• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

katroc said:
Akkor viszont nem kell emelni a CO2-t. Ha kevesebbet világítok, fölösbe megy a gáz, amit a növény föl tudna használni fotoszintézishez. Legalábbis ez az én elméletem. :)
Kár hogy ez nem igaz ;) Akár igaz is lehetne ha egyenletes lenne a co2 eloszlás... de nem az. 30ppm-et kell megcélozni mindig, akármekkora a világítás, mert így is lesznek olyan területek ahol jelentősen kevesebb a co2. Nem azért állítjuk a maximumra a beoldást, mert felhasználják a növények, hanem hogy biztosan jusson... növények csak a töredékét használják fel 10W/l-es megvilágításnál is.
 
Én emelés alatt pl 2 élesztős palackot értek, szóval több helyen megy be több apróbb bubi, nőne az aki CO2 koncentrációja...nem értem hol hibáztam... :(
 
Figyelj,csak Keyt tudom idézni ismét.
A CO2-t az akiban úgy képzeld el, mint a felhőket az égen.Van ahol nagyobb a CO2 koncentráció van ahol kevesebb.Ezért kell a kellő flow, hogy minél egyenletesebb legyen.Ha 2 helyen oldasz be az jobb mint az egy,menjen nyugodtan s ha van Carbod adhatsz szerintem egy kicsit többet is /max. 1ml/ ha nincs élőlény benne.
Én is viaskodom vele,de már az utolsó kört futja nálam.
Ha 1-2 hét múlva csak stagnál és nem terjed tovább az már jó.Vagy kihagyod az 1-2 hetet és kezded ezzel.Akkor mehet a 80% vízcsere és a sötét kúra 3 napra,majd ismét nagy vízcsere.Tápozz utána 3 napig ahogy kell EL szerint,a fényerő maradjon 50%, az ideje pedig 30%-al kevesebb legyen.Ha ezután is van még, ismét fizikai eltávolítás,80% vízcsere és sötét kúra.A sötét kúra alatt NE tápozz semmit.A legjobb az lenne ha a pénztárcád engedné ha a sötét kúra előtt közvetlenül használnál PHYTON-GIT-et.Ha nem megy,akkor injekciós tűvel fecskendezz carbo-t az algára,DE MÉG A VÍZCSERE ELŐTT,a szűrőt állítsd le 1-2 percre hagy marja az algát.
TÜRELEM /ez a legfontosabb/,el fog múlni az alga.Ezt sajnos végig kell csinálni.
Én is ezt csinálom,még 2 nap és "algamentes" leszek.
 
Sziasztok!
Ez milyen alga?:
IMG_0219_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_0220_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
GDA, Green Dust Algae
szép darab. ;) alacsony co2, alacsony tápozás, új akvárium ezt írja James.
ha lekaparod mágnessel, vagy algakaparóval akkor megtelepszik máshol. pl a hátsó üvegen. azt javasolják néhány oldalon erre, hogy várd meg az alga életciklusát. ami 20-21 nap. ekkor elöregszik és szinte magától leesik. de ekkor már le lehet kaparni ami még megmaradt és egy nagy vízcserét csinálsz utána. Ha kell megismétled a vízcsrét.
 
Köszi Viktor!!!
Én is ezt a 2 hét aztán kapar technikát csinálom csak nem jön be... ezért bizonytalanodtam el hogy ez tényleg ez az alga, de akkor csak kitartóbbnak kell lennem...
 
raggacs said:
Köszi Viktor!!!
Én is ezt a 2 hét aztán kapar technikát csinálom csak nem jön be... ezért bizonytalanodtam el hogy ez tényleg ez az alga, de akkor csak kitartóbbnak kell lennem...

Inkább 3 hét nem 2. Tom Barr 20 napot írt erre aszem meg a múltban.
 
Az egyik akvában 2x csináltam végig a 3 hetet.
Egyszer 21 egyszer 25 napot. Nem használt.
Utána 10 nap után lekapartam 99.9% vízcsere, szűrőtisztítás, 3.5 nap blackout.
Ekkor már alig jött vissza. Azt az aligot 1 hét után lekapar, 99% vízcsere. Rá egy hétre még kevesebb volt. Azt lekapar és 99% vízcsere.
Na azóta nem jött vissza.

Fontos, hogy közben az ember ne csökkentse a tápozást. Ha pedig kevesebbet világítasz az sem árt. A GDA kifejezetten imádja a sok fényt.
 
Sziasztok!

A segitségeteket szeretném kérni vagy ötleteket! Van egy 250l-es, afrikai sügeres, sziklás, nem növényes akváriumom. Azt hiszem zöld alga van benne ami a köveken indult, de már a homokon is kezdődik.
Több, mint egy éve inditottam, akkor voltak benne növények is az elején, de az alga kipusztitotta őket. Először a szűrőt kicseréltem sokkal nagyobbra és most teljesen kitisztitottam az akváriumot, aljzatcsere, minden, de újból jön elő az alga és feltünt, hogy ott jelent meg először, ahol fény éri a köveket.
Azt szeretném kérdezni, hogy a fénnyel kéne e játszanom? Világitás idejére gondolok vagy eleve a fénycsövet kéne kicserélni? Hogyan tehető egy afrikai sügeres, nem növényes akvárium algamentessé?
Lehet, hogy rossz helyen vagyok a nem növényes medencémmel, de azért remélem segitetek és mentségemre szolgáljon van egy 60l-es akváriumom is ami tele van növénnyel, persze sajnos nem kimondottan növényes, de van benne, nő, burjánzik és algamentes (kopp-kopp).

Üdv
Gurilon
 
Hello!
Milyen szűrés megy a 250-esben (lph?)? Mennyi vizet és milyen gyakran cserélsz? Mennyire van tele halakkal? Mennyit világítasz milyen fényerővel?
Ha ezeket megválaszolod és esetleg még egy fotót is tudnál feltölteni vhová. és belinkelnéd, akkor tuti tud valamelyikőnk segíteni.
Ezek nélkül az infók nélkül Én csak találgatni merek, hogy nem igen cserélsz vizet és sokat világítasz erős fénnyel pl. vagy túl világos helyen van az aki pl.
De majd kijavítanak már ha eddigi kevés infóból kitudnak.
(sz.:
Úgy tehető egyébként algamentesé egyébként, hogy szűröd mint állat és keveset világítasz kicsi fényerővel. És a legjobb szűrő melett is még SZAT vagy egyéb szerek melett is szükség van rendszeresen némi vízcserére.)
 
Sziasztok, mi ez a barna vatta szerű alga a HC és a többi növényen és min emeljek ill. csökkentsek, hogy végre eltűnjön?
Világítás 4x18W bruttó 100L-re
Co2: 140 bubi/perc
Flow: 2 napja maxon megy a 2226-os
Tápozás: mikro/makro 6 nyomás/nap
Az összes növény szépen bubizik, amin a képen is látszik néhol.
58f11d80f64f2e981e06bed0c999e9a1.jpg
 
Nekem staghorn-szerűnek tűnik, bár elég rosszul látom. Ebben az esetben kevés CO2, vagy fluktuáció miatt van. Távolíts el minél többet kézzel, javíts a beoldáson.
 
hectorvti said:
Sziasztok, mi ez a barna vatta szerű alga a HC és a többi növényen és min emeljek ill. csökkentsek, hogy végre eltűnjön?
Világítás 4x18W bruttó 100L-re
Co2: 140 bubi/perc
Flow: 2 napja maxon megy a 2226-os
Tápozás: mikro/makro 6 nyomás/nap
Az összes növény szépen bubizik, amin a képen is látszik néhol.

Elég lenne 5 nyomás/nap. A bubi/perc pedig sajnos nem egzakt mértékegység.
Az is számít, hogy a4x 18 W milyen csövekből adódik.
Ha egy átlagos akvát veszek, ami ismerősöknek van akkor a 4x18W kevés, de az most neked éppen nem nagy probléma, de ahhoz viszont nagyon kevés a CO2, és túl sok a tápozás.
 
Sziasztok!

Tegnap feltettem pár kérdést és kaptam rá választ is és ezt köszönöm! Irtátok, hogy nem ártana felsorolnom néhány dolgot, hogy lehessen válaszolni.
A 250l-es akvárium szűrését 1db Atman 3338 (1200l/h) és 1db Atman 3336 (600l/h) külső szűrők végzik.
A vizcsere két-három (inkább kettő) hetente történik és 40-50l pihentetett vizzel szokott történni.
A medencében él kb 14db felnőtt, 8-10cm-es, afrikai sügér (porcelán, jég, meggyhasú) és 15-17db, 2-3cm-es ivadék.
A világitás 9 órát üzemel és 2db, 30W-os, diversa márkájú fénycső végzi.
A képek: http://www.akvarista.hu/?album=10231&oldal=41&uid=12134

Tehát a kérdésem még mindig, hogy hogyan lehet egy afrikai sügeres, nem növényes akváriumot algamentessé tenni? Ha ez sikerülne, akkor a háttérben elkezdenék telepiteni egy Anubias erdőt!

Üdv
Gurilon
 
Igaz nem tipikusan növényes akiról beszélünk de nekem akkor is kevésnek hangzik az a 2x30W a 240 L-re, de majd a tapasztaltabbak megmondják :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére