• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Sracok segitseget kerek azonositani ez az algat. A vedettebb helyeken no a novenyek szaranal, es a mohak kozott. A nagyobbik akvabol ezert szamuztem a mohat.
View attachment 77380View attachment 77381
Sajnos a növényfelismerés nem erősségem, nem tudok segíteni (még a muskátlit is csak segítséggel tudom azonosítani), de az biztos, hogy nem a mohát kellene eltávolítani az algamentesítés érdekében.

Tudod, ez olyan, mint a szakállas vicc:
"– Úgy döntöttem, hogy lelövöm az Anyósom!
– Na, de miért?
– Sajnálatból. Elvágta szegény az újját, és nem akarom, hogy tovább szenvedjen."
 
Utoljára módosított:
Sajnos a növényfelismerés nem erősségem, nem tudok segíteni (még a muskátlit is csak segítséggel tudom azonosítani), de az biztos, hogy nem a mohát kellene eltávolítani az algamentesítés érdekében.

Tudod, ez olyan, mint a szakállas vicc:
"– Úgy döntöttem, hogy lelövöm az Anyósom!
– Na, de miért?
– Sajnálatból. Elvágta szegény az újját, és nem akarom, hogy tovább szenvedjen."
Ertem, de nem tudtam vele mit kezdeni. Tapertekek rendben, talaj rendszeresen mulmozva, halak heti 3x esznek par falatot, ket szurovel 7liter seschem matrixxal szurom a 110litert...
???
Az osszes mohas resz tele volt ilyennel. Nyirasuk utan, ha valahol megakadt egy egy mohadarab, nehany het alatt ott is tiszta algapamacs lett minden. Feladtam, kiszedtem...
Most egy ket vedettebb helyen van ilyen. Azokat csipegetem, excelezem, par nap alatt elolvad.
 
Ertem, de nem tudtam vele mit kezdeni. Tapertekek rendben, talaj rendszeresen mulmozva, halak heti 3x esznek par falatot, ket szurovel 7liter seschem matrixxal szurom a 110litert...
???
Az osszes mohas resz tele volt ilyennel. Nyirasuk utan, ha valahol megakadt egy egy mohadarab, nehany het alatt ott is tiszta algapamacs lett minden. Feladtam, kiszedtem...
Most egy ket vedettebb helyen van ilyen. Azokat csipegetem, excelezem, par nap alatt elolvad.
A 3 szűrő nagy kavart csaphat az akvában. A nagy flow segíti a fonalasok szaporodását. CO2 probléma lesz esetleg mulmozás hiánya. Miért nem eteted a halakat rendesenen? Heti 7*2?

Ennek az akvának elég 1db 4L-es szűrő.
 
A 3 szűrő nagy kavart csaphat az akvában. A nagy flow segíti a fonalasok szaporodását. CO2 probléma lesz esetleg mulmozás hiánya. Miért nem eteted a halakat rendesenen? Heti 7*2?

Ennek az akvának elég 1db 4L-es szűrő.
Szia! 2 szurovel megy az akva.. jobbnak latom az aramlast kettovel. Ha csak egy megy(eheim 2273), a hatso reszben szinte all a viz. A kisebbik szuro a hatso reszt mozgatja. A mulmozasra probalok odafigyelni, rendszeresen vegzem. Vizcserekor nem sok szokott lenni. Az instabil co2 viszont lehetseges.. mar tobb hete megy a magasnyomasu, de valami szitu mindig volt...
 
Sziasztok ez milyen alga lehet? Én hajalgaként azonosítottam, de lehet tévedek. Növényeket vesz körbe mint valami ragacsos barnásszürkés átlátszó vatta és kinyírja a növényeket alatta.77419
 
Segítséget kérek hogy tudok megszabadulni tőle.

Egy vékony csővel vagy pálcával (én lufi pálcát és levegőztető csövet használok ilyenekhez) szívd le amit tudsz.
A paraméterekről és technikáról is jó lenne tudni, hogy mitől lehet.
Az első képen a levél olvadás szerintem szimplán a “friss” indítás okozta paraméter sokk a növénynek, a buce levelek pont így reagálnak ha valami változik -keménység -PH főleg...
Biztosan vannak nálam jobb szakértők a témában, szerintem ezekkel tudsz elindulni [emoji2371]
 
A pálcika és kiszívós azèrt nehékes, mert friss ültetés minden és nincs elég kapaszkodógyökerük még a növényeknek. Jelenleg amanókkal próbálkozom, a gébek pedig várakoznak még egy hetet, hogy beletegyem őket. A stau olvadás normál. Sajna az A. Bonsai is elolvadt
 
Állítsd le a szűrő vízforgatását, szorítsd az aljzathoz, és Carbot neki.
Ha nem használna a fenti, akkor 7 napos BO kúra!

(Szerintem a gondozók abszolút meg fogják érteni [emoji2371])
 
Sziasztok,
egy kis segítséget szeretnék, mert nem igazán tudok mit kezdeni egy algával. Igazából nem is tudom 100%ra beazonosítani.
Ami számomra fura, hogy 6 évig minden rendben volt, és most egy éve új akváriumom van szinte azonos kondíciokkal, és mégis az akvárium indítása után egy bő fél évvel előjött ez az alga.
Amit más a korábbiakhoz képest, hogy a
AQUATIC NATURE SOLAR LUX 26W piros/fehérfényű 7100K-6.500K helyett a sima 26Wos fehér 6500K van
Tectratec 400 helyett a valamivel gyengébb Eheim 2211 van

Én ezt nem érzem akkorra változásnak, de másra nem tudok gondolni, hogy most ez mitől jött elő.
Előre is köszönöm az ötleteket.

 
Back
Oldal tetejére