• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

A képekből ítélve, én is kevésnek tartom a fényt, és még rátesz a "kevés" idő.
Nem tudom hagy milyen fa van, mert amit látok a képeken, meg amennyire algásak, mintha puha és könnyen rothadó fa lenne. Ezek nem bírják sokáig víz alatt. Emiatt úgy gondolom, hogy a foszfát, nitrát arány felborult. Magas foszfátra tipelnék.
 
A Fat illetöen Vasfa van benne es Dragon kö. Sajnos nagyon benötte mar a zöld alga... Amit meg eszreettem hogy a talajt kicsit megbolygatva eleg sok "mulm" kavardik fel. Ezeket igyekszem vizcsere soran mindig kiszippantani, mar amennyire sikerül. Nemtom mennyi eselye van ezeknek a mar meglevö algaknak a kiirtasara, de sajnos nemsokat latok. Mindenesetre nezek valami tesztet a napokban es jelentkezek az eredmenyekkel. :) Köszönöm a valaszokat. ✌️
 
Utoljára módosított:
A Fat illetöen Vasfa van benne es Dragon kö. Sajnos nagyon benötte mar a zöld alga... Amit meg eszreettem hogy a talajt kicsit megbolygatva eleg sok "mulm" kavardik fel. Ezeket igyekszem vizcsere soran mindig kiszippantani, mar amennyire sikerül. Nemtom mennyi eselye van ezeknek a mar meglevö algaknak a kiirtasara, de sajnos nemsokat latok. Mindenesetre nezek valami tesztet a napokban es jelentkezek az eredmenyekkel. :) Köszönöm a valaszokat. ✌️
Minden visszafordítható Én a cyanot is le küzdöttem. Tesztelni meg nitrát, foszfát, vas legalább ezek legyenek.
 
Update: A Green Aqua-s latogatasomat követöen sok uj informacioval ki lettem okositva.
Következö modositasok lesznek kilatasban:
1. Csökkenteni a tapozast kevesebb mint harmadara. Heti 14ml micro es macro helyett heti 4ml. A carbo marad a napi 2ml.
2. Felere visszadimmelni a vilagitas fenyerejet es napi 7 oras vilagitas beallitasa.
3. Par sün csiga implementalasa az aqvariumba valamint a meglevö 3 fös törpe szivoharcsa csapat megduplazasa.
4. Lehetösegekhez merten heti 2 50%-os vizcsere a "mulm" eltavolitasa celjabol.

2-3 het mulva meglatjuk lesz-e eredmenye...

Hoszabbtavu lepesek:
Amano garnelak vasarlasa es gyorsan növö szalas növenyek betelepitese.
 
Update: A Green Aqua-s latogatasomat követöen sok uj informacioval ki lettem okositva.
Következö modositasok lesznek kilatasban:
1. Csökkenteni a tapozast kevesebb mint harmadara. Heti 14ml micro es macro helyett heti 4ml. A carbo marad a napi 2ml.
2. Felere visszadimmelni a vilagitas fenyerejet es napi 7 oras vilagitas beallitasa.
3. Par sün csiga implementalasa az aqvariumba valamint a meglevö 3 fös törpe szivoharcsa csapat megduplazasa.
4. Lehetösegekhez merten heti 2 50%-os vizcsere a "mulm" eltavolitasa celjabol.

2-3 het mulva meglatjuk lesz-e eredmenye...

Hoszabbtavu lepesek:
Amano garnelak vasarlasa es gyorsan növö szalas növenyek betelepitese.
Látod, mondtam, hogy sok a fény 😉
Jó a recept, ha valaki, Ők tudják...
 
Sziasztok .
Ez milyen alga? Érdes békanyál, vagy zöld szakáll?
Mert nem bírom el tüntetni .. Egy sötét kúra nekik...?
 

Attachments

  • 16062373660242333826189436990803.jpg
    16062373660242333826189436990803.jpg
    376.1 KB · Megtekintések: 49
A kérdés mennyivel csökkentsem a világítási időt.. vagy legyen sötét kúra?
Az időzítő kapcsolóval, be kapcs és hamarabb kikapcs 2 órával.
mennyit világítasz?
Mekkora az aki és hány vatt a világításod ?
Bejáratott aki?
Változtattál mostanában valamit?
 
Az időzítő kapcsolóval, be kapcs és hamarabb kikapcs 2 órával.
mennyit világítasz?
Mekkora az aki és hány vatt a világításod ?
Bejáratott aki?
Változtattál mostanában valamit?
30L kocka aki. A világítást nehéz megmondani, kb 1200 Lumen. Az ki kb 2-3 hónapja megy..
A világítási idő most 12-20h volt. Most visszavettem 14-18:30 ig.
Változtatás nem igazán volt. Csak növény.. Lehet növénnyel hordoztam be...
Csinálok egy 3 napos sötétet nekik.. Most indul és szombaton délután fogom levenni.. Remélem a garnélák is kibírják..
 
30L kocka aki. A világítást nehéz megmondani, kb 1200 Lumen. Az ki kb 2-3 hónapja megy..
A világítási idő most 12-20h volt. Most visszavettem 14-18:30 ig.
Változtatás nem igazán volt. Csak növény.. Lehet növénnyel hordoztam be...
Csinálok egy 3 napos sötétet nekik.. Most indul és szombaton délután fogom levenni.. Remélem a garnélák is kibírják..
Semmi bajuk nem lesz!
Sok sikert aztán jelezd mi lett a végeredmény!
 
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne, ami lehet sokaknak evidens, de én még nem találkoztam vele. Üveg ki és befolyóim vannak, amik természetesen elkoszolódnak idővel - szerintem mindenkinek. Eddig szűrő takarírásig kibírtam az üvegek megtisztítását is, (1,5 hónap kb.) viszont most 2-3 hét után barna alga és fekete ecsetalga jelenik meg elég nagy mennyiségben. (ami már zavaró is eléggé) Magában az akiben az üvegen lévő zöld pontalgán kívül nincs más, de az sem zavaró mértékben. Mi lehet az oka? Találkoztatok már ilyennel? Milyen problémát jelezhet előre?
 
Back
Oldal tetejére