• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

szerintem agancs...
nekem akkor szokott előjönni, ha átrendezésnél felkavarom az aljzatot, illetve ha elhanyagolom a szűrőtisztítást...
fényvisszavétel, szűrőtisztítás, vízcsere segít ilyenkor a tapasztalataim szerint...
 
@hunbecks12 , ha jó láttom, beömlőnek, kíván fúrva a üveg oldala. Így sok variáció nincs. Én megpróbálnék 0,5 l palackból egy lily-t eszkabálni,mert én szerintem, nem hogy nagy a áramlás, inkább, sugárba jönn a víz, és mindegy hogy lejjebb veszed a szűrő teljesítményét.
2-3hétig próbáld ki.
Próba cseresznye.
Nálam is a 30ban, hasonló problémáim voltak.
Van ismerősöm, aki 3D nyomtat. Találtam is rá kész tervet a neten, szóval remélem napokon belül tesztelhetem is.

 
Utoljára módosított:
Segísetek, hogy ez milyen alga lehet mert nem tudom eldönteni és már nagyon zavar.
Infók:
45l
Ro víz
Denerle táptalaj és ajzat.kb 10 L
Eheim 2422 ex 150 1l matrix és 1l subtrat
Led fényre nem emlékszem de kb 0.5 w/l ami 12-től 21ig megy. Viszonylag kevés természetes fényt kap.
Nagynyomású co2 11-től 20-ig megy.
Mic és Mac 1,5 ml/ nap + excel 1ml/ nap
Csak JBL gyors tesztem van de az alapján minden a zöld értékben van
 

Attachments

  • 20210416_162105.jpg
    20210416_162105.jpg
    305.9 KB · Megtekintések: 72
  • 20210415_205040.jpg
    20210415_205040.jpg
    292.3 KB · Megtekintések: 70
  • 20210415_205046.jpg
    20210415_205046.jpg
    391.3 KB · Megtekintések: 83
Segísetek, hogy ez milyen alga lehet mert nem tudom eldönteni és már nagyon zavar.
Infók:
45l
Ro víz
Denerle táptalaj és ajzat.kb 10 L
Eheim 2422 ex 150 1l matrix és 1l subtrat
Led fényre nem emlékszem de kb 0.5 w/l ami 12-től 21ig megy. Viszonylag kevés természetes fényt kap.
Nagynyomású co2 11-től 20-ig megy.
Mic és Mac 1,5 ml/ nap + excel 1ml/ nap
Csak JBL gyors tesztem van de az alapján minden a zöld értékben van

Ez nem békanyál, ez rhizoclonium. Itt tudsz utána olvasni.
Nálam eddig csak friss indítású akváriumnál jelent meg. Nem megfelelő áramlási viszonyok is közrejátszhatnak a kialakulásában.
H2O2-s kezelés után a garnélák lelegelik szépen. Persze, amit lehet, kézzel érdemes eltávolítani a peroxidos kezelés előtt.
 
Segísetek, hogy ez milyen alga lehet mert nem tudom eldönteni és már nagyon zavar.
Infók:
45l
Ro víz
Denerle táptalaj és ajzat.kb 10 L
Eheim 2422 ex 150 1l matrix és 1l subtrat
Led fényre nem emlékszem de kb 0.5 w/l ami 12-től 21ig megy. Viszonylag kevés természetes fényt kap.
Nagynyomású co2 11-től 20-ig megy.
Mic és Mac 1,5 ml/ nap + excel 1ml/ nap
Csak JBL gyors tesztem van de az alapján minden a zöld értékben van
Ebben a videóban benne van az alga is és a peroxidos "kezelés" is.
 
Köszönöm a segítséget, ma megvolt a szokákos heti víz csere nagyon sok leszívtam egy vékony csővel a nővénykről. És mulmot is szìvtam le rendesen. A szűrőm kevés lenne? Vagy az 5. héten se állt volna be rendesen? És az közre játszhat hogy csak 5. napja vannak az otok?
 
nem a szűrővel és nem az otokkal lesz a gond szerintem.
én az alábbiakkal pfóbálkoznék:
1. szűrőtisztítás
2. substrat prot lecserélném seachem matrixra és tennék be egy zacskó purigent a szűrőbe
3. fényt napi 6 óra visszavenném
4. óvatosan, nehogy az otoknak baja legyen, egy kicsit emelném a co2 szintet
5. tennék be stem növényeket pl rotala vietnam hra-t vagy hm-et
 
nem a szűrővel és nem az otokkal lesz a gond szerintem.
én az alábbiakkal pfóbálkoznék:
1. szűrőtisztítás
2. substrat prot lecserélném seachem matrixra és tennék be egy zacskó purigent a szűrőbe
3. fényt napi 6 óra visszavenném
4. óvatosan, nehogy az otoknak baja legyen, egy kicsit emelném a co2 szintet
5. tennék be stem növényeket pl rotala vietnam hra-t vagy hm-et
Ezzel egy kicsit vitatkoznék:
- Az akva idén indult, nem sok mindent lehet a szűrőből tisztítani. Hagyjuk meg a bacikat.
- Az Eheim Substrat pro tökéletes szűrőanyag, ne vicceljünk már, hogy kikukázzuk!
- A Seachem Purigen-nek semmi köze az algásodás megszűntetéséhez. Sőt, a nitrit megkötéssel még okozója is lehet.
- Fény visszavétel ok.

Mivel az algád tipikus induló probléma, arra utal, hogy még nem állt be a szűrés. Plusz baktérium kultúra adagolásával biztosítsd be a lebontási folyamatokat.
És egy ideig térj vissza a napi vízcserére.
 
Utoljára módosított:
Ezzel egy kicsit vitatkoznék:
- Az akva idén indult, nem sok mindent lehet a szűrőből tisztítani. Hagyjuk meg a bacikat.
- Az Eheim Substrat pro tökéletes szűrőanyag, ne vicceljünk már, hogy kikukázzuk!
- A Seachem Purigen-nek semmi köze az algásodás megszűntetéséhez. Sőt, a nitrit megkötéssel még okozója is lehet.
- Fény visszavétel ok.

Mivel az algád tipikus induló probléma, arra utal, hogy még nem állt be a szűrés. Plusz baktérium kultúra adagolásával biztosítsd be a lebontási folyamatokat.
És egy ideig térj vissza a napi vízcserére.
az előszűrőt hetente-kéthetente szoktam takarítani, rengeteg mindent összeszed egy induló akváriumnál. a biológiai szűröanyaghoz sosem nyúlok.
az eheim substrat pro lehet, hogy tökéletes szűrőanyag, csak éppen nem egy lágyvizes akváriumba, ugyanis emeli a ph-t... nem véletlenül cserélik le rengetegen seachem matrixra...
a Seachem Purigen nálam kristálytiszta vizet okoz, nem algásodást, nem véletlenül használják olyan sokan...
seachem stability-t szoktam adagolni, de a napi vízcserével nem értek egyet, egy 5 hetes szűrőnél én már csak hetente cserélnék vizet...
sokféleképpen lehet algamentes akváriumot üzemeltetni, nálam ezek a dolgok beváltak.
 
egy 5 hetes szűrőnél én már csak hetente cserélnék vizet...
sokféleképpen lehet algamentes akváriumot üzemeltetni,

Pont ez a lényeg, hogy minden akvárium más.
Nálad a felsorolatak váltak be, másnál nem biztos, hogy működni fog.
Ha elosvastad a leírást láthattad, hogy Eheim 2422 ketyeg, abban nincs előszűrő.
előszűrőt hetente-kéthetente szoktam takarítani, rengeteg mindent összeszed egy induló akváriumná

Abban viszont igazad van, hogy sok trutyi lehet az elején.
Ahogy látom csak biológiai szűrőanyag van benne.
Szerintem ez gond lehet, valami előszűrő szivacsot azért visszatennék, hogy a nagyobb szennyezést megfogja és ne a bioszűrést tömítse el.

Plusz szerintem az elején sok ez a fény (9 óra) és kevés a táp.
Bár azt még jó lenne tudni, mennyi növény van benne.
 
A szivacs is benne van csak az ülepítőben. Az első hónapban volt egy nagy takaritás a szűrőnek az tény, hogy sok iszap volt benne. És akkor rektam bele a alsó tálcába is a Eheim-et. De szinte az első héten megjelenet az alga és csak terjed. 3. héten vettem bele rotalat meg 1 másik gyorsan növőt de elnyomta és kezdi megfolytani öket.
 
az ülepítőbe nem tennék szivacsot, csak az alsó tálcába, ahogy az eheim javasolja.
lehet, hogy ez a probléma...
próbáld ki azt, hogy a felső tálcában van a seachem matrix, az alsóban a szivacsok, a szivacsokat pedig kéthetente az akváriumból leszívott vízben kimosod, átöblíted...
világítás napi 6 órában és adhatsz seachem stability-t az akvárium vizéhez és ültess egy adag hm-et hátulra, ami ha nem tetszik, pár hét után eltávolitható, de addig is az algák elől elveszi a tápanyagokat...
 
A szivacs is benne van csak az ülepítőben. Az első hónapban volt egy nagy takaritás a szűrőnek az tény, hogy sok iszap volt benne. És akkor rektam bele a alsó tálcába is a Eheim-et. De szinte az első héten megjelenet az alga és csak terjed. 3. héten vettem bele rotalat meg 1 másik gyorsan növőt de elnyomta és kezdi megfolytani öket.
Az ülepítőbe jó a műanyag biolabda, ami megfogja a koszt, és megosztja az áramlást.
 
Pont ezért csináltam mert azt hittem kevés a 1 tálca Mátrix mert már a 4.hétre nagyon elhatalmasodott. Rendeben a szűrűt akkor vissza csinálom eredetei állapotba. A világítás nem lesz kevés? Viszonylag kevés természetes fényt kap vagy inkább minimális viszonylag sötét a szobám. A CO2 is 6 óra állítsam vissza? És a Tápot is vegyem vissza? mert most 1,5-1,5 mic-mac és 0,8 excelt adok hozzá mert kb 30l max 35l lehet a víz benne. A növények 3 cserép parvula mini és 2 cserép sima parvula és azóta lett 1 cserép Hemianthus micranthemoides és 1 cserép Rotala Vietnam Hra.
 
Pont ezért csináltam mert azt hittem kevés a 1 tálca Mátrix mert már a 4.hétre nagyon elhatalmasodott. Rendeben a szűrűt akkor vissza csinálom eredetei állapotba. A világítás nem lesz kevés? Viszonylag kevés természetes fényt kap vagy inkább minimális viszonylag sötét a szobám. A CO2 is 6 óra állítsam vissza? És a Tápot is vegyem vissza? mert most 1,5-1,5 mic-mac és 0,8 excelt adok hozzá mert kb 30l max 35l lehet a víz benne. A növények 3 cserép parvula mini és 2 cserép sima parvula és azóta lett 1 cserép Hemianthus micranthemoides és 1 cserép Rotala Vietnam Hra.
1-1-1 ml Green Aqua Micro Macro és seachem excel elég lesz szerintem.
az a jó, na nem kap természetes fényt az akvárium! a világítás nem lesz kevés, napi 6 óra elég lesz, ha megszűnt az algásodás akkor fokozatosan hetente 1 órával lehet növelni a fényt de én napi 8 óránál nem világítanék többet.
co2 induljon mindig 2 órával a világítás előtt és kapcsoljon ki akkor, amikor a fény.
 
Sziasztok,
Pár hétig a növényeim fejlődnek rendesen, alga mentesek, majd megjelenik rajtuk egy barna réteg...mi lehet ez? Valamennyit az otok lelegelnek, de ők sem bírják. Elkepzelhető, hogy a fényerő nem elegséges?

16198080729111996753455886790551.jpg16198080283996736713002951889394.jpg
 
Back
Oldal tetejére