• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Sziasztok,

Ezt a mocsok idegesítő vékony-hosszú szálas algát van olyan élőlény ami megeszi de a mohákat nem bántja?

86ce47c136b5e0e47c83483bb3f7b836.jpg

Egyszerűen nem tudok már mit kezdeni vele...

Zéró táp, lágy víz, led világítás minimumon, 30-as kocka, belső szűrés

Köszi
 
Sziasztok,

Ezt a mocsok idegesítő vékony-hosszú szálas algát van olyan élőlény ami megeszi de a mohákat nem bántja?

View attachment 78991

Egyszerűen nem tudok már mit kezdeni vele...

Zéró táp, lágy víz, led világítás minimumon, 30-as kocka, belső szűrés

Köszi
Nekem az ilyet szutykot, a black molly és a ezüst algázó lezabálta.
Mondjuk a garnélásba csak a fény 75-80% vettem el akkor tünt el.
 
Sziasztok,

Ezt a mocsok idegesítő vékony-hosszú szálas algát van olyan élőlény ami megeszi de a mohákat nem bántja?

View attachment 78991

Egyszerűen nem tudok már mit kezdeni vele...

Zéró táp, lágy víz, led világítás minimumon, 30-as kocka, belső szűrés

Köszi

Sajna a legnagyobb koszfogó a moha. Amikor már ennyire dús, marad a mosás, porszívózás, fésű vagy komolyabb szűrés kell és rendes karbantartás.
A fonalalgázók megeszik a moháidat.
 
Sziasztok,

Ezt a mocsok idegesítő vékony-hosszú szálas algát van olyan élőlény ami megeszi de a mohákat nem bántja?

View attachment 78991

Egyszerűen nem tudok már mit kezdeni vele...

Zéró táp, lágy víz, led világítás minimumon, 30-as kocka, belső szűrés

Köszi

Az alacsony nitrát miatt is támadhat ez az alga, nem csak mohán.
 
Sziasztok, jól gondolom, hogy fonál és zöld pont? (Zöld pont az üvegeken, fonál az Anubiason)
Fonál csak az áramlástól jön elő? Kb 1/4 en megy az Oase 350 es a 60p ben.... a fonalak amúgy a beszívó felé néznek. Lehet be kéne üzemelnem egy szkimmeres üveg beszívót?
A zöld pont feltételezem a foszfáthiány és erős fény. Fényen nem akarok változtatni, mert ha visszább veszem nem pirosodik a Rotala.. inkább takarítok és öntök egy kis P-t.

Ada Amazonia, power sand, 2 és fél hetes akvárium, chihiros 601 plus ~6 óra 100%on

IMG_20190821_184840.jpgIMG_20190821_184719.jpg
 
Sziasztok ezt az algafajtát hogy tudnám kiírtani.Agancsra tippelek de nem biztos hogy az.
 

Attachments

  • IMG_20190821_185839_HDR.jpg
    IMG_20190821_185839_HDR.jpg
    235.2 KB · Megtekintések: 35
Sziasztok, kb 1 hónapos akváriumomban ellepte az egész üveget egy nyálkás jellegű szálas valami, a nagyrészét leszedtem szivaccsal, pár részen még látszik, növényen, berendezési tárgyon. Szerintetek mi lehet? Gombának gondoltam, mert fán kezdődött, de azt szépen le is ették a csiguszok. 50L akvárium, a víz előzőleg Easy Life Filter Mediummal lett kezeve. Vízparamétereket nem tudok egyelőre. Szűrő Dennerle Eckfilter XL (150l/óra)
Köszi előre is :)

https://kepkuldes.com/image/WnkWHu
https://kepkuldes.com/image/Wnkhrg
 
Sziasztok.
Valaki mondja már meg hogy mit csinálok rosszul?! Alga borít szinte mindent. Az üvegen a zöld por alga, volt pont alga is de ez táp váltással megszűnt. Volt agancs is de ez az áramlás csökkentésével megszűnt, de helyettük minden más. Az aljzatom tele van algával. Igazából pár hónapja lettem ennek a hobbinak a szerelmese de ez idő alatt csak az algákkal szenvedek és ez elég jól el tudja venni az ember kedvét.....
a580faa56ad92a093117bbe471b26d63.jpge27d6e14b09119e3c3e2f9444fe8967b.jpg3264ea7454b7f56160999bb972f470ab.jpg7301d2e21b5521b3cb391e0a89ee6423.jpgd953f13757350174c71d3a91d8d542af.jpg
 
Sziasztok.
Valaki mondja már meg hogy mit csinálok rosszul?! Alga borít szinte mindent. Az üvegen a zöld por alga, volt pont alga is de ez táp váltással megszűnt. Volt agancs is de ez az áramlás csökkentésével megszűnt, de helyettük minden más. Az aljzatom tele van algával. Igazából pár hónapja lettem ennek a hobbinak a szerelmese de ez idő alatt csak az algákkal szenvedek és ez elég jól el tudja venni az ember kedvét.....
View attachment 80841View attachment 80842View attachment 80843View attachment 80844View attachment 80845

Szia!
Itt egy kis alga tájékoztató olvasd el le írják az algásodást kiváltható okokat.
Ahogy nézem ez zöld szakállalga lehet.
 
Szia!
Itt egy kis alga tájékoztató olvasd el le írják az algásodást kiváltható okokat.
Ahogy nézem ez zöld szakállalga lehet.

Köszönöm. Ezt már 20x elolvastam és még sok mást is. Próbáltam a co2 vel is játszani, az áramlással is de csak azt értem el vele hogy rosszabb lett. Rendszeresen takarítok, vizet cserélek. Tápanyag hiány GA táp mellett nem lehet. Valami a világítás vagy a co2 körül lehet csak de nem jövök rá.
A lámpa 17 watt 1100 lumen
akvárium 30 literes
Lámpa kapcsol 11tol 19ig
Co2 8tol 19 ig
Ph 7-6,8
Kh 6
 
Sziasztok.
Valaki mondja már meg hogy mit csinálok rosszul?! Alga borít szinte mindent. Az üvegen a zöld por alga, volt pont alga is de ez táp váltással megszűnt. Volt agancs is de ez az áramlás csökkentésével megszűnt, de helyettük minden más. Az aljzatom tele van algával. Igazából pár hónapja lettem ennek a hobbinak a szerelmese de ez idő alatt csak az algákkal szenvedek és ez elég jól el tudja venni az ember kedvét.....
View attachment 80841View attachment 80842View attachment 80843View attachment 80844View attachment 80845
Szia!
Milyen idős az akva? Egy közelebbi képet tudnál csinálni az aljzatról? Nekem úgy tűnik sok benne a mulm (de lehet, hogy rosszul látom). Ha így lenne, akkor talajcserét vagy teljes porszívózást javasolnék.
 
Szia!
Milyen idős az akva? Egy közelebbi képet tudnál csinálni az aljzatról? Nekem úgy tűnik sok benne a mulm (de lehet, hogy rosszul látom). Ha így lenne, akkor talajcserét vagy teljes porszívózást javasolnék.

Szia. Konkrét mulm lopóm nincs. Úgy szoktam csinálni hogy a cső végével meglegyezem és így a nagyja fel szokott jönni. És meg bizok a törpe harcsakban hogy a maradékot kipucolják. Elég nehéz telóval közelebbi képet csinálni de megpróbáltam.
4bb14a94ba70bdde6ea7f0f1d106e8c2.jpg2fcecff8924ea73ad54a2a2df54f86c9.jpgbd47a9d6f20812d191e1ddbd0bef71f3.jpg
 
Az akvárium 4 hónapja indult.
Szerintem bem mulm probléma van.
Ad1: minek megy egyfolytában a lámpa 10 órán keresztül? Legyen csak 8 és legyen közte egy 2 órás szünet. Pl. nekem 10-14- ig megy utána meg 16-20- ig.
Ad2.: Milyen algaevőid vannak. Legalább 8 amanót betennék és egy tucat garnélát. Otó, algázó géb van?

Alapvető problémaként látom, hogy nincs elég növény benne. Talajnak 4 hónap után már látszani sem kellene.
Ez az én személyes véleményem, lehet tévedek, de szerintem nem. ;)
 
Szerintem bem mulm probléma van.
Ad1: minek megy egyfolytában a lámpa 10 órán keresztül? Legyen csak 8 és legyen közte egy 2 órás szünet. Pl. nekem 10-14- ig megy utána meg 16-20- ig.
Ad2.: Milyen algaevőid vannak. Legalább 8 amanót betennék és egy tucat garnélát. Otó, algázó géb van?

Alapvető problémaként látom, hogy nincs elég növény benne. Talajnak 4 hónap után már látszani sem kellene.
Ez az én személyes véleményem, lehet tévedek, de szerintem nem. ;)

Lámpa 8 at megy. 11-19 ig.

3 oto, 2 amano 2 sakura bár ez inkább dögevő de az aljzat takarításra jó.
Tervezem bővíteni az állományt, most hogy nincs benne a betta meg is maradnak
 
Alapvető problémaként látom, hogy nincs elég növény benne. Talajnak 4 hónap után már látszani sem kellene.
Ez az én személyes véleményem, lehet tévedek, de szerintem nem. ;)
+1. Tennék bele gyorsan növő stem-eket mindenképpen. Azok kiéheztetik algáékat :)
És a világítás időtartamát is csökkenteném, de ezt már írták. Nekem low-ban majdnem EI mennyiségű táp megy az akvába, ami akár algabummot is okozhatna, meggyőződésem, hogy a sok növény miatt nem lepett el eddig.
 
Köszönöm. Ezt már 20x elolvastam és még sok mást is. Próbáltam a co2 vel is játszani, az áramlással is de csak azt értem el vele hogy rosszabb lett. Rendszeresen takarítok, vizet cserélek. Tápanyag hiány GA táp mellett nem lehet. Valami a világítás vagy a co2 körül lehet csak de nem jövök rá.
A lámpa 17 watt 1100 lumen
akvárium 30 literes
Lámpa kapcsol 11tol 19ig
Co2 8tol 19 ig
Ph 7-6,8
Kh 6
Jó lenne tudni , hogy mivel szűrsz?L/óra
 
+1. Tennék bele gyorsan növő stem-eket mindenképpen. Azok kiéheztetik algáékat :)
És a világítás időtartamát is csökkenteném, de ezt már írták. Nekem low-ban majdnem EI mennyiségű táp megy az akvába, ami akár algabummot is okozhatna, meggyőződésem, hogy a sok növény miatt nem lepett el eddig.

Van benne egy myriophillum, hetente vágnom kell úgy nő és van kb 5 tő limnobium is. Úgy tudom az is zabalja a tapanyagot. Hetente ebből is 5-öt kidobok. Kiprobalom 7 óra világítással. Ennél lejjebb nem szívesen megyek.
 
Back
Oldal tetejére