• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

ez a fekete terülős cucc, nem olyan régi keletű dolog. a múltkor tisztítottam és az esőztetőt lejjebb állítottam mert nagynak tűnt az áramlás. utána kezdett kijönni. ma visszaállítom. növény vmi moha is van benne, de nem látszik jól, mert azt is benőtte ez a sötét cucc.
 
Te jó ég! Nem egy féle? most akkor mi a szöszt csináljak?
Alapbol tegyel bele novenyeket. Levelen keresztul taplalkozokra gondolok. Szep az a nagy levelu valami de keves. Halat csak annyit etess amennyit gyorsan elkapkod. Az aljat tartsd tisztan es vegyel bele otokat ha lehet esetleg amanokat is. Vannak kotelezo halak illetve elolenyek. Ezen felul szedegesd a felgyulemlett ecset algat.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Alapbol tegyel bele novenyeket. Levelen keresztul taplalkozokra gondolok. Szep az a nagy levelu valami de keves. Halat csak annyit etess amennyit gyorsan elkapkod. Az aljat tartsd tisztan es vegyel bele otokat ha lehet esetleg amanokat is. Vannak kotelezo halak illetve elolenyek. Ezen felul szedegesd a felgyulemlett ecset algat.

Szabó Henrik 70/883-4940
de az az alga miért csak a frontüvegnél nő? a többi részen miért nincs?
 
Biztosak vagytok benne, hogy ez ecsetalga?

Ecsetről nekem láthatóan elkülöníthető rövid vékony szálak jutnak eszembe, ez pedig ilyen nyálkás trutyinak néz ki. Ciano-ból van vörös is például.... És ennél néhol (kis helyeken) látszik a jelegzetes zöldes-kék szín is.
elolvastam ismét az előbbi hozzászólásban megadott linken lévő infókat. Az ott leírtak miatt gondoltam én is BGA-ra. de mivel nem értek hozzá, ezért kérdeztem itt. nem kizárt, hogy többféle van benne, csak pontosan szeretném tudni, hogy mi ellen harcoljak.
 
Biztosak vagytok benne, hogy ez ecsetalga?

Ecsetről nekem láthatóan elkülöníthető rövid vékony szálak jutnak eszembe, ez pedig ilyen nyálkás trutyinak néz ki. Ciano-ból van vörös is például.... És ennél néhol (kis helyeken) látszik a jelegzetes zöldes-kék szín is.
Az ecsetről nekem is rövid vékony szálak jutnak eszembe fa nyéllel:sneaky:. De ecset algáról inkább apró gumis tapintású, gomba szerű telepek. A cyanoból létezik vörös így van, de itt a bga jött először szóba. A kép nagyon rossz szinte felismerhetetlen. A cyanonak erős könnyen felismerhető szaga van, de Sheeva nem érez semmi különlegeset szagot. Ilyen adatok alapján beazonosítani valamit lutri. Igazából ha kocsonyás nyálkás büdös akkor cyano. Ha ugyan ez de nincsen szaga, barna alga. Ha a tapintása olyan mint az apró gomba és telepeket alkot szagtalan, élő ecset. Ha fekete szálas tapintású kapaszkodik esetleg az áramlattal együtt mozog, döglött ecset váz. Egyik se jó. De a cyano a rosszabb.
 
elolvastam ismét az előbbi hozzászólásban megadott linken lévő infókat. Az ott leírtak miatt gondoltam én is BGA-ra. de mivel nem értek hozzá, ezért kérdeztem itt. nem kizárt, hogy többféle van benne, csak pontosan szeretném tudni, hogy mi ellen harcoljak.
Ha komoly a para akkor próbálj egy jobb képet készíteni és légyszíves ez időre tekerd ki a lila terráriumi fénycsövet mert a színe teljesen azonosíthatatlanná teszi a főszereplőt.
 
Ha komoly a para akkor próbálj egy jobb képet készíteni és légyszíves ez időre tekerd ki a lila terráriumi fénycsövet mert a színe teljesen azonosíthatatlanná teszi a főszereplőt.
Ok! megpróbálok jobb fotót készíteni. Lehet, hogy terráriumi fénycső, de én akváriumhoz valót vásároltam anno :) Szóval! Tegnap kicsit változtattam az esőztetőn (feljebb állítottam), így elméletileg a frontüveghez "lövi" a vizet. Tegnap egész nap nem volt a világítás felkapcsolva. Ma reggel megnéztem és mintha kevesebb fekete trutyi lenne az alján. Mindjárt felrakom a képet is (amikor a kép készült még nem tudtam, hogy nem jó a fénycső, így még azzal készült a kép. Ja és még mindig nem tudom, hogyan kell kisebb méretűre állítani:) ). Illetve még annyit csináltam, hogy kivettem egy kis adagot, hogy megszagoljam, annak sem volt szaga.30405688053_07c314f96d_b.jpg 31177182376_620b9b4b72_b.jpg
 
Ok! megpróbálok jobb fotót készíteni. Lehet, hogy terráriumi fénycső, de én akváriumhoz valót vásároltam anno :) Szóval! Tegnap kicsit változtattam az esőztetőn (feljebb állítottam), így elméletileg a frontüveghez "lövi" a vizet. Tegnap egész nap nem volt a világítás felkapcsolva. Ma reggel megnéztem és mintha kevesebb fekete trutyi lenne az alján. Mindjárt felrakom a képet is (amikor a kép készült még nem tudtam, hogy nem jó a fénycső, így még azzal készült a kép. Ja és még mindig nem tudom, hogyan kell kisebb méretűre állítani:) ). Illetve még annyit csináltam, hogy kivettem egy kis adagot, hogy megszagoljam, annak sem volt szaga.View attachment 21317 View attachment 21318
Ez nem cyano lesz megnyugodhatsz.[emoji108]

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Sziasztok!
Milyen alga lehet ez és mi okozza?
Az első képen látszik, hogy úgy terül el az aljzaton mint egy szőnyeg. A másodikon pedig az látszik hogy mi van ha a "szőnyeget" leszedem.

30866098890_69b68a404c_k.jpg

31089771202_5f92b05582_k.jpg
 
Sziasztok.
Kellene egy kis segítség mert nálam is megjöttek a nem kívánt algák. Kettőt fedeztem fel lásd képeken. Először is tudni szeretném, hogy kik ők? [emoji2]
Technika:
Akva: 54l
Világítás: kompakt izzó, napi 8óra, 20W 1250l, 6500k
Szűrés: Aquael FZN-2 akasztós, szivacs, zeolit, perlon-al a tetején. Jelenleg fullon van járatva, vízfelszínt fodrozza, növények éppen csak mozognak.
Táp: Aqua Garden Mirco (Kálium 0,91 Magnézium 0,38 Kén 0,87 Bór 0,002 Réz 0,006 Vas 0,075 Mangán 0,017 Molibdén 0,0006 Cink 0,007 (m/m%) ), heti adagban 5ml.
CO2: nincs
Vízcsere: heti 20l, két napos pihentetett csapvízzel.
Bocsi a képek miatt a kis kompakt Nikon ennyit tud[emoji4] 842a23d22567536e4b903e0e75d78d39.jpge2be4a197bd14c1f711ae4d14e178023.jpg8cb05c36efa3e13bb112dc913d6b84f2.jpg09d4a0ec43c1e53a8b231ba01186676b.jpg
Víz tesztjeim nincsennek sajnos[emoji52]
Köszi a válaszokat!

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Sziasztok.
Kellene egy kis segítség mert nálam is megjöttek a nem kívánt algák. Kettőt fedeztem fel lásd képeken. Először is tudni szeretném, hogy kik ők? [emoji2]
Technika:
Akva: 54l
Világítás: kompakt izzó, napi 8óra, 20W 1250l, 6500k
Szűrés: Aquael FZN-2 akasztós, szivacs, zeolit, perlon-al a tetején. Jelenleg fullon van járatva, vízfelszínt fodrozza, növények éppen csak mozognak.
Táp: Aqua Garden Mirco (Kálium 0,91 Magnézium 0,38 Kén 0,87 Bór 0,002 Réz 0,006 Vas 0,075 Mangán 0,017 Molibdén 0,0006 Cink 0,007 (m/m%) ), heti adagban 5ml.
CO2: nincs
Vízcsere: heti 20l, két napos pihentetett csapvízzel.
Bocsi a képek miatt a kis kompakt Nikon ennyit tud[emoji4] View attachment 21602View attachment 21603View attachment 21604View attachment 21605
Víz tesztjeim nincsennek sajnos[emoji52]
Köszi a válaszokat!

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
Szerintem csak egyszeruen sok a tap. Ami nem egyenlo azzal,hogy literre sokat adagolsz inkabb vagy a noveny keves, vagy a felszivas nem annyira intenziv. Vidd lejjebb 25%-al az adagolast ,es probalj napira allni. Tisztitsd le az uvegeket igy latod mi a story. Ezeknek a zold foltoknak,pontoknak csokkeniuk kell. Levelrol nem fog eltunni csak az uj hajtasokon latod majd,hogy mar nincs. Es amano+oto.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Szerintem csak egyszeruen sok a tap. Ami nem egyenlo azzal,hogy literre sokat adagolsz inkabb vagy a noveny keves, vagy a felszivas nem annyira intenziv. Vidd lejjebb 25%-al az adagolast ,es probalj napira allni. Tisztitsd le az uvegeket igy latod mi a story. Ezeknek a zold foltoknak,pontoknak csokkeniuk kell. Levelrol nem fog eltunni csak az uj hajtasokon latod majd,hogy mar nincs. Es amano+oto.

Szabó Henrik 70/883-4940
Köszi a választ! Kipróbálom ahogyan írtad. A növények szerintem is kevesen vannak, de idővel fogunk bővülni!
Oto tervben van viszont amano-t nem szivesen hoznék a vitorlások miatt!

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Köszi a választ! Kipróbálom ahogyan írtad. A növények szerintem is kevesen vannak, de idővel fogunk bővülni!
Oto tervben van viszont amano-t nem szivesen hoznék a vitorlások miatt!

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
Tegyel bele ideiglenes stemet. Akar kosarban. Finoman tapozz ha hiany van azt latod a novenyen es utana tudsz menni adag emelessel.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Sziasztok!
Milyen alga lehet ez és mi okozza?
Az első képen látszik, hogy úgy terül el az aljzaton mint egy szőnyeg. A másodikon pedig az látszik hogy mi van ha a "szőnyeget" leszedem.

View attachment 21352

View attachment 21353
Nekem igy elsö ranezesre cyanonak tünik, amit nem alga, hanem bakterialsi fertözes okoz. Kicsit olyan fura-zöldes-kekes a szine.
Ime a leiras a Green Aqua blogon:
Alacsony nitrát-szint, ammónia jelenléte, koszos talaj és/vagy koszos szűrő okozhatja. A kékalgák valójában fotoszintetizáló baktériumok. Sokféle típusuk él akváriumban. Egyesek szeretik a magas nitrogénszintet, a bomló szerves anyagot a talajban, mások teljesen nitrogénmentes környezetben is szaporodnak, mivel képesek a légköri nitrogén megkötésére. A leggyakoribb képviselőjük kékeszöld, szürkés vagy fekete lepedéket képez a talajon és a növényeken. A lepedék lazán tapad, gumicsővel leszívható a nagy része.

Gyakran jelenik meg a talajban, az akvárium frontüvegénél, vagy az akváriumüvegen a talajmenti növények és az üveg között. Ha elkezd szaporodni, nagyon gyors növekedési ütemre képes, ilyenkor kifejezetten veszélyessé tud válni. Az inváziót a víz fölött érezhető kellemetlen szag is jelzi. A kékalgák képesek toxinokat termelni, ami a növényeket és a halakat is elpusztíthatja, ezért a kékalga inváziót minél előbb meg kell fékezni.

A sötétkúra tüneti kezelésként hatásos, de ha nem válik be, legvégső esetben antibiotikumok segítségét is igénybe vehetjük. Mivel baktériumról van szó, az erythromycin antibiotikum hatásos ellene, de ez a módszer kipusztítja a szűrőben és talajban található hasznos aktériumokat is! Ez drasztikus megoldás. Ha ezt választjuk, akkor a kúra után nagyon oda kell figyelnünk az ammónia és a nitrit szintjére. Nem árt baktériumkultúra elősegítőkkel támogatni a szűrőbaktériumok elszaporodását. Ha a kékalgák kisebb mennyiségben jelennek meg, gyorsan növő hínárokkal és alapos talajtakarítással védekezhetünk ellenük. Ha a nitrátszint alacsony volt az akváriumban, érdemes megemelni 10-30 mg/literre.
Szoval ezek alapjan gondold vegig, hogy nalad mi okozhatja.
Koszos talaj, koszos-e a szürö, mikor volt takaritva, vizparametereket merj, ha tudsz stb. stb.
Irj, ha van valami fejlemeny!
 
Heló.
Köszi a választ.
Közben már túl vagyok egy 5 napos sötétkúrán. Az eredmény az hogy úgy eltűnt mintha soha nem is lett volna :)
Bízom benne, hogy nem jelenik meg újra, mivel elvileg minden körülmény megfelelő (technika, tápozás...) és egy másfél hónapos akváriumról van szó.
 
Van egy algafajta az akvariumomban amit nem tudok azonozitani, tudnatok segiteni?
1.uK2zXc.jpg
2.LWSZYO.jpg
3.02Z9YY.jpg
Ilyen kis barna szálak, amik összefüggő felületet alkotnak egy egy részen. Talán a második képen lévő lehet más fajta alga mint a többi, de az is inkább erre hajaz.
Előre is koszi a segítséget. :)
 
Nem talaltam erre vonatkozo topicot, de talan itt jo lesz.
A napokban kicsit megcsipte az akvarium sarkat egy kis friss reggeli napfeny. Azota orvosolva lett a problema, de az ajzatkavicson ugy fel tenyernyi enyhe zoldes elszinezodest vettem eszre. Maradjon csak napfenytol vedve, porszivozzam at, hogy kicsit megforgassanm a kavicsokat vagy szedjem ki azt a vekony reteget? Mi a teendo ilyenkor.
Mas komoly gondot nem vettem eszre.
 
Back
Oldal tetejére