• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Megy a co2 az akváriumba,ph controllerrel vezérlem, 200 liter,napi 2,5-2,5 ml mikro,makro. Van kb 60 db hal,és 200-300 garnéla legalább. Ezért foszfátot és nitrátot sem kell adni,mert termelődik rendesen...
Én nem erőltetnék egyenlőre napi 3ml nél több tápot....És a makro+mikron kívül mást sem.
Ha kevés lesz emelni még mindíg lehet az adagot,azt könnyebb mint algát vakarni!?
 
Na erre nem tudok okosat mondani. De remélem nem cyano. :nailbiting:

először csak a felső rétegben jelent meg egy helyen, majd lent, az ajzat felett is a rotala-n ...
Az nyilvánvaló, hogy valamit nem jól csinálok, holnap próbálok egy 50%-os vízcserét.
A halak és garnélák viszont jól érzik magukat...
 
Megy a co2 az akváriumba,ph controllerrel vezérlem, 200 liter,napi 2,5-2,5 ml mikro,makro. Van kb 60 db hal,és 200-300 garnéla legalább. Ezért foszfátot és nitrátot sem kell adni,mert termelődik rendesen...
Én nem erőltetnék egyenlőre napi 3ml nél több tápot....És a makro+mikron kívül mást sem.
Ha kevés lesz emelni még mindíg lehet az adagot,azt könnyebb mint algát vakarni!?
Megkérdezhetem,hogy ezt igazából melyik bejegyzésre jegyezted meg?
 
Ami lent volt az kocsonyaszerű.
Lekapcsolt az autómata és a gyerek alszik a szobában, sötétben nem találom meg a foltot.
Nekem sajnos úgy tűnik, hogy cyano lehet... a lenti biztosan
:(
 
A fenti is az. A Szakálkák a levélen nem vészesek. Szerintem ennek semmi baja. Szívd le a mulmot kerüld a félgyülemlését. Kisebb részletekben etess és találj ki valamit, arra hogy forogjon a víz és söpörje az aljzatról a mulmot valahogy a szívó felé. Szerezz 3 black mollyt inkább 2db-ot de ne párba.Egyenek ne egymással foglalkozzanak az eltakarítja. Amíg nem tudod a sodrást belőni folyamatosan szippantgasd az aljzatról a lerakódást. A hátfalat ( dekort) fogkefézd. Az a legjobb táptalaj az algáknak.
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni! Van egy 54 literes akim, ami az utóbbi időben nem túl szép. Nem értek hozzá, vizet sosem ellenőriztem, néha végzek részleges vízcserét. Eddig nem volt ilyen problémám. Elkezdtem utána olvasni, mi lehet az, és arra tippelek, hogy BGA. Könnyen lejön, viszont a víz nem büdös, (vagy én nem érzem?) Mellékelnék pár képet az akváriumról, ha tudnám hogyan kell. :) Na azt hiszem sikerül :)
31079599111_2ec6386c35_b.jpg 31193592575_8c193edea1_b.jpg
 
Utoljára módosított:
Egy kis segítséget szeretnék kérni! Van egy 54 literes akim, ami az utóbbi időben nem túl szép. Nem értek hozzá, vizet sosem ellenőriztem, néha végzek részleges vízcserét. Eddig nem volt ilyen problémám. Elkezdtem utána olvasni, mi lehet az, és arra tippelek, hogy BGA. Könnyen lejön, viszont a víz nem büdös, (vagy én nem érzem?) Mellékelnék pár képet az akváriumról, ha tudnám hogyan kell.
A megnyitott képnek másolod az URL-jét, majd itt KÉP gomb és URL beillesztése...

15168708_1515267435156279_4353398464332932234_o.jpg
15123228_1515267481822941_6968039015647900448_o.jpg
 
És akkor mi lehet az a sötét trutyi?
Sajna csak telefonon latom es a kep is kicsi. Valami kosz,homaly foltot latok ebbol csak barna algara tippelhetek. Ha haza erek ejjel ranezek sz.gepen hatha tobbet latok. Novenyesiteni kellene.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Back
Oldal tetejére