• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Porszívózd le, elvileg könnyen le kell jönnie, ha gond van akkor kis black out és utána porszívózod a maradékot :) [emoji1303]
Megpróbálom le porszívózni , ahogy írtad, igazából próbáltam leszedni és könnyen lejön, csak nem tudtam beazonosítani pontosan. De vala milyen fonal algára gondolok vagy békanyálra.
A hétvégén vízcsere remélem le tudom szedni. Ha vissza nő akkor black out lesz..
 
Megpróbálom le porszívózni , ahogy írtad, igazából próbáltam leszedni és könnyen lejön, csak nem tudtam beazonosítani pontosan. De vala milyen fonal algára gondolok vagy békanyálra.
A hétvégén vízcsere remélem le tudom szedni. Ha vissza nő akkor black out lesz..

Őszintén, nem tudom milyen alga, egyszer volt nekem is az egyik akvába (csapvíz, nem túl erős szűrés, táptalaj, led világítás, Co2, táp) akkor én black out után tudtam eltűntetni, azóta sem láttam sehol egyik akvában sem. Nem tudom miért alakul ki, de így tűnik el ;)
 
Őszintén, nem tudom milyen alga, egyszer volt nekem is az egyik akvába (csapvíz, nem túl erős szűrés, táptalaj, led világítás, Co2, táp) akkor én black out után tudtam eltűntetni, azóta sem láttam sehol egyik akvában sem. Nem tudom miért alakul ki, de így tűnik el ;)
Hát a black out sok algát eltüntet az tény.
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi algával kapcsolatban, már ha az. Olyan mint valami zöld perlonvatta, mindehol jelen van, dekorra tapadva, vagy a növények közt pamacsszerűen összeállva. Ottok, garnélák nem eszik, mondjuk meg is értem, mert kézzel szedve elég büdös, olyan szinten, hogy utána szó szerint fertőtleníteni kell a kezemet, hipóval vagy kézfertőtlenítővel mert csak ez után nem érzem a szagát magamon. Akvárium egy high-tech 243 literes, 4x54 Watt napi 7 órában, saját keverésű micro és macro, pusz carbo, elvileg van minden tápból bőven. Szűrés se gyenge, egy Eheim 2080 és egy 1200liter/órás Evolution (Atman elődje ) szűri full mátrixal megtömve. Carbo hatásos ellene, de az csak helyi kezelés, van chihiros dokim, de azt meg hiába rakom a közvetlen közelébe, teljesen hatástalan rá.
 

Attachments

  • IMG_20190409_123424[1].jpg
    IMG_20190409_123424[1].jpg
    229 KB · Megtekintések: 63
  • IMG_20190409_123432[1].jpg
    IMG_20190409_123432[1].jpg
    320.1 KB · Megtekintések: 68
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi algával kapcsolatban, már ha az. Olyan mint valami zöld perlonvatta, mindehol jelen van, dekorra tapadva, vagy a növények közt pamacsszerűen összeállva. Ottok, garnélák nem eszik, mondjuk meg is értem, mert kézzel szedve elég büdös, olyan szinten, hogy utána szó szerint fertőtleníteni kell a kezemet, hipóval vagy kézfertőtlenítővel mert csak ez után nem érzem a szagát magamon. Akvárium egy high-tech 243 literes, 4x54 Watt napi 7 órában, saját keverésű micro és macro, pusz carbo, elvileg van minden tápból bőven. Szűrés se gyenge, egy Eheim 2080 és egy 1200liter/órás Evolution (Atman elődje ) szűri full mátrixal megtömve. Carbo hatásos ellene, de az csak helyi kezelés, van chihiros dokim, de azt meg hiába rakom a közvetlen közelébe, teljesen hatástalan rá.
Szerintem zöld szakáll
https://greenaqua.hu/hu/alga-tajekoztato
 
Sajnos szerintem nem! Volt már olyanom egy korábbi összeállításban, de az sokkal hosszabb szálú, és nyálkásabb volt, illetve csak a nyövények levelein telepedett meg. Ez meg max 1-2 centis, és durvább tapintású, meg pl a parvula közt is van, ahol csomóba áll össze mint valami közetgyapot amit szigetelésre használnak.
 

Attachments

  • IMG_20190410_091246[1].jpg
    IMG_20190410_091246[1].jpg
    202.7 KB · Megtekintések: 60
Nahh most egy kicsit megrettentem.
Lenne is pár kérdésem.
  1. Kimérem a megfelelő mennyiséget és leállítom a szűrőt.
  2. Beadom a hidrogénperoxidot 1 órára.
  3. Azon a héten amikor alkalmazom a hidrogénperoxidot, cseréljek is vizet.
  4. A harmadik kezelés után már jelentősen látnom kellene a változást, igaz ?

Valamit kihagytam ?

Ha pl. hétfőn,kedden,szerdán alkalmazom a hidrogén peroxidot akkor jó ha pl. vasárnap cserélem a vizet ?
Az akváriumom bruttó 200L. Sajnos nem tudom mennyi lehet a nettó vízmennyiség. :( Szerintetek ? Mennyit tegyek a vízbe ?
 
Sajnos szerintem nem! Volt már olyanom egy korábbi összeállításban, de az sokkal hosszabb szálú, és nyálkásabb volt, illetve csak a nyövények levelein telepedett meg. Ez meg max 1-2 centis, és durvább tapintású, meg pl a parvula közt is van, ahol csomóba áll össze mint valami közetgyapot amit szigetelésre használnak.
Szerintem én is ezzel küzdök kb 3-4 hete és most akartam segítséget kérni. hnorbi algájával szemben (ami szerintem staghorn) az enyém a sűrűbb növényzetet támadja kizárólag, a fissi teljesen fertőzött, a taiwan és a christmas moha is eléggé szenved tőle, egy buce tőnek is elég sűrű gyökérzete van szabadon, oda is beette magát. próbált még egy sűrű pinnatifida tő levelei közé is befészkelődni, de miután kiszedtem, nem ment oda vissza. leveleken, törzsön (anubias, buce, hydro, blyxa, stb) nem jelenik meg. A staghornnal ellentétben nem tapad le, tehát simán ki tudom húzni onnan ahol látom de a mohák közepéből lehetetlenség. GH 6, KH 5, N 10, P 1, világítást visszavettem erősségre is és időtartamban is 6 órára, de nem zavartatja magát. Excelre sem reagál - bár ezzel azért óvatos voltam a mohák miatt.
  • Nem szakáll mert nem egy szál, hanem elágazik illetve nincs is letapadva
  • Nem staghorn, mert leveleket békén hagyja és nincs letapadva.
Jutottál valamire vele?
 
Back
Oldal tetejére