• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Ott a pont!
Sok gyorsan növő növény kéne bele amit ha algásodik lehessen nyírni hínár féle, vizipetrezselyem, akár úszó növények.;)
Ja és legalább 5 cm vastag apróbb szemű talaj. Manado vagy más ami polózusos égetett agyag talaj az is segít a szűrésben. Az a vékony réteg darabos kavics sajna nem jó csak abba ,hogy a szemetet öszegyűjtse.
 
Ahogyan már sokan is írták hogy növény hiányos ez a üveg. Ez valóban így van, de nekem a szűrés keltette fel a figyelmemet. Mivel ritkán van takarítva, a sok mulm lerakódását, a szűrők kavarja fel a aljzatról. Ez így egy ponton központosul a áramlat, megnövekszik a tömege, és így egy erőt fejt ki ami felkavarja a mulmot.
72517
 
Ahogyan már sokan is írták hogy növény hiányos ez a üveg. Ez valóban így van, de nekem a szűrés keltette fel a figyelmemet. Mivel ritkán van takarítva, a sok mulm lerakódását, a szűrők kavarja fel a aljzatról. Ez így egy ponton központosul a áramlat, megnövekszik a tömege, és így egy erőt fejt ki ami felkavarja a mulmot.
View attachment 72517
Az a kavics az alján sem egy bajnok!:)
 
Csak lemezessel etetek és kb 10 perc alatt eltűnik. Pószter a háttér. Sziklák van egy mészkő többi pedig Grey mountain.
Kedves Bede00!
Most megnéztem a teljes képet én is...
Bocs, de ez komplett újraindítás...
Akár low-tech, akár high tech, szerintem itt nincs más út.
 
Azért még mielőtt újra indítanám, csinálnék egy pár kísérletet. Víz paraméterek mérése, vízcsere (beleértve a mulmozást is) , javítani a áramláson. Ezeket mindazért, hogy a újraindításnál ne essél ugyan abban a hibába.
 
Sziasztok,

64L-jelent meg ez az alga.
Az akvarium màr bejàratódott, de két hete váltottam tápozást ADA-ról Green Aqua Micro+Macrora 3ml megy bele naponta + Excel 1,5ml.

A feketés algára vagyok kiváncsi. Csak a parvulàban van jó sürün és massziv oxigen bubik vannak rajta. Gyanum, hogy BGA, de ilyen színben és formában nem láttam.

Ötletek?

Köszi elöre is. [emoji119]

9dc72a3ed1f3007a136bd2483d4edee5.jpg
 
Sziasztok,

64L-jelent meg ez az alga.
Az akvarium màr bejàratódott, de két hete váltottam tápozást ADA-ról Green Aqua Micro+Macrora 3ml megy bele naponta + Excel 1,5ml.

A feketés algára vagyok kiváncsi. Csak a parvulàban van jó sürün és massziv oxigen bubik vannak rajta. Gyanum, hogy BGA, de ilyen színben és formában nem láttam.

Ötletek?

Köszi elöre is. [emoji119]

View attachment 72557
Szia! puha takony szerű könnyen eltávolítható vagy keményebb nehezen eltávolítható?
Ha az első akkor fekete fonálaga lehet ha a második akkor ecsetalga.
 
Szia! puha takony szerű könnyen eltávolítható vagy keményebb nehezen eltávolítható?
Ha az első akkor fekete fonálaga lehet ha a második akkor ecsetalga.

Puhànak tűnik nagyon ès egy csipesszel ha megràngatom kicsit akkor könnyen leválik. Levált darabkàk a vízben úszkálva sötét lilás színüek.
 
Puhànak tűnik nagyon ès egy csipesszel ha megràngatom kicsit akkor könnyen leválik. Levált darabkàk a vízben úszkálva sötét lilás színüek.
Akkor fekete fonalalga Easy life Algexit nagyon hatékony rá olvass vissza erről már leírtam a tapasztalataimat .
 
Cseréltem talajt múlt hétvégén és tettem bele két valisneriat. Az algexit 1 hete megy és a belső szűrő a háttérre van irányítva. Vízcsere kb 70% volt.
Jelenleg így néz ki: https://kepkuldes.com/image/6QTbpF

Köszönöm a segítséget, reméljük nem jön elő újra.
Na már sokkal jobban néz ki az Algexitet adagold 6 hét mire látszani fog az eredmény. Ne csüggedj tegyél bele pl. vizipetrezselymet gyorsan nő és ennek megfelelően tápozd. Milyen vizet használsz kemény csapvizet? Érdemes lenne lágyítani 10 alá.
 
Sziasztok!
Nem tudom hogy mennyire látszik de a skimmer beüzemelése és a külső szűrő (szakszerű) kitakaritása után jelent meg közvetlenül az alga.
(81 literes akvárium, 2x24 wattos odyssea gyári izzóval világítja 7 órát, naponta 3 ml Green Aqua Micro, 4 ml macro, 2 ml Excel megy bele)

Ha bármi mást észrevesztek azt is szívesen meghallgatom!

Előre is köszönöm a segítséget!
 

Attachments

  • IMG_20190216_182419.jpg
    IMG_20190216_182419.jpg
    286.8 KB · Megtekintések: 51
  • IMG_20190216_182045.jpg
    IMG_20190216_182045.jpg
    190.5 KB · Megtekintések: 44
  • IMG_20190216_182025.jpg
    IMG_20190216_182025.jpg
    207.9 KB · Megtekintések: 42
Sziasztok!
Nem tudom hogy mennyire látszik de a skimmer beüzemelése és a külső szűrő (szakszerű) kitakaritása után jelent meg közvetlenül az alga.
(81 literes akvárium, 2x24 wattos odyssea gyári izzóval világítja 7 órát, naponta 3 ml Green Aqua Micro, 4 ml macro, 2 ml Excel megy bele)

Ha bármi mást észrevesztek azt is szívesen meghallgatom!

Előre is köszönöm a segítséget!

Szia!

Bár alig-alig látom a képeken, de szerintem ez ecset lesz a levelek szélén, az ok pedig a skimmer miatt megnövekedett áramlás, és esetleg a takarításkor a szűrőben a pangó helyekről a víz útjába került mulm lehet.
Javasolt gyógymód:
  • áramlás megváltoztatása, csökkentése
  • közvetlen carbozás az ecsetre
  • a folyamatosan visszafertőződő levelek levágása
  • türelem ;)
 
Sziasztok,
Segítsetek pls. Jól gondolom, hogy ez barna alga – Diatomaceae (Diatoms)? Vagy inkább hajalga? Sajnos egyre több van, nem akarom hogy elburjánzon! Nehéz leszedni, ha kiveszem a vízből barna, de vízben inkább fehéres színű. Most már minden növényemen van valamennyi. Mit tegyek?

aqaua basis plus táptalaj van

napi:
1,5 ml tf macro
1 ml tf planter
1ml carbo
kb 130 ml co2 (Tropica System 60)

akvárium 2 hete megy / 64 liter

Köszönöm

73295
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére