• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Sziasztok,
2hét elteltével a változás szinte észrevehetlen, vagy nagyon kis mértékben csökent az alga..
10 órában ment a Co2, a lámpa pedig 8 órában, heti 50% vizcserével.
Tápozás pedig 4ml Green Aqua Micro, 4ml Green Aqua Macro, 4ml flourish excel..
Hogyan próbálkozhatok hatékonyabban? Esetleg ha növelem a napi tápanyagot?!
Hali,
Ugy állunk, hogy kezdünk helyre jönni:)) lehet csak idö kellett az algák távozásának.. DE a növények ez idő alatt ugy nőttek mint a kender és ujra megnyirnám őket és megfelezném a mennyiségét hogy legyen hely a halaknak is, de ez az alga mizzéria közvetlen a legutolsó nyirás után jelentkezett amikor szintén félbe vágtam kb a növényeket.. Lehetséges hogy rosszul vágom vissza? Vagy közvetlen a végés után tul erős vagy sok a fény nekik?! Félek ujra vágni..
Van ötlet valakinek hogy a vágás után hogyan?!
 
Na ez milyen alga? Mi eszi? Mitől tűnik el?

Nagyon nehezen lehet leszedni (szinte lehetetlen), Carbo sem öli...
Nagyon elegem van már belőle

27 liter
Nagyny. CO2 - 1bubi/5sec
Led lámpa visszavéve, napi 7 óra
2 napi 1-1 nyomás táp
Heti vízcsere
5347332ef0da69e30860637b73cae43b.jpg
5b1a365d3465a0209ecd55f7b55d7b56.jpg
de7a95f93971845df49782ca6b0efa99.jpg
c8695c21a9b98750ac109169a7070728.jpg
 
Oedogonium= zöld szőr
Szerintem élőlények nem eszik, ha carbozás nem segít,akkor a nagyon szőrös leveleket levághatnád.
 
Milyen alga lehet? Ez a kő egykor piros volt most fekete. Indiai megkövesedett fa. Kevés fénnyel világítottam (0,3L/w) kb fél éven keresztül. Azt hittem jó lámpát vettem, de kevés volt. De ettől függetlenül egy 5 napos BO nem végzett vele, vagyis semmilyen hatással nem volt rá. Az összes kő ilyen lett. Karbózni még nem próbáltam. Nincsenek szálai mint a fekete ecset algának. Ez mintha a zöld alga fekete mása lenne. :) Minden kövem ilyen lett, magasan és alacsonyan is. Még a homok is fekete. Süncsiga se fogyasztja...lehet nem is alga.IMG_20180813_194617_BURST001_COVER.jpg
 
Utoljára módosított:
Milyen alga lehet? Ez a kő egykor piros volt most fekete. Indiai megkövesedett fa. Kevés fénnyel világítottam (0,3L/w) kb fél éven keresztül. Azt hittem jó lámpát vettem, de kevés volt. De ettől függetlenül egy 5 napos BO nem végzett vele, vagyis semmilyen hatással nem volt rá. Az összes kő ilyen lett. Karbózni még nem próbáltam. Nincsenek szálai mint a fekete ecset algának. Ez mintha a zöld alga fekete mása lenne. :) Minden kövem ilyen lett, magasan és alacsonyan is. Még a homok is fekete. Süncsiga se fogyasztja...lehet nem is alga.View attachment 61145

Nekem is hasonló volt a 20l-es tárolóban a lávaköveken, mostoha körülmények között (táp, fény, vízcsere alig), elkezdett 1-2 helyen ágszerűen nőni. Szerintem valamilyen baktérium lehet.
 
Milyen alga lehet? Ez a kő egykor piros volt most fekete. Indiai megkövesedett fa. Kevés fénnyel világítottam (0,3L/w) kb fél éven keresztül. Azt hittem jó lámpát vettem, de kevés volt. De ettől függetlenül egy 5 napos BO nem végzett vele, vagyis semmilyen hatással nem volt rá. Az összes kő ilyen lett. Karbózni még nem próbáltam. Nincsenek szálai mint a fekete ecset algának. Ez mintha a zöld alga fekete mása lenne. :) Minden kövem ilyen lett, magasan és alacsonyan is. Még a homok is fekete. Süncsiga se fogyasztja...lehet nem is alga.View attachment 61145
Ez itt, szerintem, cyanobacteria
IMG_20180813_194617_BURST001_COVER.jpg
 
Tisztelt Kollégák!

Szellemileg, érzelmileg, idegileg, erkölcsileg, agyilag romokban heverek. Hangokat hallok és már az orvosaim is hisznek nekem. Kérlek, segítsetek, mert ma az utolsó pillanatban kaptam el a villanyborotvámat az ütőeremtől.

Röviden: az összes szépirodalomban fellelhető alga, és az összes hiánytünet együttesen van jelen a tankomban...

Körülmények:
- kezdő vagyok, eddig sügereztem, a tank is sügeres volt
- 198 cm hosszú, 60 magas, 80 mély, szóval nagy, a sügeresek megalománok... le van választva egy része szűrőnek, háttérrel, és a háttér is jó dundi, szóval kb. 550 liter víz marad benne

- szűrés a háttér mögött: krumpliszsák, 3 féle szivacs, kerámia, biolabda - egy 1000l-es és egy 3000l-es eheim compact+ hajtja
- bio szűrés - saját építésű 200-as pvc-ből mindenféle szűrőanyaggal - kb. 600l/h
- egyszer kaptam egy eheim professional3 (600l) külső szűrőt, most azt is belőttem (persze megy minden egész nap)

- 2 x 150W HQI fémhalogén, 8000K (14:30 on - 21:00 off, most teszt céllal csökkentettem az időtartamot eddig 8 órát ment)

- UV filter (21:00 on - 11:00 off)

- aljzat, csak fehér kavics, gondolom, ez nagy baj, bár az anubiasok az előírás szerint faágakon lógnak, aztán azoknak is minden baja van

- CO2 sok bubi másodpercenként, már sárgás a drop checker (12:30 on - 20:30 off)

-táp: megcsináltam az excelt 550 literre, Green Aqua-ban megvettem a porokat, bekevertem, adagolom minden nap / micro-t adom előírás szerint
1. ENTER TANK DETAILS:

Fish tank volume: 550 liters = 121 gal.
Water change amount: 50 % = 275 liters

2. MIX IT INGREDIENTS DOSE* DIY TPN+ DIY TPN+ OTHER
grams tspoon amount Reference
Potassium Nitrate (KNO3) 35,0 6,25 20 12,0 g 48,0 g 100,0 g
Ammonium Nitrate (NH4NO3) 0,0 0,00 0 14,4 g
Potassium Phosphate (KH2PO4) 10,0 2,08 10 2,2 g 2,2 g 20,0 g
Magnesium Sulphate Heptahydrate 0,0 0,00 0 17,0 g 17,0 g 34,0 g
Trace Elements Mix (HEDDTA) 0,0 ml 0 50,0 ml 5,0 g 50,0 ml
E300 Ascorbic Acid 0,0 0 0,0 g 0,5 g
E202 Potassium Sorbate 0,0 0 0,0 g 0,2 g
Potassium Sulphate (K2SO4) 30,0 5,00 20 0,0 g 110,0 g
Calcium Sulphate 0,0 0 0,0 g
GH Booster (if GH < 3) 0,0 0 0,0 g
DI water (ml) 500 500 500 1000

- halak, egyelőre csak mutatóban 4 géb, 3 anci, 5 neon, 3 vitorlás

-növények: HM (dúsul szépen, de egy ordenáré diatóma erdő lett belőle), anubias több tő (tiszta szőr a széle, de folyamatosan hajt, virágzik) polysperma (nyeszlett, halvány), valamilyen piros crypto (szőrös, de nő) még van pár, minden egészségtelen...

- június 9-én indult, júli 23-án elmentünk egy hétre nyaralni, akkor a táp adagolása szünetelt, co2 ment, mire visszajöttem kezdődtek a bajok - szőrösödtek a levelek aztán elszabadult a pokol
- azóta a helyzet csak romlik... staghorn, diatoma, kék-zöld, szőrök, ecset, stb.
- új levelek pöndörödnek, halványak, néhol lyukasak, foltosak; mindezek ellenére viszonylag gyorsan nőnek és sok új hajtás van, csak csúnya

- heti 50% vízcsere csapból

Ezeket tudom mérni:
ph - 7.1
NO3 - 15 ppm körül
kH - 12
gH - 19


Bármilyen tipp, trükk, javaslat köszönettel elfogadott lesz! Ne kíméljetek, tuti, hogy sok minden hiányosság van...

Köszönöm, hogy elolvastátok!
Bence
 
Szia Bence üdv. az akvakertészek között!

Elsösorban képet is szeretnénk a problémád orvosolásában! valamilyen külsö képmegosztóra tegyél fel képet, s azt oszd meg itt! Pld Flickr
Jó nagy akváriumot üzemeltetsz igy kezdöként!
azon nem lepödök meg hogy alga falkákat, kolóniákat nevelsz megvanhozzá mindened!
de ahogy kiveszem az irásodból növényd az nemsok és abból is pont a "nem növő bajnok"
Akkor mi venné fel a tápanyagot, co2-öt, fényt?
Hát az alga!
a ph-d az csak azért ennyi, mivel igencsak tolod bele a co2-öt!!
a Kh-d, Gh-d az igen magas szerintem! felezned kéne mindkettöt!
A szürésed tartalmát feljavítanám csak bio Szüröanyaggal! Seachem Mátrix és barátai!
Amúgy itt a fórumon megtalálsz mindent, jó növényfejeket! csak sokat olvass, és indíts naplót, biztos lesznek segítőkész kertészek! pld @Pendulum kolléga, hátha valamit tud hozzászolni!
 
Tisztelt Kollégák!

Szellemileg, érzelmileg, idegileg, erkölcsileg, agyilag romokban heverek. Hangokat hallok és már az orvosaim is hisznek nekem. Kérlek, segítsetek, mert ma az utolsó pillanatban kaptam el a villanyborotvámat az ütőeremtől.

Röviden: az összes szépirodalomban fellelhető alga, és az összes hiánytünet együttesen van jelen a tankomban...

Körülmények:
- kezdő vagyok, eddig sügereztem, a tank is sügeres volt
- 198 cm hosszú, 60 magas, 80 mély, szóval nagy, a sügeresek megalománok... le van választva egy része szűrőnek, háttérrel, és a háttér is jó dundi, szóval kb. 550 liter víz marad benne

- szűrés a háttér mögött: krumpliszsák, 3 féle szivacs, kerámia, biolabda - egy 1000l-es és egy 3000l-es eheim compact+ hajtja
- bio szűrés - saját építésű 200-as pvc-ből mindenféle szűrőanyaggal - kb. 600l/h
- egyszer kaptam egy eheim professional3 (600l) külső szűrőt, most azt is belőttem (persze megy minden egész nap)

- 2 x 150W HQI fémhalogén, 8000K (14:30 on - 21:00 off, most teszt céllal csökkentettem az időtartamot eddig 8 órát ment)

- UV filter (21:00 on - 11:00 off)

- aljzat, csak fehér kavics, gondolom, ez nagy baj, bár az anubiasok az előírás szerint faágakon lógnak, aztán azoknak is minden baja van

- CO2 sok bubi másodpercenként, már sárgás a drop checker (12:30 on - 20:30 off)

-táp: megcsináltam az excelt 550 literre, Green Aqua-ban megvettem a porokat, bekevertem, adagolom minden nap / micro-t adom előírás szerint
1. ENTER TANK DETAILS:

Fish tank volume: 550 liters = 121 gal.
Water change amount: 50 % = 275 liters

2. MIX IT INGREDIENTS DOSE* DIY TPN+ DIY TPN+ OTHER
grams tspoon amount Reference
Potassium Nitrate (KNO3) 35,0 6,25 20 12,0 g 48,0 g 100,0 g
Ammonium Nitrate (NH4NO3) 0,0 0,00 0 14,4 g
Potassium Phosphate (KH2PO4) 10,0 2,08 10 2,2 g 2,2 g 20,0 g
Magnesium Sulphate Heptahydrate 0,0 0,00 0 17,0 g 17,0 g 34,0 g
Trace Elements Mix (HEDDTA) 0,0 ml 0 50,0 ml 5,0 g 50,0 ml
E300 Ascorbic Acid 0,0 0 0,0 g 0,5 g
E202 Potassium Sorbate 0,0 0 0,0 g 0,2 g
Potassium Sulphate (K2SO4) 30,0 5,00 20 0,0 g 110,0 g
Calcium Sulphate 0,0 0 0,0 g
GH Booster (if GH < 3) 0,0 0 0,0 g
DI water (ml) 500 500 500 1000

- halak, egyelőre csak mutatóban 4 géb, 3 anci, 5 neon, 3 vitorlás

-növények: HM (dúsul szépen, de egy ordenáré diatóma erdő lett belőle), anubias több tő (tiszta szőr a széle, de folyamatosan hajt, virágzik) polysperma (nyeszlett, halvány), valamilyen piros crypto (szőrös, de nő) még van pár, minden egészségtelen...

- június 9-én indult, júli 23-án elmentünk egy hétre nyaralni, akkor a táp adagolása szünetelt, co2 ment, mire visszajöttem kezdődtek a bajok - szőrösödtek a levelek aztán elszabadult a pokol
- azóta a helyzet csak romlik... staghorn, diatoma, kék-zöld, szőrök, ecset, stb.
- új levelek pöndörödnek, halványak, néhol lyukasak, foltosak; mindezek ellenére viszonylag gyorsan nőnek és sok új hajtás van, csak csúnya

- heti 50% vízcsere csapból

Ezeket tudom mérni:
ph - 7.1
NO3 - 15 ppm körül
kH - 12
gH - 19


Bármilyen tipp, trükk, javaslat köszönettel elfogadott lesz! Ne kíméljetek, tuti, hogy sok minden hiányosság van...

Köszönöm, hogy elolvastátok!
Bence
Fotót amin a teljes aqua rajta van tudsz feltenni? Felmérhetnénk a növények mennyiségét. Neked csak a HM ami aktívan nő...ha abból csak kevés van a sok száz literben akkor tényleg a növényekkel van a gond.
 
- szűrés a háttér mögött: krumpliszsák, 3 féle szivacs, kerámia, biolabda - egy 1000l-es és egy 3000l-es eheim compact+ hajtja
- bio szűrés - saját építésű 200-as pvc-ből mindenféle szűrőanyaggal - kb. 600l/h
- egyszer kaptam egy eheim professional3 (600l) külső szűrőt, most azt is belőttem (persze megy minden egész nap)

Egy medencét halakról növényekre átállítani nem kis kihívás. Főképp a szűrőmédiák mennyiségét és arányát belőni nem könnyű.
Ezzel kapcsolatban két alapkérdésem van:
1) Afrikai, vagy dél-amerikai sügérekkel foglalkoztál?
2) A szűrőmédiumok újak, vagy ugyanezeket használtad a sügéreknél is, csak "kimostad"?

Elárulom kérédseim okát: az afrikaiak inkább a zöldségtartalmú tápot preferálják, míg az amerikaiak zöme (közép és dél egyaránt) a magas proteintartalmút. Ebből kifolyólag, a halfaj meghatározza a megtelepedő baktériumkultúra (nagyon sokfélék) fajokat.

A biológiai szűrőanyagok pontosan milyenek? A háttér mögötti biolabdákat említetted, de azt nem, mit rejt a PVC cső.
Mekkora a térfogata?
Milyen biológiai médiákkal van megtöltve?
Sorba kötötted a háttér mögöttivel?
 
Tisztelt Kollégák!

Szellemileg, érzelmileg, idegileg, erkölcsileg, agyilag romokban heverek. Hangokat hallok és már az orvosaim is hisznek nekem. Kérlek, segítsetek, mert ma az utolsó pillanatban kaptam el a villanyborotvámat az ütőeremtől.

Röviden: az összes szépirodalomban fellelhető alga, és az összes hiánytünet együttesen van jelen a tankomban...

Körülmények:
- kezdő vagyok, eddig sügereztem, a tank is sügeres volt
- 198 cm hosszú, 60 magas, 80 mély, szóval nagy, a sügeresek megalománok... le van választva egy része szűrőnek, háttérrel, és a háttér is jó dundi, szóval kb. 550 liter víz marad benne

- szűrés a háttér mögött: krumpliszsák, 3 féle szivacs, kerámia, biolabda - egy 1000l-es és egy 3000l-es eheim compact+ hajtja
- bio szűrés - saját építésű 200-as pvc-ből mindenféle szűrőanyaggal - kb. 600l/h
- egyszer kaptam egy eheim professional3 (600l) külső szűrőt, most azt is belőttem (persze megy minden egész nap)

- 2 x 150W HQI fémhalogén, 8000K (14:30 on - 21:00 off, most teszt céllal csökkentettem az időtartamot eddig 8 órát ment)

- UV filter (21:00 on - 11:00 off)

- aljzat, csak fehér kavics, gondolom, ez nagy baj, bár az anubiasok az előírás szerint faágakon lógnak, aztán azoknak is minden baja van

- CO2 sok bubi másodpercenként, már sárgás a drop checker (12:30 on - 20:30 off)

-táp: megcsináltam az excelt 550 literre, Green Aqua-ban megvettem a porokat, bekevertem, adagolom minden nap / micro-t adom előírás szerint
1. ENTER TANK DETAILS:

Fish tank volume: 550 liters = 121 gal.
Water change amount: 50 % = 275 liters

2. MIX IT INGREDIENTS DOSE* DIY TPN+ DIY TPN+ OTHER
grams tspoon amount Reference
Potassium Nitrate (KNO3) 35,0 6,25 20 12,0 g 48,0 g 100,0 g
Ammonium Nitrate (NH4NO3) 0,0 0,00 0 14,4 g
Potassium Phosphate (KH2PO4) 10,0 2,08 10 2,2 g 2,2 g 20,0 g
Magnesium Sulphate Heptahydrate 0,0 0,00 0 17,0 g 17,0 g 34,0 g
Trace Elements Mix (HEDDTA) 0,0 ml 0 50,0 ml 5,0 g 50,0 ml
E300 Ascorbic Acid 0,0 0 0,0 g 0,5 g
E202 Potassium Sorbate 0,0 0 0,0 g 0,2 g
Potassium Sulphate (K2SO4) 30,0 5,00 20 0,0 g 110,0 g
Calcium Sulphate 0,0 0 0,0 g
GH Booster (if GH < 3) 0,0 0 0,0 g
DI water (ml) 500 500 500 1000

- halak, egyelőre csak mutatóban 4 géb, 3 anci, 5 neon, 3 vitorlás

-növények: HM (dúsul szépen, de egy ordenáré diatóma erdő lett belőle), anubias több tő (tiszta szőr a széle, de folyamatosan hajt, virágzik) polysperma (nyeszlett, halvány), valamilyen piros crypto (szőrös, de nő) még van pár, minden egészségtelen...

- június 9-én indult, júli 23-án elmentünk egy hétre nyaralni, akkor a táp adagolása szünetelt, co2 ment, mire visszajöttem kezdődtek a bajok - szőrösödtek a levelek aztán elszabadult a pokol
- azóta a helyzet csak romlik... staghorn, diatoma, kék-zöld, szőrök, ecset, stb.
- új levelek pöndörödnek, halványak, néhol lyukasak, foltosak; mindezek ellenére viszonylag gyorsan nőnek és sok új hajtás van, csak csúnya

- heti 50% vízcsere csapból

Ezeket tudom mérni:
ph - 7.1
NO3 - 15 ppm körül
kH - 12
gH - 19


Bármilyen tipp, trükk, javaslat köszönettel elfogadott lesz! Ne kíméljetek, tuti, hogy sok minden hiányosság van...

Köszönöm, hogy elolvastátok!
Bence
Az angol reszet nem ertem, de van egy sejtesem. Rossz szurokozeg, tul tapozas, a novenyek fajtajahoz, mennyisegehez kepest, co2 is sok, es igy mar a feny is sok.
A szurest, az akvarium meretehez optimalizaljuk. A tapot, co2-t, fenyt, a novenyzet mennyisegehez, es igenyeihez. Ha az utobbi 3 dolog nincs osszhangban, csak az algak tudjak hasznositani. Ha ki akarod gubancolni ezt a csomot, keszits naplot, es ott lesz segitseged. Igy 20 topikot kell vegig bogaraszni, eppen hol jarsz vagy hogy allsz. Nem nagy a baj, csak minden be kell loni rendesen.
 
Hihetetlenül kedvesek vagytok! Akkor itt nem is rondítok tovább. Este, ha hazajövök, részletesen írok egy naplót, ahol válaszolok majd a felvetésekre, és várom a további segítségeteket!
Köszönöm,
Bence
 
Hihetetlenül kedvesek vagytok! Akkor itt nem is rondítok tovább. Este, ha hazajövök, részletesen írok egy naplót, ahol válaszolok majd a felvetésekre, és várom a további segítségeteket!
Köszönöm,
Bence
Rendben Bence varjuk.
A lenyeg a naplo cime. Ne a problemakra utaljon, hanem a celodra, amit az akvariumodban latni szeretnel.
 
Sziasztok!
2 hónapja rendeztem újra az akváriumot ilyenkor jönnek az algák ez nem ismeretlen számomra!
Az ecsetalgát márnával az üvegről pedig sisakos csiga takarít!
De az anubiason megjelent sötétzöld pont szerű az egész levélen pár napig szép zöldek az új levelek utána azon is megjelenik!
Meg az egyik levelének mintha szakálla lenne!!
Erre van valakinek ötlete! képet töltök majd fel!
 
Ez szerintetek is barna alga? Meg sosem volt gondom ilyennel, de most valami nagyon nincs rendben mert egyre tobb lesz belole naprol napra. A magasabban levo mohamat teljesen befedi.

3CAFF9B9-F939-46DB-BC03-E59211A609EA.jpeg
 
Ez szerintetek is barna alga? Meg sosem volt gondom ilyennel, de most valami nagyon nincs rendben mert egyre tobb lesz belole naprol napra. A magasabban levo mohamat teljesen befedi.

View attachment 63643

Ez inkább rhizoclonium. Indítás után nálam is felütötte a fejét, hiába szedegeti az ember manuálisan, másnapra 2-szer több nő vissza. Nálam H2O2-s kezelés és garnéla hadoszály bevetése hozta meg a szabadulást ettől a rémségtől.
 
A garnela hadosztaly mar nalam is jelen van. De nem igazan birnak vele. A hidrogen leroxidod hogy adagoltad? Direktben ra vagy csak siman a vizbe?
 
A garnela hadosztaly mar nalam is jelen van. De nem igazan birnak vele. A hidrogen leroxidod hogy adagoltad? Direktben ra vagy csak siman a vizbe?

A garnélák csak a H2O2 után bírtak az algával. 3%-os töménységűt leállított szűrő mellett célzottan az alga képébe nyomtam. Kb. 10 perc behatás után indítottam újra a szűrőt. A kezelés előtt szedj ki annyi csúfságot, amennyit csak tudsz.
 
Back
Oldal tetejére