• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

DomeSL: a 4x18W az 4 db 6500K kompakt fénycsőből adódik. Eddig 6 db ment de láttam, hogy rosszabbodik a helyzet ezért levettem 2 csövet. Most, hogy végignéztem a listát, nekem is Rhizoclonium-nak tűnik, legalábbis arra hasonlít a legjobban. Akkor emelek a CO2-n (már lassan úgy fog menni hogy meg sem tudnom számolni a bubikat a számlálon :D ), a tápozást leveszem 5-re és beteszek egy power head-et a jobb flow érdekében, aztán várok
 
atti76 said:
Sokat segítene a sűrűbb, akár kezdetben heti 2-szeri vízcsere 50%+ vízkezelővel kezelt vízzel. A szűrőkbe tehetsz Purigent http://www.greenaqua.hu/seachem-purigen-kemiai-szuroanyag-haloban-100ml.html, ez segítene a magas nitrát szinteden.
Vízcserék mellett esetleg blackout kúra. A növények egyébként segítenének a felszaporodott alga-táplálék eltüntetésében a vízből.

Nah ez a kémiai szűrőanyag tetszik, holnap be is megyek a tropicalfishbe szerintem ott is lehet kapni.
 
hectorvti said:
atti76 said:
Sokat segítene a sűrűbb, akár kezdetben heti 2-szeri vízcsere 50%+ vízkezelővel kezelt vízzel. A szűrőkbe tehetsz Purigent http://www.greenaqua.hu/seachem-purigen-kemiai-szuroanyag-haloban-100ml.html, ez segítene a magas nitrát szinteden.
Vízcserék mellett esetleg blackout kúra. A növények egyébként segítenének a felszaporodott alga-táplálék eltüntetésében a vízből.

Nah ez a kémiai szűrőanyag tetszik, holnap be is megyek a tropicalfishbe szerintem ott is lehet kapni.

A vízcseréket azért nem fogod megúszni ;) . Vegyél Prime-ot http://www.greenaqua.hu/seachem-prime-vizelokeszito-100-ml.htmlis, ha van. Ár-érték arányban ez a legjobb (4000 literhez elég).
 
atti76 said:
hectorvti said:
atti76 said:
Sokat segítene a sűrűbb, akár kezdetben heti 2-szeri vízcsere 50%+ vízkezelővel kezelt vízzel. A szűrőkbe tehetsz Purigent http://www.greenaqua.hu/seachem-purigen-kemiai-szuroanyag-haloban-100ml.html, ez segítene a magas nitrát szinteden.
Vízcserék mellett esetleg blackout kúra. A növények egyébként segítenének a felszaporodott alga-táplálék eltüntetésében a vízből.

Nah ez a kémiai szűrőanyag tetszik, holnap be is megyek a tropicalfishbe szerintem ott is lehet kapni.

A vízcseréket azért nem fogod megúszni ;) . Vegyél Prime-ot http://www.greenaqua.hu/seachem-prime-vizelokeszito-100-ml.htmlis, ha van. Ár-érték arányban ez a legjobb (4000 literhez elég).
Eddigi vízcserék alkalmával nem használtam vízelőkészítőt, sokan hisznek benne sokan nem, ártani biztosan nem árt! A 100 ml elég 400L-hez?
 
Gurilon said:
Tehát a kérdésem még mindig, hogy hogyan lehet egy afrikai sügeres, nem növényes akváriumot algamentessé tenni? Ha ez sikerülne, akkor a háttérben elkezdenék telepiteni egy Anubias erdőt!
Üdv
Gurilon

Nekem is van sügéres akváriumom is, ezért tapasztalatból mondom, hogy teljesen más szemlélettel kell kezelni, mint a növényest. Ezen a fórumon kószálók az utóbbi fajta akikat tartják, ezért nem hiszem, hogy sok tanáccsal fognak ellátni.
Az alga a sügéres akiknál nem minden esetben ellenség, mivel a halak egy része ezzel is táplálkozik.
Javaslom a http://www.cichlids.hu oldalt, ott kapsz hasznos tanácsokat a sügértartással kapcsolatban.
Anubiasokat nyugodtan telepíthetsz, feldobja az akit.
 
Sziasztok!

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat mindenkinek! Elnézek akkor a sügeres fórumra is.
De azért remélem nem haragszotok meg, ha még várok, hátha valaki benyögi a frankót! :thumbup:
Gondolom egy sima nemnövényes, sügeres medencét egyszerűbb algamentessé tenni, mint egy növényessel egyensúlyozni. :geek:
Ha nagy leszek én is akvakertész leszek. :D Gondolom a világitással kéne játszanom, de hogy? Csökkentsem vagy növeljem a világitás idejét és várjak mondjuk egy hétig, hogy mi lesz...?

Üdv
Gurilon :wave:
 
kope said:
A technikai berendezések tapadókorongjain fehér nyálkás valami jelent meg, ez alga vagy esetleg az élesztős co2 hatása?

Ha ledörzsölöd akkor meg ilyen hártyaszerű cucc lesz a vízben? Nekem is volt mikor indítottam az akit, 2X lekapartam és nem jött vissza.
Fogalmam sincs mitől lehet, de ez engem is érdekelne. :)
 
Hello Gurion!
Benyögök még egy lehetőségsorozatot, amit együtt alkalmazva szerintem meg fog szűnni az algád. De azak inkább olyan jellegű dolgok amik nálam már bejöttek.
Először is ha valamelyik szűrőd régebben volt takarítva azt takarítsd ki (a csöveket is!). A szűrőbe tennék aktívszenet 2-3 dl mennyiséget minimum.
Ha mindkét szűrő régen volt takarítva akkor 1-2 nap csúszással a másikat is. (Esetleg abba meg lehetne tenni 2-3 dl zeolitot)
Szűrőtakarítás után másnap csinálnék egy nagyobb vízcserét 30-40% min. pár gramm sót is raknék bele. Megetetném a halakat normálisan. Tennék bele még egy belső szűrőt levegőbeszívóval vagy légpumpát ami miatt az oxigéndusább vízben kissé javul a szűrőbacik teljesítménye. És egy jó vastag pokróccal letakarnám az akváriumot 3 napra. Ezt úgy is hívják blackout. A halakat sem kell etetni elvileg ki kell bírniuk 3 napot.
Három nap után levenném a pokrócot megetetném a halakat, majd ismét cserélnék min. 30% vizet pár gramm sóval.
Ekkor óvatosabban kell világítani első nap mondjuk 3 órát aztán naponta kétnaponta 1 órával emelni az időtartamot.
És a kérdésedre a válasz kevesebbet világíts ne többet! És gyengébb fénnyel ha tudsz.
(Kerti tóban én zeolit helyett macskaalmot használtam, de akváriumban nem biztos, hogy kipróbálnám)
 
inadsz said:
kope said:
A technikai berendezések tapadókorongjain fehér nyálkás valami jelent meg, ez alga vagy esetleg az élesztős co2 hatása?

Ha ledörzsölöd akkor meg ilyen hártyaszerű cucc lesz a vízben? Nekem is volt mikor indítottam az akit, 2X lekapartam és nem jött vissza.
Fogalmam sincs mitől lehet, de ez engem is érdekelne. :)

Igen, hártyaszerű cucc, elég ronda.
Mindenesetre én is kapargatni kezdem. :mrgreen:
 
Sziasztok!

Kis segitségre lenne szükségem.
Algásodás jelent meg a növényeim levelein, nem vagyok biztos benne hogy milyen fajta. 1 fénycsövet cseréltem korábban, meg előtte egy kicsit elhanyagoltam a vízcseréket, akkor jelent meg, de most meg nem birok tőle megszabadulni. Az új hajtásokon már nem jelentkezik ez a képen is látszik. Barnás szinü, ha a körmömmel kapargatom a levelet akkor lejön.
200 liter a medence, 100 W világítás, nagynyomású Co2 rendszer, Ei tápozás.

kep2010_0403_002_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
SZiasztok!

Egy igen fura, fehér vattaszerű anyag ütötte fel a fejét a frontüveg falán, co2 megy, táp nincs, némi zöld pontalágán kívül más probléma nincs az akvában, nem rég lett indítva az aki...kis foltokban jelent meg ott ahol elég erőteljes az áramlás! Én hülye levakartam mielőtt képet csináltam volna :crazy:
Valaki találkozott már ilyesmivel?
 
Centurio said:
Sziasztok!

Kis segitségre lenne szükségem.
Algásodás jelent meg a növényeim levelein, nem vagyok biztos benne hogy milyen fajta. 1 fénycsövet cseréltem korábban, meg előtte egy kicsit elhanyagoltam a vízcseréket, akkor jelent meg, de most meg nem birok tőle megszabadulni. Az új hajtásokon már nem jelentkezik ez a képen is látszik. Barnás szinü, ha a körmömmel kapargatom a levelet akkor lejön.
200 liter a medence, 100 W világítás, nagynyomású Co2 rendszer, Ei tápozás.

kep2010_0403_002_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hali.Barna alga vagy kovamoszat!Ha eddig nem volt akkor szerintem a fénycső csere és az elhanyagolt vízcsere válltotta ki!
Mennyi vizet cserélsz hetente?
Halak száma?
Hogy etetsz?
Én akim 220l és 80l cserélek hetente!Szerdán és szombaton nem etetek!
Helyedben lekaparnám az összeset,1 napot várnék,hogy a szűrő összeszedje,majd 50%vízcsere!

Üdv Jani.
 
Jani 614 said:
Centurio said:
Sziasztok!

Kis segitségre lenne szükségem.
Algásodás jelent meg a növényeim levelein, nem vagyok biztos benne hogy milyen fajta. 1 fénycsövet cseréltem korábban, meg előtte egy kicsit elhanyagoltam a vízcseréket, akkor jelent meg, de most meg nem birok tőle megszabadulni. Az új hajtásokon már nem jelentkezik ez a képen is látszik. Barnás szinü, ha a körmömmel kapargatom a levelet akkor lejön.
200 liter a medence, 100 W világítás, nagynyomású Co2 rendszer, Ei tápozás.

kep2010_0403_002_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hali.Barna alga vagy kovamoszat!Ha eddig nem volt akkor szerintem a fénycső csere és az elhanyagolt vízcsere válltotta ki!
Mennyi vizet cserélsz hetente?
Halak száma?
Hogy etetsz?
Én akim 220l és 80l cserélek hetente!Szerdán és szombaton nem etetek!
Helyedben lekaparnám az összeset,1 napot várnék,hogy a szűrő összeszedje,majd 50%vízcsere!

Üdv Jani.

Helo!

Közben eltelt 2 hónap, de még mindig nem tudtam tőle megszabadulni. Nincs sok halam sőt inkább kevésnek mondanám, és figyelek az etetésre is hogy ne etesem túl őket. Heti 50% vízcserét csinálok, co2 japán nagy diffuzor megy nappal. Szűrésem mondjuk kicsit gyenge, de eddig is az volt és nem volt semmi gond 1 évig. Hiába vágom le vagy kapargatom le az algás leveleket, kb 1 hét mulva újra visszajön. Probáltam a fénycsövekkel is játszani, volt hogy egyet kikapcsoltam pár hétre, de semmi eredmény.
A növények egyébként szépen fejlődnek, de sajnos nem olyan ütemben mint az alga ugyhogy eléggé meg kellett már kopasztanom őket, ha ez igy megy tovább dobhatom ki mind.

Valami mást kell kitatálnom de most kicsit tanácstalan vagyok.
Köszi

Üdv.
 
Centurio said:
Jani 614 said:
Centurio said:
Sziasztok!

Kis segitségre lenne szükségem.
Algásodás jelent meg a növényeim levelein, nem vagyok biztos benne hogy milyen fajta. 1 fénycsövet cseréltem korábban, meg előtte egy kicsit elhanyagoltam a vízcseréket, akkor jelent meg, de most meg nem birok tőle megszabadulni. Az új hajtásokon már nem jelentkezik ez a képen is látszik. Barnás szinü, ha a körmömmel kapargatom a levelet akkor lejön.
200 liter a medence, 100 W világítás, nagynyomású Co2 rendszer, Ei tápozás.

kep2010_0403_002_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hali.Barna alga vagy kovamoszat!Ha eddig nem volt akkor szerintem a fénycső csere és az elhanyagolt vízcsere válltotta ki!
Mennyi vizet cserélsz hetente?
Halak száma?
Hogy etetsz?
Én akim 220l és 80l cserélek hetente!Szerdán és szombaton nem etetek!
Helyedben lekaparnám az összeset,1 napot várnék,hogy a szűrő összeszedje,majd 50%vízcsere!

Üdv Jani.

Helo!

Közben eltelt 2 hónap, de még mindig nem tudtam tőle megszabadulni. Nincs sok halam sőt inkább kevésnek mondanám, és figyelek az etetésre is hogy ne etesem túl őket. Heti 50% vízcserét csinálok, co2 japán nagy diffuzor megy nappal. Szűrésem mondjuk kicsit gyenge, de eddig is az volt és nem volt semmi gond 1 évig. Hiába vágom le vagy kapargatom le az algás leveleket, kb 1 hét mulva újra visszajön. Probáltam a fénycsövekkel is játszani, volt hogy egyet kikapcsoltam pár hétre, de semmi eredmény.
A növények egyébként szépen fejlődnek, de sajnos nem olyan ütemben mint az alga ugyhogy eléggé meg kellett már kopasztanom őket, ha ez igy megy tovább dobhatom ki mind.

Valami mást kell kitatálnom de most kicsit tanácstalan vagyok.
Köszi

Üdv.
Gyrinocheilus aymonieri ha az alga nem terjed kb 1hét alatt tisztára nyalja a leveleket.
 
Szia!

Tápozással nem próbáltál meg játszani? Egyébként nem sok infót adtál. Miből? Mennyit?
CO2 -szint, -eloszlás?
Centurio said:
Szűrésem mondjuk kicsit gyenge...
Erről pontosabban? Szűrőtakarítás --> "baciirtás" nem volt?
 
Milyen tápozás?GA mikro makro vagy EI módszer,mert a kettő nem ugyan az(szerintem ;) )
A szűrés lehet a ludas,hiába volt előtte jó.Mennyi és milyen az az kicsit gyenge.
 
Back
Oldal tetejére