• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. :) Az akvárium rendbehozatalán dolgozom, mostanában sajnos idő hiányában egy "kicsit" el lett hanyagolva. Ez látszik is a képeken. Sajnos elég sok ilyen alga van, ami az eltávolítás után szinte másnap, de legkésőbb harmad nap ott van újból. Mi lehet ez? Hogyan lehetne megszabadulni tőle?

A vízértékeket most mértem JBL tesztekkel:
  • pH: 7,1
  • kH: 8
  • GH: 10
  • NO3: 10-15
  • PO4: 0,4
  • NH4: 0,05
GA tápokkal tápozok, gyári ajánlás szerint. Bár ma reggel a Macro-ból az 5 ml helyett 7-et adtam, mert úgy gondolom, hogy a foszfát is, és a nitrát is kevés. Ez mehet így? Vagy mit kellene változtatnom?

(112 literes a medence, 4x24W Quad adja a fényt, Tetra EX1200 Plus szűr.)

Köszi a segítségeket..

DSC_2378.JPG DSC_2377.JPG DSC_2376.JPG
 
Sziasztok!

3 hónapos akváriumomban felütötte a fejét ez:

upload_2016-12-20_12-0-19.png

Tudna valaki segíteni hogy ez konkrétan melyik fajta alga? Agancsra gondoltam először, de ezek inkább szőrszál jellegűek. A fonál, és szakáll algák meg inkább zöldesek.

Akvárium: 54L
Szűrés: Még a szetthez járó Vita Tech belső szűrő, 300 l/h
Halból túlnépesedés jellemző, kicsit elszámoltam a halvásárlást.
Carbo: 3ml/nap ProFito: 5ml/hét

A képen a háttérben is ez az alga látható, más alga nincs jelen egyébként. Az erős flow-ban lévő területek fertőzöttek leginkább, így a háttér, és pár levél. Víz csere után mintha visszaszorult volna, de idővel újra felerősödik. Arra böngészés, olvasgatás után magamtól is rájöttem, hogy gyenge a szűrés és emiatt sok az ammónia ami táplálja ezt a redvát, viszont az alga típusát nem tudom megállapítani.
Segítene valaki?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

3 hónapos akváriumomban felütötte a fejét ez:

View attachment 22689

Tudna valaki segíteni hogy ez konkrétan melyik fajta alga? Agancsra gondoltam először, de ezek inkább szőrszál jellegűek. A fonál, és szakáll algák meg inkább zöldesek.

Akvárium: 54L
Szűrés: Még a szetthez járó Vita Tech belső szűrő, 300 l/h
Halból túlnépesedés jellemző, kicsit elszámoltam a halvásárlást.
Carbo: 3ml/nap ProFito: 5ml/hét

A képen a háttérben is ez az alga látható, más alga nincs jelen egyébként. Az erős flow-ban lévő területek fertőzöttek leginkább, így a háttér, és pár levél. Víz csere után mintha visszaszorult volna, de idővel újra felerősödik. Arra böngészés, olvasgatás után magamtól is rájöttem, hogy gyenge a szűrés és emiatt sok az ammónia ami táplálja ezt a redvát, viszont az alga típusát nem tudom megállapítani.
Segítene valaki?

Erre senki? :(
 
Tudna valaki segíteni hogy ez konkrétan melyik fajta alga? Agancsra gondoltam először, de ezek inkább szőrszál jellegűek. A fonál, és szakáll algák meg inkább zöldesek.
Akvárium: 54L
Szűrés: Még a szetthez járó Vita Tech belső szűrő, 300 l/h
Halból túlnépesedés jellemző, kicsit elszámoltam a halvásárlást.
Carbo: 3ml/nap ProFito: 5ml/hét
A képen a háttérben is ez az alga látható, más alga nincs jelen egyébként. Az erős flow-ban lévő területek fertőzöttek leginkább, így a háttér, és pár levél. Víz csere után mintha visszaszorult volna, de idővel újra felerősödik. Arra böngészés, olvasgatás után magamtól is rájöttem, hogy gyenge a szűrés és emiatt sok az ammónia ami táplálja ezt a redvát, viszont az alga típusát nem tudom megállapítani.
Segítene valaki?

A szűrésed elégtelen. A halakat túlnépesíted. Ezeket kell megoldanod először. Addig szinte felesleges az algákkal küzdened.
Utána jöhet a tápozás, karbantartás. És ha beállt a rendszer lehet foglalkozni a finomhangolásokkal.

http://www.greenaqua.hu/hu/alga-tajekoztato
 
Üdv mindenkinek, új tag vagyok. Segítséget szeretnék kérni, valami hasonló alga-szerűség jelent meg nálam is kb két hónapja mint BoMa-nál. Zölde-barna, fonalas kinézetű és csak a növények levelén van. El sem lehet távolítani a levelekről.
Az akváriumot egy éve rendeztem be, Diversa kitt ~55 l. 5 neonhal, 1 algaevő márna, 2 pink dánió és 1 garnéla van benne. Kéthetente cserélek ~20 l pihentetett vizet, belső szűrő tisztítását mindig eltolva a vízcserétől végzem. Megvilágítás napi 9 óra. Hetente adagolok tápsót (Happy plant).
Semmi változtatás nem volt a körülményekben az egy év alatt, nagyon szép is volt, a növények is szépen fejlődtek. Mit mondtam kb 2 hónapja kezdte megtámadni a növényeim ez a valami... Ha esetleg tudnátok tippet adni, hogy mit tehetek ellene azt nagyon szépen megköszönném!
http://kepkezelo.com/images/fxdrgkyo0o3mph9ce411.jpghttp://kepkezelo.com/images/fxdrgkyo0o3mph9ce411.jpg
http://kepkezelo.com/images/56cd8zcv11l0tp3u89mp.jpghttp://kepkezelo.com/images/56cd8zcv11l0tp3u89mp.jpg

fxdrgkyo0o3mph9ce411_thumb.jpg
[/URL][/IMG]
 
Üdv mindenkinek, új tag vagyok. Segítséget szeretnék kérni, valami hasonló alga-szerűség jelent meg nálam is kb két hónapja mint BoMa-nál. Zölde-barna, fonalas kinézetű és csak a növények levelén van. El sem lehet távolítani a levelekről.
Az akváriumot egy éve rendeztem be, Diversa kitt ~55 l. 5 neonhal, 1 algaevő márna, 2 pink dánió és 1 garnéla van benne. Kéthetente cserélek ~20 l pihentetett vizet, belső szűrő tisztítását mindig eltolva a vízcserétől végzem. Megvilágítás napi 9 óra. Hetente adagolok tápsót (Happy plant).
Semmi változtatás nem volt a körülményekben az egy év alatt, nagyon szép is volt, a növények is szépen fejlődtek. Mit mondtam kb 2 hónapja kezdte megtámadni a növényeim ez a valami... Ha esetleg tudnátok tippet adni, hogy mit tehetek ellene azt nagyon szépen megköszönném!
http://kepkezelo.com/images/fxdrgkyo0o3mph9ce411.jpghttp://kepkezelo.com/images/fxdrgkyo0o3mph9ce411.jpg
http://kepkezelo.com/images/56cd8zcv11l0tp3u89mp.jpghttp://kepkezelo.com/images/56cd8zcv11l0tp3u89mp.jpg

fxdrgkyo0o3mph9ce411_thumb.jpg
[/URL][/IMG]
Carbos fecskendezes sokat segithet, de ovatosan vele mert nekem sikerult par levelet kinyirni vele. De ha jol tudom az anubias nem annyira erzekeny erre.
 
Köszönöm a gyors válaszokat! Zöldfülű vagyok úgy hogy minden tanács jól jön. Belső szűrőm kevés, oké de 9-10 hónapig elég volt? Mi lenne az ideális vízcsere? Nekem ezt az ütemezést a díszhal boltban mondták, sőt azt is hogy a berendezés után egy hónapig minimum, nem vehetek bele halakat, hogy a víz beérjen. Meg azt is, hogy a szűrőbetétet csak akvárium vízzel szabad kimosni, de ez lehetőleg ne essen egybe a vízcserével a hasznos baktériumok miatt. Meg mondtak egy képletet is, a betelepítésre :hal cm/per liter - ebben is a limiten belül vagyok. Lehet, hogy nem jó infókat kaptam?? Tanácstalan vagyok...
Bánt mert eddig olyan szép volt az akváriumom, most meg tele vannak a növények ezzel a rondasággal... Műanyag növényt meg semmi pénzért nem tennék bele...
A carbos fecskendezésről meg ha egy picit többet írnál, ezek a szakkifejezések nekem még elég kínaiak! :)
 
Köszönöm a gyors válaszokat! Zöldfülű vagyok úgy hogy minden tanács jól jön. Belső szűrőm kevés, oké de 9-10 hónapig elég volt? Mi lenne az ideális vízcsere? Nekem ezt az ütemezést a díszhal boltban mondták, sőt azt is hogy a berendezés után egy hónapig minimum, nem vehetek bele halakat, hogy a víz beérjen. Meg azt is, hogy a szűrőbetétet csak akvárium vízzel szabad kimosni, de ez lehetőleg ne essen egybe a vízcserével a hasznos baktériumok miatt. Meg mondtak egy képletet is, a betelepítésre :hal cm/per liter - ebben is a limiten belül vagyok. Lehet, hogy nem jó infókat kaptam?? Tanácstalan vagyok...
Bánt mert eddig olyan szép volt az akváriumom, most meg tele vannak a növények ezzel a rondasággal... Műanyag növényt meg semmi pénzért nem tennék bele...
A carbos fecskendezésről meg ha egy picit többet írnál, ezek a szakkifejezések nekem még elég kínaiak! :)
Üdv! Szerintem mehetne hetente a vizcsere 10l, az élőlények úgy gondolom nincsenek túltelepitve, mindig vizcsrekor mosom a szűrőt, akváriumvizben tremészetesen. Nekem akkor jelent meg amikor a sziámi algaevők ellustultak a tubifextől :D és nem voltak hajlandóak az anubiasok levelét tisztogatni. Volt néhány crypton is, csak arról sűrűbben kerülnek a levelek vágásra, úgyhogy simán levágtam a ferőzött leveleket. Nem tudom mitől múlt el, de elmúlt egy idő után. Nem carbozok, de itt a fórumon sokat találhatsz róla. szerk: emléxem már, 3%-os H2O2 vel lepermeztetem a kiszedett anubiasokat, és következő takaritásnál levágtam maradék leveleket róla. :( nem igazán birták a strapát, de kiheverik idővel.:D:D)
 
Köszönöm a gyors válaszokat! Zöldfülű vagyok úgy hogy minden tanács jól jön. Belső szűrőm kevés, oké de 9-10 hónapig elég volt? Mi lenne az ideális vízcsere? Nekem ezt az ütemezést a díszhal boltban mondták, sőt azt is hogy a berendezés után egy hónapig minimum, nem vehetek bele halakat, hogy a víz beérjen. Meg azt is, hogy a szűrőbetétet csak akvárium vízzel szabad kimosni, de ez lehetőleg ne essen egybe a vízcserével a hasznos baktériumok miatt. Meg mondtak egy képletet is, a betelepítésre :hal cm/per liter - ebben is a limiten belül vagyok. Lehet, hogy nem jó infókat kaptam?? Tanácstalan vagyok...
Bánt mert eddig olyan szép volt az akváriumom, most meg tele vannak a növények ezzel a rondasággal... Műanyag növényt meg semmi pénzért nem tennék bele...
A carbos fecskendezésről meg ha egy picit többet írnál, ezek a szakkifejezések nekem még elég kínaiak! :)
Pl easy life easy carbo ajanlott napi mennyiseget felszivod a vizmennyisegnek megfeleloen egy fecskendobe, ezt higitod meg vizzel, es leallitod az akvarium szureset. Megall a viz, a fecskendovel pedig szepen lassan ranyomod a carbos lotyit a fertozott teruletre. Kicsit hagyod hatni, aztan szures vissza. Ennyi. :) Par heten alatt eltunik, de legalabbis jelentosen visszaszorul az alga. Nalam mar teljesen turheto lett a helyzet...
 
Köszönöm megint a válaszokat, megpróbálom a gyakoribb vízcserét. A crypto-ról levágtam én is a fertőzött leveleket, csak a másikat sajnálnám, az elég lassan fejlődik, növekszik és azon sajna majdnem minden levél olyan... (anubias)
Köszi a Carbo fecskendezés ismertetését is, ha nem javul a helyzet kipróbálom azt is.
 
Köszönöm megint a válaszokat, megpróbálom a gyakoribb vízcserét. A crypto-ról levágtam én is a fertőzött leveleket, csak a másikat sajnálnám, az elég lassan fejlődik, növekszik és azon sajna majdnem minden levél olyan... (anubias)
Köszi a Carbo fecskendezés ismertetését is, ha nem javul a helyzet kipróbálom azt is.
Üdv! Ami még eszembe jutott: világítást levehetnéd 8 órára, és egy komolyabb szűrés lenne a következő lépés. Ha van affinitásod barkácsolni, egy jó külső szűrőt össze lehet dobni 10000ft alatt. Nézz be a DIY topicba ;)
 
Üdv! Ami még eszembe jutott: világítást levehetnéd 8 órára, és egy komolyabb szűrés lenne a következő lépés. Ha van affinitásod barkácsolni, egy jó külső szűrőt össze lehet dobni 10000ft alatt. Nézz be a DIY topicba ;)
Hát igen külső szűrő... De egy kis pici akváriumról beszélünk. Most megnéztem 600l/h a szűrőm kapacítása átállítottam max-ra, eddig kb félgázon ment. Köztünk maradjon anno ifjú éveimbe is volt akváriumom (ne menjünk bele, hogy mikor :) ) ennél kisebb, szűrő nélkül, barkácsolt villanykörtés világítással. Szépen fejlődtek benne a növények, szaporodtak a guppik... Az tény, hogy emlékszem az üvegeket gyakran kellett kapargatni az algáktól (most az üvegeken szinte nincs is algásodás), de ilyen a növényeken soha nem volt. Ja meg időzítő sem volt a világítást csak úgy kapcsolgattam...
Most mindenesetre visszavettem a világítást is nyolc órára. Azt olvastam valahol, hogy ezek a fénycsövek sem örök életűek, bizonyos idő után megváltozik a a a színhőmérsékletük (lehet, hogy nem ez a megfelelő szó). Az enyém kb egy éves, ez nem lehet az oka?
No meg a helena csigáim suttyomban elkezdtek szaporodni... Nyáron vettem hármat. Az állományt nem tudom fölbecsülni, de elkezdtem szegényeket most hirtelen gyűjtögetni (már amelyik előjön) egy 5l-s dunsztosüvegbe. Egy kb 15 db-ot két nap alatt már kiszedtem, lehet hogy ezek borították az egyensúlyt?
 
Hát igen külső szűrő... De egy kis pici akváriumról beszélünk. Most megnéztem 600l/h a szűrőm kapacítása átállítottam max-ra, eddig kb félgázon ment. Köztünk maradjon anno ifjú éveimbe is volt akváriumom (ne menjünk bele, hogy mikor :) ) ennél kisebb, szűrő nélkül, barkácsolt villanykörtés világítással. Szépen fejlődtek benne a növények, szaporodtak a guppik... Az tény, hogy emlékszem az üvegeket gyakran kellett kapargatni az algáktól (most az üvegeken szinte nincs is algásodás), de ilyen a növényeken soha nem volt. Ja meg időzítő sem volt a világítást csak úgy kapcsolgattam...
Most mindenesetre visszavettem a világítást is nyolc órára. Azt olvastam valahol, hogy ezek a fénycsövek sem örök életűek, bizonyos idő után megváltozik a a a színhőmérsékletük (lehet, hogy nem ez a megfelelő szó). Az enyém kb egy éves, ez nem lehet az oka?
No meg a helena csigáim suttyomban elkezdtek szaporodni... Nyáron vettem hármat. Az állományt nem tudom fölbecsülni, de elkezdtem szegényeket most hirtelen gyűjtögetni (már amelyik előjön) egy 5l-s dunsztosüvegbe. Egy kb 15 db-ot két nap alatt már kiszedtem, lehet hogy ezek borították az egyensúlyt?
Üdv! A vizforgatás szerintem ok, inkább itt a szűrőfelület amiben nem tud versenyezni a belső szűrő a külsővel. OFF Pontosan tudom milyen akváriumod volt ifjú éveidben. Szerintem nekem is volt olyan. :) Kb 2-3hét után vastag zöld alga az üvegen, esetleg a dekoron. 1db 40W izzó vagy egy 18W F33 fénycső. Kézzel kapcsolgatva. A szerencsétlen cryptok meg borították el az akva alját akármit is csinált az ember :D. se táp, se semmi, vizcsere havona 100%-mindíg szétszedtem és újra telepítettem az akit... ON
Én most cseréltem a 3 éves sera csöveket, hát lehet hogy van valami...Helena nekem is van, nem tudom, hacsak nem az hogy szeretik túrni az aljzatot és felkavarják. Bár elég lassú jószágok.Kitartás. Próbáld meg a carbos kezelést. Az a leggyorsabb módszer. Közben meg lehet vadászni az egyensúly feltételeit.
 
Sziasztok.
Sajnos ismét itt. Sikerült újra ecsetet illetve zöld pont algát szereznem. De most még jött egy újabb faj is. Ilyet csak a fán látok sehol máshol. Olyasmi kinézetre mint az ecset annyi különbséggel, hogy ez zöld nem pedig fekete.
Szóval mivel áldottam meg ismét az akimat? :Db63e8c8e3cb73bb677ff6b92764755ee.jpg
 
Back
Oldal tetejére