• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Én teljesen segítő szándékkal írtam neked, remélem nem vetted magadra, kicsit úgy éreztem a válaszodból. Én is végig jártam ezt a kompatibilis-nem kompatibilis témát, olvasd el a Tropica tápos topic végét, ezért gondoltam, hogy leírom neked is, mert már lefutottam ezeket a köröket. Persze ettől még lehet, hogy te maradsz ezen a vonalon, viszont én úgy gondolom a tropica tápoknak tropica táptalajjal lehet létjogosultságuk, anélkül szerintem tuti a tápanyag hiány.
 
Én teljesen segítő szándékkal írtam neked, remélem nem vetted magadra, kicsit úgy éreztem a válaszodból. Én is végig jártam ezt a kompatibilis-nem kompatibilis témát, olvasd el a Tropica tápos topic végét, ezért gondoltam, hogy leírom neked is, mert már lefutottam ezeket a köröket. Persze ettől még lehet, hogy te maradsz ezen a vonalon, viszont én úgy gondolom a tropica tápoknak tropica táptalajjal lehet létjogosultságuk, anélkül szerintem tuti a tápanyag hiány.
Csak leírtam a dolgokat tárgyilagosan, egy probléma megoldó topikban nem szeretem felesleges szavakkal tarkítani a lényeget. A lényeg pedig annyi, hogy a növények még a vártnál is jobban érzik magukat, a technikát lepte el az alga, de erősen. A csövezést BBA, az akváriumüveget meg GDA, ezeket szeretném megszüntetni a Tropica Premium tápozás mellett maradva.
 
Perpill semmilyet, kerámia gyűrűvel tartom a fenéken a stem növényeket, a többi meg csak úszkál. Majd Amazonia Light lesz.
Na akkor problémamegoldás, tegyük rendbe a dolgokat.
Ad.1: amazonia light nem táptalaj. Az akváriumi talaj. A táptalaj koncentráltan tartalmaz tápanyagokat, ellentétben a sima vulkanikus eredetű ültetőtalajokkal. Az eredeti tropica metódus szerint alulra táptalaj, majd kavics kerül. Az új ültetőtalajuk amit a kavics helyett ajánlanak, olyan mint az ada fajták. Haladni kell a korral... Mindentől elvonatkoztatva ez olyan mint az ada metódus. Alulra koncentrált táptalajt teszel, amiben van C és NPK. Majd leegyszerűsítve, lényegében csak microval tápozol. DE, a növényeknek akkor is szükségük van az NPK-ra! Olyan nincs, hogy nem adsz. Te feltételezésem szerint csak haltáppal juttatsz be NPK-t.
Ad.2: túl nagy a szűrőd a 16 literhez. Lényegében nem csinálsz mást, mint kikevered a vízből a co2-t.

Vajon miért a befolyón van a BBA? Ami biztos, hogy egyrészről az erős áramlás miatt, mivel szereti. Másrészről az a gyanúm, hogy mivel N és a többi tápanyag is kizárólag a szűrőbacik lebomtó tevékenysége folytán jut értelmezhető mennyiségben az üvegbe, ezért logikus, hogy a BBA ott próbálja megszerezni a tápanyagokat, ahol először az üvegbe érnek, ráadásul ahogy fent megállapítottuk, még az élettere is ideális hozzá.
Folyt köv
 
Folytatás:
A növények tápanyagfelvételét képzeld el úgy, mint egy hordót, aminek a dongái különböző magasságúak. Az egyes dongák az egyes tápanyagokat szimbolizálják. Kezdj el ebbe a hordóba vizet tölteni. Annál a dongánàl fog először kifolyni a víz, amelyik a legrövidebb. Hiába töltesz teljes hordónyi vizet a csálé hordóba, ha a legrövidebb donga csak a feléig ér, a többi víz kifolyik. A kifolyó víz az a tápanyagmennyiség, amit a növények nem hasznosítanak, tehát az marad az algàknak. Ehhez jön még a fényerő kérdésre, de ezt most nem akarom kifejteni.
Remélem segített amit írtam.
 
Az EHEIM 2213 volt a legkisebb megbízható márkájú szűrő, ami standard 12/16-os be és kifolyó ágakkal rendelkezik. A világításom kimerül egy SUNSUN ADE 300C-ben, ami egy-egy meleg és hideg fehér V-TAC LED csíkkal van megtámogatva, a növények aktív buborékképződéséből, a h'ra rózsaszín leveleiből, illetve a diffúzorral átellenben elhelyezett drop checker színéből arra következtetek, hogy a CO2 szintem megfelelő, és a világításom mennyisége, illetve színképe is. Ilyen erős világítás mellett ha bármi gond lenne a foszfát vagy CO2 szinttel, azonnal megjelenne a zöld pontalga, de nyomát se látom. A nitrát szintem lehet elégtelen, a leveleken nem látszik, a káliumról viszont egyáltalán nem tudok nyilatkozni.

Most akkor végül is miért van zöld poralgám, és hogyan tudok megszabadulni tőle? Kezdjek KNO3 adagolásba? A zöld poralgát akarom eltüntetni, növényen észlelhető hiányjelenségem nincs, tehát nem akarok belemenni egy olyan offtopik vitába, hogy mit hiányolnak a növények elméleti síkon a Tropica Premium táp mellől, mikor gyakorlatin (szerk: vizuálisan megállapítható mértékben) semmit.
 
Utoljára módosított:
Annyit még hozzátennék, hogy BBA azért nincs akváriumon belül, mert spin kifolyócsövem van, tehát akváriumon belül annyira gyenge az áramlás, amennyire csak lehetséges.
 
A zöld poralgát akarom eltüntetni, növényen észlelhető hiányjelenségem nincs, tehát nem akarok belemenni egy olyan offtopik vitába, hogy mit hiányolnak a növények elméleti síkon a Tropica Premium táp mellől, mikor gyakorlatin (szerk: vizuálisan megállapítható mértékben) semmit.
Nem figyeltél arra amit írtam. A cél az a te tápozásodban, hogy a növények MINDEN tápanyagot kivonjanak a vízből. Ez nem EI. Amíg egyes tápanyagokból plusz van a vízben, az algáknak is lesz mit enniük. Következtetésképpen meg kell MINDEN EGYES tápanyagból találni azt az arányt, ami azt eredményezi, hogy a végén semmiből ne legyen plusz a vízben. Tehát nem az a lényeg, hogy van-e hiánytünet a növényeknél vagy nincs, hanem hogy abból ami a limitáló tényező többet tegyél be, hogy a többi elfogyjon. Nem tudom neked megmondani, hogy mi hiányzik. Ezt részletes méréssel lehetne csak megállapítani.
 
Nem figyeltél arra amit írtam. A cél az a te tápozásodban, hogy a növények MINDEN tápanyagot kivonjanak a vízből. Ez nem EI. Amíg egyes tápanyagokból plusz van a vízben, az algáknak is lesz mit enniük. Következtetésképpen meg kell MINDEN EGYES tápanyagból találni azt az arányt, ami azt eredményezi, hogy a végén semmiből ne legyen plusz a vízben. Tehát nem az a lényeg, hogy van-e hiánytünet a növényeknél vagy nincs, hanem hogy abból ami a limitáló tényező többet tegyél be, hogy a többi elfogyjon. Nem tudom neked megmondani, hogy mi hiányzik. Ezt részletes méréssel lehetne csak megállapítani.
Így már világos, köszi!
 
Sziasztok!
Egyenlőre nem tudtam behatárolni mi lehet ezért ebben a topik van érdeklődnék van valakinek tippje erre🤔
IMG_20200115_171905.jpg
IMG_20200115_171752.jpg
Eddigi akvarizálásom alatt még nem találkoztam ezzel a fehér szőr szerű valamivel😲
Arra emlékeztet,mint amikor a fa hajszál gyökereket növeszt ..
Elnézést a rossz minőségű fotóért remélem a lényeg kivehető
 
Sziasztok!

Ez milyen alga? Sajnos az utóbbi időben el lett hanyagolva a tápozás és a vízcsere, majd megjelent ez az alga... Erősen tapad a levelekre és megbarnul alatta a növény. Először nem mertem hozzányúlni, elkezdtem rendszeresen tápozni és cserélni a vizet, néhány ilyen algás-barna növénynek a tetején friss hajtások jöttek. Ma megnyírtam, levágtam a rossz szárak nagy részét, de aminek a tetején zöld levelek nőttek, azokat nem bántottam. Mit tudnék tenni, hogy eltűnjön ez az alga? Rossz ötlet volt a metszés? Vagy visszavágjam azokat is, amik kihajtottak az algás rész felett?

alga1.jpg
 
Stam növényekre nem érdemes szerintem sok energiát pazarolni, várd meg, míg lesz elég egészséges hajtásod, azokat mentsd meg majd tarra vágni a maradék fertőzött részt.
 
Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni, hogy szerintetek ez milyen alga? Kb. 20 napja növesztem az üvegen.
Kis szálak lebegnek, ahogy áramlik a víz. Könnyen lekaparható, kicsit nyálkás.

Ha lekaparom, akkor kb 5-6 napon jelenik meg.

Alga videó

Köszönöm,
István
 
Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni, hogy szerintetek ez milyen alga? Kb. 20 napja növesztem az üvegen.
Kis szálak lebegnek, ahogy áramlik a víz. Könnyen lekaparható, kicsit nyálkás.

Ha lekaparom, akkor kb 5-6 napon jelenik meg.

Alga videó

Köszönöm,
István
Egy kis víz paramétert ha tudnál mérni, sokat segítenél a pontos megszüntetésére.
 
+1 a zold porra

Még nem láttam zöld port, csak olvastm róla. De nem emlékszem a kis lebegő szálakra a leírásban. Akkor ha még kitartok 2-3 hétig, talán összefüggő lesz és leszedhetem. :)

A héten megjön a vas tesztem, és akkor már rendes képet tudok adni a paraméterekről.

Ezeket tudom most mérni:
TDS vízcsere után:150 1 hét: 195
Vízcsere előtt mérve:
PH:6,8 KH: 4 GH: 7-14 (csíkkal, bedöglött a cseppteszt) NO2: 0,05 NO3: 0 PO4: 0 Temp: 22




Köszönöm
 
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, de örülök, hogy csatlakozhattam! Az első kérdésem a rejetélyes algámmal kapcsolatos, amit pár éve már növesztgetek az akváriumban. Először úgy tűnt, hogy a Manado talajom kezd bealgásodni, de aztán egyre nagyobbra nőttek a szemcsék, és szépen elváltak egymástól a gömbök... Mivel régen volt egy gömbmohám, ami eléggé szétesett, abban reménykedtem, hogy sokszáz kis gömbohával van dolgom, de a zöld szín egy kicsit hiányzik hozzá...
Van pár képem, de nem túl sok látszik belőle. Egy mogyorókrémes kupakban van egy darab az első képen, de amúgy beterítik az egész aljzatot:
 
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, de örülök, hogy csatlakozhattam! Az első kérdésem a rejetélyes algámmal kapcsolatos, amit pár éve már növesztgetek az akváriumban. Először úgy tűnt, hogy a Manado talajom kezd bealgásodni, de aztán egyre nagyobbra nőttek a szemcsék, és szépen elváltak egymástól a gömbök... Mivel régen volt egy gömbmohám, ami eléggé szétesett, abban reménykedtem, hogy sokszáz kis gömbohával van dolgom, de a zöld szín egy kicsit hiányzik hozzá...
Van pár képem, de nem túl sok látszik belőle. Egy mogyorókrémes kupakban van egy darab az első képen, de amúgy beterítik az egész aljzatot:
A kupakban, pedig annak tűnik cladophora aegagropila
 
Back
Oldal tetejére