• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

H2O2 kúra óta lekopogom nem jött vissza, de ha jönne jelzem :)
Szia!
ha nagyon visszajönne akkor antibiotikumot neki! Eritromicin hatóanyagú vagy Summamed(Azytromicin) de a Cefzil 500 is működik. Ha vissza jön jobb cselekedni mert kemény ellenfél a Cianó! Vagy Íbéjről Ultralife blue green slime remover az is jó cucc!
 
Szia!
ha nagyon visszajönne akkor antibiotikumot neki! Eritromicin hatóanyagú vagy Summamed(Azytromicin) de a Cefzil 500 is működik. Ha vissza jön jobb cselekedni mert kemény ellenfél a Cianó! Vagy Íbéjről Ultralife blue green slime remover az is jó cucc!
Szia.
Jelentem nem jött vissza , minden rendben van eddig .
 
Nitrát, foszfát arány nagyon fontos. Általában 10-15:1 az az is előidézheti.
Bocs, de többszöri olvasatra sem fogtam fel. Lehet, hogy csak nekem okoz gondot... :rolleyes:
Hogy gondoltad?
- Általában a 10-15:1 arány a jó. Ha nem ennyi, az is előidézheti (a ciano-t).
- Általában a 10-15:1 is előidézheti (a ciano-t).

Még mindíg az arányokkal próbálkozok, azért kérdem. Nem lenne jó, ha még a ciano is rámtámadna. :(
 
Bocs, de többszöri olvasatra sem fogtam fel. Lehet, hogy csak nekem okoz gondot... :rolleyes:
Hogy gondoltad?
- Általában a 10-15:1 arány a jó. Ha nem ennyi, az is előidézheti (a ciano-t).
- Általában a 10-15:1 is előidézheti (a ciano-t).

Még mindíg az arányokkal próbálkozok, azért kérdem. Nem lenne jó, ha még a ciano is rámtámadna. :(
Hát igen azt mondják az alacsony nitrát és hozzá magas foszfát is előidézheti . Mert a cianó mindenütt jelen van csak a feltételeknek kell ellene szólnia, hogy ne jöjjön elő, vagy ha a feltételek kedvezőek akkor sajna burjánzani kezd. Azért jó betartani a Redfield arányt. A 10- 15:1 hez jó arány annál nem valószínű, hogy baj lenne. De ahogy @viktorlantos említette sokszor kiváló vízparaméternél is elő jön és nem tudni az okát.
 
Bocs, de többszöri olvasatra sem fogtam fel. Lehet, hogy csak nekem okoz gondot... :rolleyes:
Hogy gondoltad?
- Általában a 10-15:1 arány a jó. Ha nem ennyi, az is előidézheti (a ciano-t).
- Általában a 10-15:1 is előidézheti (a ciano-t).

Még mindíg az arányokkal próbálkozok, azért kérdem. Nem lenne jó, ha még a ciano is rámtámadna. :(
Bocs rosszul írtam 10-15:1 az jó ha mem annyi akkor előidézheti.
 
Bocs, de többszöri olvasatra sem fogtam fel. Lehet, hogy csak nekem okoz gondot... :rolleyes:
Hogy gondoltad?
- Általában a 10-15:1 arány a jó. Ha nem ennyi, az is előidézheti (a ciano-t).
- Általában a 10-15:1 is előidézheti (a ciano-t).

Még mindíg az arányokkal próbálkozok, azért kérdem. Nem lenne jó, ha még a ciano is rámtámadna. :(
Szia!
Lehet hogy már találkoztál ezzel de azért beszúrom.A táblázat lényege hogy a (No3/Po4)*1,53 eredményt mutatja.Ha az eredmény kevesebb mint 10 kék és zöld alga veszély áll fent.Ha több mint 20(22) zöld alga veszély.A tökéletes eredmény a 16.Én törekszem az 10-1 No3 - Po4 arányra ( (10/1)*1,53=15,3 )
 

Attachments

  • 1622377843517.png
    1622377843517.png
    81.1 KB · Megtekintések: 21
Szia!
Lehet hogy már találkoztál ezzel de azért beszúrom.A táblázat lényege hogy a (No3/Po4)*1,53 eredményt mutatja.Ha az eredmény kevesebb mint 10 kék és zöld alga veszély áll fent.Ha több mint 20(22) zöld alga veszély.A tökéletes eredmény a 16.Én törekszem az 10-1 No3 - Po4 arányra ( (10/1)*1,53=15,3 )
Csak nem írtam hülyeséget! ;)
 
Bocs, de többszöri olvasatra sem fogtam fel. Lehet, hogy csak nekem okoz gondot... :rolleyes:
Hogy gondoltad?
- Általában a 10-15:1 arány a jó. Ha nem ennyi, az is előidézheti (a ciano-t).
- Általában a 10-15:1 is előidézheti (a ciano-t).

Még mindíg az arányokkal próbálkozok, azért kérdem. Nem lenne jó, ha még a ciano is rámtámadna. :(
Megtaláltam a cikket is hozzá.Ez a Redfield arány.Úgy láttam a fórumon is foglalkoznak vele egy topikban.
 
Szia!
Lehet hogy már találkoztál ezzel de azért beszúrom.A táblázat lényege hogy a (No3/Po4)*1,53 eredményt mutatja.Ha az eredmény kevesebb mint 10 kék és zöld alga veszély áll fent.Ha több mint 20(22) zöld alga veszély.A tökéletes eredmény a 16.Én törekszem az 10-1 No3 - Po4 arányra ( (10/1)*1,53=15,3 )
Köszi a táblát, nem ismertem. Meg is mértem gyorsan nálam ennyi most: NO3: 15, PO4: 1.5mg/L. Táblázatod alapján pont oké :) Ennek ellenére nálam a MonteCarlo és a front üveg között van alga és a Lily pipe alsó részén is megjelenik hetente egy kevés.
 
Szia!
Lehet hogy már találkoztál ezzel de azért beszúrom.A táblázat lényege hogy a (No3/Po4)*1,53 eredményt mutatja.Ha az eredmény kevesebb mint 10 kék és zöld alga veszély áll fent.Ha több mint 20(22) zöld alga veszély.A tökéletes eredmény a 16.Én törekszem az 10-1 No3 - Po4 arányra ( (10/1)*1,53=15,3 )
Köszönöm, ezt a táblázatot még nem találtam meg. Megerősített benne, hogy az 1:10 - 1:15 arány jó. A 30% eltérés gondolom megengedhető, mert különböző növényeknek és rendszereknek eltérő igénye is lehet. (Meg ugye, nem lőnek vele nyulat..) Az egyik helyre ez jó, a másik helyre az adja az optimális arányt.
Viszont más topicban olvastam teljesen más témában (ph-GH-KH), az addigi ismereteimmel nem teljesen egyező véleményt is, ami ugyan úgy működhet, csak nekem volt új. Ezért kérdeztem rá, hogy esetleg itt is van az eddigiektől teljesen eltérő tapasztalat.
 
Utoljára módosított:
Köszi a táblát, nem ismertem. Meg is mértem gyorsan nálam ennyi most: NO3: 15, PO4: 1.5mg/L. Táblázatod alapján pont oké :) Ennek ellenére nálam a MonteCarlo és a front üveg között van alga és a Lily pipe alsó részén is megjelenik hetente egy kevés.
Az ilyen algásodás jó vízparaméterek mellett tapasztalataim szerint az áramlásra vezethető vissza.Azonban ezen nem lehet javítani (mindig lesznek pangó részek) és az algák készenlétben várják hogy mikor inog meg a rendszer és támadnak ott ahol tudnak.Marad a mechanikus takarítás és a carbo.Ha a rendszer hosszan stabíl egyszer feladják.De mindig résen kell lenni ezt megtanultam.:)
 
Megtaláltam a cikket is hozzá.Ez a Redfield arány.Úgy láttam a fórumon is foglalkoznak vele egy topikban.
Köszönöm szépen. Az arányokkal már találkoztam itt a fórumon (más is említette), de ez cikk nagyon fontos lehet a dolog megértésében, ezt még nem olvastam. Elraktam a "kedvencek" közé, és remélem, hogy soha nem lesz szükségem rá, hogy fegyverként használjam. ;)
 
Utoljára módosított:
Köszönöm, ezt a táblázatot még nem találtam meg. Megerősített benne, hogy az 1:10 - 1:15 arány jó. Az 30% eltérés gondolom megengedhető, mert különböző növényeknek és rendszereknek eltérő igénye is lehet. (Meg ugye, nem lőnek vele nyulat..) Az egyik helyre ez jó, a másik helyre az adja az optimális arányt.
Viszont más topicban olvastam teljesen más témában (ph-GH-KH), az addigi ismereteimmel nem teljesen egyező véleményt is, ami ugyan úgy működhet, csak nekem volt új. Ezért kérdeztem rá, hogy esetleg itt is van az eddigiektől teljesen eltérő tapasztalat.
Gondolom a EI tápozásról olvastál.Hát igen.Nem lehet minden egyforma.Én személy szerint a redfieldel próbálkozom.Az EI-vel sincs semmi bajom de szinpatikusabb ez.Kimondottan piros növényekhez még a GA-sok is alacsony nitrát szintet és ahoz arányosított foszfát szintet ajánlanak (csak piros növényes videó).Nekem a kezdő szintem 5-0,5 ami csere elött max 10-1.Legalább is próbálom így tartani.Persze a fény a legnagyobb kérdés.Többször olvastam (és tapasztaltam) hogy fény növelésnél (villágítási idő,telljesítmény) a legjobban bejáratott rendszerbe is megjelenik,megjelenhet az alga.
 
Gondolom a EI tápozásról olvastál.Hát igen.Nem lehet minden egyforma.Én személy szerint a redfieldel próbálkozom.Az EI-vel sincs semmi bajom de szinpatikusabb ez.Kimondottan piros növényekhez még a GA-sok is alacsony nitrát szintet és ahoz arányosított foszfát szintet ajánlanak (csak piros növényes videó).Nekem a kezdő szintem 5-0,5 ami csere elött max 10-1.Legalább is próbálom így tartani.Persze a fény a legnagyobb kérdés.Többször olvastam (és tapasztaltam) hogy fény növelésnél (villágítási idő,telljesítmény) a legjobban bejáratott rendszerbe is megjelenik,megjelenhet az alga.
Nem, nem. Mint írtam, a vízparaméterekkel kapcsolatban olvastam nekem új info-t, nem a tápozással kapcsolatban... Az EI-t én is "tisztelem", de most megpróbálom inkább a tápanyag mérésekkel meghatározni a szükséges mennyiséget. Ez meg ugye nem az EI... ;)

Opppsss... megint egy új info. Tehát te naponta tápozol, és a tápmennyiség folyamatosan növekszik(?). Én pont fordítva csinálom: 10mg/l : 1mg/l-ről indulok vízcserekor, és kb. 5 / 0,4 lesz a vízcsere előtt. Ennek oka elsősorban a kényelmesség, lustaság. :(
 
Sajnos a rossz víz minőséggel küzdök , hiába szűrőm R.O val akkor is hagy benne Foszfátot . Valamikor van a csapban Foszfát valamikor nincs, ha van akkor olyan hogy mérhetetlen. Ezért szokott az arány elcsuszni sajnos .
 
Back
Oldal tetejére