• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

köszönöm a tippeket!
heti 50% vízcsere van, eddig nem mulmoztam...
veszek teszteket, kiváncsian várom, mit mutatnak

köszönöm a tippeket!
heti 50% vízcsere van, eddig nem mulmoztam...
veszek teszteket, kiváncsian várom, mit mutatnak majd...
A heti vízcsere mellett nem adagolsz sok tápot, max az aránnyal lesz probléma. Lehet eddig sem volt jó az arány de a több növény mellett nem volt probléma (éppen). A mulmozás viszont nagyon fontos minden vízcserénél. A talaj túlzott koszolódása komoly algásodást tud okozni.
 
akkor erre is ki kell találnom valamit.
ti hogy csináljátok? egy külön erre a célra használt külső szűrővel?
 
akkor erre is ki kell találnom valamit.
ti hogy csináljátok? egy külön erre a célra használt külső szűrővel?
A ga-nál lehet venni, mondjuk pl a dennerlének jó mulmlopója van, ha szeretsz barkácsolni 1000ft-ból el is lehet készíteni. Külsö szűrővel is meg lehet oldani, de azzal inkább a növények közül és a talaj felső rétegét tudod csak átmosni. A lopóval akár 5cm vastag talajt is át tudsz mosni, persze ha a táptalajt nem kavarod fel.
 
világítás napi 7 órát megy 60-70%-ra dimmelve ezen 3 hónapja nem változtattam, csak szalagcsere volt a tanácsaitok szerint...

Szia!

A talaj felkeverés és magasabb lehetséges vas szint mellett a lámpában a szalag cserében is érzek némi okot arra, hogy eddig miért nem és most miért jelent meg az alga. Ha jól emlékszem, ezek a szalagok azért erősebbek, mint a régi. Ha ugyanakkora %-ra van dimmelve, mint régebben, akkor hirtelen jóval több fény lett az akva fölött. A tápanyag szintek mérése - korrigálása mellett próbáld meg kicsit visszavenni a fényerőt, a fonalas algák eltakarításában az is szokott segíteni. Aztán, ha elmúlik, mehet óvatosan feljebb.
 
köszönöm!
nem tünik a lámpa erősebbnek az új szalagokkal, ellenben a látvány sokkal jobb, sokkal szebb, sokkal természetesebb... 😊
holnap veszek akkor teszteket és a héten utánanézek és kitalálok valamit a mulmozásra is.
olyan jó volt ez a 3 hónap alga nélkül... 😊
amanok beszerzése szerintetek jó ötlet? ök megeszik a fonalalgát?
 
köszönöm!
nem tünik a lámpa erősebbnek az új szalagokkal, ellenben a látvány sokkal jobb, sokkal szebb, sokkal természetesebb... 😊
holnap veszek akkor teszteket és a héten utánanézek és kitalálok valamit a mulmozásra is.
olyan jó volt ez a 3 hónap alga nélkül... 😊
amanok beszerzése szerintetek jó ötlet? ök megeszik a fonalalgát?

Nálam az ezüst fonalalgázó ette ezt a fajta algát, a garnélák rá se szagoltak. Van akinél Mollyk is zabálták, arról nem tudok nyilatkozni, az nem volt benne sosem. Amúgy a többi alga ellen jó szolgálatot tesz az amano.
 
eddig mindig kiszedtem gyökerestül, lett is utána mindig szép színe a víznek, néhány növény nagyon nagy gyökérzetet fejlesztett... 🤣🤣🤣

köszönöm a tippet, ez most egy nagyon hasznos tanács volt, ezentúl így csinálom... 😊
A masik ha tul sok novenyed van, es kialakul a heti tapozasi adagod, egy nagyobb metszesnel vagy noveny felulet eltavolitasnal, egy kicsit a tapbol is vissza lehet venni. 😉
 
Meg tudja valaki határozni, hogy ez milyen alga - ha alga egyáltalán? Staghorn lenne? Mit lehet vele csinálni ill. tenni ellene?

Polish_20210220_210511745.jpg

Néhány pici pamacs van pár helyen a köveken és mocskosul ragaszkodik. Ujjaim közül kicsúszik (nagyon nyálkás, szinte selymes), csipesszel sem tudom megfogni. Fogkefével sem jött le, csak egy erősebb mini drótkefével.
Ami a fotón van, az egy nagyobb (kb. 1 cm-es) pamacs, amit sikerült elszakítani a tövétől, nem tövestől jött le. Kékes-zöldes szürke színű, de inkább főleg szürkének mondanám - a fotó ellenére.
Csak lengedezik az áramlatban, nem is igazán növekszik (már több mint egy hete megjelent). Karbóztam, hasztalan. Egy korábbi akváriumomban már találkoztam vele egyszer, de már nem emlékszem ott mi lett a sorsa.
 
Meg tudja valaki határozni, hogy ez milyen alga - ha alga egyáltalán? Staghorn lenne? Mit lehet vele csinálni ill. tenni ellene?

View attachment 102320

Néhány pici pamacs van pár helyen a köveken és mocskosul ragaszkodik. Ujjaim közül kicsúszik (nagyon nyálkás, szinte selymes), csipesszel sem tudom megfogni. Fogkefével sem jött le, csak egy erősebb mini drótkefével.
Ami a fotón van, az egy nagyobb (kb. 1 cm-es) pamacs, amit sikerült elszakítani a tövétől, nem tövestől jött le. Kékes-zöldes szürke színű, de inkább főleg szürkének mondanám - a fotó ellenére.
Csak lengedezik az áramlatban, nem is igazán növekszik (már több mint egy hete megjelent). Karbóztam, hasztalan. Egy korábbi akváriumomban már találkoztam vele egyszer, de már nem emlékszem ott mi lett a sorsa.
Szerintem nem staghorn. Nekem is volt ugyan ilyen, nagyon makacs alga, rendkívül nehezen jön le és sajnos vissza is jön. Tapadásban inkább az ecset rokona lehet. Kizárólag a köveken jelent meg nálam. Szerintem tápozási problémára miatt jön elő. Én ezzel szedtem le: https://greenaqua.hu/hu/ada-pro-picker-17cm.html
Ez egy elég éles szerszám, eredetileg ecset lekaparására találták ki, de ez a mocsok még ezzel is nehezen jött le. Ha most lenne ilyenem, mindenképp elszívás mellett kaparnám csak le, mert különben mindenhova szétszóródik. Szóval én egy plusz külső szűrőt vetnék be a takarításhoz.
Ha kell a kaparó szólj, szívesen kölcsön adom, jelenleg úgy sem használom.
 
Szerintem nem staghorn. Nekem is volt ugyan ilyen, nagyon makacs alga, rendkívül nehezen jön le és sajnos vissza is jön. Tapadásban inkább az ecset rokona lehet. Kizárólag a köveken jelent meg nálam. Szerintem tápozási problémára miatt jön elő. Én ezzel szedtem le: https://greenaqua.hu/hu/ada-pro-picker-17cm.html
Ez egy elég éles szerszám, eredetileg ecset lekaparására találták ki, de ez a mocsok még ezzel is nehezen jött le. Ha most lenne ilyenem, mindenképp elszívás mellett kaparnám csak le, mert különben mindenhova szétszóródik. Szóval én egy plusz külső szűrőt vetnék be a takarításhoz.
Ha kell a kaparó szólj, szívesen kölcsön adom, jelenleg úgy sem használom.
Még ha ez 💩 ul is hangzik, jó tudni, hogy nem csak nekem van ilyenem :)
Első körben megpróbálom leirtani drasztikusabb módszerrel (tudod, amit mondtam is), most már - hogy nincsenek halak - le tudom engedni a vizet a beavatkozáshoz.
Ha az sem segít, akkor megpróbálom lekaparni és leszívni, ahogy írtad is. A kis drótkefe azért megteszi, tudom nélkülözni azt a drága szerszámot (amiről amúgy annyi jót ír mindenki), de azért köszönöm szépen.
 
Még ha ez 💩 ul is hangzik, jó tudni, hogy nem csak nekem van ilyenem :)
Első körben megpróbálom leirtani drasztikusabb módszerrel (tudod, amit mondtam is), most már - hogy nincsenek halak - le tudom engedni a vizet a beavatkozáshoz.
Ha az sem segít, akkor megpróbálom lekaparni és leszívni, ahogy írtad is. A kis drótkefe azért megteszi, tudom nélkülözni azt a drága szerszámot (amiről amúgy annyi jót ír mindenki), de azért köszönöm szépen.
nálam co2 emelésével eltünt!
 
Sziasztok.

Megjelent az eddig teljesen stabil 200 literes akváriumban ez a barna kukac/fonal szerű pár cm hosszú barna valami és elkezdett sűrűsödni.
-> Ez az a valami <-
Tudnátok segíteni mi lehet ez és mi okozhatja?
Minden segítséget előre is köszönök!
 
Köszönöm.
Gyors rákerestem és azt olvastam 2m hosszúra is megnőhetnek a szálai. Azt nem várnám meg.
Mivel lehet megelőzni az elszaporodását? Pusztítja valami vagy manuálisan kell eltávolítani?
Tartsd meg, vagy add el. Veszélyeztetett és drága is.
 
Sziasztok!
Tanácsot kérek a csatolt fotón látható alga beazonosításához, illetve eltüntetéséhez.
Eddig ilyesmi nem volt, néhány foltocska pontalga, diatom igen, volt és van, de ez nem. Az Acicularison és a talajon jelent meg mintegy 2 hete, csak lengedezik az áramlatban.
A vízparaméterek a JBL csík teszt szerint viszonylag jók: kH 4, pH 7, ammónium nem mérhető, nitrit, nitrát bőven a határértéken belül. Világítás 6,5 óra, kb. 16 W (1300 lumen), nettó 45 l vízben és 25 cm-es vízoszlopnál. A CO2 ugyanennyit megy: 1 bubi/mp. Tápozás: Green Aqua Macro 3 ml/hét, Profito 3ml/hét. A 380 l/h teljesítményű belső szűrőben szivacs, mini Siporax, Eheim Substrat Pro és egy kis Matrix van. A heti vízcsere 50%-os.
Hol a baj?
 

Attachments

  • alga.jpg
    alga.jpg
    284.2 KB · Megtekintések: 41
  • alga2.jpg
    alga2.jpg
    244.6 KB · Megtekintések: 39
Sziasztok!
Tanácsot kérek a csatolt fotón látható alga beazonosításához, illetve eltüntetéséhez.
Eddig ilyesmi nem volt, néhány foltocska pontalga, diatom igen, volt és van, de ez nem. Az Acicularison és a talajon jelent meg mintegy 2 hete, csak lengedezik az áramlatban.
A vízparaméterek a JBL csík teszt szerint viszonylag jók: kH 4, pH 7. Világítás 6,5 óra, kb. 16 W (1300 lumen), nettó 45 l vízben és 25 cm-es vízoszlopnál. A CO2 ugyanennyit megy: 1 bubi/mp. Tápozás: Green Aqua Macro 3 ml/hét, Profito 3ml/hét. A 380 l/h teljesítményű belső szűrőben szivacs, mini Siporax, Eheim Substrat Pro és egy kis Matrix van. A heti vízcsere 50%-os.
Hol a baj?
Az emers növény átalakul submersé, ezért a régi levelek lebomlanak. Ezzel magukra húznak bármilyen algát. Nyírd le tövig.
 
Back
Oldal tetejére