• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Értem, köszi.
De ez egy hónappal ezelőtt már megtörtént, akkor az Acicularis minden levele elsárgult és elhalt. Ezek már az új hajtások. Szóval nyírás?
 
Értem, köszi.
De ez egy hónappal ezelőtt már megtörtént, akkor az Acicularis minden levele elsárgult és elhalt. Ezek már az új hajtások. Szóval nyírás?
Akkor csak az algásakat, ha van türelmed hozzá 😁
Ha 1 hónap alatt csak ennyi levelet hozott, akkor ott valami nincs rendben (vagy csak a kezdeti hiszti, míg be nem áll az akvárium). Tápanyag van alatta? Fény? CO2?
 
Utoljára módosított:
Üdv!
A tápozás visszafogottan ment, ugyanis csak most sikerült pár Wattal picikét javítani a világításon. Úgyszintén a CO2-vel is hasonló a helyzet, megy, de nem annyira, mint kellene/lehetne. A belső szűrés is hagy némi kívánnivalót maga után. Az igazság az, hogy kísérletezek: sikerül-e az Acicularist meghonosítani egy low technek készült, de a napokban picikét (10-20%-ban) feltuningolt akváriumban. Az Acicularison kívül minden más növény irul-virul rendesen.
A nyírásra a hét végén, a vízcsere előtt kerül majd sor. Köszönöm a tanácsot.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
Nálam időről időre jelentkezik egy algafaj, ami gömbmohához hasonlóan önálló telepet
hoz létre. Vízáramlásra utazik. Jóindulatú, nem támadja a növényeket. :)
Szép élénkzöld, akár némelyik növény is megirigyelhetné.
Eddig mindig "kigyomláltam", ha ilyet találtam. (sűrű az akvárium)
De tegnap végül megsajnáltam, és visszaraktam a helyére. :) Gondoltam, berendezek belőle egy
kisebb nano-t. Viszonylag rövidebb szálakból épít telepet. Mi lehet ez, és létezik-e már
ilyen akvárium?
 
Sziasztok.
Nálam időről időre jelentkezik egy algafaj, ami gömbmohához hasonlóan önálló telepet
hoz létre. Vízáramlásra utazik. Jóindulatú, nem támadja a növényeket. :)
Szép élénkzöld, akár némelyik növény is megirigyelhetné.
Eddig mindig "kigyomláltam", ha ilyet találtam. (sűrű az akvárium)
De tegnap végül megsajnáltam, és visszaraktam a helyére. :) Gondoltam, berendezek belőle egy
kisebb nano-t. Viszonylag rövidebb szálakból épít telepet. Mi lehet ez, és létezik-e már
ilyen akvárium?
Az alga amirol irsz az a Cladophora Aegagrophila. Egeszpontosan az algafaj, amibol a gombmoha keszul. George, Marcin es a GA is csinalt ilyen tulsulyos akvat mar, bar most nem talaltam meg errol a postot.
 
Az alga amirol irsz az a Cladophora Aegagrophila. Egeszpontosan az algafaj, amibol a gombmoha keszul. George, Marcin es a GA is csinalt ilyen tulsulyos akvat mar, bar most nem talaltam meg errol a postot.
Ok. Köszi szépen, tényleg valahogy sütött erről az algáról a jóindulat. :)
Szóval, már létezik ilyen akvárium. Megint nem leszek vele formabontó. :)
Köszi mégegyszer.
 
Sziasztok!
Ez mi lehet?Ma vettem észre.Az alternanthera reineckii levelén és az üveg ki és befolyón. Két napja adagolok baktérium kutúrát mert sikerült kiölnöm őket.Valószínüleg volt egy (van) infuzórium fertőzésem.Eddig ilyen nem volt.
 

Attachments

  • IMG_20210407_154358.jpg
    IMG_20210407_154358.jpg
    133.1 KB · Megtekintések: 67
Sziasztok!
Ez mi lehet?Ma vettem észre.Az alternanthera reineckii levelén és az üveg ki és befolyón. Két napja adagolok baktérium kutúrát mert sikerült kiölnöm őket.Valószínüleg volt egy (van) infuzórium fertőzésem.Eddig ilyen nem volt.
Szerintem, fekete ecset alga. Nem mindig szokott gyászolni, vörös ruhába is szokott öltözni. :) ;)
 
Szerintem, fekete ecset alga. Nem mindig szokott gyászolni, vörös ruhába is szokott öltözni. :) ;)
Köszönöm a tippet.Nekem fehérnek tünik. De a tipped alapján kerestem a neten és találtam olyat ami eléggé hasonlít rá. Bolyhos alga (kép1).A szakál alga kevésbé virulens formálya.Legalább is ezt írják.Én még nem is hallottam róla.Vagy a zöld szőr(kép2). Bár erre kevésbé hasonlít.Ki lettek véve az algázók 2 napja. Kérlek erősítsetek meg.
 

Attachments

  • 1617899821268.png
    1617899821268.png
    164.4 KB · Megtekintések: 43
  • 1617900040142.png
    1617900040142.png
    96.7 KB · Megtekintések: 42
Én inkább szőr algára tippelnék.
Az ecsethez túl külön állónak tűnnek a szálak .
Nem nyomtál rá valamit, pl: carbót?
Miért vetted ki az algázókat?
Újraindítás van folyamatba talajgondok miatt és elkezdett a halállomány pusztulni ezért kimenekítettem őket de nem volt időm szétszedni az akvát. A carbot véletlenül túl adagoltam amikor már nem voltak benne a halak(3 napi adag ment bele 3ml 50 literre). 3 nap BO elég neki?Köszönöm a választ.
 
A BO-nak inkább 4-5 napot adj a biztonság kedvéért.
A carbozás előtt is fehér volt az alga?
Ha nem, akkor valószínűleg attól fehéredhetett ki. Amennyiben így van, akkor az azt jelenti, hogy feltehetőleg már elhalt.
 
A BO-nak inkább 4-5 napot adj a biztonság kedvéért.
A carbozás előtt is fehér volt az alga?
Ha nem, akkor valószínűleg attól fehéredhetett ki. Amennyiben így van, akkor az azt jelenti, hogy feltehetőleg már elhalt.
Carbozás elött nem is láttam. A BO most úgy néz ki hogy szétszedtem az akvát és dobozolva sötétbe vannak a növények második napja.Holnap már szeretném összerakni az új akvát.
 
Össze - vissza kapkodsz, nem lesz jó vége
Pedig úgy érzem most minden lépésemet előre megfontolom. A szétszedés sajnos muszáj volt. Rothadó talaj, infuzórium. Sterilen indítom újra az akvát. A halak már ki lettek véve hét elején. Most az akva szárazon pihen az új aljzattal és a kövekkel. A szűrő szétszedve kitakarítva várja az újraindítást. Holnaptól megpróbálok naplózni. A kudarcot is visszamenőleg.
 
Sziasztok!
Két hónapja indítottam az akváriumot. 36-os kocka Beta Compact Marine szett, csak epifita növényekkel.
Kezdeti foszfát problémák után mostanra jók lettek a víz paraméterei, viszont az ecsetalga meglehetősen elszaporodott.
co2 beoldás non-stop 1 bubi/sec, tápozás heti 2-2ml GA mic/mac és egy kis carbo.
Fény Chihiros CII RGB napi 7 óra összesen, fél-fél óra napkelte-napnyugta időszakkal, kb 60%-os erősséggel.
Próbálkoztam áramlást csökkenteni, növelni, irányítani, de egyik esetben sem történt javulás.
Valakinek valami más tippje?

Friss vízparaméterek:
pH 6.8
TDS 156
KH 2.5
GH 5
NO2 0,01
NO3 1
PO4 0

 
Sziasztok!
Két hónapja indítottam az akváriumot. 36-os kocka Beta Compact Marine szett, csak epifita növényekkel.
Kezdeti foszfát problémák után mostanra jók lettek a víz paraméterei, viszont az ecsetalga meglehetősen elszaporodott.
co2 beoldás non-stop 1 bubi/sec, tápozás heti 2-2ml GA mic/mac és egy kis carbo.
Fény Chihiros CII RGB napi 7 óra összesen, fél-fél óra napkelte-napnyugta időszakkal, kb 60%-os erősséggel.
Próbálkoztam áramlást csökkenteni, növelni, irányítani, de egyik esetben sem történt javulás.
Valakinek valami más tippje?

Friss vízparaméterek:
pH 6.8
TDS 156
KH 2.5
GH 5
NO2 0,01
NO3 1
PO4 0

Szia! Nőnek rendesen a növények? ha nem, akkor az a fő probléma. Elsőre NO3 kevés.
 
@hunbecks12 , ha jó láttom, beömlőnek, kíván fúrva a üveg oldala. Így sok variáció nincs. Én megpróbálnék 0,5 l palackból egy lily-t eszkabálni,mert én szerintem, nem hogy nagy a áramlás, inkább, sugárba jönn a víz, és mindegy hogy lejjebb veszed a szűrő teljesítményét.
2-3hétig próbáld ki.
Próba cseresznye.
Nálam is a 30ban, hasonló problémáim voltak.
 
Back
Oldal tetejére