezeken a kepeken
 

Attachments

  • 855E5493-C293-4696-A54C-931C018B0A8D.jpeg
    855E5493-C293-4696-A54C-931C018B0A8D.jpeg
    410.8 KB · Megtekintések: 47
  • 9F881CC1-458B-40C8-8C47-C54EC08D0BD2.jpeg
    9F881CC1-458B-40C8-8C47-C54EC08D0BD2.jpeg
    424.9 KB · Megtekintések: 45
Sziasztok,

A fuveben ilyen penesz szeru mittomenmicsoda jelent meg. Ez alga lehet? Vannak amanok es oto-k az akvariumban, de ra sem bagoznak…

Talan latszik ezeken a kepeken
A képek és a "penésszerü" leírásból én kék algára gondolnék.Sajnos ennek kezelése elég nehézkes.Több leírás is létezik.1.GA2.Akvaguru3.Aqualin .A harmadikat már sokszor linkeltem más topikokba is.Én e-szerint tápozok (N-P arány).
 
Sziasztok,

A fuveben ilyen penesz szeru mittomenmicsoda jelent meg. Ez alga lehet? Vannak amanok es oto-k az akvariumban, de ra sem bagoznak…

Talan latszik ezeken a kepeken
Persze, hogy az. Azért nem eszik mert
1. nem finom
2. nem éhesek, mert külön vannak etetve
3. eszik, de olyan mértékben nő az alga, hogy nem győzik.
Szerintem zöldszőr alga. Gond van a hordozó gazokkal. Bomlanak.
 
Persze, hogy az. Azért nem eszik mert
1. nem finom
2. nem éhesek, mert külön vannak etetve
3. eszik, de olyan mértékben nő az alga, hogy nem győzik.
Szerintem zöldszőr alga. Gond van a hordozó gazokkal. Bomlanak.
5 percig néztem a képeket.Szörszerünek szőrszerü.De szerintem nem zöld.A zöld szőralgáról azt írják hogy az algázók és garnélák könnyen eltüntetik.Itt azt írja hogy rá se bagóznak.
 
5 percig néztem a képeket.Szörszerünek szőrszerü.De szerintem nem zöld.A zöld szőralgáról azt írják hogy az algázók és garnélák könnyen eltüntetik.Itt azt írja hogy rá se bagóznak.
A ciano nem szőrös. Már csak azért se, mert baci igazából, nem szerveződik ilyen szabályos szálakká. A kép meg digitális, akármilyen feljavításos telefonos talán és lehet ezért kékesebb. Az algázók számát nem tudjuk, illetve a megtámadott növények erősen bomlanak, ami még jobban ráerősít az algára. Mérni kéne tápanyag szinteket.
 
Back
Oldal tetejére